Як почистити і чим відмити душову кабіну від вапняного нальотуЯк почистити і чим відмити душову кабіну від вапняного нальоту

Ви зробили ремонт у ванній кімнаті, придбали меблі в ванну кімнату в сучасному стилі і красиву душову кабіну, але з часом в процесі використання ваше красиве обладнання втрачає свій гарний первинний вигляд, блиск і красу, забруднюючи і накопичуючи мильний і вапняний наліт, а в окремих випадках грибок і пліснява. Як же підтримувати санвузли в чистоті?

Під час кожного купання по стінках душа стікають струмочки і потоки води і мила. Таким чином, кабіна з часом набуває непривабливий вигляд і часто досить важко видалити біла тверда речовина, яке спотворює красу кабіни. Тому у власників цього обладнання часто виникає питання – чим почистити душову кабіну від вапняного нальоту? На щастя, вапняний наліт і мило можуть бути ефективно вилучені за допомогою ряду спеціалізованих засобів для чищення та традиційних домашніх способів.

Чим відмити душову кабіну від вапняного нальоту

Чим відмити наліт на душовій кабіні - кошти, які слід уникати

Вивчаючи питання, як відмити наліт в душовій кабіні, ви знайдете масу рекомендацій і безліч засобів, однак в широкому асортименті буває важко розібратися. Тому розглянемо докладніше кошти для чистки душових кабін.

Чим відмити наліт на душовій кабіні – кошти, які слід уникати

Душові кабіни повинні бути очищені тільки м’якими або нешкідливими хімічними препаратами зі специфікою для домашнього застосування.

  • Ніколи не використовуйте абразивні матеріали (наприклад, молочко для очищення або пасти, а також соду або сіль). Правда, їх використання може дати швидкий і, здавалося б, задовільний ефект. Молочко і пасти для чищення можуть швидко впоратися з нальотом, але вони можуть подряпати стінки кабіни. Деякі абразивні препарати можуть також значно знизити прозорість скла і нанести поверхні мікро подряпини, таким чином поверхню стане зручною для проживання на ній бактерій.
  • На додаток до очисникам варто уважно вибирати щітки для чищення. Уникайте використання жорстких щіток або губок з абразивною поверхнею. Набагато краще підійде тонка бавовняна тканина, яка не дряпає поверхню скла, і може ефективно видалити бруд.

очищення душової кабіниЕфективні засоби для чищення душової кабіни від вапняного і мильного нальоту

З огляду на попередні поради, виникає питання, як відмити душову кабіну від нальоту і не пошкодити скло і пластик? У пропозиціях виробників побутової хімії ми знайдемо багато успішних формул, присвячених очищенню пластику і скла. Для очищення краще вибирати засоби, що містять натуральні фруктові кислоти. Ці препарати є делікатними, не зашкодять поверхню, вони не викликають знебарвлення і ефективно очистять стінки і піддони від мильного нальоту.Більш наполегливу бруд, вапняний наліт, камінь, ми можемо очистити сильнішими засобами. Тільки будьте обережні, не варто використовувати їх на плитці у ванній кімнаті – сильні миючі засоби може призвести до вицвітання плитку.

Чим почистити скла душової кабіни?

Для чищення скла кабіни слід застосовувати м’які формули, що не стікають з поверхні, що очищається. Після очищення стекол залишки піни треба зняти сухою ганчіркою або спеціальною губкою для очищення стінок кабіни.

Гарні миючі засоби формують на склі невидимий захисний шар, який запобігає повторне відкладення нальоту і дозволяє зменшити частоту збирання.

На зовнішній стороні скла може бути використаний звичайний очисник скла. Завдяки цьому кабіна буде більш блискучою, а скло стане привабливим, матиме свіжий вигляд.

Цінна порада. Засоби для очищення кабіни можуть привести до пошкодження деяких елементів фурнітури або обробки з мармуру або граніту. Якщо у вас є плитка на стінах, а особливо структурна керамічна 3d плитка було б краще використовувати тільки побутові засоби для чищення, які є досить м’якими і не викликають знебарвлення плитки.

Як почистити душову кабіну в домашніх умовах – ефективні домашні засоби

Прихильники домашніх засобів і методів, як відмити душову кабіну від мильного нальоту, звертають особливу увагу на те, що хімічні миючі засоби можуть викликати подразнення очей, шкіри та дихальної системи. Їх використання не рекомендується, якщо душем користуються маленькі діти або люди, схильні до алергічних реакцій на побутову хімію.
Природного альтернативою хімічним препаратам є деякі ефективні домашні способи:

  1. Як почистити душову кабіну оцтом. Нам буде потрібно оцет з гарячою водою, треба підготувати суміш у співвідношенні 1: 1. Оцет дуже ефективно видаляє вапняний наліт і мило. Ми можемо використовувати його як на стінах кабіни, так і на керамічній плитці. Розчин наносять на поверхню і залишають на 10 хвилин. Потім ретельно протріть бруд і промийте чистою водою стіни і підлогу. В кінці протріть стіни сухою ганчіркою. Метод ефективний, безпечний для здоров’я, і ​​в той же час не викликає знебарвлення або потускнения скляних пластин і плитки. Суміш оцту і води також добре працює для очищення місць, в яких відкладається камінь і наліт з бруду. Просто протріть сумішшю такі місця, крани і змішувачі та залиште на кілька хвилин, потім ретельно відполіруйте їх вологою тканиною. У разі сильного відкладення каменю, можна використовувати гарячий оцет, залишивши його на поверхні на кілька годин.
  2. Харчова сода і перекис водню для піддону – засіб слід застосовувати для видалення грибків і плісняви, які утворюються в важкодоступних місцях, як правило, в кутах піддону. Принцип досить простий. На запліснявілі поверхні треба нанести соду і залишити на 10 хвилин. Потім почистити енергійно, щоб видалити всі. Сода поодинці не буде видаляти грибок, тому поверхня протріть перекисом водню (концентрації 3%). Чи не обполіскуйте, залиште піддон для просушування. З перекисом водню все грибки будуть ефективно видалені. Описаний вище метод є набагато більш ефективним, ніж багато чистячі рідини, які не в змозі видалити всі форми грибка, або є занадто сильними і шкідливими для здоров’я.
  3. Як почистити душову кабіну лимонною кислотою. Пакетик лимонної кислоти вагою 10 г треба розвести в склянці теплої води і розпорошити склад на стінки. Як і у випадку з оцтом, залиште склад на поверхні на 15 хвилин, а потім протріть губкою і ретельно змийте водою. Якщо відкладення важко очищаються можна змінити пропорції лимонної кислоти і додати два пакетики. Пам’ятайте, що завжди варто надягати рукавички при роботі з миючими засобами.

Як видалити цвіль в душі

Цвіль утворюється в непровітрюваних і вологих приміщеннях. Щоб запобігти розвитку цвілі треба добре провітрювати ванну після кожного прийняття душу. Добре, якщо в приміщенні є вікна, варто їх ставити на режимі провітрювання, коли ви не купаєтеся. Завдяки цьому кабіна швидко сохне і плитка не стане підходящим місцем для зростання бактерій і цвілі.
Корисні поради

  • Вапняний наліт і мило можуть бути швидко вилучені шляхом спеціальної просочення скла. Існує безліч препаратів для обробки скляних кабін. Можна застосовувати їх кожні 2-3 місяці. Ці склади заповнюють мікро-порожнини, в результаті чого, вода з них випливає швидко і залишає набагато менше осаду.
  • Ще один спосіб зменшити видимість накипу, це купити кабіну з малюнком або візерунком на стінах. Правда, плями з’являтимуться, але стануть набагато менш помітними.
  • Щоб видалити бруд і наліт краще використовувати домашні засоби, це обійдеться набагато дешевше і буде екологічно чистіше. На жаль, іноді накопичується дуже стійка бруд, яку доведеться видаляти побутовою хімією і спеціальними миючими засобами.
  • Пам’ятайте про використання рукавичок при роботі з агресивними засобами і добре провітрюйте приміщення. Хімічні препарати не повинні використовуватися в закритому і невентильованому приміщенні. Якщо ми не можемо відкрити вікна, то, по крайней мере, варто відкрити двері у ванну, включити вентиляцію і відкрити вікна в квартирі.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *