Як пофарбувати дерев’яний парканЯк пофарбувати дерев'яний паркан

Зима є моментом істини для всіх фарб і лаків, які виробники рекламують як абсолютно міцні і стійкі до будь-яких несприятливих погодних умов. У той же час, коли весняне сонце дає трохи більше світла, паркани, лавки та інші елементи садової архітектури лякають нас брудними плямами і непривабливим зовнішнім виглядом.

Доглянутий дерев’яний паркан – це вітрина будинку. Тому, з приходом весни, власникам парканів, лавок і інших дерев’яних споруд доводиться оновлювати покриття. Як це зробити, ніж покрити дерев’яний паркан перед фарбуванням, як захистити його від пошкоджень, як його правильно пофарбувати, що для цього знадобиться, розглянемо нижче.

Як пофарбувати дерев’яний паркан на дачі

Сама фарбування – це дрібниці. Реальна робота – це підготовчі роботи, що передують радісним помахом пензлем, змоченою в фарбу або лак. Про це знає кожен, хто вже виконував подібну роботу, і болісно переконаний, що запланований час роботи потрібно помножити, по крайней мере, в два рази. Так що ж потрібно зробити, щоб працювати ефективно і відповідно до графіка?

Необхідно приготувати обладнання, хімію, розрахувати і купити потрібну кількість фарби, і методично приступити до роботи.

Фарбування дерев’яної огорожі повинна проходити в три етапи:

 1. видалення старої фарби;
 2. боротьба з грибками і шкідниками;
 3. фарбування.

Розглянемо кожен етап докладніше

Як видалити стару фарбу з дерев’яної поверхні

Як видалити стару фарбу з дерев'яної поверхніЯкщо паркан знаходиться не в найгіршому стані, і лише кілька штакетин вимагають уваги, то досить очистити їх шпателем і наждачним папером зернистістю близько 150 і більше.

Але якщо ми повинні очистити більшу площу, то варто придбати механічну шліфувальну машинку, яка економить час і нерви.

Іншим не менш практичним вирішенням цієї проблеми є використання будівельного фена. Це обладнання працює на електриці або газі і дає потік гарячого повітря, який розплавляє фарбу, після чого її легше зняти. Будівельний фен має вельми універсальний характер. З його допомогою ви можете позбутися від фарби на великих плоских поверхнях і в важкодоступних місцях.

Багато людей вирішуються на використання рідини для видалення фарби з дерев’яного паркану. І це не звичні нам розчинники, а сильнодіючі препарати, які накладають на стару фарбу пензлем. Під впливом цих рідин старе покриття стає більш м’яким, на ньому утворюються бульбашки, які викликають відставання фарби від підкладки. Перш ніж це станеться, доведеться чекати майже годину. Тільки тоді ми зможемо перейти до роботи, озброївшись шпателем і щіткою з жорсткою щетиною. Рідини для зняття старої фарби практичні, але недешеві. На ринку є й дешевші продукти, але вони надзвичайно токсичні. При покупці такої рідини варто перевірити, для якого типу фарби вона призначена.

Недостатній захист деревини

Про те, як важливо захищати дерев’яні компоненти, які піддаються впливу дощу, снігу або грибків, переконувати власників таких споруд не треба. Ефекти від несприятливих умов можуть бути помітні досить швидко.

Проявами неналежне обслуговування, як правило, є:

 • видимі ознаки комах;
 • грибки, цвіль і інші біологічні освіти;
 • знебарвлення;
 • розтріскування.

Побачити цих дефекти не складно. Дерев’яні елементи стають менш міцними. Виникає необхідність повторного проведення технічного обслуговування, а це несе додаткові витрати.Перше технічне обслуговування

Купуючи дерев’яні дошки, щоб зробити паркан, з самого початку слід вжити захисних заходів, щоб уберегти їх від пошкодження грибками і комахами. Препарати повинні відповідати породі дерева, з якої зроблений забір. Варто відзначити, що одні з найбільш швидко розкладаються видів листяних порід – це деревина липи, берези і верби. Набагато кращим рішенням буде, виконати паркан з сосни, дуба або ясена. Проте, через більш високу стійкість цих порід дерева, також зросте і їх ціна.

Найбільш популярними серед препаратів є ті, які проникають глибоко в структуру дерева, захищаючи його від впливу вологи, сонячної радіації і шкідників. Слід підкреслити, що просочення може піддаватися тільки суха деревина.

Боротьба з грибками, ніж просочити паркан

Після того, як стара фарба видалена, треба перевірити, чи не пошкоджено чи дерево грибком або комахами. Якщо ми бачимо, що є місця, підозріло м’які, покриті плямами або є отвори, то треба обробити деревину препаратами, які призначені для боротьби з грибком – фунгіцидами. М’які шари треба зняти і обробити деревину спеціальним препаратом.

Крім цього, фунгіцидом варто обробити плями на деревині. Місця, де були шкідники, слід обробити препаратом проти комах – інсектицидом. Після цих операцій, грубо шліфують поверхню, наприклад, наждачним папером із зернистістю близько 100, а потім її ретельно очищають за допомогою щітки. Іноді, щоб позбутися від забруднень, замість щіток використовують мийку високого тиску.

Як фарбувати дерев’яний паркан

Малярський лоток і валикЦе найприємніша частина роботи. Якщо має бути пофарбувати великі поверхні, то варто використовувати набір для фарбування, що складається з валика і малярськими лотка. Для фарбування дрібних деталей краще використовувати кисть.

Який фарбою фарбувати дерев’яний паркан?

Це залежить від того, який ефект ви хочете отримати. Якщо необхідно, щоб була видна текстура деревини, то варто застосувати лак або масло. Якщо хочете отримати поверхню з однорідним кольором, то можна вибрати один з багатьох типів зовнішніх фарб для деревини, наприклад, акрилові фарби.

Але перш ніж пофарбувати дерев’яний паркан фарбою, треба:

 • Перевірити, чи є фарба, яку ми використовуємо, призначеної для садової нешліфований деревини, з якої зазвичай роблять забори, лавки і альтанки. Це важливо, тому що такі фарби ефективно заповнюють пори деревини, і захищаю її від вологи.
 • Переконатися, що фарба, яка повинна складати зовнішнє покриття не вимагає будь-якої попередньої обробки основи, в іншому випадку вона може вбирати вологу.

Емалі акрилові

Який фарбою фарбувати дерев'яний парканЗвичайно, найбільший вибір в кольоровій гамі гарантуватимуть фарби.

Дуже поширена помилка полягає в тому, що використовують такі різновиди, які не відповідають умовам використання деревини на відкритому повітрі.

Найкращим рішенням є використання акрилових фарб, які добре себе проявляють як для вітчизняних, так і для екзотичних порід деревини. Вони дозволяють зберегти деревину, завдяки акриловим смолам.

Інші їх переваги включають в себе:

 • швидкий час сушки;
 • висока ефективність захисту.

Незважаючи на це, слід мати на увазі, що перед нанесенням акрилової емалі виробники рекомендують нанесення грунтовки.

Щоб зберегти здоров’я і забезпечити безпеку при таких роботах, слід подбати про захист очей і шкіри від препаратів, які ви використовуєте.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *