Як пофарбувати кухню своїми руками?Як пофарбувати кухню своїми руками?

Якщо ваша кухня виглядає як печера, то часто це відбувається тому, що темні меблі абсорбує весь світ з маленької кімнати. Для того щоб кухня була світліше і здавалася просторіше не обов’язково міняти меблі на нову. Якщо кухонні шафи знаходяться в хорошому стані, досить їх очистити і перефарбувати, і вже через день або два ви будете насолоджуватися новим видом своєї кухні. Як оновити кухню своїми руками, як її пофарбувати, ми детально розповімо в цій статті.

Як пофарбувати кухню своїми руками швидко і недорого

Перед фарбуванням кухонних меблів вам потрібно виконати ряд підготовчих робіт з очищення та підготовки поверхні кухонних меблів. Не забудьте придбати також фарбу і грунтовку, валик, малярні плоску кисть, запастися газетами і наждачним папером, а також терпінням і вільним часом.

Підготовчі роботи

 1. Спочатку вам необхідно добре промити, знежирити і зняти верхній шар (лак або інше старе покриття) наждачним папером (100) або краще шлифовочной машинкою.
 2. Якщо в результаті шліфування щось залишиться, то варто зняти це шпателем для деревини.
 3. Потім кожен сантиметр фасадів слід заґрунтувати ґрунтовкою. Це важливо, щоб нова фарба добре трималася. Якщо у вас кухонні меблі з МДФ, то, звичайно, треба вибрати спеціальну ґрунтовку для МДФ.
 4. Як пофарбувати кухню своїми руками швидко і недорогоПісля нанесення грунтовки треба згладити поверхню перед фарбуванням. Іноді для того щоб поверхня була абсолютно гладкою, ви можете виявити, що вам буде потрібно два шари грунтовки.
 5. Для того щоб після фарбування фронтів не утворилися плями і патьоки фарби, треба підготувати місце, на якому ми розмістимо в горизонтальному положенні фасади для сушки.

підготовка шаф

підготовка шафСтільницю треба покрити плівкою і захистити краю малярської скотчем. Всі фасади треба зняти зі шаф, знявши спочатку нижню петлю, а потім і верхній шарнір. Після цього треба зняти всі петлі і ручки.

Ретельно промийте всі поверхні, які будуть пофарбовані. Ці поверхні повинні бути знежирені – спочатку їх треба вимити засобом для миття посуду, а потім протерти спиртом.

Порада: Якщо ви плануєте використовувати ті ж петлі, то слід їх помітити таким чином, щоб знати, якими напрямам і шаф вони належать. Можна проставити на них номерки. Це зробить простіше подальшу збірку кухні до свого попереднього стану.

Заповніть всі отвори і прошліфуйте поверхнюЗаповніть всі отвори і прошліфуйте поверхню

За допомогою шпателя заповніть всі щілини і дірочки деревної мастикою. За допомогою наждачного паперу з розміром зерна 100 відшліфуйте поверхню, яка буде фарбуватися. Шкуркою слід вирівняти поверхню після нанесення шпаклівки, а також її відшліфувати, дозволяючи грунтовці краще триматися.

Грунтовка

ГрунтовкаФасади шаф треба розмістити на підготовлену поверхню, так, щоб вони лежали зовсім горизонтально. Поверхня столу, статі і навколо застеліть старими газетами або іншим матеріалом. Нанесіть шар грунтовки на поверхню. Спочатку треба покрити середини фасадів, а потім краї. Зачекайте, поки грунтовка висохне, переверніть фронти з іншого боку, і теж їх обробіть.шліфування

Зачекайте кілька годин, поки грунтовка висохне, а потім, використовуючи шліфувальну машинку і наждачний папір із зернистістю 220, добре відшліфуйте поверхню.

Добре розгладьте вручну всі елементи оздоблення фасадів. Потім пропилесосьте шафи і протріть їх антистатичною серветкою. Якщо необхідно, то нанесіть другий шар грунтовки і сгладьте її наждачним папером, щоб отримати ідеально рівну поверхню.

шліфування

Фарбування кухні

фарбування кухніЩоб пофарбувати кухню можна скористатися плоскою кистю або валиком. Спочатку треба пофарбувати центр фронтів, а потім краї. Нанесіть тонкий шар фарби уздовж фронтів.

Пам’ятайте, що фронти повинні лежати горизонтально під час сушіння. Коли фарба висохне, переверніть фронти і пофарбуйте їх з іншого боку. Через дві години нанесіть ще один шар фарби в протилежному напрямку, поперек фронтів.

Застосування аерозольної фарби

Застосування аерозольної фарбиДля того щоб уникнути появи слідів мазків пензля, можна нанести останній шар аерозольною фарбою. Таким чином, ви отримаєте ідеально гладку поверхню. Спочатку треба пофарбувати фарбою краю фронтів, а потім їх центр.

Спробуйте пофарбувати аерозольною фарбою весь фасаду за одне натискання розпилювача, тоді фарба буде більш рівномірно розподілена. Фронти повинні лежати горизонтально під час сушіння.

Прикрутите фасади для меблівПрикрутите фасади для меблів

Коли вже фронти повністю висохнуть, прикріпіть до них ручки, петлі і затягніть їх. Завжди в першу чергу затягуйте верхні, а потім нижні. 

Як пофарбувати дерев’яну кухню своїми руками?

Якщо у вас вже бувала дерев’яні меблі на кухні, ви можете досить просто надати їй гарний зовнішній вигляд і блиск. Фарбоване дерево, здається, найпростішим і дуже ефективним рішенням. Завдяки новому кольору, кухня придбає зовсім інший зовнішній вигляд і отримає ковток свіжості. Будь то навісні полки, шафи або стіл.

 1. Розстелите газети на підлозі і розмістіть на них стіл або інший предмет меблів, над яким ви будете працювати.
 2. Якщо меблі подряпана, треба заповнити ці дефекти спеціальною замазкою для деревини маленьким шпателем. Залиште сохнути.
 3. Потім потріть ці місця і весь предмет меблів наждачним папером.
 4. Протріть меблі вологою тканиною від наждачним пилу.
 5. При необхідності, нанесіть мастику ще раз і повторіть всі кроки.
 6. Спочатку нанесіть грунтовку. Предмет меблів після нанесення грунтовки не буде виглядати красиво, але це нормально. Зрештою, це просто грунтовка.
 7. Залиште предмет меблів повністю висохнути. Переважно протягом ночі.
 8. На другий день пофарбуйте предмет обраної фарбою для деревини. Залиште перший шар фарби сохнути протягом ночі.
 9. На наступний день, нанесіть другий шар фарби.

Таким чином можна легко пофарбувати кухню в домашніх умовах своїми руками, без застосування спеціальних пристосувань і великих матеріальних витрат. Ваша кухня придбає зовсім інший зовнішній вигляд, засяє свіжістю і чистотою.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *