Як пофарбувати металевий паркан, щоб не іржавівПриватний будинок має багато візитних карток, наприклад – доглянуті вхідні ворота, елегантна тераса, балкон, гарний паркан, про які слід регулярно піклуватися. Паркани з металу, виконані за методом металоконструкцій, вважаються ефективним елементом малої архітектури саду. Якщо неправильно доглядати за металевими поверхнями, вони швидко іржавіють, втрачають презентабельний вигляд.

Згодом на металі з’являються патина, іржа, огорожі втрачають привабливість. Тому власником житла виникають питання: як, якою фарбою фарбувати паркан з металу, ніж видалити іржу? Ми порадимо, яку фарбу використовувати, щоб відновити пишність металевої огорожі!

Видалення іржі

На поверхні металевої огорожі в результаті природних факторів (дощ, сонячні промені) з’являється іржа і світло-зелене покриття, тобто патина, що створює вигляд під старовину. Перед початком фарбування необхідно видалити іржу, патину, тому що незабаром вони почнуть проникати крізь лакофарбове покриття, можуть привести до відшарування фарби.

Перед тим, як пофарбувати залізний паркан, щоб він не іржавів потім, необхідно провести антикорозійну обробку. Іржу можна видалити самостійно. Якщо іржа проникла занадто глибоко, видалення нальоту в домашніх умовах дуже важке заняття, доведеться заплатити за чистку спеціалізованій майстерні.

Можна видалити іржу своїми руками за допомогою препарату для видалення іржі, наприклад:

 • Fosol,
 • Epoxy,
 • Rust Filler.

У більш складних випадках робота виконується за допомогою шліфувального верстата з встановленим шліфувальним кругом, як показано на фото.

Якщо корозія помічена вчасно, іржу можна видалити за допомогою дротяної щітки. Це можливо, якщо іржа створює тільки поверхневий наліт, який не викликає труднощі при видаленні.

Для очищення можна використовувати:

 • дротяну щітку,
 • наждачний папір (120-240).

Не потрібно чистити поверхню до «голого» металу. Видалити слід все сліди іржі, шари лакофарбового покриття, якщо вони потенційно можуть відторгатися разом з новою фарбою, яку мають намір застосувати для фарбування.

Очищення поверхні

Очищену від іржі поверхню слід вимити бензином або розчинником, щоб видалити:

 • жир,
 • пил,
 • забруднення.

Залишки старих шарів лакофарбового покриття необхідно видалити при поліровці, очищену поверхню необхідно звільнити від пилу. Якщо старе лакофарбове покриття міцно тримається на поверхні, сліди корозії відсутні, потрібно просто акуратно відшліфувати поверхню наждачним папером, видалити пил. Відмиту поверхню потрібно висушити.

Нові металеві огорожі зазвичай покриті маслянистим речовиною, що представляє захисний шар. Шар жиру може привести до поганої адгезії грунтовки, значно збільшити її сушку, тому перед фарбуванням його необхідно видалити. Найпростіший спосіб – очистити поверхню за допомогою тканини, змоченої простим розчинником Уайт-спірит. Таке очищення гарантує, що на підготовленій поверхні фарба правильно, легко розподілиться.

Вибір інструментів

Залізний паркан можна пофарбувати з використанням: • кистей різних розмірів – стануть в нагоді при фарбуванні важкодоступних місць;
 • фарбопультів або спеціальних фарбувальних пістолетів, які розпилюють фарбу – цей варіант зажадає ретельного захисту місць навколо пофарбованого паркану.

У фарбопультів існує серйозний недолік – підвищене споживання фарби.

Фарбування антикорозійною фарбою

Тепер потрібно приступити безпосередньо до фарбування підготовленого металевої огорожі. Як правильно пофарбувати залізний паркан на дачі з сітки рабиці або кована огорожа, щоб фарба трималася довго, поверхня виглядала красиво?

Металеві поверхні, особливо піддавалися раніше корозії, слід заґрунтувати антикорозійною фарбою. Властивості антикорозійного покриття:

 • запобігає появі іржі;
 • нівелює залишки іржі, майже невидимі неозброєним оком;
 • підвищує адгезію декоративної фарби, зменшуючи її витрату за рахунок поліпшення зони покриття.

Існують склади, що поєднують властивості антикорозійного фарби з декоративною, що не вимагає додаткової грунтовки.

Відомі антикорозійні фарби:

 • Снєжка,
 • Dekoral,
 • Noxan.

Антикорозійні вироби доступні в різній колірній гаммі і в вигляді зручного аерозолю, що розпилюються краскопультом.

До грунтовці можна додати каталізатор (затверджувач), що призведе до підвищення її параметрів. Щоб пройшла хімічна реакція, потрібно почекати 15 хвилин, потім наносити ґрунтовку. Наносити грунтовку слід тонким шаром, так як вона має набагато більш високі параметри розподіляється в порівнянні з непрозорими емалями, тому більш ефективна. Її не знадобиться так багато, як звичайної фарби.

Важливо: зверніть увагу на умови забарвлення! Бруд, найдрібніші частинки пилу можуть швидко зіпсувати роботу. Доцільно закрити кімнату, де проходить фарбування, забезпечити достатню циркуляцію повітря, захист від комах, тварин.

Металеві огорожі також можна захищати від корозії за допомогою:

 • прозорого антикорозійного лаку, що дозволяє домогтися ефекту сирого металу;
 • цинкового покриття у вигляді спрея, стійкого до атмосферних впливів.

Деякі спреї мають спеціальні насадки, що знижують ризик надмірного розпилення. При покупці спрею слід перевірити вміст цинку в сухому шарі фарби – якісні спреї містять щонайменше 80-90% цинку.

Декоративне фарбування

Далі стоїть питання – яка фарба для металевого паркану краще підійде? Неможливо відмовитися від естетичної цінності, але, перш ніж вибрати колір, фарбу необхідно підбирати до виду металу. Тому приймаючи рішення, ніж пофарбувати металевий паркан, цей фактор обов’язково слід враховувати.

Вибір фарб представлений наступними продуктами:

 1. поліуретанові фарби. Створюють глянець на поверхні. Призначені для фарбування стали, чавуну, утворюють міцне покриття з тонким блиском, стійким до спирту, мастильних матеріалів, мастил. Прекрасно переносять ультрафіолетове випромінювання, високу температуру, контакт з водою.
 2. хлоркаучуковая – використовуються для забарвлення стали, оцинкованої сталі, чавуну. Також доступні у вигляді хімічно стійких продуктів, призначених для використання в районах з високим рівнем забруднення повітря.
 3. Алкідні. Універсальні вироби для всіх видів металів, чавуну, сталі. Утворюють міцне покриття, стійке до погодних умов.
 4. Алкидно-уретанові – еластичні, міцні.
 5. Полівініл-акрилові – підходять для фарбування оцинкованої сталі, алюмінію, міді. Не так стійкі до пошкоджень, як інші продукти.

Акрилові та масляні фарби пропонуються в різних кольорах, інші продукти доступні тільки в декількох основних кольорах. Більшість магазинів продає широкий асортимент готових відтінків, зазвичай популярних. Якщо відсутній відповідний колір, можна замовити продукт з каталогу, вибравши його з палітри виробника. Обраний колір роблять в змішувачі, постачають індивідуальним кодом – завдяки цьому можна купити саме відповідний відтінок.

Одна з найстійкіших – молоткова фарба для металу. Лакофарбові покриття для металу випускаються багатьма великими виробниками, включаючи Unichron, Tikkurila, Dekoral.

Перед фарбуванням поверхня повинна бути абсолютно сухою, готової до нанесення покриття. Наносити лакофарбове покриття бажано декількома тонкими шарами.

Увага! Груба поверхня фарби не проявляє повну потенційну захист від корозії. Набагато краще пофарбувати 2-3 рази, тонко, ретельно, щоб насолоджуватися результатом в 2-3 рази довше.

Зверніть увагу, при використанні пістолета-розпилювача, потрібно використовувати розчинник – відповідний розчинник, обраний відповідно до типу фарби, захистити область навколо паркану.

Підводимо підсумки

Правильно виконавши всі кроки, ви можете насолоджуватися красивим парканом, отримане акуратне покриття прослужить довго без необхідності ремонту. Забір, пофарбований відповідної фарбою, виглядає вражаюче не тільки відразу після ремонту, але і в наступні роки. Ось чому варто вибрати перевірені високоякісні продукти.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *