Як поміняти кран на кухні: заміна старого змішувача в мийці своїми рукамиПристосування, яка виконує функцію змішування води, називається змішувачем. Це потрібне санітарний пристрій, що подає з трубопроводу воду необхідної температури, часто виходить з ладу.

Заміна приладу, вироблена власноруч, може допомогти зберегти грошові кошти і вдосконалити технічні вміння домашнього майстра, оскільки не всі знають, як поміняти кран на кухні, і вдаються до послуг фахівців.

Як поміняти кран на кухні: заміна старого змішувача в мийці своїми руками

Через що потрібно міняти кран

Змішувачі працюють близько 10 років. Щоб уникнути виникнення проблем в майбутньому, необхідно знати, коли їх слід своєчасно замінити або відремонтувати.

Монтаж кухонного крана виконується в наступних випадках:

 • колишня модель не відповідає дизайну нової кухні і стала несучасної;
 • в змішувальному пристрої є зіпсовані частини, які не можуть бути замінені;
 • кран протікає;
 • вода капає з гусака, в той час як клапани закриті;
 • при відкриванні крана чується гуде звук;
 • струмінь води занадто тонка;
 • змішувач з одним важелем функціонує «ривками»;
 • вода протікає з гайки на виливу;
 • важіль крана не закріплений в необхідному стані;
 • текти з-під маховика вентильних систем.

Як поміняти кран на кухні: заміна старого змішувача в мийці своїми руками

Пристрій і види кранів

Конструктори розробляють все нові і нові дизайнерські моделі кухонних змішувачів, а внутрішні деталі даних виробів практично однакові.

Крани бувають наступного типу:

 • з одним важелем;
 • з двома вентилями;
 • з термостатом;
 • з сенсором.

Всі пристосування, що дозволяють координувати потік води, зазвичай називають кранами. А змішувачі – це конструкції, до яких під’єднані дві труби, і у яких є функція регулювання температури води.

Незалежно від типу крана або змішувача, кожен з них має такі елементи:

 • корпус;
 • виливши (через нього надходить вода);
 • клапан (важіль управління);
 • механізм блокування.

Підстави для заміни кухонного приладу можуть бути різними. Незалежно від причин установки нового змішувача, потрібно його розбирання.

Як поміняти кран на кухні: заміна старого змішувача в мийці своїми руками

Типи шлангів

Одна важлива частина включення приладу в систему водозабезпечення – шланг. Після довгого терміну експлуатації він часто починає текти, що пов’язано з особливостями його установки. У цьому випадку досить замінити старе з’єднання на новий елемент.

Система, що з’єднує кран з водопровідною мережею, називається проводкою. Шланг може бути жорстким і гнучким. Найчастіше застосовують останній вид. Його основною перевагою є можливість спрощеного з’єднання пристрою зі зміщеними трубопроводами.

Як поміняти кран на кухні: заміна старого змішувача в мийці своїми руками

Сильфонні

Особливість сильфона полягає в тому, що його оболонка має залізну гофру – міцну, але в той же час, еластичну, і всередині немає гумової втулки. Фітинги разом із затискними клемами йдуть в комплекті з хвилястою втулкою і опорою для зварювання, що дійсно важливо для підвищення безпеки монтажу.

Термін служби представленого виду продукції складає не менше 25 років, при цьому їх дозволяється використовувати для роботи з технологічним середовищем до 250 С °. Як правило, гофри виготовляються з нержавіючої сталі, але в категорії VIP застосовується мідь.

Як поміняти кран на кухні: заміна старого змішувача в мийці своїми руками

Армовані

Це еластичні шланги з металевою сіткою обплетення. У закінченнях шлангів розташовані прості фітинги з кріпильними гайками. Вони потрібні для підключення до трубопроводу з одного боку і до крану – з іншого.

переваги:

 1. Установка не вимагає зварювання, можна просто закріпити деталь ключем.
 2. Шланг дуже еластичний. Він може згинатися в будь-якому напрямку і стійкий в разі несподіваних змін в тиску води.

До мінусів можна віднести швидкий знос гайок і прокладок. На надійність функціонування шланга впливає тип матеріалу, з якого зроблена обплетення.

Як поміняти кран на кухні: заміна старого змішувача в мийці своїми руками

Гнучкі

Еластичні шланги з алюмінієвими оболонками – недорогі і швидко зношуються. Через 3-4 роки потрібно буде їх поміняти. Найдовговічніші – з нержавіючої сталі і нейлону. Вони можуть витримати найвищу температуру і здатні служити до 10 років.

Гнучка проводка виглядає як плетений шланг.

З обох кінців є два кріплення:

 • штуцер для приєднання до змішувача;
 • елемент, за допомогою якого забезпечується кріплення до водної системі.

Вироби розрізняються за типом матеріалу. Шланг може бути виготовлений з гуми, що дає малий термін служби. Сталеві вироби довше служать і безпечніше в експлуатації.

Поганий гумовий шланг дає різкий, небажаний запах. Такий стикувальний компонент не годиться для питної води.

Як поміняти кран на кухні: заміна старого змішувача в мийці своїми руками

Сталеві

На сьогоднішній день все більше і більше експертів рекомендують використовувати шланги з нержавіючої сталі замість гумових. Відповідно до найбільш скромними заявами, період роботи подібного роду вироби становить понад 20 років.

Найчастіше шланги з нержавіючої сталі використовуються з метою віддаленого розподілу води замість простих металевих або пластикових труб. Хвиляста трубка може пригнічувати виникають пульсації.

Як поміняти кран на кухні: заміна старого змішувача в мийці своїми руками

Які знадобляться інструменти і матеріали для заміни

Демонтаж і подальшу установку приладу для класичної мийки виконують із застосуванням сантехнічних інструментів.

знадобляться: • гайковий ключ (10 х 12, 13 х 14);
 • торцевої ключ (10 х 12, 13 х 14);
 • щітки;
 • ущільнювальні стрічки (PTFE);
 • пасатижі;
 • плоска викрутка.

Вирішуючи задачу зміни або ремонту пристосування, майстер повинен мати повний інсталяційний набір. Він часто продається в комплекті з пристроєм. У нього можуть входити шпильки, гайки, гумові полушайба.

Як поміняти кран на кухні: заміна старого змішувача в мийці своїми руками

Як зняти старий кран

Перед тим, як зняти кран на кухні, потрібно припинити потік води, перекривши вентилі на трубопроводах. Після блокування необхідно відкрити клапани змішувача і переконатися, що вода не тече.

Гнучкі шланги (40-60 см), розташовані під раковиною, потрібно зняти. До лінії проводка фіксується за допомогою накидних гайок, які можна відкручувати газовим ключем. Трубчасті фітинги закріплені в корпусі шлангового змішувача. Для роботи з ними знадобиться ключ 13 х 14 або 10 х 12.

Після від’єднання гнучких шлангів потрібно демонтувати змішувач. Він кріпиться двома гайками і особливою затискної шайбою. Гайки нагвинчуються на дві шпильки. При заміні крана на кухні знадобиться трубчастий ключ. Блок кріплення знаходиться в нижній частині приладу. Коли гвинти відкручуються, опорна шайба знімається зі шпильок, і змішувач демонтується.

Як поміняти кран на кухні: заміна старого змішувача в мийці своїми руками

Як зібрати і поставити новий кран

Перш ніж встановлювати новий прилад, необхідно зняти старий і очистити місце від вапняних відкладень. Змішувач може бути виконаний в різних комплектаціях – в залежності від кріпильної системи.

Як правило, конструкція з одним важелем поставляється в зібраному вигляді. Щоб точно зафіксувати всі з’єднання, рекомендується дотримуватись рекомендацій і схемами, наведеними в доданих практичних посібниках.

Робота виконується за такою методикою:

 1. Вставляють шланги подачі води в корпус крана, а потім в канал водоводу і закріплюють прокладкою за допомогою розвідного ключа.
 2. Після цього змішувач з’єднується з корпусом підводки і шпильками, а гайки затягуються через залізну пластину з прокладкою з гуми.
 3. Устаткування має бути підключений до системи водопостачання.

Як поміняти кран на кухні: заміна старого змішувача в мийці своїми руками

Як міняти настінні крани

Іноді мийки в кухні комплектують настінними змішувачами. Перевага такої технології установки крана полягає в тому, що він кріпиться безпосередньо до водопровідних труб.

Існує два типи настінних змішувачів: з трубами, які перебувають в стіні (всередині), і з їх зовнішнім розташуванням (на поверхні).

Технологія заміни:

 1. Заблокувати подачу води.
 2. Злити воду в кранах.
 3. Послабити гайки, які тримають змішувач.
 4. Настінний варіант прикріпити за допомогою перехідника.
 5. Після монтажу фітингів з використанням прокладок з гуми зафіксувати прилад гайками.
 6. Після щільної фіксації всіх компонентів нового змішувача потрібно відкрити запірні клапани і перевірити систему.

Як поміняти кран на кухні: заміна старого змішувача в мийці своїми руками

Рекомендації по ремонту

Для того, щоб підвищити термін роботи пристосування, слід дотримуватися деяких умов при його експлуатації.

Немає необхідності впритул закривати кран, тому що закриття до упору сприяє швидкому зносу пристосування і різьблення вироби. Для того, щоб усунути ймовірність пошкодження, відкривати і закривати кран потрібно в півоберта.

В процесі заміни змішувача можуть виникнути деякі складності, тому слід дотримуватися рекомендацій фахівців:

 1. Якщо кран-буксу дуже важко викрутити, можна обробити різьблення складом WD-40, який продається в магазині автозапчастин.
 2. Якщо потрібно замінити зіпсовану кран-буксу, краще взяти її з собою для порівняння при покупці нової. Оскільки цей елемент буває в продажу як з дюймової, так і з метричної різьбою, можна легко помилитися при виборі.
 3. Зниження напору води з гусака може виникнути в результаті засмічення сітки аератора. Тому, перш ніж робити висновки про поломку змішувача, слід її прочистити.

Як поміняти кран на кухні: заміна старого змішувача в мийці своїми руками

Знос прокладки

У разі, якщо вода із змішувача почав протікати в умивальник, то швидше за все, зношена прокладка вентиля, блокує впускний отвір. Необхідно замінити її на нову.

Візуально даний компонент нагадує кільце. Його діаметр збігається з діаметром труби. Прокладка ущільнює монтажні частини змішувача, герметизує стики і запобігає протікання в уразливих зонах сантехніки.

Як поміняти кран на кухні: заміна старого змішувача в мийці своїми руками

Дефект букси

Більшість змішувачів мають букси з керамікою. Сердечник з керамічної пробкою на порядок міцніше аналога з гумкою. До того ж, керамічний сердечник клапана легкий в ремонті. Заміна керамічного сердечника може знадобитися, якщо змішувач протікає або з крана капає вода.

Як поміняти кран на кухні: заміна старого змішувача в мийці своїми руками

Поломка картриджа

Щоб продовжити термін роботи сантехніки, у вхідних трубах повинні бути встановлені грубі фільтри для подачі холодної і гарячої води в квартиру. Абразивні машинні частки, присутні у воді при тривалому впливі на робочі площині картриджа змішувача, призводять до виходу пристосування з ладу.

Процес заміни картриджа не вимагає яких-небудь складних дій. Для його реалізації немає необхідності шукати дороге устаткування або спеціалізовані пристрої.

Спочатку необхідно видалити несправний картридж з його місця. Потім слід поставити інший в передбачене для нього положення, беручи до уваги суворе збіг отворів в пристрої. Далі потрібно затягнути затискну гайку, встановити в потрібне положення декоративний ковпачок і зафіксувати ручку в важелі картриджа.

Як поміняти кран на кухні: заміна старого змішувача в мийці своїми руками

Відео

У відео докладно розповідається про те, як проводити установку крана в кухні своїми руками.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *