Як посадити аквілегіі у відкритий грунт? доглядАквілегія – це культура, яка має більше тисячі різновидів. Садівники особливо цінують рослина за те, що воно зовсім не вимоглива в вирощуванні, а його багатство відтінків і форм, дозволяє гармонійно прикрасити будь-яку клумбу. Аквілегія, посадка і догляд у відкритому грунті за якої нескладний, стане справжньою пам’яткою вашого дачної ділянки. Які ж умови їй створити?

Як посадити аквілегіі у відкритий грунт? догляд
Аквілегія, посадка і догляд у відкритому грунті

Як посадити аквілегіі?

Що являє собою аквилегия? Це невелика рослина, висота кущів якого може бути від п’ятнадцяти сантиметрів до одного метра. Суцвіття цієї культури трохи нагадують дзвіночки, пелюстки яких мають два ряди і перевернуту форму. У підстави бутона можна побачити невеликі листочки, так звані шпорци, які трохи загнуті вгору. Квіти мають багато варіантів кольорів і їх відтінків: від рожевих до фіолетових, від білих до насичено жовтих, також вони можуть мати відразу два кольори. Аквілегія починає своє цвітіння в самому кінці весни, ближче до початку червня. Коріння у аквилегии дуже потужні, найчастіше, вони розташовуються глибоко в землі. Насіння цієї культури мають вигляд дрібних насіння чорного кольору, достигають в стручках.

Як посадити аквілегіі у відкритий грунт? догляд

Процес висаджування аквилегии можна розділити на кілька етапів:

1. В першу чергу, потрібно обробити насіннєвий матеріал марганцем або іншим антисептичним розчином.

2. Далі насіння розташовують на вологій тканині в нижній частині холодильника і залишають їх там, на період до тридцяти днів.

3. Після цього насіння можна висаджувати у відкритий клумбу, на грядки які спеціально підготовлені для цього. Найкраще аквилегия буде рости в тіні дерев або інших кущів.

4. Грунт для аквилегии потрібно вибирати з рівним вмістом піску і торфу, можна додатково удобрити її перегноєм. Процес висаджування потрібно проводити, коли на вулиці вже тепло, бажано, щоб погода в цей період була похмурою.

5. Висаджену аквилегию необхідно накрити плівкою, попередньо дуже ретельно полив.

6. З приходом тепла і появи перших паростків, культуру можна розкрити і підставити сонячним променям на короткий період часу, поступово збільшуючи цей проміжок.

Як посадити аквілегіі у відкритий грунт? доглядДогляд за аквілегіі

Особливості догляду за аквілегіі по весні не викличуть важче і будуть під силу будь-якому дачникові. Для початку потрібно обов’язково очистити всю ділянку, де росте ця культура від зайвої рослинності. Безпосередньо навколо аквилегии потрібно провести розпушування грунту. Потрібно обов’язково додати в грунт трохи перегною і внести комплексні склади добрив, а також організувати регулярний полив квітки. Цвісти аквилегия починає влітку, і продовжує протягом приблизно двох тижнів. Після того, як культура відцвіла, потрібно зрізати суцвіття, тому що, в іншому випадку, дозрілі насіння розлетяться по всій клумбі. І незабаром доведеться займатися видаленням молодої порослі.

Як посадити аквілегіі у відкритий грунт? догляд

Слід зазначити, що в умовах літньої спеки, потрібно обов’язково організувати регулярний полив аквилегии. Якщо грунт пересохне, цей відразу позначиться на цвітінні культури. Після того як полив проведений, потрібно обов’язково видалити виросли бур’яни і розпушити грунт навколо кущиків.

Як посадити аквілегіі у відкритий грунт? догляд

Влітку потрібно провести підгодівлю рослини мінеральними добривами:

  • Спочатку вносять суперфосфат в поєднанні з сечовиною і калієм.
  • Вдруге можна додати квітам трохи коров’яку, який обов’язково повинен бути розведений водою в пропорції 1:10.

Як посадити аквілегіі у відкритий грунт? догляд

Коли настане осінь, потрібно обов’язково оглянути всі кущики аквилегии, ті з них, які мають будь-які ознаки захворювань, потрібно обов’язково видалити. До того ж, осінь – це час, коли можна розсадити молоду поросль на нові місця. Бажано встигнути провести цю процедуру задовго до настання заморозків, щоб культура встигла в достатній мірі зміцніти. До зими потрібно підсипати землю під кущами, щоб коріння аквилегии НЕ визирали назовні і не були пошкоджені низькими температурами. Бажано додати в грунт для підсипки перегній в поєднанні з торфом, так рослини не тільки не замерзнуть, а й додатково зміцняться і підгодувати. Аквілегія, посадка і догляд у відкритому грунті за якої нескладний, обов’язково прикрасить вашу територію.

Як посадити аквілегіі у відкритий грунт? догляд

Дивіться також відео:

Водозбір (Аквилегия)Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *