Як посадити Алиссум у відкритий грунт? Правила доглядуАлиссум відноситься до багаторічних трав’янистих рослин сімейства хрестоцвіті (капустяні). Інша його назва – бурячок або каменнік. У назві квітки включені два латинських слова, які переводяться як «заперечення» і «собаче сказ». У давні часи рослина використовувалося як ліки від укусу собак. Тема цієї статті – аліссум: посадка і догляд у відкритому грунті. З неї ви дізнаєтеся, як вирощувати квітку на своїй дачній ділянці і які умови необхідно дотримуватися.

Як посадити Алиссум у відкритий грунт? Правила догляду
Алиссум: посадка і догляд у відкритому грунті

Алиссум – як посадити у відкритий грунт?

Основне місце проживання алиссума – Південна Європа. Там він росте біля підніжжя скель і на кам’янистих місцях, покриваючи їх різнокольоровими квітками. Звідси і його друга назва – каменнік. Може виростати в Азії, Північній Африці, Росії і на території колишнього Радянського Союзу. Алиссум є густий чагарник, висота якого, до 40 см. Він має кучеряве стебла і пагони, покриті маленькими листочками і яскравими бутонами квітів, які видають насичений медовий аромат. Починає цвісти аліссум в кінці червня і закінчує пізно восени. Його можна використовувати не тільки як прикраса ділянки (борюрное, газонне, альпійська гірка), але це і відмінний ранній медонос.

Як посадити Алиссум у відкритий грунт? Правила догляду

Сучасні селекціонери вивели багато різних сортів алиссума з рясним цвітінням. Багато садівники називають аліссум Лобулярія морської. Але насправді це різні рослини, але вони споріднені один одному і дуже схожі. Алиссум вирощують і як однорічну, і як багаторічну культуру. Багаторічники мають більш короткий період цвітіння, зате ці сорти невибагливі і стійкі до похолодань.

Як посадити Алиссум у відкритий грунт? Правила догляду

Найбільш популярні сорти алиссума:  1. Алиссум Гмелина (скельний або гірський). Відноситься до ранніх, морозостійким сортам, висотою 15-20 см, з жовтими квітками на сланких стеблах. Зацвітає рано – в кінці квітня. Період цвітіння близько 40 днів, але може зацвісти повторно в кінці літа.
  2. Алиссум морської. Цей сорт зазвичай вирощують як однорічна рослина. Як багатолітника зростає тільки в теплих регіонах. Квіти утворюють пишні кущі з дрібним листям і невеликими квітками, які зібрані в бутони. Пофарбовані суцвіття в рожевий, червоний або фіолетовий кольори. Цвіте до кінця вересня. У висоту кущі досягають 40 см.
  3. Алиссум ампельний. Це найбільш декоративний вигляд рослини. Має довгі пагони, які сильно гілкуються. Добре підходить для вирощування в підвісних кашпо і кошиках, в яких і цвіте, утворюючи яскравий куля.

Алиссум вирощують як розсадою, так і насінням. Насінням посадку краще здійснювати восени в кінці жовтня під зиму. У цьому випадку навесні сходи будуть міцнішими і морозостійкими. Якщо садити насіння навесні, то робити це слід не раніше кінця квітня. Бажано, щоб грунт був досить пухкої, і їй вистачало сонячного світла. Насіння не слід закопувати глибоко в грунт. Досить просто притиснути їх рукою в землі. Перші сходи з’являться через 7-10 днів. Після перших сходів, потрібно провести прополку і проріджування, що сприятиме рясному цвітінню.

Як посадити Алиссум у відкритий грунт? Правила догляду

Вирощування алиссума розсадою

Розведення алиссума розсадою, багато садівники вважають більш надійним способом. Для розсади насіння висівають в кінці березня – початку квітня, розташувавши їх по поверхні грунту в ємності і злегка присипаючи цієї ж сумішшю. Забезпечивши яскраве освітлення і тепличні умови, можна через 7-10 днів очікувати перших паростків. Після появи першого листочка, слід підгодувати рослини. Після того, як з’являться 2-3 листочка, розсаду можна поступово загартовувати, виносячи на свіже повітря (балкон, веранда). В кінці травня, висаджують у відкритий грунт. Цвісти аліссум почне через 1,5 місяці.

Як посадити Алиссум у відкритий грунт? Правила догляду

При висаджуванні у відкритий грунт слід враховувати, що кущики швидко розростаються, і потрібно передбачити між ними відстань близько 40 см, розсаду не слід сильно заглиблювати в грунт. Відразу, після висадки – полити. Основний догляд за рослиною включає в себе своєчасну поливання, розпушування грунту, видалення бур’янів і внесення підгодівлі. Кущі алиссума слід підрізати, для формування гарної форми, видаляючи хворі стебла і листя. Полив потрібен рясний, особливо в посушливу погоду, але не варто заливати дуже сильно. Надлишок вологи гірше, ніж її недолік.

Як посадити Алиссум у відкритий грунт? Правила догляду

Багаторічні сорти досить удобрювати 2 рази за сезон (під час росту пагонів – азотним добривом і до цвітіння – мінеральними речовинами). Однорічники потрібно удобрювати не менше 4 разів за сезон, перший раз – до початку цвітіння.

Отже, аліссум, посадка і догляд в відкритому грунті за яким нескладний, стане справжньою окрасою вашого дачної ділянки. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам виростити здорове і пишно квітуча рослина, яке перетворить ваш ландшафтний дизайн.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *