Як посадити Астранція у відкритий грунт? Правила доглядуАстранція відноситься до багаторічних рослин, яку по-іншому ще називають «зірочкою». Таку назву не випадково – зовнішній вигляд квітки нагадує форму зірку. Саме суцвіття зазвичай невеликого розміру, близько п’яти сантиметрів, а стебло астранція часто досягає висоти в метр. Тема цієї статті – астранція: посадка і догляд у відкритому грунті. З неї ви дізнаєтеся, як виростити цей красивий, витончений квітка на своїй дачній ділянці.

Як посадити Астранція у відкритий грунт? Правила догляду
Астранція: посадка і догляд у відкритому грунті

Астранція – правила посадки

Сьогодні існує безліч видів астранція. Найвідомішими з них є:

  1. Великі. Відрізняються високим стеблом, з невеликою кількістю листя і гілок. Суцвіття такого виду представлені у вигляді невеликих зонтикоподібне квіток.
  2. Малі. Квітка трохи менше попереднього види, відрізняється ажурним листям смарагдового кольору. Суцвіття нагадують ромашку.
  3. Найбільші. Цей вид відносять до найбільш красивим, він досить компактний. Форма суцвіття нагадує парасольку, має в основі вид ромашки – від чого цей вид астранція і отримав велику популярність.

Як посадити Астранція у відкритий грунт? Правила догляду

Як посадити Астранція? Насіння висаджують в грунт багату на кисень, тому грунт не повинен бути важким. Для цього, ще восени, потрібно подбати про збір насіння, які повинні пролежати два – три зимові місяці в овочевому ящику холодильника. Ранньою весною їх вже можна посіяти для отримання розсади. Для того щоб сходи з’явилися якомога швидше, потрібно підтримувати в приміщенні температуру близько 23 градусів.

Як посадити Астранція у відкритий грунт? Правила догляду

Важливо, щоб зійшла розсада знаходилася якомога ближче до сонячних променів. Через два тижні, потрібно прорідити сходи. Весь цей час потрібно своєчасно поливати розсаду, після чого рихлити ґрунт. Необхідно не допускати виникнення протягів в приміщенні, де стоїть розсада. Коли на розсаді з’являються пари листочків, настає час для пікіровки астранція. Відсаджувати їх треба в невеликі горщики, з таким же грунтом, в який висаджувалися насіння.

Як посадити Астранція у відкритий грунт? Правила догляду

ВАЖЛИВО! Приблизно за тиждень до висаджування на відкритому повітрі, потрібно поступово гартувати квітка. Для цього потрібно починати виносити його на вулицю на невеликий проміжок часу, з кожним днем ​​все більше збільшуючи тривалість такої «прогулянки».Як посадити Астранція у відкритий грунт? Правила догляду

Висаджувати у відкритий грунт Астранція можна приблизно в кінці травня. Ця квітка відмінно буде рости як на сонці, так і в тіні. Будь-яких тонкощів при підборі грунту для розсади астранція дотримуватися не потрібно. Єдине, бажано, щоб все ж грунт був досить рихлим і родючим. Ямки для саджанців потрібно копати на відстані в тридцять сантиметрів один від одного. Обов’язково після висадки рослини рясно полити його.

Як посадити Астранція у відкритий грунт? Правила догляду

Особливості догляду за Астранція на відкритому грунті

Астранція – невибагливий квітка, однак він вимагає деякого догляду:

  • Полив. Рослина відмінно протистоїть посухи, тому рясних поливів не вимагає. У тому випадку, якщо бажано постійне цвітіння астранція – її потрібно поливати періодично.
  • Розпушування. Обов’язковою є розпушування землі як після дощу, так і після поливу. Важливо не забувати видаляти засохлі суцвіття, а утворення нових суцвіть слід видаляти всі квітконоси, але тільки після завершення їх цвітіння.
  • Добриво. Із усіляких підгодівлі для астранція буде досить внесення мінеральних речовин по весні. Але, в тому випадку, коли квітка росте в одному і тому ж місці більше чотирьох років, необхідно додатково підживити його добривами з вмістом фосфору і калію.
  • Розмноження. У справі розмноження цієї рослини немає нічого складного: потрібно просто розділяти старі кущі на кілька нових. Насіння ж потрібно висівати у відкритий грунт, бажано відразу туди, де астранція і буде рости пізніше. Кращим періодом для такого процесу буде весна або літо. До того, як у квітки відросте листя, з кущів можна взяти відрізки кореневищ, які теж є хорошим посадковим матеріалом.

Як посадити Астранція у відкритий грунт? Правила догляду

Астранція, посадка і догляд у відкритому грунті за якої нескладний, стане справжньою окрасою вашого ділянки. Слід уточнити, що на одному місці астранція може відмінно рости і цвісти протягом десяти років. Але приблизно через п’ять років, має сенс пересадити її на нове місце, для того щоб вона росла в багатій мінералами і корисними речовинами грунті.

Дивіться також відео:

Астранція – доглядЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *