Як посадити бонсай?Як посадити бонсай?

Схід часто завойовує серця багатьох своїми дивовижними предметами мистецтва, ремесел і народної творчості. У європейців товари з Далекого Сходу завжди були в пошані – це і дивовижний смак екзотичних спецій, і краса ніжного шовку. Сьогодні в моду увійшли і деякі елементи східного ландшафтного дизайну, сади, натхненні мистецтвом далеких країн. Доходить до нас і мистецтво відповідного моделювання дерев і чагарників, яке має назву бонсай.

Це мистецтво вчить нас формувати рослини таким чином, що, незважаючи на мініатюризацію, вони можуть виглядати як старі дерева. Є багато стилів, шкіл і форм цього мистецтва. Найголовніше, однак, полягає в тому, що дерево бонсай ніколи не вважається закінченим, воно живе і змінюється. Як посадити бонсай з насіння в домашніх умовах, з чого почати і як доглядати – ми розглянемо в цій статті.

Як посадити бонсай в домашніх умовах

Отже, давайте розберемося, як зробити бонсай в домашніх умовах? Спочатку ми повинні вибрати відповідне дерево. Рослин, придатних для формування багато:

 • сосна є одним з найбільш популярних дерев, яке прекрасно виглядає в мініатюрі;
 • також популярний ялівець;
 • граб;
 • дуб;
 • береза ​​карликова;
 • дуже цікаво виглядає деревоподібна толстянка, яка інакше називається дерево щастя.

Ви також можете вибрати такі рослини, які цвітуть, квіти дуже прикрашають дерево, це можуть бути:

 • мініатюрні яблуні;
 • азалії;
 • вишні.

Нижче наведені фото різних рослин.

Азалія японська Purpurtraum

Азалія японська Purpurtraum

Азалія японська фіолетова

Азалія японська фіолетова

сосна

сосна

Кацура японська

Кацура японська

клен пальмовий

клен пальмовий

Красиво виглядає дерево, яке має різнокольорові листя. Привертає увагу красивий, оранжево-червонуватий відтінок деяких сортів пальмового клена. Восени листя клена стають червоними.

клен пальмовий клен пальмовий

Майте на увазі, що деякі види рослин, придатні для вирощування тільки в домашніх умовах, інші можна знайти також в садах. Спочатку варто вибирати сорти невимогливі і легко формуються. Згодом, ви можете переключитися на вирощування більш складних у догляді культур. Отже, розглянемо, як правильно посадити бонсай, з чого почати. 

дерево бонсай

Де купити дерево бонсай?

Ви можете в домашніх умовах виростити бонсай з насіння. Звичайно, цей варіант є більш складним і трудомістким. Але якщо вам це вдасться, задоволення гарантоване. Версія для менш терплячих це саджанці дерев і чагарників. Ви можете знайти їх в розплідниках, а також на інтернет-аукціонах.Як посадити дерево бонсай – горщик і земля

Землю треба підбирати до потреб рослини, яке ми вирішили вирощувати:

 • хвойні воліють кислу землю;
 • листяні зазвичай є невибагливими до цих умов.

Важливо, щоб ця земля була проникна. Часто для конкретної кореневої системи використовується відповідний дренаж. Як правило, не рекомендується для вирощування звичайна грунт (універсальна), вона відносно важка і не підходить для рослин, посаджених в неглибокі горщики. Саме ці специфічні горщики є візитною карткою бонсай.

Горщик, в якому росте дерево, повинен бути приведений у відповідність з видом самої рослини. Він не може бути ні занадто великим, ні занадто маленьким. Часто мініатюрне дерево є частиною композиції, що складається з різних добавок:

 • моху;
 • каменів;
 • видимих ​​на поверхні землі коренів.

Якщо ми зважилися на квітучий вигляд, колір горщика повинен бути сумісний з кольором квітів. Найбільш поширеними є керамічні горщики. Але існує також безліч більш витратними матеріалами, таких, наприклад, як граніт. Варто витратити трохи більше грошей і не вибирати найдешевший варіант або пластикові горщики. Бонсай – це красива форма, яка вимагає багато часу, точності і величезного терпіння. Пластиковий контейнер може просто зіпсувати весь ефект. Дуже важливо також, щоб горщик для бонсай був такої форми, яка дозволить здійснювати належний догляд за рослиною.

Дерево бонсай – як доглядати?

Бонсай вимагає відповідних заходів, які додадуть йому унікальну форму. Звичайно, ефект не досягається відразу. Рослини повинні бути належним чином обрізані, щоб надати їм потрібну форму і розмір. Якщо вирешітесь на радикальну обрізку, будьте обережні, щоб не зрізати занадто багато. Гілки відросте знову, але це займе багато часу. Молоді пагони можна прищипнуть пальцями, а більш товсті треба обрізати, використовуючи спеціальні ножиці.

Характерна для вирощування Бонсай дріт. Гілки і стовбур обертають спеціальною дротом, щоб підтримати їх в правильному напрямку. Товщина дроту повинна бути обрана в залежності від товщини гілок (більш товсті гілки вимагають більш міцної підтримки). Провід повинен бути з нержавіючої сталі, що особливо важливо при вирощуванні рослин в саду. Цей захід має проводитися дуже обережно. Провід не повинен перекручуватися, це може привести до того, що дерево в цьому місці буде угнетено і відімре. Періодично перевіряйте, щоб провід не вростав в рослину.

Фото. Дріт для бонсай і кліщі для дроту

Фото. Дріт для бонсай і кліщі для дроту

Бонсай може бути красивим прикрасою інтер’єру. Звичайно, ви можете купити готове дерево, але, якщо посадити бонсай будинку самостійно, посіяти, а потім формувати своїми руками – ви отримаєте більше задоволення. Робота над бонсай, безумовно, може перетворитися в тривалий і захоплююче хобі.

бонсайЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *