Як посадити цибулю на зелень на підвіконні?Про корисні властивості зеленого лука сьогодні знають всі. У ньому міститься величезна багатство вітамінів, мінералів і антиоксидантів. Цибуля здатна очищати організм, захищати його від мікробів і вірусів, а також відновлювати роботу всіх травних органів. Сьогодні зелена цибуля можна придбати практично в будь-якому магазині цілий рік, але він не йде ні в яке порівняння з тією зеленню, яку ви своїми руками можете виростити в домашніх умовах. як посадити цибулю на зелень на підвіконні? Відповідь на це питання ви дізнаєтеся з цієї статті.

Як посадити цибулю на зелень на підвіконні?

Як посадити цибулю на зелень: у воді або в землі?

Щоб виростити цибулю, можна скористатися двома методами, посадивши коренеплід в:

  1. воду;
  2. грунт.

Перший спосіб найпростіший, не вимагає багато сил і часу, а також не залишає після себе бруд. У спеціалізованих магазинах навіть продаються контейнери з отворами для цибулини, яка вставляється туди в вертикальному положенні. На піддон наливається води стільки, щоб вона покрила коренеплід наполовину і коренева система була повністю у воді. Такий спосіб вирощування вимагає уваги і постійного підливання води, яка щодня буде випаровуватися. Якщо бажаєте прискорити процес дозрівання зелені, в воду можна додати золу, яка, до того ж, є відмінним харчуванням для рослини.

Як посадити цибулю на зелень на підвіконні?

Читайте також: Як посадити авокадо в домашніх умовах з кісточки

Що стосується посадки цибулі в грунт, то цей метод допоможе виростити набагато більше соковитої зелені. В якості тари можуть підійти старі дерев’яні ящики, горщики для квітів, глибока посуд тощо Непогано також посадити цибулю на зелень на підвіконні в пластиковій пляшці. Якщо ви бажаєте насолоджуватися цибулею круглий рік, тоді краще використовувати конвеєрний метод – посадка коренеплоду в різні ємності з різницею в 10 днів. Так, урожай буде на вашому столі регулярно.

Як посадити цибулю на зелень на підвіконні?Перед посадкою лука в грунт, необхідно насипати дренажний шар, для якого можна використовувати керамзит або камінчики. Це дозволить не застоюватися зайвій волозі. Землю можна взяти зі свого садової ділянки або придбати в магазині. Принципових вимог щодо якості грунту немає – підійде будь-який грунт. Перед посадкою земля рясно зволожується, цибулина опускається приблизно на третину і прикопують. Тепер ємність з посадковим матеріалом потрібно поставити в прохолодне, не сильно освітлене місце для формування сильної кореневої системи. Через десять днів контейнер можна переставляти на добре освітлене місце, найкраще – на підвіконня.

Як посадити цибулю на зелень на підвіконні?

Для росту цибулі і його соковитості необхідно дотримуватися деяких умов:

  • Температура повітря не повинна опускатися нижче 20 градусів, навіть в зимовий період часу. Лук – рослина теплолюбна, а низькі температури приведуть до уповільнення зростання.
  • Стежити, щоб ємності не сильно перегрівалися на сонці, інакше це негативно позначиться на зелені – стріли почнуть загнивати, набуваючи чорний колір.
  • Організувати регулярний полив водою кімнатної температури. Важливо, щоб грунт постійно була вологою, але не мокрою.

Лук на підвіконні: який посадити?

Кращим варіантом для вирощування на підвіконні є скоростиглі і середньостиглі сорти. Наприклад, можна взяти: сорт «Союз» або «Арзамаський». Сам коренеплід повинен бути щільним на дотик, невеликим за величиною і круглим. Чи не його поверхні не повинно бути гнилих ділянок або механічних пошкоджень. Віддавати перевагу краще тим цибулин, у яких сильне коріння і блискуча лушпиння.

Як посадити цибулю на зелень на підвіконні?

Перед посадкою рекомендується залити гарячою водою вибрані коренеплоди і залишити їх на добу. Після цього лушпиння зняти, а верхівку зрізати. Такі дії призведуть до швидкого утворення пагонів.

Як посадити цибулю на зелень на підвіконні?

Отже, посадити цибулю на зелень на підвіконні зовсім не складно, зате ви зможете насолоджуватися соковитими, зеленими, пахучими пір’ям лука круглий рік.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *