
Коли мова заходить про квіти, іноді досить важко описувати їх зовнішній вигляд. Але у випадку з купену все інакше. Досить запропонувати співрозмовнику просто уявити собі великий конвалія, як все стає на свої місця. Купена відноситься до сімейства лілійних і дуже нагадує конвалія – такий же вигнутий стебло, білий квіти і овальні яскраво-зелені листочки. Сьогодні налічується безліч сортів цієї рослини, всі вони відрізняються вимогами до догляду, способом вирощування і зовнішнім виглядом. Тема цієї статті – купена: посадка і догляд у відкритому грунті. З неї ви дізнаєтеся, як вирощувати рослину і що потрібно робити, щоб продовжити його цвітіння.
Купена – як посадити в домашніх умовах?
Хочеться звернути увагу на те, що привабливість рослини стає оманливою, оскільки всі його частини є отруйними. Їх не можна чіпати голими руками, оскільки сік рослини, потрапляючи на слизові, може викликати сильні подразнення і навіть опіки. Особливу увагу слід звертати, якщо в будинку є діти, які можуть зривати квіти і навіть підносити їх до обличчя.
Де брати посадковий матеріал купини? Рослина розмножується за допомогою насіння, тому їх слід купувати тільки в спеціалізованих магазинах, не віддаючи перевагу стихійним ринкам. Але у відкритий грунт насіння не сідають, оскільки велика ймовірність їх загибелі. Краще рішення – вирощувати розсаду і потім садити її в грунт ранньою весною.
Як посадити купену? Для цього слід зробити підготовчі роботи, які зводяться до дотримання деяких правил:
- Грунт. Хоча рослина не вимогливо до складу грунту, рекомендується зробити його максимально живильним і пухким. Для цього можна використовувати покупної грунт або ж змішувати своїми руками торф, садову землю і компост. Також враховуйте положення грунтових вод, які не повинні бути схожим занадто близько до поверхні грунту.
- Освітлення. Як і конвалії, купина негативно переносить велику кількість сонячного світла і прекрасно себе почуває в тіні. Не варто садити купену з овочевими культурами або високорослими квітами, оскільки великі зарості купини утворюють сильну тінь, в якій не може вижити жодне рослина.
- Добриво і лунка. Глибина лунки не повинна бути занадто великою. На дно необхідно обов’язково покласти дренажну систему з керамзиту або крупного щебеню. В якості добрив використовується мінеральні або органічні добавки, кількість яких суворо обмежено. Намагайтеся дотримуватися рекомендацій по добривах, щоб не обпалити кореневу систему квітки.

Перевага вирощування купини полягає в тому, що рослина піддається атаці бур’янів тільки в перші роки, потім листя настільки заростає, що у бур’янів немає ніяких шансів на виживання.
Як правильно доглядати за купену – що важливо не забути?
Отже, як же потрібно доглядати за купену, щоб вона радувала вас своїм зовнішнім виглядом?
Розглянемо кілька важливих дій:
- Полив. Як часто поливається купина? Тільки коли на вулиці стоїть нестерпна спека і сильна посуха. Заливати рослину не варто, оскільки це може стати причиною загибелі кореневої системи.
- Підживлення. Вносити добрива можна кілька разів за сезон. Для цього підійдуть натуральні добрива й підгодівлі.
- Розмноження. Купена розмножується поділом, яке можна проводити восени. Корінь квітки дуже крихкий, тому ділити його слід вкрай акуратно.
Отже, купина, посадка і догляд у відкритому грунті за якої нескладний, стане яскравою плямою на вашому дачній ділянці. Обов’язково застосуйте наші поради і ви побачите, як зміниться ваша купина.
Дивіться відео: Купена або Соломонова друк.