Як посадити півонії у відкритий грунт? Правила доглядуПівонії … Ці пишні, розкішні квіти, з неперевершеним ароматом обов’язково порадують кожну господиню. Чи не вимагають ретельного догляду, але при цьому дуже вишукані, здатні прикрасити собою будь-яку дачну ділянку, квіти є досить частими мешканцями садів і клумб. Півонії, посадка і догляд у відкритому грунті за якими нескладний, стануть справжньою окрасою вашої території.

Як посадити півонії у відкритий грунт? Правила догляду
Півонії, посадка і догляд у відкритому грунті

Посадка півоній – з чого починати?

На сьогоднішній день відомо кілька груп півоній: • лісові; • сортові; • деревовидні; • трав’янисті; • гібридні.

Як посадити півонії у відкритий грунт? Правила догляду

В саду рекомендують висаджувати такі сорти, як:

1. Георг Ніколс з білими квітками. 2. Херітаг, схожий на маки. 3. Суруга, з пелюстками кольору коралів. 4. Діана Паркс, з квітами традиційного червоного кольору.

Для того щоб квіти почали і багато років радували око своїм цвітінням, потрібно дотримати кілька нескладних правил при їх висаджуванні:

Лунка. Потрібно обов’язково підготувати яму, в глибині якої потрібно забезпечити дренаж, який дозволить йти зайвій волозі. В ідеалі, яму потрібно підготувати приблизно за місяць, до передбачуваної дати висаджування квітів. В цьому випадку, грунт встигне ущільнитися і не буде провалюватися під вагою куща. Як дренаж, на дно ями можна покласти щебінь, пісок. Не зайвим буде додавання в яму добрив у вигляді перегною.

Як посадити півонії у відкритий грунт? Правила догляду

Грунт. У тому випадку, якщо грунт на ділянці містить багато глини, її можна розбавити піском, в протилежному випадку – глиною. Ідеальною для вирощування півоній вважається грунт з кислотним балансом близько шести одиниць.

Як посадити півонії у відкритий грунт? Правила догляду

Місцезнаходження. При висаджуванні півоній, слід враховувати той факт, що вони досить сильно розкидають свої гілки. Тому між сусідніми кущами потрібно залишати близько метра вільного простору, щоб сусідні кущі не затінювали один одного. Півонії не дуже люблять надлишок вологи, тому потрібно потурбуватися про те, щоб поблизу висаджених кущів не було залягання грунтових вод.

Як посадити півонії у відкритий грунт? Правила доглядуВисаджуються півонії зазвичай ближче до кінця літа, в цьому випадку кущ встигне вкоренитися і набратися сил перед настанням зими і вже до весни дасть молоді пагони. До того ж в осінній період багато дощів, що йде на користь пересадженим кущах півоній. Якщо пересадити кущі по весні, то їх доведеться рясно поливати вручну.

Як посадити півонії у відкритий грунт? Правила догляду

Етапи посадки півоній

Як правильно висаджувати півонії на садовій ділянці? Існує кілька корисних етапів цього процесу:

Етап 1. В яму, яка була попередньо підготовлена, потрібно помістити саджанець, прикривши його грунтом, який потрібно трохи ущільнити. Діяти потрібно дуже обережно, щоб не пошкодити крихку кореневу систему квітки.

Як посадити півонії у відкритий грунт? Правила догляду

Етап 2. Не варто занадто заглиблювати саджанець, буде досить вкопати його на глибину не більше п’яти сантиметрів. В цьому випадку пагони виростуть міцними і здоровими.

Як посадити півонії у відкритий грунт? Правила догляду

Етап 3. Відразу після висаджування, квітка потрібно добре полити, навколо куща слід зробити валик із землі, який буде стримувати вологу.

Як посадити півонії у відкритий грунт? Правила догляду

Етап 4. Як засіб, яке не дасть волозі випаруватися, відмінно підійде сіно, торф, листя.

Цвісти півонії починають на перший, частіше другий рік, після висаджування. На одному стеблі розпускається до шести квіток, які радують око до двох – трьох тижнів, поступово обсипаючи пелюстки. Для того щоб квітки на стеблі були пишні і великі, слід залишати на ньому не більше одного суцвіття. Перед початком цвітіння потрібно ретельно поливати півонії.

Для того щоб збільшити період та якість цвітіння півоній, їх потрібно регулярно підгодовувати добривами. Для цієї мети відмінно підійдуть залізний купорос, кісткове борошно, деревна зола. Якщо рослина слабке, незміцнілу, його можна підгодувати спеціально розробленою речовиною «Ідеал», яке значно зміцнює квітка.

Півонії, посадка і догляд в відкритому грунті за якими не складний, схильні до захворювання сірою гниллю та іржею. Для недопущення їх зараження цією недугою, не слід висаджувати кущі в тіні, а молоді пагони потрібно регулярно знезаражувати бордоською рідиною.

Дивіться також відео:

Сад. Квітник. посадка півоній

https://youtube.com/watch?v=m0AyXAGjsHIЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *