Як посадити Тігрідія на дачній ділянці?Батьківщиною тигридии вважається Америка, але ця квітка стане прикрасою і будь-якого дачної ділянки. До того ж він добре росте у відкритому грунті і непогано переносити несприятливі погодні умови. Назва квітки дали ще в стародавні часи, коли його використовували в їжу, через вміст в бульбах у великій кількості крохмалю і глюкози, як в даний час вживають картоплю. Своєю назвою він зобов’язаний і плямистої забарвленням квітів. Тігрідія, посадка і догляд у відкритому грунті за якої нескладний, стане прикрасою вашої території. Яким правил вирощування слід дотримуватися?

Як посадити Тігрідія на дачній ділянці?

Посадка Тігрідія у відкритий грунт

У давнину, бульби квітки застосовували, як лікувальний засіб від безпліддя, лихоманки, лікували захворювання шлунка. До сих пір в Мексиці, Тігрідія вирощують як овочеву культуру. Квітка належить сімейству Ірисові, і всього існує близько сорока видів квітів. Особливо, у великій кількості, вони ростуть в Болівії, Мексиці, Перу.

Як посадити Тігрідія на дачній ділянці?

Рослина є багаторічників, з коренем у вигляді бульби або цибулини, прямим, або зеленим стеблом, висота якого від 30 до 70 сантиметрів, і мечовидним листям. На одному квітконосі розташовано по два – три однакових квітки. Для культивації, тигридия вважається відносно невибагливою рослиною. Зацвітає в липні, і може радувати буйством фарб до пізньої осені. Розводять її розподілом бульб або посівом насіння на розсаду.

Правила посадки тигридии:

  • При посіві насіння, їх висаджують в грунтову суміш, що складається з торфу і піску, і забезпечують їм постійний полив. Протягом 21 дня, з’являються дружні сходи. З другої половини травня, розсаду можна висаджувати у відкритий грунт. Протягом сезону, одна доросла цибулина дає кілька діток. Пізньої осені, їх викопують, звільняють від землі і переносять в прохолодне приміщення, до висихання пагонів.
  • Навесні, після прогрівання грунту до +20 градусів, бульби висаджують. Для цього викопують лунки, глибиною до 15 сантиметрів, залишаючи між ними відстань близько 20 сантиметрів. Найкраще, висаджувати квітка на сонячній ділянці. У тіні, він теж буде цвісти рясно, але стебла почнуть истончаться. Найбільш високі екземпляри, необхідно підв’язувати до опор.
  • Якщо грунт важкий або глинистий, її слід перемішати з тирсою, піском і дрібною фракцією. Корисно внести в неї трохи вапна. Протягом сезону, грунт потрібно періодично, рихлити. Для того щоб грунт не пересихав і залишалася воздухопроницаемой, після посадки цибулин, її рекомендується замульчувати торфом або перегноєм.

Як посадити Тігрідія на дачній ділянці?Догляд за Тігрідія – що важливо не забути?

Догляд за рослиною полягає в регулярному поливі, підгодівлі і прополці бур’янів. При поливі, в суху погоду, необхідно обприскувати і листя. Поливати потрібно рясно, але щоб не було застою рідини, інакше бульби можуть згнити. Якщо грунт родюча, то додаткової підгодівлі не потрібно все літо. В іншому випадку, через місяць після висадки бульб, слід внести мінеральне добриво. Наступний раз підгодівля потрібна в період утворення бутонів, частина живильного розчину потрібно розпорошити на листя.

Як посадити Тігрідія на дачній ділянці?

Після в’янення всіх квіток, стебло слід обрізати, це допоможе молодим цибулин визріти, і краще перенести зимівлю. Якщо неправильно зберігати бульби або невірно доглядати, то цибулини можуть бути вражені такими хворобами як: гниль, парша, іржа. Для запобігання захворювань, необхідно обробити рослини протигрибковим препаратом. Якщо є уражені екземпляри, їх потрібно знищити.

Як посадити Тігрідія на дачній ділянці?

Тігрідія, посадка і догляд у відкритому грунті за якої нескладний, стане справжньою окрасою вашого дачної ділянки. Перед посадкою і цибулини, і грунт потрібно обробити інсектицидами. Це допоможе вберегти їх від капустянки, слимаків і трипсів. Для створення різнобарвною клумби, можна скласти мікс з різних сортів. Також, нерідко, квіти висаджують по краях штучних водойм, для їх прикраси.

Дивіться також відео:

ТігрідіяЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *