Як потрібно доглядати за малиною після збору врожаю? Поради професіоналівХто не любить поласувати солодкою і ароматною малиною? Крім відмінних смакових якостей її цінують за високий вміст вітаміну С та інших корисних речовин. Ось чому малинове варення незамінне при застуді, і ось чому вирощувати її на своїй ділянці вважає обов’язком кожен дачник. Особливу увагу їй приділяється в весняно-літній період, коли очікується урожай.

Але яким повинен бути догляд за малиною після збору врожаю? На щастя, досвідчені садівники завжди готові поділитися своїми рекомендаціями з цього приводу. Після того, як урожай зібраний, вони радять продовжувати періодично зволожувати землю, але вже значно рідше, ніж до плодоношення. Також в догляд має включатися і розпушування грунту. А особливу увагу бувалі садівники звертають на два інших заходи: обрізка і підгодівля.

Як потрібно доглядати за малиною після збору врожаю? Поради професіоналів

Урожай малини зібраний – час зайнятися обрізанням

По-перше, необхідно зрізати всі отплодоносившие пагони, так як в майбутньому сезоні на них вже не зав’яжуться ягоди, а значить вони будуть даремно відбирати поживні речовини. Не варто залишати на кущі все пагони заміщення – найслабші з них потрібно вирізати, залишивши не більше 10. Все зрізані частини необхідно видалити з малиннику і спалити. Щоб молоді пагони встигли визріти до настання заморозків, в серпні їх прищипують.

Виросла неподалік від кущів поросль можна використовувати для розмноження. Якщо ж потреби в цьому немає, то обов’язково видаліть її як тільки помітите. Що стосується ремонтатних сортів малини, то обрізка в цьому випадку залежить від того, один або два врожаї ви бажаєте отримати. Якщо обрізати її як звичайну, то буде два невеликих врожаю, а якщо зрізати всі пагони без залишку, то отримаєте один масовий осінній урожай.

Як потрібно доглядати за малиною після збору врожаю? Поради професіоналів
Правильна обрізка малини забезпечить хороший урожай наступного року

Підживлення – важлива частина догляду за малиною після збору врожаю

Існує кілька варіантів зміцнення малини після збору врожаю. Можна використовувати перегній або комплексні добрива. За спостереженням досвідчених садівників відмінний результат приносить добриво малинників розведеним з водою у співвідношенні 1:20 курячим послідом з додаванням золи.Вливання добрива необхідно проводити з розрахунку одне відро на кущ. Дуже важливо не перестаратися в цьому моменті догляду, так як це призведе до утворення великої кількості пагонів, які не встигнуть підготуватися до зими. Це може сильно послабити рослини.

Як потрібно доглядати за малиною після збору врожаю? Поради професіоналів
Підживлення після збору врожаю повинна бути помірною

Читайте також: Як здійснювати правильний догляд за полуницею після збору урожаю?

Догляд за малиною восени – підготовка до зими

Починаючи з збору останніх ягід і протягом всієї осені слід проводити рідкісний, але рясний полив. Для зміцнення малини перед зимою і підтримки процесу закладання нових нирок необхідно здійснити ще одну підгодівлю. З цією метою можна внести гній (3 відра / 1 кв. М) або скористатися мінеральним добривом. Важливо, щоб підгодівля не містила великої кількості азоту, що призведе до масового утворення непотрібних пагонів. Ремонтатная малина потребує більшій кількості підгодівлі.

Перед настанням морозів з малини потрібно видалити всі листи і опале гілки, щоб в них не залишилися шкідники, а потім малинник слід акуратно перекопати, якщо є мульча – закрити її в землю. Після цього ділянку необхідно добре залити (40 л / кущ). Щоб захистити малину від вимерзання, досвідчені дачники практикують такий захід по догляду, як пригибание кущів до землі за допомогою металевих прутів або дроту. Зверху варто накрити їх ялиновим гіллям, соломою або нетканим матеріалом. Такий підхід допоможе зберегти від вимерзання розташовані внизу нирки.

Як потрібно доглядати за малиною після збору врожаю? Поради професіоналів
Укриття малини на зиму – важлива частина догляду

Догляд за малиною після збору врожаю має серйозний вплив на те, яка кількість ягід вдасться зібрати в майбутньому сезоні. Після насолоди смачними ягодами можна забувати про виснажені кущі, які подарували вам ці ласощі. Доглядаючи за ними правильно круглий рік, ви завжди будете мати велику кількість цих чудових і корисних ягід.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *