Як повісити балдахін на дитяче ліжечкоМолоді мами хочуть оточити свого малюка затишком, створити комфорт і безпеку для немовляти. Кріпити балдахін на дитяче ліжечко можна різними способами, це залежить від виду кріплення, розташування спального місця і інтер’єру дитячої кімнати.

Як повісити балдахін на дитяче ліжечко
Навіс над дитячою колискою зберігає чуйний сон немовляти, захищає його від яскравого світла, протягів і комах

Плюси і мінуси балдахіна на дитячому ліжечку

Сучасні педіатри і мами мають різні думки з приводу використання навісу над ліжком. Одні вважають це надмірністю, інші кажуть, що дитині спокійніше і комфортніше в закритому просторі.

Переваги та недоліки представлені в таблиці.

переваги

недоліки

Захищає внутрішнє простір ліжка від пилу і протягу

Збирає пил на своїй поверхні

Під час сну запобігає потраплянню яскравого світла

Обмежує видимість дитини в ліжечку

Створює можливість укриття від комарів без використання фумігаторів

Створює труднощі з підходом до ліжка з будь-якого боку

Яскраве забарвлення привертає увагу малюка

Погіршує циркуляцію і сприяє застою повітря

Допомагає зберегти спокійний сон немовляти

Заважає виймати малюка з ліжечка

Захищає від цікавих домашніх тварин

Існує ймовірність, що дитина заплутається і задихнеться

Приносить естетичне задоволення для батьків

Потребує частого прання

Проаналізувавши позитивні та негативні моменти, батьки можуть самі визначити, чи потрібен такий аксесуар в дитячій кімнаті, чи ні.

Як повісити балдахін на дитяче ліжечко
Підросли діти починають використовувати навіс для ігор, що може бути небезпечно для них – краще відмовитися від балдахіна, якщо малюк занадто активний

Важливо! Щоб уникнути травм і нещасних випадків, не можна залишати маленьку дитину без нагляду.

Способи розташування балдахіна на ліжечку

Залежно від того, як встановлена ​​дитяче ліжечко по відношенню до стіни, вибирають спосіб розташування декоративного полога.

Якщо ліжко стоїть уздовж стіни – кріплення встановлюють по центру довгою боковини ліжечка з боку стіни. Такий балдахін має вигляд просторого спадаючого полога. Їм можна при необхідності повністю закрити спальне місце.

Ось ще кілька способів розміщення ліжечка:

 • при поздовжньому розміщенні ліжка зручно використовувати конструкцію, закріплену по периметру, в вигляді стін і стелі; Як повісити балдахін на дитяче ліжечко
 • коли дитяче ліжко стоїть узголів’ям до стіни, логічно буде встановити балдахін в головах. Як повісити балдахін на дитяче ліжечко

Буває так, що колиска новонародженого стоїть посередині кімнати. У цьому випадку можливе зміцнення полога на стелі у вигляді намету.

Порада! Тримач для полога використовують як основу для кріплення підвісних іграшок.

Види кріплень для балдахіна на дитяче ліжечко

Розглянуті вище дитячі балдахіни мають різні види кріплення. Вони бувають мобільними (закріплені безпосередньо до стінки ліжечка і дають можливість змінювати місце розташування і висоту) і стаціонарними (нерухомі стельові або настінні власники).

Мобільний тримач являє собою основний каркас, що складається з штатива зі знімним кільцем і елементами механічної фіксації. Бувають моделі з одиночним і подвійним кріпленням.

Як повісити балдахін на дитяче ліжечко
Кріплення для навісу купують в магазині, а можна зробити самостійно, використовуючи доступні матеріали у вигляді дроту і пластикових труб

Мобільні власники теж бувають підлогового типу, що складаються з основи і штатива. Їх встановлюють на підлогу біля ліжечка і легко переміщують при необхідності. Такі штативи надалі можна використовувати для організації ігрового простору підрослого малюка.

Мобільні кріплення мають універсальними властивостями, їх легко монтувати, переміщати, змінювати висоту пологодержателя. Такий балдахін можна встановити на ліжечко трансформер. Спочатку полог використовують як захист сну немовляти. Пізніше, коли дитина підростає, балдахін стає декором для відкритої ліжка.

Як повісити балдахін на дитяче ліжечко
Для створення навісу у вигляді шатра над ліжком дитини, що підросла можна використовувати балдахін для немовлят або зшити його самостійно

Стаціонарний спосіб кріплення – це установка елемента кріплення на стелі або на стіну біля ліжечка. Це безпечний варіант для дитини, оскільки він не матиме доступу до конструкції. Цей навіс можна перемістити, що передбачає статичне перебування ліжечка на одному місці. Мінус стаціонарного кріплення в тому, що після зняття конструкції залишаються сліди, які доведеться маскувати.

Як повісити балдахін на дитяче ліжечко
Балдахін для дитячого ліжечка, закріплений на стелі, стане улюбленим місцем для ігор малюків

Особливу кріплення виконано у вигляді каркаса, який встановлюють по периметру ліжечка. Між трубчастими елементами каркаса натягують тканину. Такі балдахіни виглядають привабливо, але складніше в догляді.Як повісити балдахін на дитяче ліжечко
Різноманітність видів кріплення декоративних навісів дає можливість вибору індивідуального стилю для різних інтер’єрів дитячих кімнат

Цілком можливо самостійно зібрати палицю-штатив для балдахіна і встановити на дитяче ліжечко. Допоможе проста інструкція.

Порада! При виборі кронштейна для дитячого балдахіна звертають увагу на якість конструкції і відсутність різких запахів.

Як зробити балдахін на ліжечко своїми рукам

Легкий полог з напівпрозорих або кольорових тканин, прикрашений рюшами, помпонами, бантами, термонаклейка і іншими декоративними елементами, без зусиль зможе зшити будь-яка мама.

Як повісити балдахін на дитяче ліжечко
Такий полог на дитяче ліжечко легко зшити самостійно – для цього буде потрібно прямокутний відріз тканини і декоративні зав’язки

Порада! Якщо кімната дитини на сонячній стороні, при виготовленні балдахіна краще віддати перевагу щільним тканинам.

Для виготовлення потрібні наступні матеріали:

 • відріз натуральної дихаючої тканини бажаної забарвлення, шириною 1,5 м і довжиною 2,5 м;
 • стрічка або тканину для оборки по спадаючим краях полога, шириною 7-10 см і довжиною близько 5,2 м;
 • стрічка для кріплення верхньої частини балдахіна, довжиною 2,5 м;
 • декоративні елементи (за бажанням);
 • штатив – кріплення для полога (майстер клас представлений нижче).

Як повісити балдахін на дитяче ліжечко
Прикраси для ліжечка можна зробити своїми руками – важливо, щоб вони були не тільки привабливими, але і безпечними для ігор дитини

Так само для роботи потрібні наступні інструменти:

 • ножиці;
 • швейна машинка (або нитки і голка).

Хід виконання роботи:

 1. Обробити оверлоком або Обметочніе рядком на швейній машинці краю полотнища для балдахіна і стрічки для рюшів.
 2. Смуги для рюшів зібрати і пристрочити по нижньому довгому краю прямокутника. Можна прикрасити воланами і передні краю полога. Для цього рюші пришити по 2 коротким і 1 довгій стороні.
 3. По верхньому краю, відступивши відстань 7 см з внутрішньої сторони, пришити міцну стрічку двома однаковими відрізками, залишаючи посередині відстань 5-6 см. У неї протягують пологодержатель. Як повісити балдахін на дитяче ліжечко
 4. На рівні стрічки для пологодержателя пришити декоративні стрічки, за допомогою яких можна буде зав’язати балдахін на дитяче ліжечко.
 5. Задекорувати верх, використовуючи квіти, аплікації, мережива, гіпюр, банти.

Дотримуючись нескладної інструкції і використовуючи уяву, без зайвих витрат можна легко прикрасити ліжечко малюка.

Порада! Нижні кути викрійки полотна балдахіна можна закруглити, зробивши однаковий плавний зріз.

Як зібрати держатель балдахіна на дитяче ліжечко

Тримач для тканинного балдахіна можна купити в спеціалізованих дитячих магазинах, або зібрати самостійно, дотримуючись порад:

 1. Штатив виготовляють з дерев’яної або пластикової палиці.
 2. Кільце для полога скручують з товстого дроту, вільні кінці загинають під кутом 90 градусів і кріплять до штатива за допомогою гумки.
 3. Конструкцію кріплять на дитяче ліжечко за допомогою хомутів, які продають в будівельних магазинах.

Як кріпити балдахін на дитяче ліжечко

Набутий в магазині тримач зазвичай містить інструкцію про те, як зібрати балдахін на дитяче ліжечко. Але навіть при відсутності рекомендацій по збірці, зміцнити цю конструкцію не складе труднощів.

Дії по установці балдахіна на ліжечко:

 1. Зібрати деталі каркаса, вставивши трубки один в одного.
 2. З’єднати конструкцію з фіксуючим елементом, який складається з скоби і гвинта.
 3. Фіксуючий елемент закріпити на борту ліжечка.
 4. Висоту балдахіна відрегулювати, піднімаючи або опускаючи металевий трубчастий каркас.
 5. Щільно закрутити гвинт.
 6. На кільце, яке називається «пологодержатель», надіти тканинний навіс. Вільні кінці кільця встановити зверху в трубчасту основу.

Як повісити балдахін на дитяче ліжечко
Механічний елемент для фіксації штатива складається з скоби і гвинта, його легко кріпити на борту ліжечка, він дозволяє регулювати висоту пологодержателя

Правила догляду за балдахіном на ліжечку

Мами, що оберігають здоров’я свого малюка, повинні знати, що балдахін, як і постільна білизна новонародженого, необхідно постійно прати і прасувати.

Виробники часто шиють пологи з напівпрозорих тканин, таких як органза або тюль. Це пов’язано з тим, що така тканина зносостійка, її легко відіпрати від плям, матеріал швидко висихає і не вимагає прасування.

Для збереження здоров’я малюка, все його речі, в тому числі і постільну білизну, балдахін, іграшки – повинні бути чистими і не містити пилу

Найважче доглядати за балдахінами з ситцю з великою кількістю рюшів. При частій пранні вони швидко втрачають первозданний вигляд. Крім цього, прасування рюшів забирає багато часу.

Висновок

Кріпити балдахін на дитяче ліжечко можна різними способами. Кожна мама зможе зшити красивий полог своїм руками, створити в дитячій кімнаті неповторну чарівну атмосферу, а, крім ніжного декору, подарувати малюкові затишок і комфорт.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *