Як повісити картину на шпалери без свердління стіни: кращі способи кріпленняПовісити картину на стіну без свердління вийде за допомогою клейових складів і нехитрих пристосувань. Спосіб кріплення вибирають індивідуально. Все залежить від особливості стіни і підвішується полотна. Якщо підібрати неправильний метод кріплення, предмет згодом відвалиться.

Особливості кріплення картин до стіни без свердління

Рамки з сімейними фотографіями, картини кріплять до стіни цвяхами або дюбелями. Спосіб надійний, але має суттєвий недолік. Щоб привести кріпильний елемент, виконують свердління. З огляду на, скільки витрачено на новий ремонт, проробляти в стіні дірку відпадає бажання. Особливо такий варіант неприйнятний, якщо облицюванням виступає кахель, дорога штукатурка, панелі. В майбутньому закрити отвір без сліду тут не вийде. Вихід тільки один – виконати кріплення картини на стіну без свердління методом підвішування.

Як повісити картину на шпалери без свердління стіни: кращі способи кріплення
Забивання цвяхів і дюбелів в стіну призведе до утворення тріщин

Існує багато хитрих способів, що дозволяють повісити полотно не здійснюючи свердління стіни. Однак для правильного вибору методу потрібно врахувати два важливих параметри:

 • вага картини;
 • тип облицювання стіни.

Якщо не врахувати перший параметр, то важка картина зі стіни здатна відвалитися. Справа в тому, що більшість способів кріплення без свердління розраховані на навантаження 1,5-2 кг. Тільки деякі з них дозволяють повісити велике полотно вагою до 9 кг.

Тип облицювання стіни теж впливає на міцність кріплення. Наприклад, до кахлю добре прилипає двосторонній скотч, присоски, а ось на шорсткою поверхні вони не тримаються. До штукатурці, декоративному каменю і іншого матеріалу з фактурною поверхнею оптимально кріпити полотна клейовими складами.

Як повісити картину на шпалери без свердління стіни: кращі способи кріплення
Перед підвішуванням картин по поверхні стіни наносять розмітку

Метод свердління вигідний ще тим, що на цвяху рамку можна провернути, щоб вирівняти. З приклеєною картиною такий номер не пройде. Щоб з першого разу все вийшло рівно, на стіні наносять розмітку, продумують місце для кожного предмета.

Порада! Під час розмітки потрібно користуватися рівнем, схилом, зробленим з довгою нитки з прив’язаним вантажем. Пристосування допоможуть точно визначити вертикальність і горизонтальність.

Як повісити картину без свердління

Будь-який метод кріплення без свердління передбачає застосування примітивних пристосувань. Ніяких інструментів тут не знадобиться. У деяких випадках може знадобитися канцелярський ніж і ножиці. Набір матеріалів буде залежати від того, який обраний спосіб кріплення картини до стіни без свердління з урахуванням ваги предмета і типу облицювального матеріалу.

Як повісити картину без цвяхів на шпалери за допомогою скріпки і клею

Кріплення дозволяє повісити невелику рамку масою до 2 кг. Однак цей показник приблизний, а залежить він багато в чому від міцності шпалер. Саме на цей оздоблювальний матеріал припаде все навантаження. З матеріалів потрібна канцелярська скріпка і клей. Для розрізання шпалер потрібно канцелярський ніж.

Скріпку беруть металеву, пружну. Спочатку розгинають її у вигляді літери «Л». В результаті скріпка виглядає, як ніби їй скріплювали товсту стопку аркушів паперу. Під вийшов гачок готують місце. Канцелярським ножем на шпалерах роблять хрестоподібний надріз. Горизонтальна проріз на 5-10 мм перевищує довжину скріпки. Вертикальний надріз дорівнює ширині кріплення.

Для вигнутою у формі літери «Л» скріпки в шпалерах роблять проріз

У хрестоподібної прорізи відгинають куточки шпалер. Спочатку пробують завести скріпку без клею. Її провертають під шпалерами для освіти простору. Скріпку витягають. Ту частину, яка буде занурена під шпалери, рясно змащують клеєм. Можна його трохи видавити всередину підготовленого гнізда.

Порада! Клей підійде звичайний ПВА, але краще використовувати полімерний. По-перше, він прозорий, не залишає слідів. По-друге, полімерний клей надійно зчіплюється навіть зі штукатуркою, що дозволяє збільшити навантаження на гачок.

Як повісити картину на шпалери без свердління стіни: кращі способи кріплення
На поверхні шпалер залишається відігнутий язичок скріпки

Оброблену частину скріпки клеєм поміщають в проріз. Виступаючий язичок провертають так, щоб він «дивився» в бік стелі, інакше на гачок повісити картину не вийде. Краї шпалер притискають пальцем. Від натискання клей заповнить всі порожнечі і навіть трохи виступить крізь проріз. Кріплення без свердління готовий. Клею дають добу застигнути. Після цього можна повісити нетяжкий полотно.

Як закріпити картину на стіні без свердління винної корком

З урахуванням технології кріплення створюється думку, що вкрутити саморіз без свердління стіни не можливо. Однак існує один нехитрий спосіб. Стіна залишиться ціла, так як свердління тут не передбачено, але саморіз буде закручений. Для робіт знадобиться полімерний клей і винна пробка. Якщо облицювання стіни не пластикова, можна використовувати гарячий пістолет. Таке кріплення без свердління дасть можливість повісити важку рамку.

Як повісити картину на шпалери без свердління стіни: кращі способи кріплення
Чим щільніше винна пробка і надійніше клей, тим гачок витримає велике навантаження

Пробку нарізають п’ятаками товщиною 1,5-2 см. Кожен гурток приклеюють до стіни в тому місці, де передбачено повісити полотно. При використанні полімерного клею приклеєним П’ятак дають добу витримки. Після гарячого пістолета роботи продовжують через 20-30 хвилин. По центру п’ятака вкручують шуруп довжиною 3 см. Важливо не увігнати його повністю, інакше пошкодиться стіна. На виступаючу капелюшок тепер можна повісити улюблену рамку з фото або мальовниче полотно.

Як прикріпити картину до стіни без свердління за допомогою двостороннього скотча

На гладку поверхню без свердління стіни картину приклеюють скотчем. Важливою вимогою є невелика вага предмета, інакше кріплення відвалитися. Спосіб без свердління більше підходить, якщо елемент прикраси вирішено повісити на кухні, у ванній, коридорі, де стіна оздоблена кахлем або пластиковою вагонкою.

З матеріалів знадобиться скотч. Він обов’язково повинен мати дві липкі боку. Тут існують варіанти. Звичайний тонкий скотч у вигляді плівки непогано триматиме, якщо стіна і тильна сторона рамки має ідеально рівну площину. Таке зустрічається рідко, тому плівковою клейкою стрічкою краще повісити фото або полотно без рамки. Вони мають малу вагу, згинаються, що дозволяє щільніше притиснути до площини стіни.Як повісити картину на шпалери без свердління стіни: кращі способи кріплення
Картину можна повісити звичайним, спіненим або тканинним двостороннім скотчем

Важке полотно з рамкою краще повісити за допомогою тканинного або спіненого двостороннього скотча. Він краще тримає, так як за рахунок м’якої структури заповнює вигини і порожнечі двох прилеглих площин.

Спосіб підвішування без свердління вимагає нанесення на стіну точної розмітки. Шматочки скотча приклеюють по кутах рамки. Якщо вона велика, то кількість липучок збільшують. З скотча знімають захисний шар для звільнення другий липкою боку. Картину притискають до поверхні стіни точно зі збігом розмітки.

Як повісити картину на шпалери без свердління за допомогою полімерного клею

Сучасні полімерні клейові склади дозволяють кріпити предмети декору до стіни без свердління. Клей міцно зчіплюється з будь-якою поверхнею. Треба тільки її знежирити і витерти від пилу та інших забруднювачів. До того ж клей не залишає плям. Якщо картину з часом потрібно перенести, її акуратно знімають, одягнувши приклеєний ділянку лезом ножа.

Як повісити картину на шпалери без свердління стіни: кращі способи кріплення
Полімерний клей не залишає після себе плям

Клейові кріплення для картин без свердління аналогічно вимагають точної попередньої розмітки. Коли контури кожної рамки будуть перенесені на стіну, беруться за справу. Клеєм наносять на тильну сторону картини точки. Зазвичай їх розташовують по кутах рамки. Якщо картина велика, то по всьому периметру. Тепер залишилося її повісити. Картину притискають до стіни, дотримуючись розмітки. Клею потрібен час для схоплювання. Щоб довго не тримати картину руками, її притискають, притуливши якийсь відповідний предмет. Через добу підпірку прибирають, радіють виконану роботу.

Як повісити картину на стіну без цвяхів за допомогою волосіні

Якщо неприйнятно не тільки свердління стіни, але і наклеювання на облицювання картини, повісити її можна за допомогою волосіні. Кріплять її до стельового плінтуса. Оптимально кріплення заздалегідь приготувати під час проведення ремонту. Якщо цього не зроблено, плінтус демонтують, кріплять волосінь по всій його довжині, приклеюють на своє місце.

Як повісити картину на шпалери без свердління стіни: кращі способи кріплення
Волосінь дозволяє повісити одночасно кілька картин

Так як волосінь прозора, під стелею натягнуту струну не видно. До верхньої частини рамки картини по центру кріплять петлю. Якщо вона є, то прив’язують шматок волосіні потрібної довжини. До іншого кінця прив’язують гачок. Щоб повісити картину, досить гачком зачепити її за струну.

Порада! Якщо вдома є домашні тварини, такий спосіб без свердління не завжди підходить. Вихованці можуть грати низько висять розгойдуються картинами.

Як вішати картини на стіну без цвяхів за допомогою гачка-павучка

Існує спеціальне пристосування, що допомагає повісити на стіну без її свердління легкий елемент декору, в тому числі і картину. Називається воно «гачок-павучок». Зовні кріплення нагадує гачок одежної вішалки, але на його площині є шипи. Саме вони утримують павучка на стіні.

Гачок-павучок кріплять на стіну з м’якою обробкою

Спочатку шипи на площині виступають в сторону гачка. Під час монтажу пластиковий кріплення прислоняют до стіни. По кожному шіпу легенько вдаряють молотком. Він входить в стіну, міцно утримуючи гачок.

Спосіб підвішування картини хоча і не вимагає свердління, однак, поверхня стіни все ж порушується. Шипи входять не глибоко, але на шпалерах або штукатурці після демонтажу павучка залишаться сліди. До того ж повісити елемент декору на плитку і іншу тверду облицювання не вийде. Шипи просто в неї не увійдуть.

Великі гачки витримують вагу підвішеного предмета до 9 кг

Як закріпити картину на стіні без цвяхів за допомогою липучки

Для підвішування легких предметів без свердління стіни в продажу є чудо-липучки. Пристосування виконано пластиковим гачком. Складається з двох частин. Кожна з них має липке підставу. Одну частину приклеюють на стіну, іншу – до тильної сторони картини, після чого їх з’єднують.

Як повісити картину на шпалери без свердління стіни: кращі способи кріплення
Чудо-липучка складається з двох частин, які можна повторно використовувати

Спосіб кріплення без свердління нагадує приклеювання скотчем, але має свої переваги. Липучку зі стіни можна зняти і повторно використовувати. До того ж від неї не залишиться сліду.

Як кріпити картину без свердління стін рідкими цвяхами

Серед клейових складів відмінними скріпними властивостями володіють рідкі цвяхи. Щоб приклеїти картину на стіну, виконують ті ж дії, що і з полімерним клеєм. Відмінність тільки в тому, що рідкі цвяхи зазвичай продаються в тубах. Буде потрібно спеціальний пістолет, який допомагає з неї видавити клеїть.

Як повісити картину на шпалери без свердління стіни: кращі способи кріплення
Рідкі цвяхи з туби видавлюють спеціальним пістолетом

Якщо картина одна, купувати пістолет немає сенсу. Денце туби виконано у вигляді рухомого клапана. На нього можна натиснути товстою палицею, і невелика порція клейового складу витече з носика-насадки.

Корисні поради

На перший погляд кожен спосіб кріплення без свердління здається простим. Однак невеликий недолік або помилка не дадуть домогтися бажаного результату. Щоб картина надійно висіла на стіні і радувала око, не зайвим буде прислухатися до порад:

 • не можна використовувати прострочений клей або пересохлий скотч;
 • приклеюються поверхні протираю від пилу, знежирюють спиртом;
 • розмітку наносять по рівню, враховують габарити рамки кожної картини;
 • оптимально картини розташовувати вище 1,5 м від підлоги, щоб вони висіли на рівні очей;
 • небажано попадання сонця, так як від яскравих променів вигорають фарби картин, а тепло пересушує скотч або клей, послаблюючи кріплення;
  Як повісити картину на шпалери без свердління стіни: кращі способи кріплення
  При великій кількості картин оптимально створити підсвічування стіни
 • велика композиція з картин красиво виглядає з підсвічуванням, а встановлюють ліхтарі з одного або декількох боків, щоб на стіні відбивалася тінь.

Любителі живопису в кабінеті організовують композиції. У таких випадках спочатку треба повісити основну картину, а потім з невеликим відступом від неї розподіляти інші полотна.

Висновок

Повісити картину на стіну без свердління можна поодинці, але краще покликати помічника. Він допоможе краще впоратися з розміткою. Адже простіше знайти підходяще місце, коли одна людина притулить полотно до стіни, а інший подивиться з боку.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *