Як правильно розмножувати фіалки химери? цінні порадиФіалки химери, що відрізняються смугою іншого кольору на кожному пелюсточки або аркуші, – це гордість їх власника. По-перше, вони виглядають дуже ефектно, а по-друге, досить рідко зустрічаються. При розмноженні за допомогою листа вони втрачають свою ексклюзивну забарвлення. так як розмножувати фіалки химери, щоб зберегти забарвлення? Існує лише два способи це зробити своїми руками. Але обидва не гарантують повторення забарвлення.

Як правильно розмножувати фіалки химери? цінні поради

Складність розмноження фіалок химер

Розмноження фіалок химер – це дуже непросте завдання. В цьому випадку необхідно запастися терпінням і бути готовим до невдачі. Хоча при дотриманні основних правил позитивний результат не так вже малоймовірний. Отже, як зазначалося раніше, для цих квітів існує лише два шляхи розмноження. Поговоримо про них докладніше.

розмноження пасинками

Щоб отримати пасинки для розмноження, з квітки спочатку зрізають «голову», перерізаючи його навпіл. Підійде тільки досить доросла фіалка, що має кілька рядів листя. Процедуру слід здійснювати вкрай обережно, застосовуючи гострий ніж або лезо і не пошкоджуючи листи. Свіжий зріз потрібно промокнути серветкою, і верхню частину помістити в воду або квітковий субстрат. Бажано додати в земляну суміш перліт і сфагнум. Стаканчик з верхівкою потрібно помістити в тепличку.

Як правильно розмножувати фіалки химери? цінні поради
«Голову» фіалки химери вкорінюємо, а з нижньої частини отримуємо пасинки

Читайте також: Пальма Хамедорея – догляд в домашніх умовах. фото

Нижню частину рослини слід помістити на найсвітліше місце і регулярно поливати. Добре в цей час здійснити підживлення азотовмісними добривами. Пасинки з пазух листя покажуть себе десь через два або три тижні. Але не слід піддаватися пориву щастя і поспішати відокремити їх і висадити в новий горщик. Найкраще зробити це через два або три місяці.

Готові до пересадки їх відділяють від основного рослини за допомогою зубочистки разом з формуванням на них 4-5 листочків і укорінюють в ємності з підготовленим легким (на основі торфу) субстратом. Найімовірніше, на місці зрізаних пасинків з’являться нові. Цілком можливо, що таке їх наростання відбуватиметься три або чотири рази поспіль.Як правильно розмножувати фіалки химери? цінні поради
З відділенням пасинків не слід поспішати

розмноження цветоносами

Ясно, що такий спосіб підходить тільки для колірних химер, листові розмножуються виключно пасинкуванням. Все що потрібно зробити в цьому випадку, це зрізати міцний цветонос на початку цвітіння, вкоротити його на половину, зрізати квіти і занурити нижній край підготовленого відростка в торф’яну таблетку. Після цього її обов’язково слід помістити в споруджену тепличку. Далі доведеться лише за необхідності зволожувати таблетку і терпляче чекати появи пасинків. Процес їх утворення може затягнутися на півроку. Химерами не зможуть стати ті, що появівілісь з землі, тому їх потрібно видаляти.

Як правильно розмножувати фіалки химери? цінні поради
Розмноження фіалок цветоносами вимагає особливого терпіння

Розмноження цветоносами проходить для фіалки цілком безболісно, ​​але не завжди приносить очікувані результати. Цей спосіб незамінний, якщо раптом на зазвичай фіалку розцвів єдиний цветонос з яскравими смугами на кожній пелюстці. Практикують також метод розмноження, коли зрізають відцвілий цветонос, залишивши прилистники. Потім голку шприца змочують препаратом, що містить цитокинин, і наносять маленьку подряпину в області пазух листочків. На місці подряпини повинні з’явитися пасинки.

Як правильно розмножувати фіалки химери? цінні поради

Досить багато квітникарі хочуть знати, як розмножувати фіалки химери, але, дізнавшись все складність цієї процедури, не всі наважуються її почати. Однак нерідко бажання обзавестися замість одного безліччю настільки оригінальних кольорів перемагає, спонукаючи все-таки взятися за розмноження одним з можливих способів. Терпіння і акуратність – головні помічники в цій справі.

Як правильно розмножувати фіалки химери? цінні порадиЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *