Як правильно вибирати снігоприбирачВсі снігоприбиральні машини мають електричний або бензиновий двигун. Основна перевага електричного двигуна полягає в тому, що як тільки пристрій включають в мережу, воно відразу ж готове працювати. Однак є один недолік – постійно потрібно мати джерело живлення. Є варіант з генератором, однак це теж складно в роботі. Кабель, який буде тягнутися за снегоуборщиком, створює певні незручності, хоча можна скористатися подовжувачем.

Бензиновий і електричний снігоприбирач, особливості

Так, електричний двигун має невеликий розмір і вага. Для того щоб управляти електричним снегоуборщиком, не потрібно проявляти особливих навичок. Так як техніка не велика, то і місця для її зберігання потрібно небагато. Якщо говорити про ефективність електричного мотора, то він значною мірою поступається бензиновому двигуну, який могутніше в кілька разів. У той же час електродвигун не потрібно обслуговувати так часто, як бензиновий мотор. Немає необхідності постійно заливати масло і бензин. Для того щоб прибрати пухкий сніг на дачі, використовується електричний снігоприбирач.

Як правильно вибирати снігоприбирач

Зате снігоприбиральна техніка на бензиновому двигуні дозволяє прибирати сніг, який випав кілька днів тому або утрамбований. На особливу увагу оператора для бензинових двигунів не потрібно. Єдина умова – це заправка та своєчасна заміна масла.

Вибираємо снігоприбиральну машину

При виборі снігоприбиральної машини завжди потрібно звертати увагу на її потужність. Якщо в електричних двигуна потужність вимірюється в ватах, то в бензинових двигунах – в кінських силах. Споживач також зобов’язаний поцікавитися моторесурс техніки, адже завжди важливо, як повинно буде експлуатуватися техніка. Зрозуміло, чим більше потужність пристрою, тим більше доведеться витрачати коштів на її заправку, на масло. Чим могутніше снегоуборщик, тим більше шуму він видає.

Як правильно вибирати снігоприбирач

Визначаємо потужність нашого снігоприбирача

В першу чергу, визначаємо потужність, якої вистачить для виконання поставлених завдань. Для того щоб прибирати невелику територію, досить буде використовувати снігоприбирач, який має потужність до 5 кінських сил. Така техніка буде проста в експлуатації і зберіганні. В основному малопотужні снігоприбиральні машини є несамохідними. Потужність двигуна йде тільки на роботу прибиральних механізмів. Для прибирання ділянки в п’ять соток досить буде мати пристрій на 6,5 кінських сил. Тут конструкція буде куди складніше, ніж в попередньому варіанті. Снігоприбиральник оснащується чотиритактним двигуном, має самохідну систему.

Дальність відкидання снігу становить приблизно 8 метрів. Для того щоб прибрати велику територію, доречно використовувати потужні снігоприбиральні машини, де потужність досягає 11 кінських сил. З огляду на те, що ця техніка викидає далеко сніг, має великий моторесурс, витрачає палива вона багато.

Як правильно вибирати снігоприбирач

Визначаємося з шнеком снігоочисника

Головний блок, яке допомагає прибирати сніг – це шнек снігоприбирача. Він встановлений в ковші. Пристрій шнека нагадує гвинт, який забирає сніг, пропускає його через машину, подрібнює і викидає в сторону. Вентилятор служить для того, щоб відкидати сніг. Є кілька конструкцій снігоприбирачів. Наприклад, зустрічаються машини, де сніг відразу після збирання відкидається в сторону. Він не подрібнюється, за рахунок чого дальність покидька незначна. Якщо ви забираєте сніг на плитці у дворі, то можна не турбуватися про те, що покриття зіпсується дією шнека. На його краях встановлені гумові ущільнювачі.

Подібна техніка використовується для прибирання снігу на невеликому дворі.

Як правильно вибирати снігоприбирач

Варто відзначити, що агрегати двоступеневі мають велику продуктивність. Тут сніг спочатку збирається в ківш, а потім перемелюється. У такому вигляді його легше відкидати на велику відстань. Але є і триступінчаті снігоприбиральні машини. Вони використовуються на великих територіях. Найчастіше подібна техніка зустрічається на озброєнні комунальників.

У таких машинах є два шнека, які збирають сніг, років, перемелюють їх на дрібні частинки. Далі потужний вентилятор на велику відстань відкидає утворену масу.

Самохідні і несамохідні снігоочисники

Створено снігоприбиральні машини, які мають самохідні установки, а також працюють без них. Конструкція досить проста: створений привід, який приводить в рух снегоуборщик відбираючи потужність у двигуна.Для того щоб самохідна техніка пересувалася, оператору все ж потрібно штовхати машину, але при цьому прикладаються мізерні зусилля. Власники заміських ділянок вважають за краще подібні снігоприбиральні машини у використанні, так як вони мають невелику вагу і достатню потужність для прибирання ділянки. Все що потрібно робити – це завести двигун і катати машинку по ділянці, задаючи напрямок руху.

Самохідна машина має трансмісію, тобто кілька швидкостей. Чим більше передач, тим краще для оператора. Все залежить від того, наскільки щільний сніг, яку ділянку і так далі.

Як правильно вибирати снігоприбирач

Самохідні пристрої мають значну вагу. Завдяки задньому приводу техніка стає маневреної. Застосовувати великі самохідні снегоуборщики найкраще на великих територіях. Потужність двигуна така, що працювати пристрій може тривалий час без зупинок. Найчастіше цей вид техніки використовується комунальними службами міст.

Гусеничні та колісні шасі

У продажу зустрічаються колісні і гусеничні снегоуборщики. Очевидно, що гусенична техніка на снігу буде краще працювати, ніж колісний апарат. Особливо корисним снегоуборщик буде там, де ділянки покриті льодом, де є бордюри або виступи. Гусеничний снігоприбирач дозволяє прибирати будь-який сніг на все ділянках. Недоліком подібної техніки є те, що неможливо швидко змінити напрям руху і знизити швидкість. Для того щоб повернути техніку, потрібно відключити одну гусеницю. Це займає час. В такому випадку колісний снігоприбирач виглядає переважніше.

Як правильно вибирати снігоприбирач

Колісні снегоуборщики мають велику вагу, але хорошу маневреність. Є такі варіанти моделей, коли на кермі варто гідропідсилювач. На твердих поверхнях колісний снігоприбирач відмінно експлуатується, але варто йому виїхати на пухкий сніг, як починається пробуксовка, зупинки.

Ширина ковша заборника

Ще один важливий параметр при виборі техніки – це ширина ковша. Чим більше вона, тим більше можна прибрати снігу за мінімальну кількість проходів. Ті пристрої, які не мають самохідних установок, дозволяють прибирати сніг шириною смуги до 55 сантиметрів. Зате ширина збиральної смуги для самохідних снігоприбирачів становить до 90 сантиметрів. Якщо вам потрібно прибрати невелику ділянку, то ширини ковша на 55 сантиметрів буде цілком достатньо. Є й такі снегоуборщики, які здатні прибирати сніг на ширині смуги до 115 сантиметрів. І це вже професійна техніка, яка оснащена двигуном на 15 кінських сил.

Чим більше ширина, тим краще продуктивність – це очевидно. Але разом з тим втрачається і маневреність пристрою. Тому на невеликих ділянках краще використовувати снігоприбирач з маленьким ковшем. Буде місце нормально розвернутися.

Ще один параметр – це висота забору снігу. Деякі моделі оснащені лижами, які регулюють цю висоту. Наприклад, якщо поверхня має нерівності, то ківш потрібно підняти, щоб шнеки не шкодили покриттю. Тоді на ківш кріпляться лижі.

Система запуску снігоприбирача

Запуск снігоприбиральної техніки на бензиновому двигуні здійснюється за коштами стартера. Для того щоб запустити техніку, потрібно тільки натиснути на кнопку. Перевага стартера полягає в тому, що двигун буде запущений навіть тоді, коли техніка стояла на морозі. В такому випадку навряд чи вдасться вручну повернути маховик – масло густіє.

Як правильно вибирати снігоприбирач

Харчування стартера здійснюється акумулятором, який зрідка потрібно заряджати від звичайної розетки. Є й прості конструкції, де запуск двигуна проводиться вручну. Незважаючи на те, що цей варіант є застарілим, зате він актуальний тоді, коли акумулятор розрядиться.

Дивіться відео: вибір снігоприбирача на дачу

Є пристрої, які дозволяють збагачувати суміш, відкриваючи й закриваючи дросельну заслінку. Додатковим пристроєм на Снігоприбиральник є фара. Можна обійтися і без неї, але набагато комфортніше працювати при освітленні, з огляду на те, що взимку день короткий, а прибирати сніг іноді доводиться ввечері або рано вранці. Крім того, забезпечується безпека оточуючих людей. Найсучасніші і дорогі моделі мають навіть функцію підігріву ручок дачної техніки. Це потрібно для того, щоб оператор відчував себе максимально комфортно при роботі.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *