Як правильно вибрати діагональ телевізора, розмір та інші параметриТелевізор є на сьогоднішній день дуже популярним предметом побутової техніки. У багатьох сім’ях прийнято проводити біля нього вечора і будні, у багатьох є улюблені телепередачі і серіали, які хочеться подивитися на великому екрані. Крім телевізорів з плоским екраном, які в даний час широко доступні у продажу, можна придбати нові моделі з вигнутими екранами.

Сучасні телевізори часто пропонують широкий спектр додаткових функцій, таких, наприклад, як Smart TV, яка дозволяє підключатися до Інтернету, можливість відтворювати відео і музику з USB, переглядати фотографії або 3D записи мовлення на зовнішньому пристрої, що запам’ятовує.

Однак, не кожна функція може бути затребувана при експлуатації, тому не завжди доцільно за неї переплачувати. Виробники часто рекламують зворотне, для того, щоб переконати клієнта купити дорожчу модель. На що ж слід перш за все звертати увагу при покупці і як правильно вибрати телевізор для дому в 2018 році?

Ультрависока дозвіл в порівнянні з Full HD

Перед покупкою телевізора, перш за все, слід визначити розмір діагоналі екрану, який ідеально підходить для потреб сім’ї. Великий екран не означає автоматично кращі результати у вигляді якісного зображення. Якщо в нашому розпорядженні невелика вітальня, ми не отримуємо телевізійні канали у форматі високої чіткості і не маємо Blu-Ray плеєра, немає необхідності переплачувати за дуже великий екран, так як в цих випадках ми не зможемо в повній мірі скористатися його перевагами.

Стандартне цифрове радіомовлення має досить низький дозвіл. При перегляді такого відеосигналу на великому телевізорі з високою роздільною здатністю його недоліки більш помітні. Більш низький дозвіл означає менше різке, «м’яке» зображення, яке в цьому випадку сприймається для очей більш комфортно.

Основним критерієм для придбання великих екранів (не беручи до уваги дизайн і престиж) є висока роздільна здатність, яке відтворюється через телевізійні канали HD, за допомогою Blu-Ray дисків і, нарешті, якщо використовується телевізор для відеоігор. Якщо є завдання використовувати телевізор з великим екраном для цих цілей – це дійсно правильний вибір, який буде коштувати витрачених додаткових коштів.

Full HD – це моделі з роздільною здатністю 1920 х 1080 пікселів, які на сьогоднішній день можна вважати стандартом в цій категорії техніки. Телевізори, що мають маркування HD Ready, сьогодні є скоріше винятком, їх можна знайти, як правило, тільки серед моделей з невеликими розмірами екрану.

В даний час телевізори Full HD поступово витісняються моделями з параметрами Models Ultra HD. Це телевізор з параметрами 4K (3840 x 2160 пікселів), які дають нам в чотири рази більше інформації на зображенні, ніж Full HD. Однак, як показує практика, на сьогоднішній день глядач може не помітити чіткі переваги Ultra HD. Справа в тому, що відеоматеріалів з надвисоким дозволом в даний час ще не багато, хоча ситуація швидше за все покращиться в найближчі роки.

Як правильно вибрати діагональ телевізора в залежності від відстані до глядача?

Дуже якісний і дорогий телевізор з величезним екраном не має сенсу купувати, щоб розмістити його в маленькому приміщенні. Щоб вибрати телевізор, який можна буде комфортно дивитися, експерти рекомендують пам’ятати просте правило: оптимальна відстань для перегляду має бути приблизно в 2,5 рази більше діагоналі екрану. Це відстань було обчислено експериментальним шляхом. Добровольцям пропонували знайти місце в приміщенні, де їм було б найбільш комфортно переглядати відео на екранах різних розмірів. Таку відстань актуально саме для Full HD і Ultra HD телевізорів. Для телевізорів стандартної чіткості і високої HD, які відносяться до старих моделей, оптимальна відстань для перегляду має бути приблизно в три рази більше діагоналі.

Оптимальна відстань для перегляду – це, безумовно, орієнтовний показник, так як він залежить від індивідуальних особливостей кожної людини і параметрів відеосигналу. В реальній ситуації вступають в гру ряд змінних, таких як:

  • якість сигналу,
  • тип програми або фільму,
  • умови освітленості кімнати і т.д.

Наприклад, при перегляді сигналу в якості HD Ultra оптимальна відстань має бути дещо менше, ніж при перегляді відео в Full HD.

Переваги вигнутого екрана телевізора

Інноваційні технології телебачення пропонують нам «деформовані» телевізори. Метою даної технології є підтримка щодо рівномірного відстані від глядача до всіх точок екрану. За словами виробників, завдяки цьому ефекту, вдається отримати повніші враження від перегляду.

Одна з проблем традиційних моніторів – це кути огляду. При великій кількості глядачів зі збільшенням кута огляду якість зображення знижується, так як людина, яка сидить скраю, бачить кілька спотворене зображення. Крім того, при наявності яскравих джерел світла в кімнаті на екрані можуть бути помітні відблиски.

Телевізори з вигнутим екраном позбавлені цих недоліків, крім того, вони обладнані всім необхідним для досягнення максимального ефекту зображення, включаючи останні інноваційні технології. Слід зазначити, що в минулому, ці параметри відбивалися в дуже високій ціні. В даний час вартість таких моделей істотно знизилася, таким чином, вигнута поверхня вже не вважається розкішшю.

ЖК або плазма – що краще?

Ринок в даний час пропонує більше моделей телевізорів з ЖК-панелями, плазмові екрани втрачають популярність. ЖК-телевізори доступні в різних розмірах, вони споживають менше електроенергії, проте, їх кути огляду нижче, ніж у плазмових. Плазмова технологія, як правило, виправдана для великих телевізорів з діагоналлю 82 см і більше.

Слід зазначити, що обидві технології актуальні для сучасного споживача і мають свої переваги і недоліки. Крім того, якість одержуваного зображення сучасних ТВ пов’язано не тільки з технологією візуалізації, але і з використовуваним програмним забезпеченням для обробки відеосигналу, а також з конкретним брендом і його унікальними технологіями.Підводні камені – про що треба знати

При виборі техніки варто звернути на ряд інших параметрів, які вплинуть на якість зображення і комфорт перегляду. Розглянемо їх докладніше.

  1. При виборі техніки в магазині легко помітити відображає здатність поверхні екрану. ЖК – телевізори зазвичай мають меншу відбивну здатність, ніж плазмові панелі, але відмінності між моделями будуть також помітні. Старі вигнуті екрани, зроблені зі скла, відбивають світло набагато більше, ніж сучасні.
  2. Щоб правильно вибрати ЖК – телевізор, слід особливо звернути увагу на кути огляду, а саме на те, як цей кут буде спотворювати якість зображення, викликаючи зміни яскравості, контрастності і передачі кольору.
  3. Іншим важливим показником є ​​технологія підсвічування матриці. ЖК – телевізори зі світлодіодним підсвічуванням відрізняються від звичайних ЖК – дисплеїв тим, що замість кількох трубок, що світяться, для підсвічування використовують сотні світних діодів. Вони рівномірно висвітлюють всю поверхню. У телевізорах з позначкою Edge-LED діоди розташовані тільки по краях екрану, а світло розсіюється за допомогою спеціальної системи. При цьому, використання меншої кількості світлодіодів знижує виробничі витрати і ціну, крім того, екран може бути ще тонше. Однак, слід звернути увагу на рівномірність розподілу світла, що добре помітно особливо в темних сценах. Телевізори з LED – підсвічуванням набагато більш енергоефективні та екологічно чисті, вони не містять ртуті.
  4. Пристрій «з коробки», безумовно, не має ідеальних налаштувань зображення. Перед тим, як тестувати конкретну модель, слід виконати налаштування зображення, а саме: відрегулювати яскравість, контрастність і інші параметри для досягнення кращої якості. Слід зазначити, що чим вище яскравість і контрастність, тим споживання енергії вище. При цьому сучасні моделі, в залежності від класу енергоефективності, зазначеного на маркуванні, здатні не дуже сильно підвищувати витрата електроенергії, особливо в порівнянні зі старими моделями.
  5. Багато телевізори оснащені функціями для поліпшення відеопотоку. Параметри якості відзначаються як 100 Гц, 200 Гц, Tru Motion, Motion Flow, Motion Plus, тощо. Функції для поліпшення частоти, як правило, справляють враження плавного руху, особливо в сценах з швидким рухом. Тим не менш, це також може привести до помилок візуальних елементів (можуть з’явитися цифрові артефакти), зокрема, коли встановлено значення максимальної ефективності. У таких випадках можна змінити налаштування або вимкнути функції поліпшення. Слід додати, що деяким глядачам може здатися неприродним поліпшена частота, особливо для фільмів, зроблених спочатку для старих екранів.

Звук

Для більшості з нас звук, як правило, не є дуже важливим параметром при виборі сучасних телевізорів. Полювання на найтонші нюанси якості звуку не доцільна, так як тонкі телевізори часто просто не мають місця для ультра-якісних акустичних систем. Проте, є винятки, і тести показують, що середня якість відтворення звуку в останні роки поступово поліпшується. Однак, особливо від моделей з невеликими розмірами екрану, не варто чекати чудес. Хоча, не можна сказати напевно, що великий телевізор автоматично означає кращий звук. Якщо якість звуку також дуже важливо, можна вирішити це питання шляхом підключення телевізора до системи домашнього кінотеатру або до системи Wi-Fi. В цьому випадку при виборі моделі треба звернути увагу на те, якими аудіовиходами вона оснащена.

Роз’єми сучасних ТВ

Для телебачення високої чіткості використовується аудіо / відео роз’єм HDMI, який дозволяє підключити техніку до джерела якісного відеосигналу, будь то Blu-Ray плеєр, ігрова приставка або комп’ютер. Цей роз’єм вже досить давно є стандартом для сучасних моделей ТВ.

Треба звернути увагу на наявність класичного VGA роз’єму, якщо планується підключати старий комп’ютер. Таким чином, завдяки роз’ємів HDMI в телевізорі і VGA ми легко можемо використовувати для перегляду відео як нові, так і старі моделі комп’ютерів і ноутбуків.

Зазвичай usb роз’єм в телевізорі в сучасних моделях зустрічається нерідко. На сьогоднішній день переважна більшість ТВ відображає не тільки зображення, на що підключаються флеш-накопичувачах, а й можуть відтворювати відео безпосередньо з карти пам’яті, при цьому ми можемо використовувати наш пристрій, як мультимедійний програвач. Однак, не всі телевізори відтворюють правильно всі типи файлів і їх варіанти таким способом. Тому слід проконсультуватися у продавця з цього приводу або прямо в магазині протестувати кілька варіантів зі свого флеш-накопичувача. Якщо ТВ оснащений мережевим інтерфейсом (провідний LAN / Ethernet або бездротової Wi-Fi), можна відтворювати музику, фільми і фотографії доступні в домашній мережі, що дуже зручно.

Як вибрати смарт-телевізор?

Доступ до інтернету – це ще одна можливість, яка вже доступна в просунутій телевізійної системі Smart TV. Кожен виробник підходить до цього трохи по-своєму. У деяких моделях можна отримати доступ тільки до обраних інтернет – каналах і послуг через портал виробників. Пропозиція доступних онлайн – сервісів і додатків залежить в цьому випадку від виробника і моделі. Стандартні варіанти включають відтворення відео на YouTube, фотографії з онлайн – галерей, доступ до соціальних мереж, а також фільми з інтернет-магазинів відеоконтенту.

Багато нові телевізори дозволяють вільно подорожувати по інтернету. Але при перегляді через екран, безумовно, можуть виникати деякі незручності. Наприклад, введення веб-адреси за допомогою пульта дистанційного керування або (за аналогією з мобільним телефоном) є досить тривалим і незручним процесом. Деякі телевізори, проте, останнім часом укомплектовані спеціальним пультом дистанційного керування, що дозволяє полегшити введення даних.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *