Як правильно вибрати двері у ванну кімнату і туалетПравильно підібрана двері значно підвищує комфорт використання приміщення. При плануванні покупки, важливо бути в курсі конкретних правил і вимог для забезпечення гарної функціональності ванної кімнати і відповідного рівня безпеки. Про те, як вибрати двері у ванну кімнату і туалет правильно, на що звертати увагу, як підібрати матеріал, колір, дизайн дверного полотна, піде мова в цій статті.

Двері в санвузлах мають дуже важливу функцію – вони гарантують інтимність, спокій, тишу під час повсякденних гігієнічних процедур, вечірнього розслаблення, відпочинку, мають важливе функціональне та естетичне значення.

Дверна фурнітура для санвузлів повинна відповідати стандартам безпеки, особливо це стосується вентиляції приміщення. Для зручності, слід перевірити, чи не буде спосіб відкриття викликати незручності. У разі санвузла варто подбати про замок, який дасть відчуття конфіденційності користувачам.

Вибір розміру

Згідно з актуальними положеннями будівельних вимог і нормативів двері санвузлів повинна відкриватися назовні і мати певні розміри:

 • ширина – не менше 80 см;
 • висота – не менше 200 см.

Дверне полотно повинне мати вентиляційні отвори, щоб забезпечити належний повітрообмін. Це може бути щілина внизу або перфорація в самому полотні. Якщо в приміщенні присутній вікно, досить моделі з повним крилом. Розглянемо ці вимоги докладніше.

Спосіб відкриття

Важливим є те, як відкриваються стулки. Вони можуть бути правими – відкриватися за годинниковою стрілкою або лівими – відкриватися в протилежному напрямку. Завжди двері повинні відкриватися назовні з міркувань безпеки.

Часто проблемою вибору, є малий розмір кімнати або коридору. Тому важливо переконатися, що двері відкриваються вільно, не блокує прохід. У ванній, зверніть увагу, як відкриваються дверцята шафок, щоб вони не заважали міжкімнатних дверей.

Вентиляція

Ванна – це приміщення, що піддається впливу високого рівня вологості. Тому належна вентиляція має велике значення для безпеки людей, збереження приміщення, меблів, оздоблювальних матеріалів. Якщо вентиляція недостатня, на стінах може з’явитися цвіль, грибки. Тоді доведеться шукати засіб, ніж прибрати цвіль зі стін, ніж відмити душову кабіну.

Вимоги стандартів для житлових приміщень визначають ефективність системи вентиляції. Відповідно до цих вимог, кількість повітря, яке треба оновити свіжим в приміщенні в одиницю часу (повітрообмін), відповідає наступним нормам:

 • для ванною з туалетом або без нього – 50 м³ / год;
 • для окремого туалету – 30 м³ / год.

Оптимальним рішенням є вентиляційна решітка, встановлена ​​в нижній частині дверного полотна. Сумарне перетин отворів для подачі повітря в санвузол має становити не менше 0,022 квадратних метрів.

Інший варіант – це вентиляційні отвори, вкриті декоративними кришками. Однак такий спосіб вентиляції дає недостатню площу поверхні для забезпечення циркуляції повітря. Замість вентиляційних отворів також можна використовувати вентиляційну виточку – виріз в нижній частині дверного полотна, що забезпечує необхідний простір між полотном і підлогою. Правильний розмір щілини повинен задовольняти вимогам щодо влаштування вентиляції.

Види дверей

Крім функціональних можливостей зовнішній вигляд є одним з основних критеріїв вибору. Вибрані моделі повинні відповідати чергу інтер’єру, гармоніювати з коридором. Сьогодні можна знайти певний вибір матеріалів, з яких роблять дверне полотно для санвузлів:

 • дерев’яні;
 • дерев’яні зі склом;
 • повністю скляні.

Крім того двері можуть відкриватися стандартним способом, бути розсувними, гармошкою або мати інші конструкції.

Дерево завжди актуально

Якщо вирішено використовувати дерев’яну модель, слід підібрати правильний відтінок, породу деревини, не всі моделі вписуються в будь-який інтер’єр.

 • У традиційному інтер’єрі добре покаже себе дверне полотно, яке має класичний вид, природний відтінок дерева, просту форму.
 • Сучасні інтер’єри прикрасить двері, оформлена минималистично.
 • Дверне полотно для ванної прованс фарбують білою фарбою, іноді штучно состаривают.
 • Сучасний індустріальний інтер’єр може виглядати грубо, аскетично, прикрасою кімнати стане ефектна амбарний двері лофт. Простота установки, низька вартість, надзвичайна атмосферность – основні переваги даного рішення.

Колір полотна повинен підходити до всього інтер’єру, а не тільки до одного з його компонентів – наприклад, до підлоги або вікнам.

Скляні двері для приміщень без вікон

В санвузлах без вікон, де треба подбати про висвітлення, моделі з склінням краще працюють. На ринку доступні різні варіанти – від великих стекол до крихітних вставок.

Більшість популярних моделей оснащені матовим, візерунковим або пофарбованим склом. Матова поверхня дає відчуття інтимності під час використання санвузла. Окрім значної естетичної ролі, скло виступає практичним елементом, завдяки йому, інтер’єр отримує денне світло.Їх тонкий, стильний характер буде прекрасно представлений в традиційних і сучасних інтер’єрах. Скляні моделі не перенавантажуватимуть інтер’єр, як дерев’яні вироби, адже їх корпус зазвичай виготовлений з легкої панелі безпечного скла з полірованими краями. Скляні двері допомагають візуально збільшити простір, забезпечують багато світла.

На ринку існують різні види скла:

 • візерункове;
 • матоване;
 • прозоре;
 • напівпрозоре;
 • вітражі.

Завдяки використанню спеціально затемнених різними кольорами скляних поверхонь, така модель може змінюватися в залежності від типу використовуваного освітлення. Матоване непрозоре скло адекватно захищає інтимність людей всередині, а приміщення стає світліше.

Для виробництва меблів використовується загартоване скло, що підвищує безпеку, без ризику того, що скло може випадково розбитися на гострі осколки в результаті необережного закривання, протягів.

Складні і розсувні моделі

Ці моделі використовуються всюди, де мало місця, а звичайні стулки при відкриванні створюють перешкоди руху або унеможливлюють розміщення меблів, сантехніки. Такі моделі, як правило, з одним дверним полотном, яке переміщається на одну сторону стіни. Також можуть використовуватися подвійні двосторонні конструкції – у яких кожне полотно йде на свою сторону.

Розсувні двері на рейках є хорошим рішенням для невеликої кімнати, де кожен сантиметр на рахунку. При відкритті і закритті полотно переміщається уздовж лінії стіни.

Не менш зручні складні двері гармошкою. Однак такі моделі встановлюють тільки в досить великі простори, так як вони при відкритті зменшують ширину дверного отвору.

Ванна – це приміщення, яке потребує унікальної інтимності. З цією метою в санвузлах встановлюють замок, щоб була можливість закрити кімнату зсередини.

Вибір моделі до стилю інтер’єру

Крім функціональності треба подумати про те, який стиль підійде, щоб обрана модель відповідала ванній і коридору. Правильно відібрані моделі покращують безпеку і комфорт при використанні санвузла. Варто підібрати модель, гармонійно вписується в інтер’єр. Комбінація корисних і естетичних функцій є ще однією перевагою добре підібраних виробів з дерева.

Розсувна модель ідеально підходить, коли існують проблеми з відкриттям традиційних стулок всередині однієї з кімнат.

З чим поєднується дерево?

Дерев’яні моделі – це позачасова краса, вони завжди модні і прекрасно представлені. Недавня тенденція використання плитки під дерево сприяє такому вибору. Дерево добре поєднується з різними стилями – скандинавським, сільським, класичним і індустріальним. Незвичайне, сире, необроблене дерев’яне полотно, що привертає увагу – це прикраса сірого індустріального інтер’єру.

Білий санвузол з теплими дерев’яними аксесуарами і великій світлій дерев’яними дверима з рамою того ж кольору виглядає легким, просторим.

Чорна або темна плитка на стіні красиво контрастує зі світлим дерев’яною підлогою і дерев’яним полотном світлого кольору.

Фото. Поєднання білого з деревом у ванній кімнаті

Модний білий інтер’єр

Білий колір популярний в невеликих санвузлах. Він поєднується з різними кольорами, також це хороше рішення для відтворення цього кольору навіть на дерев’яних виробах. Біле дверне полотно виглядає елегантно.

Фото. Сучасні чорно-білі інтер’єри

Фото. Кімнати, оформлені в білому кольорі, дають відчуття чистоти, підкреслюють характер інтер’єру

Для того щоб правильно підібрати двері для санвузла, слід керуватися наступними принципами:

 1. модель двері повинна відповідати стилю інтер’єру,
 2. колір необхідно узгодити з усім інтер’єром.

Білі двері придатні для світлих ванних, але не дуже ефектно вони проявлять себе в темному приміщенні. Успішно можна поєднати білі акценти з дерев’яними дверима. Темні моделі можна використовувати в стильних інтер’єрах, при цьому вони відмінно підходять для сучасних авангардних інтер’єрів. Потрібно дотримуватися помірності і обережності, щоб модель не домінувала в інтер’єрі.

Таким чином, вибираючи двері, варто пам’ятати, що для великих приміщень можна вибрати цільну модель, а для маленьких – краще проявить себе засклена, яка добре пропускає світло, візуально збільшуючи всю кімнату. Двері повинні бути невід’ємною частиною оформлення всієї квартири. З її допомогою забезпечується необхідний рівень безпеки, комфорту, стилістична і колірна гармонія.

Виробники, будівельні магазини, супермаркети пропонують широкий вибір моделей дверей для санвузлів, з яких легко вибрати варіант на свій смак, вибираючи будь-який колір, матеріал, ручки, замки, інші прикраси. Модель з склінням додасть кімнаті світла, візуально збільшить її, таке рішення ідеально для сучасних інтер’єрів. Воно додасть дверей легкість, прозорість, не віднімаючи інтимність. Дерев’яні моделі добре покажуть себе в сучасному і класичному інтер’єрі, зроблять ванну більш теплій, затишній.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *