Як правильно взимку доглядати за геранню в домашніх умовах?Герань, вона ж пеларгонія, – один з найпоширеніших квітів, який вирощують як вдома, так і на дачних ділянках. Його принадність не тільки в надзвичайно яскравих пишних суцвіттях, що радують око власника і випадкового спостерігача, а й в незвичайному ароматі. Специфічний запах, що виділяється геранню, дарує їй ефірну олію. Вдихаючи цей аромат, людина може позбавити себе від депресії і головного болю. Геранієве ефірне масло – вірний помічник у боротьбі з простудними захворюваннями.

Щоб вирощуючи пеларгонію, правильно за нею доглядати, важливо знати про її походження. Адже щоб рослина добре себе почувала, потрібно відтворити для нього умови, максимально наближені до умов в природних зонах його зростання. Герань прибула до нас з південній частині Африки, а значить, неважко здогадатися про її любові до сонця і тепла. Зважаючи на це логічний один з найбільш поширених питань, що стосується цієї рослини: «Як доглядати за геранню в домашніх умовах взимку? Поговоримо про температурний режим, поливі, підгодівлі і інших нюансах турботи про пеларгонії в цю пору року, а також як зберігати протягом зими садову герань в домашніх умовах.

Як правильно взимку доглядати за геранню в домашніх умовах?

Правильний зимовий догляд для красуні-герані

Якщо влітку в питанні, як правильно доглядати за даним квіткою, все гранично ясно – пряме сонячне світло, помірний полив і регулярна підгодівля, – то взимку все значно складніше. У цей період правильно доглядати, значить забезпечити описані такі умови.

температура

Якщо температура повітря взимку в приміщенні буде близько 20º С, то цілком можливо, що герань не припинятиме цвітіння. Можна продовжити доглядати за нею як і влітку і цвітіння не закінчитися. Але квітка потребує зимового спокої, тому правильно доглядати в цьому випадку означає всіма силами змусити його восени скинути квіти і, так би мовити, впасти в стан дрімота. При зимовому догляді в домашніх умовах герань не потрібно удобрювати, а варто поставити її в затемнене і прохолодне місце, подалі від приладів опалення. Якщо вікно – це і є найхолодніше місце в будинку, залиште квітка там. Він непогано переносить перепади температур, але якщо повітря прохолоджується до температури нижче 12º С, це може його погубити. Також не ставте герань на місце з протягом.

Освітлення для герані

Для того щоб взимку герань не ослаблений, потрібно дати їй достатнє освітлення. Так як в цю пору року світлові дні занадто короткі, квітка слід підтримувати штучним освітленням. У цей період особливо важливо поставитися до розташування пеларгонії, вибравши для неї найсвітліше куточок будинку.

Як правильно взимку доглядати за геранню в домашніх умовах?Читайте також: Годеція: вирощування з насіння в домашніх умовах

Зволоження і підгодівля

Бажаючи правильно доглядати за пеларгонії в домашніх умовах взимку, пам’ятайте, що не варто зволожувати її також часто, як влітку. У цей період важливо, щоб не пересохли її коріння, а земля може більшу частину часу залишатися майже сухий. Взимку дозволено поливати герань всього один раз в тиждень. Ніяких обприскувань рослині проводити не потрібно – квітка не любить цього в будь-якому сезоні. Герань не переносить свіжих добрив, краще, що ви можете їй запропонувати, – це комплексне мінеральне добриво. Взимку підгодівлю слід або припинити повністю, або здійснювати не частіше ніж один раз на місяць.

Як обрізати герань

Деякі квітникарі радять восени зрізати половину висоти рослини, щоби воно краще провів зиму в домашніх умовах. Завдяки такому заходу можна досягти відразу кількох ефектів: забезпечити нижній частині рослини хороший доступ світла, поліпшити повітрообмін всередині рослини і запобігти зараженню грибами.

Як правильно взимку доглядати за геранню в домашніх умовах?

Правила зберігання садової герані протягом зими вдома

Для того щоб мати можливість по настанню весни знову висадити герань у відкритий грунт, її слід правильно зберігати. Існує як мінімум три способи зберігання пеларгонії в домашніх умовах:

• «Консервування». Такий метод має на увазі висадку герані до горщики і приміщення їх на зиму в приміщення з прохолодною температурою і півмороком. Перед посадкою в горщики коріння і стебла рослини підрізають, а протягом зими – здійснюють нечастий полив.

• Живцювання. В кінці літа, коли герань відцвітає, слід зрізати живці і всім відомим способом укоренити їх в домашніх умовах до настання весни.

Як правильно взимку доглядати за геранню в домашніх умовах?

• Сухе зберігання. Цей метод підійде тільки в тому випадку, якщо у вас є доступ до приміщення з температурою повітря від + 2º до + 7º С і вологістю не менше 80%. В таких умовах зберігають підвішені пучки герані, періодично змочуючи коріння. Перед висадкою у відкритий грунт їх садять в горщики.

Як правильно взимку доглядати за геранню в домашніх умовах?

Відповідь на питання про те, як доглядати за геранню в домашніх умовах взимку, мабуть, порадував вас. Адже ніяких особливих складнощів навіть для самих ледачих любителів квітів це не представляє. Зимове зберігання пеларгонії, зростаючої на дачній ділянці, також не дуже трудомісткий процес. Одним словом, при вирощуванні герані, винагорода завжди в багато разів перевершує трудовитрати.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *