Як приготувати «правильний» розчин своїми руками для садової доріжкиВиявляється, одним з найважливіших факторів, що впливають на якість вашої майбутньої садової доріжки на дачу, є правильно приготований своїми руками цементний розчин.

Вкрай не рекомендується купувати в магазині вже готовий цементний розчин для виконання будівельних робіт на вашій ділянці. Існує кілька причин, які повинні вас переконати зайнятися приготуванням цементного розчину своїми власними руками.

Як приготувати «правильний» розчин своїми руками для садової доріжки

Ось ці причини:

  • Готовий розчин не зможе дати вам необхідну інформацію про своє якість та склад, що може згодом плачевно позначитися на стані вашої садової доріжки;
  • Розчин з магазину вимагає негайного використання. Так як швидко застигає (це властивість будь-якого цементного розчину), тому для укладання вашої доріжки вам доведеться залучити кілька людей і при цьому забезпечити кожного формою для створення садової доріжки.

Якщо ми вас переконали в самостійному виготовленні цементного розчину, який ви можете не поспішаючи готувати маленькими порціями, то вам просто необхідно знати якими ж інструментами вам доведеться обзавестися для даних будівельних робіт:

  • Сухий цемент;
  • Звичайний пісок (краще річковий);
  • вода;
  • Бетономішалка (кращий варіант), або ж спеціальне корито і дриль з насадкою;
  • Лопата і сапка.

Для вашої зручності представляємо таблицю глиняно – цементних розчинів:

Як приготувати «правильний» розчин своїми руками для садової доріжки
Цемент: глина: пісок

Для кожного виду будівельних робіт застосовується певна марка цементу. Для отримання бажаного результату звертайте на цей фактор особливу увагу і купуйте саме ту марку цементу, яка вказана в цій таблиці. Показником якості цементу служить його швидке висихання і міцність в експлуатації.

Як приготувати «правильний» розчин своїми руками для садової доріжки

Дуже великою популярністю користується глиноземний цемент, що володіє такими важливими властивостями, як жаростійкість, влагонепроницаемость і швидкість висихання.

Гідні вашої уваги також множинні присутні на ринку марки портландцементу, який в змозі задовольнити будь-якого покупця своїми характеристиками – швидкістю висихання і фортецею.

Читайте також: Як самостійно виготовити бруківку на дачу?

Як приготувати «правильний» розчин своїми руками для садової доріжки

Щоб зрозуміти. Які ж марки цементу є найбільш якісними. Зверніть увагу на маркування, зазначену на упаковці. Цифри 500-600 підкажуть вам, що перед вами знаходиться цемент найвищої якості. До сортам середньої якості можна зарахувати такі як М300 і М400, все, що нижче М300 – має найгірше якість і низьку швидкість висихання.Недосвідченому будівельнику важко розібратися в безлічі додаткових маркувань цементу, допомогти йому в цьому може продавець-консультант, наведемо лише кілька пояснень для прикладу:

  • Цемент з маркуванням ПЦ Д0 або М Д0 є портландцементом, що не містить ніяких додаткових добавок;
  • Маркування на упаковці Д20 – розповість вам про наявність в цементі 20% добавок;
  • Велика буква Б підкаже вам, що перед вами цемент швидковисихаючий.

Якщо поставити собі за мету, то можна легко все це запам’ятати і детально розібратися, але це … ЯКЩО!

Колір цементу також може розповісти про його якість. Чим колір темніше, тим якість матеріалу вище!

Як приготувати «правильний» розчин своїми руками для садової доріжки

Приділимо належну увагу ще одному матеріалу, з якого буде складатися розчин для садової доріжки. Увага – перед вами обов’язкова складова розчину, ПІСОК.

Пісок буває дрібний, середній і великий. Найкраще підійде пісок середньої фракції, тому що не буде вбирати зайву вологу і додасть доріжці необхідну гладкість і однотонність.

Як приготувати «правильний» розчин своїми руками для садової доріжки

Перед вживанням очистіть ваш пісок, в ньому не повинно бути ніякого сміття – це позначиться на якості цементного розчину. При потребі дозволяється пісок просіяти, промити і просушити.

Яке має бути співвідношення всіх складових цементного розчину, щоб садова доріжка придбала необхідну майбутніх навантажень міцність?

Як ви розумієте, мало просто купити якісний матеріал. Для того, щоб вихідний продукт мав всі необхідні характеристики нам необхідно знати скільки і чого потрібно засипати і влити, щоб надати вихідного продукту потрібну міцність і якість.

У кожного власника присадибної ділянки є дуже важливе пристосування – ВЕДРО, його-то ми і будемо використовувати в якості вимірювального приладу.

Як приготувати «правильний» розчин своїми руками для садової доріжки

Перед вами якась ємність (корито або бетономішалка), засипте в неї одне відро цементу і три піску, ретельно все перемішайте. Воду заливати слід невеликими порціями і постійно помішуючи. Коли консистенція розчину загусне, але ще залишиться плинної – розчин для доріжок готовий до вживання!

Як приготувати «правильний» розчин своїми руками для садової доріжки

Тепер ви точно знаєте всі складові отриманого розчину і сміливо можете судити про його якість – чого ніяк не можна було сказати про покупному матеріалі! А раз майстер впевнений в якості матеріалу, значить, робота на дачі будується легко і в потрібному темпі.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *