Як прикріпити люстру до гипсокартонному стеліПовісити люстру на стелю з гіпсокартону потрібно так, щоб вона не обірвалася. Для цього існує багато способів і спеціальних пристосувань. Вибір певної технології багато в чому залежить від ваги освітлювального приладу. Не менш важливо знати правила монтажу, нюанси, особливості виконання робіт.

Особливості кріплення люстри на гіпсокартонна стеля

Сам процес підвішування люстри нескладний. Потрібно підготувати інструмент, вміти користуватися електродрилем з функцією удару. Ще важливо правильно підібрати кріпильний елемент. Вибір буде залежати від маси люстри, так як кріпильний елемент повинен утримати її.

Складніше виконати підключення до електромережі. Якщо це проста схема на два дроти, то з нею здатний розібратися будь-яка людина. Труднощі виникнуть з підключенням до Двоклавішний вимикача, диммери, електронного пристрою з пультом управління. Тут знадобляться базові знання електромонтажу.

У продажу є величезна різновид кріпильних пристосувань. Вони допоможуть вішати люстру на гіпсокартонний стелю, треба тільки знати, де і який елемент краще використовувати:

 1. Самонарізні металовироби є популярним елементом кріплення, але не у випадку з підвісною стелею. Загнаний в гіпсокартон саморіз не втримає навіть легкий освітлювальний прилад. Інша справа, якщо під ГКЛ передбачити закладений елемент зі шматка бруса або профілю. До нього надійно можна саморізами прикрутити штатний кріплення люстри.
  Як прикріпити люстру до гипсокартонному стелі
  Самонарізні металовироби допоможуть зафіксувати люстру до заставного елементу на стелі
 2. Анкера різних модифікацій утримають важку люстру, але вганяти їх треба в бетон стельових плит перекриття. Для цього в гіпсокартоні прорізають отвір. Якщо зазор між ГКЛ і основною стелею великий, люстру до анкерного болта кріплять тросовим підвісом.
  Як прикріпити люстру до гипсокартонному стелі
  Анкерні болти заганяють в бетон
 3. Технологія монтажу підвісних кріплень аналогічна анкера. Їх вганяють в бетон. Однак елементи виконані у формі подовженого гака або кільця, що дозволяє підвішувати освітлювальний прилад на певному рівні по висоті.
  Як прикріпити люстру до гипсокартонному стелі
  Підвісні кріплення за методом анкерів заганяють в бетон
 4. Тросові підвіси виконують ту ж функцію, що і анкерні підвісні кріплення. Відмінністю є їх гнучкість. До того ж трос довше гаків, що дає можливість збільшувати вибір діапазону рівня підвішування за висотою.
  Як прикріпити люстру до гипсокартонному стелі
  Тросові кріплення дозволяють підвішувати люстру певної висоті
 5. Кронштейни фіксують анкерними болтами до бетонних плит перекриття до зашивання стелі гіпсокартоном. Кріплення вважається найнадійнішим, витримує важку каскадну люстру.
  Як прикріпити люстру до гипсокартонному стелі
  Кронштейни використовують для кріплення масивних освітлювальних приладів

Щоб установка люстри на гіпсокартонна стеля пройшла успішно, потрібно дотримуватися ряду правил і вимог:

 1. Будь-який тип кріплення фіксують не до гіпсокартону, а на стельове перекриття, яке буває дерев’яне або бетонне. Навіть якщо обрана технологія із заставним елементом, його теж спочатку кріплять до основної стелі.
 2. Заставну деталь використовують, якщо передбачається фіксація штатного кріплення люстри саморізами поверх гіпсокартону. Коли кріпленням обраний гак, анкер або тросової підвіс, закладений елемент не потрібен.
 3. При використанні заставної деталі, мають у своєму розпорядженні її на стелі строго в тому місці, де буде підвішений світильник. Розмір закладного елемента повинен відповідати габаритам штатного кріплення люстри.
 4. Заставну деталь надійно фіксують під гіпсокартоном до стельового перекриття ще до його обшивки.
 5. Деякі люстри підвішують на монтажну консоль. На ділянці кріплення цього елемента облаштовують посилений каркас з додаткових профілів до обшивки стелі гіпсокартоном.

Останнім і важливою вимогою є дотримання правила електромонтажу. Електропроводку підключають після закінчення основного монтажу. Люстра повинна вже надійно висіти під стелею.

Як прикріпити люстру до гипсокартонному стелі
Надійніше всього підвішувати люстру до кріплення, зафіксованим на бетонній плиті перекриття

Важливо! Вибираючи тип кріплення, потрібно передбачити додаткове навантаження. Крім самої люстри, додасться вага лампочок.

Резерв міцності знадобиться, коли відбувається ремонт, витирання пилу з освітлювального приладу. Навіть при заміні згорілої лампи людина злегка утримується за люстру, створюючи тим самим додаткове навантаження.

Якої ваги люстру витримає гіпсокартонна стеля

Сам по собі гіпсокартон при дотриманні технології монтажу витримує навантаження до 6 кг на 1 м2 площі. Більшість середніх і легких люстр не перевищують по масі цей поріг. Однак при підвішуванні їх безпосередньо до гіпсокартону навантаження припадає не на всю умовну площу (1 м2), а окрему ділянку. З цієї причини під своєю вагою освітлювальний прилад здатний вирвати шматок ГКЛ в точці фіксації.

Коли монтаж люстри на гіпсокартонна стеля здійснюють за всіма правилами, тобто, до заставної деталі або анкерного кронштейну, увігнала в стельове перекриття, кріплення витримає таку вагу освітлювального приладу, на який він розрахований.

Методи кріплення люстри до стелі з гіпсокартону

Щоб правильно визначити елемент кріплення, треба знати, в якому випадку він краще підійде. Існує кілька методів кріплення освітлювального приладу. Для вибору оптимального варіанту враховують вагу люстри, відстань від гіпсокартону до основної стелі.

На гарпунний гачок

Найпоширеніший тип кріплення – гарпунний гак. Елемент монтажної стороною вставляють всередину заздалегідь просвердлений отвори в стельовому перекритті. Спеціальними вусиками гак надійно фіксується.

Гарпунний гак фіксується вусиками усередині просвердлений отвори

У люстри під декоративним склянкою захована підвісна петля. Цим кільцем підвішують за гак.

На стельовий профіль

Технологія дозволяє встановити на гіпсокартонна стеля люстру масою до 7 кг. У своєму роді, виходить та ж сама заставна деталь. Монтують її до початку монтажу гіпсокартону.

Як прикріпити люстру до гипсокартонному стелі
Стельовий профіль витримає навантаження до 7 кг

Коли на стелі створюють обрешітку для гіпсокартону, з додаткового профілю кріплять каркас під освітлювальний прилад. Важливо точно розрахувати місце його розташування. До каркасу в гофротрубе прокладають електропроводку. Після підшивки гіпсокартону в зазначеній точці прорізають отвір, виводять проводу. Штатний кріплення люстри прикладають до підвісної стелі. Фіксують його саморезами крізь гіпсокартон до стельового профілю. Підвішують освітлювальний прилад, підключають електропроводку.

«На грибок»

Існують спеціальні пластикові кріплення для гіпсокартону, звані грибками. Елемент являє собою пластмасовий дюбель. Його вставляють всередину просвердлений на гіпсокартоні отвори. У дюбель вкручують гак з гвинтовим різьбленням. Під час вгвинчування задня частина пластикового елемента поджимается. Утворюється капелюшок у вигляді грибка, яка утримує дюбель разом з гаком в отворі гіпсокартону.

Як прикріпити люстру до гипсокартонному стелі
Грибок підійде для підвішування легких світильників під стелею

Так як гак з грибком утримується тільки на тілі гіпсокартону, підвісити на нього можна тільки легкий світильник.

На метелика

Кріплення практично ідентичний грибку. Відмінність тільки в тому, що метелик металева. Вусики зафіксовані на тілі гака разом з пружинами. Тобто, відпадає необхідність вкручувати гвинт, щоб елементи розкрилися.

Як прикріпити люстру до гипсокартонному стелі
Метелика аналогічно використовують для підвішування легких світильників

У гіпсокартоні свердлять отвір. Рукою складають вусики метелика. Крюк просто вставляють в отвір. За рахунок пружин вусики розправляються, кріплення зависає на тілі гіпсокартону.

На заставну планку і штатний кріплення

Деякі освітлювальні прилади під декоративним ковпаком оснащені не петлею, а прямокутної монтажної планкою. Елемент має два отвори для фіксації до стелі саморізами і два отвори під болти, до яких кріпиться сама люстра.Як прикріпити люстру до гипсокартонному стелі
Штатну планку кріплять до заставної деталі саморізами

Щоб закріпити штатну планку, під гіпсокартоном ще до обшивки стелі передбачають заставну деталь. Кріплять її до перекриття анкерами. За товщиною закладений елемент підбирають так, щоб він приліг до тильної сторони тіла гіпсокартону. Після обшивки підвісної стелі штатну планку фіксують саморізами крізь ГКЛ до заставного елементу. На попередньо зафіксовані болти кріплять люстру.

Порада! Закладений елемент на стелю можна зробити зі шматка профілю або бруса

Як прикріпити люстру до гипсокартонному стелі
Для великих люстр застосовують хрестоподібні штатні планки, що дозволяють рівномірно розподілити навантаження по стелі на чотири сторони

Через отвір у стелі

Зустрічаються позаштатні ситуації, коли потрібно прикріпити люстру до гипсокартонному стелі зовсім в іншому місці, де передбачена заставна деталь. Нічого страшно в цьому немає. Потрібно лише на новому місці в гіпсокартоні електродрилем з коронкою просвердлити отвір. Крізь нього повинна пройти кисть руки, щоб увігнати анкер в плиту перекриття. Однак і занадто великий отвір можна свердлити, інакше її назвати не закриє декоративний ковпак світильника.

Отвір на гіпсокартоні по діаметру свердлять менше, ніж декоративний ковпак люстри

На укручені в стелю анкер петлею навішують люстру. Через прорізане отвір виводять проводу, здійснюють підключення. Монтажний вузол закривають декоративним ковпаком.

Як закріпити люстру на гіпсокартоном стелі

Весь процес монтажу полягає з декількох етапів. Спочатку розмічають на стелі місце під освітлювальний прилад. До цієї ділянки прокладають електропроводку. Обов’язково її тестують на працездатність. Подальші дії залежать від обраного способу кріплення під люстру певної ваги.

Як підвісити легку люстру до стелі з гіпсокартону

Легкі освітлювальні електроприлади здатне утримати тіло гіпсокартону. Можна застосувати метелика, грибок. У будь-якому випадку спочатку свердлять отвір в гіпсокартоні під дроти, виводять їх, після чого ставлять кріплення.

Як прикріпити люстру до гипсокартонному стелі
Для надійності навіть легкий світильник можна підвісити на гачок

Якщо такий варіант не влаштовує, монтаж люстри на стелю з гіпсокартону здійснюють по більш надійного способу. У ГКЛ вирізують коронкою отвір. Через нього виводять проводу. У перекритті свердлять ще один отвір, вбивають пластиковий дюбель і вкручують гак з гвинтовою різьбою.

Як прикріпити люстру до гипсокартонному стелі
Штатну планку легкого світильника можна закріпити на закладном бруску

Якщо легкий світильник має прямокутну штатну планку, її фіксують на гіпсокартон. Спочатку прорізають коронкою отвір, виводять провід. З відрізка бруска роблять заставну деталь. Елемент вставляють через отвір, кріплять до стелі, а до нього вже саморізами прикручують планку.

Порада! Заставні елементи зручніше заздалегідь передбачати в потрібному місці до підшивки гіпсокартону

Як закріпити важку люстру на гіпсокартоном стелі

Для фіксації важкого освітлювального електроприладу спосіб з використанням закладного елемента не підійде. Штатну консоль кріплять анкерами до бетонного перекриття. Можна повісити важку люстру на гіпсокартонний стелю анкером з гаком, якщо замість штатної планки під декоративним ковпаком передбачена петля.

Як прикріпити люстру до гипсокартонному стелі
Для свердління ГКЛ використовують електродриль з коронкою

Щоб дістатися до основного перекриття, електродрилем з коронкою висвердлюють в ГКЛ отвір. Для свердління бетону потрібно перфоратор і свердло з побідитовою напайкою. У плиті перекриття свердлять отвір по діаметру анкера. Вставивши цангу, за допомогою ключа вкручують розпірну шпильку. Розсуваються пелюстки надійно фіксують анкер всередині отвору.

Як прикріпити люстру до гипсокартонному стелі
До анкерної шпильці можна закріпити штатну планку

Якщо кріплення люстри виконано штатної планкою, її фіксують до анкерної шпильці. Коли замість планки є кільце, оптимально в бетон відразу увігнати анкер з гаком.

Порада! Для підвішування масивних освітлювальних електроприладів до бетону анкерними болтами часто кріплять кронштейни. Вони мають петлю, приварену до металевої пластини або хрестовини з профільної труби.

Як повісити на гіпсокартон люстру зі зміщенням

Електропроводку по стелі розподіляють до обшивки гіпсокартоном. Кінці дроту на момент монтажу освітлення звисають з просвердлених отворів. Бувають ситуації, коли освітлювальний електроприлад потрібно змістити в сторону від підготовленого місця.

Проблема вирішується просвердлюванням іншого отвору, де встановлюють новий кріплення відповідного типу. Однак сюди ж потрібно ще вивести провід. Вирішити проблему допоможе найпростіше пристосування.

Як прикріпити люстру до гипсокартонному стелі
Під гіпсокартоном магнітом пересувають гайку з прив’язаним шнуром

На тонкий шнур прив’язують гайку, вставляють її в один з отворів і перетягують магнітом по листу ГКЛ до наступного отвори. Подібним способом простягають шнур до нового гнізда. Тепер залишилося прив’язати до нього кінець звисає дроти і перетягнути його в нове отвір.

Як прикріпити люстру до гипсокартонному стелі
Коли проводи будуть виведені в зміщене отвір, приступають до установки кріплення
Як прикріпити люстру до гипсокартонному стелі
На новому місці штатної планкою або іншим способом кріплять люстру

Процес монтажу докладніше відображений на відео:

Правила електромонтажу

Для підключення електропроводки керуються схемою, що поставляється з люстрою. Багаторіжкові освітлювальні прилади на виході мають більше двох проводів. Призначені вони для під’єднання до Двоклавішний вимикача, за допомогою якого керують роботою певних груп ламп. Розібратися де і який дріт допоможе та ж інструкція.

Як прикріпити люстру до гипсокартонному стелі
Провід єднають не скрутками, а спеціальними клемнику

Під час електромонтажу важливо дотримуватися ряду загальних правил:

 • роботи проводять після відключення напруги на рубильнику;
 • мідний і алюмінієвий дріт не можна з’єднувати без спеціального перехідника;
 • для з’єднання проводів застосовують клеммники, а скручування робити не можна;
 • фазний провід завжди пускають через вимикач, щоб він переривався, а нуль йде прямий;
 • монтаж електроосвітлювальних приладів з пультом управління здійснюють відповідно до інструкції виробника.

Електромонтажні роботи вимагають дотримання правил безпеки. Якщо немає впевненості в своїх силах, краще за допомогою звернутися до електрика.

Рекомендації професіоналів

У кожного досвідченого електрика є свої хитрощі. Їх купують в процесі тривалої роботи. Кілька корисних рекомендацій допоможуть якісніше облаштувати освітлення:

 1. Місце під освітлювальний електроприлад розмічають до монтажу ГКЛ. Можна на аркуші паперу намалювати схему стелі, вказати замірний відстань від стін до потрібної точки. За кресленням легко буде знайти необхідне місце після нашивки гіпсокартону.
 2. Після обшивки каркаса листами ГКЛ місце розташування металевого закладного профілю легко знайти магнітом. Подібним чином можна виявити елементи всього каркаса і розмітити їх олівцем на стелі.
 3. Коли відсутня можливість надійно закріпити кріплення до стельового перекриття, віддають перевагу легкій люстрі, яку метеликом або грибком зачіпають за тіло ГКЛ.

Всі оголені контакти піддають ізоляції. Струм не повинен проходити по металевому корпусу люстри.

Як прикріпити люстру до гипсокартонному стелі
Щоб не заплутатися з проводами, заздалегідь позначають, куди призначена різного кольору жила

Висновок

Повісити люстру на стелю з гіпсокартону треба настільки міцно, щоб вона не обірвалася під час обслуговування. Від цього постраждає не тільки сам електроприлад, але і проводка. Обірвані дроти складно буде заново протягнути під підвісною стелею.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *