Як пророщувати насіння огірків перед посадкою? Переймаємо цінний досвідДомашні огірочки завжди смачніше і корисніше куплених на ринку. Ось чому кожен власник навіть самого скромного дачного ділянки обов’язково виділяє місце під огіркові грядки. Однією з найскладніших завдань на шляху до отримання хорошого врожаю – забезпечення дружніх сходів. Однак досвідчені агрономи не з чуток знають, як цього досягти. Їх секрет криється в передпосівної підготовки посадкового матеріалу. Отже, мова піде про те, як пророщувати насіння огірків перед посадкою.

Що важливо знати про проращивании огіркового насіння

Перед початком пророщування важливо звернути увагу на два моменти: коли починати і які брати насіння.

Коли починати пророщування

Існує два шляхи вирощування огірків: розсадний і посів у відкритий грунт. Якщо ви обрали перший варіант, то уважно стежте за погодою. Коли температура повітря не опускатиметься в нічний час нижче 10ºС протягом тижня, беріться за справу. Мова, звичайно ж, не йде про аномальні перепадах температур. Починайте готуватися до пророщування починаючи з середини травня.

Як пророщувати насіння огірків перед посадкою? Переймаємо цінний досвід
Перед посадкою у відкритий грунт пророщування насіння починають у другій половині травня, перед вирощуванням розсади – з кінця квітня

Плануючи вирощувати розсаду огірків, ви вільні самі визначати, коли стартувати. Для цього немає необхідності пильно спостерігати за змінами в природі. Прорости насіння в кінці квітня або на початку травня, ви отримаєте готові до пересадки у відкритий грунт сіянці якраз тоді, коли земля достатньо прогріється.

Які вибрати насіння

Було б помилкою вважати, що самі свіженькі насіння дадуть найбагатший урожай. На кущах, вирощених з однорічних насіння, будуть утворюватися переважно чоловічі квіти. Занадто старі (яким нараховується 5 і більше років) дадуть низьку врожайність. Оптимальний варіант – 2 або 3-річний посадковий матеріал.

Як пророщувати насіння огірків перед посадкою? Переймаємо цінний досвід
Найбільший урожай дадуть насіння 2 або 3-річної давнини

Читайте також: Які сорти огірків найурожайніші для відкритого грунту

Як відбувається пророщування насіння перед посадкою

Не варто боятися того, що у вас не вийде правильно проростити насіння огірків і ви просто втратите час, втративши можливість здійснити посадку вчасно. Суворо дотримуйтеся такої схеми дій, і у вас все вийде.

Перший крок – пробудження насіння

Існує кілька способів пробудити життєві сили в залежалих насінні:

• двотижневе прогрівання на сонці; • вигрівання на батареї протягом 10-15 днів; • приміщення на дві години на термос з водою, розігрітій до 50ºС.

Як пророщувати насіння огірків перед посадкою? Переймаємо цінний досвід
Насамперед потрібно прогріти насіння

Другий крок – сортуванняНемає необхідності подібно Попелюшку перебирати насіння вручну, адже для цього є більш простий і дієвий метод. Необхідно розчинити в літрі води 30 г солі, а потім помістити в рідину насіння. Через 15 хвилин зберіть ті, що спливли, – вони не проростуть. Придатні для посадки промийте чистою водою.

Третій крок – знезараження

Цей етап займе не більше 20 хвилин. Саме на цей час потрібно помістити в слабкий розчин марганцівки огіркові насіння, щоб вони продезінфікувати. Після цього не забудьте промити їх в чистій воді.

Як пророщувати насіння огірків перед посадкою? Переймаємо цінний досвід

Четвертий крок – набухання насіння

Необхідно взяти марлю або тонку натуральну тканину, і змочити її в стимуляторе зростання або розчині золи (1 ч. Л. / 1 ​​л). Огіркові насіння розмістіть так, щоб і знизу, і зверху них розташовувався шар текстилю. Для набухання достатньо 12 годин. Важливі умови: постійна вологість тканини і температура повітря близько 20 ° С.

П’ятий крок – загартовування насіння

Існує як мінімум два способи загартування насіння:

1. Одноразове приміщення в нижній відсік холодильника на 12 годин. 2. Протягом 5 діб насіння тримають днем ​​в холодильнику, а вночі в кімнаті.

Важливо не допустити прокльовування насіння в процесі загартовування.

Шостий крок – безпосередньо пророщування

Після загартовування, насіння поміщають в середу зі стабільною температурою (20ºС), стежать за вологістю тканини і постійно перевіряють їх стан. Як тільки велика частина проклюнеться, їх необхідно терміново висаджувати.

Порада! Якщо ви запланували висадити насіння відразу у відкритий грунт, але до часу їх проростання погода ще не налагодилася, не тримайте їх у марлі. В такому випадку доведеться вирощувати розсаду, хочете ви того чи ні.

Як пророщувати насіння огірків перед посадкою? Переймаємо цінний досвід
Як тільки велика частина насіння проклюнеться, їх потрібно терміново висаджувати

Пророщування насіння в тирсі – цікавий спосіб

Деякі досвідчені агрономи використовують шар тирси для того щоб в ньому спочатку проросли насіння, а потім сформувалася повноцінна огіркова розсада. На дно великого неглибокого ящика укладається шар дренажу, а зверху – деревної тирси (10 см). Далі поверхню зволожується і на ній розкладаються набряклі насіння огірка з дистанцією в 3-5 см. Зверху насіння засипаються сантиметровим шаром тирси, який потрібно ретельно зволожити.

Ящик потрібно поставити в тепле і добре освітлене місце і накрити плівкою до появи входів. Після появи на розсаді трьох листочків, її пересаджують у відкритий грунт.

Як пророщувати насіння огірків перед посадкою? Переймаємо цінний досвід
Розсада огірків, вирощена в тирсі

Тепер ви точно знаєте, як пророщувати насіння огірків перед посадкою. Якщо це справа вам здається занадто клопіткою, сійте насіння як звикли. Тільки потім не дивуйтеся рідкісним сходам.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *