Як розставити меблі в спальні?Як розставити меблі в спальні?

Спальня – це дуже важлива кімната в нашому домі. З одного боку, в ній ми проводимо велику частину часу, з іншого боку, майже весь цей час ми спимо. Часто ми не надаємо великого значення інтер’єру цієї кімнати.

Так як найважливішою меблями в спальні є зручне ліжко, мало хто турбується про решту, в тому числі і про розстановку інших елементів інтер’єру. Однак, любителі красивих і функціональних просторів, не можуть погодитися з цим і переймаються тим, як розставити меблі в спальні правильно, щоб обстановка вийшла естетичної і зручною.

Спальня – це приватний простір, тому багато людей нехтують дизайном цієї кімнати, так як гості її не бачать. Але варто подбати про те, щоб вона стала місцем, де ми можемо комфортно відпочити від шуму і суєти повсякденного життя. Слід постаратися розставити меблі в спальні так, щоб зробити відпочинок найбільш плідним і приємним.

Як правильно розставити меблі в спальні?

Давно відомо, що найкраще людина розслабляється в добре організованому просторі. Спальня в наших квартирах часто має багато функцій, це більше, ніж просто місце для сну. У статті ми розповімо, як організувати зручну кімнату відпочинку, в тому числі, як розставити меблі в маленькій спальні або довгою, як вибрати кожен компонент меблів окремо і як спланувати найбільш функціональну схему з урахуванням розмірів всієї кімнати.

Для початку, давайте згадаємо, що все зводиться до наших конкретних потреб! Кожен знає краще, що йому потрібно.

Ліжко в центрі

Розставляти меблі в спальні слід з планування місця, де буде стояти ліжко. Ліжко є найбільш важливим предметом меблів в спальні, тому, природно, вважається координаційним центром кімнати. Є кілька важливих принципів, які слід враховувати при виборі відповідного місця для неї.

Ліжко в центрі

Ліжко, встановлена ​​в центрі, є найбільш поширеним рішенням. Є багато причин для цього.

  • По-перше, таке розташування дозволяє використовувати простір навколо ліжка, вільно використовувати шафа, телевізор, журнальний столик, отримати доступ до вікна.
  • По-друге, так комфортніше з точки зору віддаленості ліжка від стін, особливо якщо стіни зовнішні, холодні, а іноді і сирі. Через це біля вікон може бути холодно, або, навпаки – жарко від батареї опалення.
  • По-третє, така розстановка меблів вводить симетрію в інтер’єр.

Як розставити меблі в прямокутної спальні, фото

Як розставити меблі в прямокутної спальні, фото

У дуже простий скандинавської, але затишній спальні на фото вище, геометричні форми ліжка виразно ділять простір на дві частини однакового розміру. Повна симетрія не підтримується, тому що це життєвий простір, де функціональність домінує над суворим порядком. Таке рішення використовується як для дитячої, так і для подружньої спальні з великим ліжком, якщо площа кімнати дозволяє.

Як розставити меблі в спальні, фото

Як розставити меблі в спальні, фото

Безумовно, розташування ліжка по центру не зобов’язує нас організовувати інтер’єр симетричний щодо неї. Так, з одного боку ліжка можна поставити тумбочку, а по іншу комод або навіть робочий стіл або шафа, якщо у нас недостатньо місця, щоб зрушити цю меблі трохи в сторону.

Як розставити меблі в спальні

Як розставити меблі в спальні

Дуже практично і функціонально можна реалізувати рішення з ліжком в центрі, замовляючи шафи точно за розмірами. Якщо кімната зовсім невелика, наприклад спальня 12 метрів, як розставити меблі в такому приміщенні, щоб найбільш раціонально використовувати простір. Кращим варіантом буде використання навісних шаф. Тоді все порожній простір буде вигідно використано, а інтер’єр при цьому буде красиво представлений без втрати функціональності.

Спальня 12 метрів, як розставити меблі – фото інтер’єру з двоспальним ліжком і навісними шафами

Спальня 12 метрів, як розставити меблі - фото

Ліжко біля стіни або вікна

Природно, що установка ліжка в центрі – це не єдина можливість, і не обов’язково завжди найкраще рішення. Вибираючи, як розставити меблі у вузькій спальні або спальні з нестандартними розмірами, слід враховувати безліч змінних, включаючи розташування двері. Якщо вона відкривається посередині кімнати, ліжко, безумовно, краще встановити збоку. Хоча, якщо місце дозволяє, можна встановити ліжко прямо напроти дверей, але це тягне за собою певні незручності в особистому житті, що не всім сподобається. Тому все ж краще забезпечити деяку інтимну зону, а навпроти входу в спальню можна встановити гарний туалетний столик і повісити картину.

Ліжко біля стіни або вікна

У більшості кімнат зазвичай можна знайти одну стіну, яка не має ні вікон, ні дверей. Саме біля цієї стіни найкраще встановити ліжко.

Як правильно розставити меблі в спальні – фото ліжка біля стіни

Як правильно розставити меблі в спальні - фото ліжка біля стіни

Як правильно розставити меблі в спальні - фото ліжка біля стіни

Важливо не встановлювати ліжко під вікном, якщо воно часто використовується, наприклад, відкривається, щоб провітрити спальню. В цьому випадку слід забезпечити до нього вільний доступ.

установка ліжка між двома вікнами

Альтернативним рішенням може бути установка ліжка між двома вікнами. Якщо в квартирі є кондиціонер, і тому вікна рідко відкриті, принцип не розміщувати ліжко біля вікна може бути проігнорований.

Схеми, як поставити ліжко в спальні

Які розміри повинна мати ліжко? На якій відстані від стіни її поставити? Нижче представлені основні схеми, які необхідно дотримуватися, щоб правильно розставити меблі в спальні.  • Ліжко для однієї людини. Одна ліжко повинна мати габарити 90х200 см. Два метри в довжину це стандартний розмір, який зручний для всіх, хто має зріст до 180 см. Більш високим людям краще підбирати спальне місце більшого розміру.Ліжко для однієї людини
  • Ліжко для двох осіб. Двоє людей повинні бути забезпечені місцем з мінімальним розміром 140 × 200 см. Такі габарити має двоспальне ліжко, в якій подружжя спить під однією ковдрою.Ліжко для двох осіб
  • Двоспальне ліжко. Найбільш зручна для двох чоловік ліжко з розмірами 180х200 см і одним матрацом. У цьому випадку кожен має для себе комфортний простір і може користуватися своїм ковдрою.Двоспальне ліжко

Вирішуючи, як в спальні розставити меблі і куди поставити ліжко, слід враховувати, що між ліжком і стіною повинен бути прохід не менше 80 см, тоді людина зможе вільно переміщатися. Це відстань може бути зменшена до 55 см, що буде задовільно, але не дуже зручно.

між ліжком і стіною повинен бути прохід не менше 80 см

У разі ліжка для двох, буде потрібно доступ з обох сторін. На кожній стороні повинно залишатися зручних 80 см вільного простору. Тоді всі зможуть вільно пересуватися, а також можна розташувати приліжкові тумбочки. Однак в деяких випадках в особливо маленьких спальнях доводиться цим правилом знехтувати.

На кожній стороні повинно залишатися 80 см вільного простору

Як розставити меблі в дитячій спальні?

Якщо в спальні розташовані два окремі ліжка для двох чоловік, то між ними повинен бути залишений прохід шириною 80 см, який дасть можливість вільно переміщатися. Крім того, в цьому випадку обидві дитини зможуть комфортно сидіти на матрацах, не зачіпаючи один одного колінами. Якщо в дитячій кімнаті дійсно не вистачає місця, а двох’ярусна ліжко вас не влаштовує, то відстань може бути зменшена до 50 см, але воно забезпечить лише зручний прохід.

Як розставити меблі в дитячій спальні

Тумби, лампи і освітлення

Тумби з лампами або бра є супутниками нашої ліжка. Таке дуже практичне і функціональне освітлення особливо зручно для любителів почитати перед сном. На тумбочці Ви також можете фотографію коханої людини, стакан води і будильник. На додаток до функціональності також слід звернути увагу на естетику. Якщо ви ділите спальню з кимось, однакові тумбочки і лампи будуть найкращим рішенням.

Тумби, лампи і освітлення

Тумби, лампи і освітлення

Хорошим варіантом буде заміна настільних світильників на підвісні приліжкові лампи або бра для спальні. Дуже модні підвісні світильники, що звисають зі стелі. Таке рішення економить місце на тумбочці.

Зручне і естетичне рішення – підвісні світильники над ліжком, фото

Зручне і естетичне рішення - підвісні світильники над ліжком, фото

Зручне і естетичне рішення - підвісні світильники над ліжком, фото

Шафа і телевізор

На жаль, не всі можуть похвалитися своєю власною вбиральні, і шафа для одягу є важливою частиною обстановки в спальні. Шафа з дзеркалами на дверях може візуально збільшити кімнату, і допоможе у виборі предметів гардероба і взуття, так як велике дзеркало відображає силует в повний зріст.

Зручним і практичним варіантом є телевізор, розташований по центру шафи, така меблева стінка дозволяє дуже вигідно економити місце в спальні.

Прямокутна спальня як розставити меблі, фото

Прямокутна спальня як розставити меблі, фото

Туалетний столик

Туалетний столик з дзеркалом – це дуже функціональний предмет меблів. Завдяки йому, пані зможуть робити макіяж, зачіску, доглядати за обличчям і волоссям, приміряти коштовності прямо в спальні. Крім того, такий предмет меблів має шафки, в яких можна зберігати все необхідне приладдя для догляду за обличчям і тілом, косметику, парфумерію, біжутерію і, таким чином, підтримувати порядок в кімнаті.

Туалетний столик повинен бути встановлений в місці, куди надходить природне світло. Найкраще його поставити біля вікна, тилом до вікна, щоб, коли хтось сідає за нього, світло падало в обличчя, або хоча б збоку. Це рішення ідеально підходить для людей, які мають ванну кімнату без вікна, адже нанесення макіяжу при штучному освітленні не завжди дає бажані результати.

Де поставити туалетний столик в спальні, фото

Де поставити туалетний столик в спальні, фото

Якщо туалетний столик поставити далеко від вікна, то варто подбати про адекватне штучному освітленні. У цьому допоможуть настінні бра і led стрічки. Цікавим рішенням для маленької спальні буде розташування туалетного столика в шафі, це допоможе ефективно заощадити місце.

туалетний столик в спальні

Місце для роботи або навчання

Часто в наших будинках не вистачає тихого місця, а саме простору, яке призначене для роботи. Тому доводиться облаштовувати місце для роботи або навчання в іншій кімнаті. Маючи в своєму розпорядженні робочий стіл в зоні відпочинку, слід проявляти обережність, щоб не порушити видом папок і підручників наш відпочинок. Тому місце для періодичної непостійній роботи бажано відокремити від зони відпочинку, безумовно, якщо це дозволяє здійснити розміри кімнати. Ідеально приховати його в кутку спальні, наприклад, за шафою, або за декоративною перегородкою, але в цьому випадку важливо подбати про хороше освітлення. Так можна розставити меблі в довгій вузькій спальні.

Як розставити меблі в довгій спальні, ідеї зонування

Як розставити меблі в довгій спальні, ідеї зонування

Для того щоб найкращим чином використовувати простір, можна встановити на стінах полки, вони дозволяють розмістити книги та інші дрібнички, не займаючи додатковий простір на підлозі.

Якщо вам необхідно місце для постійної роботи або навчання, то краще облаштувати його біля вікна, щоб світло на стіл падало з лівого боку для правшів і правої – для лівшів. Це може бути великий стіл або невеликий відкидний столик, в залежності від обсягу роботи і наших потреб.

Як організувати робоче місце в спальні, фото

Як організувати робоче місце в спальні, фото

Іноді в невеликих кімнатах у нас виникає дуже багато питань по організації маленького простору. Доброю ідей при організації простору в спальні є складання плану кімнати, перш ніж почати фактичний ремонт. При такому підході ми можемо виключити обстановку, яка не залишить проходу або буде незручною. Крім того, ми виключаємо зайве переміщення шаф, які можуть подряпати підлогу або стіни.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *