Як садити буряк насінням у відкритому грунті? переймаємо досвідУ приготуванні борщу, салатів «шуба» та «вінегрет» не обійтися без буряка. Тому і красуються грядки з цієї не найпопулярнішою, але необхідної в господарстві культурою практично на кожній дачі. Якщо у вас немає за плечима багаторічного досвіду вирощування цього коренеплоду, але ви плануєте цим зайнятися, ви потрапили за адресою. Сьогодні поговоримо про те, як садити буряки насінням у відкритому грунті.

Як садити буряк насінням у відкритому грунті? переймаємо досвід

Готуємо ділянку відкритого грунту до посадки буряка

Якщо вам не хочеться возитися з вирощуванням бурякової розсади, ви можете сміливо садити насіння відразу у відкритий грунт. До слова, саме так і робить більшість дачників. Однак влаштовувати грядки на будь-якому вільному клаптику землі було б неправильно. Місце для буряка повинно відповідати двом основним вимогам:

1. Вільний доступ сонячних променів. Не саджайте буряк поблизу дерев, кущів, соняшнику, кукурудзи – всього, що може відкидати на неї тінь.

2. Хороший дренаж. Не варто садити буряки в місцях, де відбувається застій вологи. Якщо іншого місця немає, спробуйте виправити поганий дренаж, додавши в грунт пісок, тирса або компост. Якщо ділянка знаходиться в низині, виправте ситуацію, насипавши на нього землю в височин.

Як садити буряк насінням у відкритому грунті? переймаємо досвід
Виберіть добре освітлений і дренується ділянку відкритого грунту

Наступне, що потрібно враховувати при виборі місця для посадки буряка, це сівозміна. На колишнє місце її можна садити тільки через 4 роки. Вона також погано росте після капусти. Добрими попередниками буряків вважаються огірки, кабачки, гарбуз, картопля і зелень. Сміливо саджайте цю культуру навесні на місце, де виростали сидерати.

Обраний під посадку буряка ділянку відкритого грунту необхідно правильно підготувати. Восени перекопайте його з додаванням органічного добрива (за винятком свіжого гною). Навесні спушите грунт і додайте в неї мінеральні добрива. Підійде аміачна селітра, суперфосфат і хлористий калій.

Як садити буряк насінням у відкритому грунті? переймаємо досвід
Буряк любить удобрений грунт

Читайте також: Які шкідники нападають на буряк? Як з ними боротися?Садимо буряк у відкритий грунт вчасно і правильно

Буряк для швидкого вживання садять в квітні або травні, коли земля прогріється до 10ºС, а для зимового зберігання – в першій половині червня. У відкритий грунт буряк можна посадити і восени, але тільки до перших морозів – в жовтні.

Якщо ви бажаєте покращити схожість насіння, не пропускайте підготовчі заходи. Замочіть їх у розчині стимулятора росту, суворо дотримуючись інструкції. Підійде для цієї мети розчин, який готують з 1 літра теплої води і 1 ст. л. деревної золи. Насіння в ньому потрібно тримати протягом доби.

Наступний етап – набухання насіння. Їх слід помістити між шарами мокрої тканини, вати або серветки на три дні. Весь цей час підтримуйте однакову вологість. За цей час посадковий матеріал активізує свої внутрішні сили і стане повністю придатний до посадки.

Як садити буряк насінням у відкритому грунті? переймаємо досвід
Набряклі насіння краще сходять

Якщо ви хочете, щоб ряди буряків були рівними, застроміть в двох крайніх точках кожного з них палиці і натягніть між ними нитку. Вона буде служити лінійкою, під яку ви будете проробляти рівні борозни. Поглибити їх на 2-3 см. Відповідні борозни можна виконати за допомогою довгої дошки.

Як садити буряк насінням у відкритому грунті? переймаємо досвід
Глибина борозен – 3-4 см

Між сусідніми рядами дотримуйтесь відстань в 40-45 см. Місця, куди буде опускатися насіння буряка необхідно ретельно полити. Насіння у буряка досить великі, тому ви без проблем зможете опускати їх в канавку на відстані 10 см один від одного. Саджаючи їх більш часто, ви створите необхідність в подальшому проріджуванні молодих паростків.

Як садити буряк насінням у відкритому грунті? переймаємо досвід
Часто посіяне насіння потрібно буде прорідити

Тепер ви точно знаєте, як садити буряки насінням у відкритому грунті. Ви обов’язково впораєтеся з цим нескладним завданням. Ви легко знайдете інформацію про те, як доглядати за буряком з моменту посадки до збору врожаю. Виростити цю культуру під силу навіть того, хто займається землеробством перший рік.

Дивіться корисне відео: правила посадки буряка у відкритий грунтЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *