Як своїми руками утеплити будинок зовні пінопластом, відгукиХороша зовнішня ізоляція значно знижує витрати на опалення, а також на технічне обслуговування будинку. Однак утеплення будинку цим способом буде ефективним тільки за умови, що воно добре зроблено. Перш ніж приступити до ремонтних робіт, слід добре вивчити питання, як треба ізолювати стіни зовні. Тоді кошти, вкладені в роботу і матеріали, будуть ефективно використані і швидко повернуться у вигляді економії на обігрів.

Як правильно утеплити будинок пінопластом зовні, як уникнути помилок?

Ізоляція стін пінополістиролом (однієї з різновидів пінопласту) – завдання не дуже складне, але ви повинні дотримуватися певних правил. Помилки, допущені при виконанні ізоляції, можуть обернутися тим, що вона буде менш ефективною, а в деяких випадках може привести до серйозного пошкодження фасаду. Щоб правильно утеплити стіни, важливо дотримуватися певних правил і уникати поширених помилок. Нижче наведені 11 найпоширеніших правил і помилок при виконанні теплоізоляції будівлі пінополістиролом.

 1. Правильна підготовка поверхні стін

Поверхня, на якій будуть розміщені полістирольні плити, повинна бути належним чином закріплена, вона повинна бути стабільною, рівною і сухою. На ній не повинно бути забруднюючих речовин, які зменшують адгезію, таких як:

 • бруд;
 • клейові покриття;
 • масло від опалубки;
 • будь-якого виду забруднення, викликані хімічними або біологічними агентами.

Основа повинна бути рівною – невеликі нерівності (до 2 см) вирівнюються за допомогою вирівнюючого розчину. У разі великих нерівностей (більше 2 см), ви повинні використовувати різну товщину пінополістирольних плит, так, щоб вони утворили одну площину.

Помилки, пов’язані з підкладкою, включають:

 • неправильну оцінку стану підкладки;
 • відсутність грунтовки;
 • погану оцінку геометрії стін (рівність, відхилення від вертикалі).
 1. Приклеювання пінопласту, недостатня кількість клею

Клей повинен бути нанесений як по краю плити, так і на її поверхню. Якщо наносити клей тільки по краю, або тільки в одній точці, пластина буде згинатися, а на готовому фасаді будуть помітні краю пластин.

Правильне застосування клею для пінопласту:

а) по периферії і точкам – клей в цьому випадку слід наносити у вигляді смуг по краю плит з шириною 4-6 см. На решті поверхні клей наноситься точково, точок буде від 3 до 8. Загальна площа клею повинна покривати 40% панелей білого кольору і 60% графітових пластин.

б) метод гребінки, який використовується тільки в разі рівних, оштукатурених поверхонь. Клей наноситься за допомогою зубчатого шпателя на всю поверхню плити.

Примітка: Клейовий розчин наноситься на поверхню пластини полістиролу, і ніколи не наноситься на підкладку.

Клей на кожному аркуші повинен бути розміщений навколо краю і на поверхні.

 1. вибір клею

Поганий вибір клею або розчину незадовільної якості може привести до відриву пінопластових пластин, разом з іншими верствами фасаду. Як правило, рекомендується використовувати повну систему ізоляції від виробника – така система містить всі необхідні елементи, гарантовану якість, і хорошу узгодженість елементів один з одним.

 1. Розподіл панелей на стіні

Важливо, щоб пінопластові пластини були розташовані зі зміщенням на половину своєї довжини в напрямку знизу вгору, починаючи з кута стіни.Також важливо правильно розташувати плити в кутах. Якщо це зробити неправильно, то на з’єднанні пластин виникають теплові мости, через які йдуть втрати тепла.

Крім того, панелі з полістиролу, також повинні бути укладені акуратно і щільно пліч-о-пліч. З’єднання не повинні утворювати прямих ліній.

 1. Заповнення зазорів між плитами

Проміжки між пінополістирольними плитами не повинні бути заповнені розчином клею (при цьому виникають теплові мости). Для того щоб заповнити проміжки шириною до 4 мм, використовуйте пенополиуретановую піну.

 1. зміцнення дюбелями

Дюбеля недостатню глибину викличуть проблеми. Якщо вони встановлені занадто глибоко, вони зруйнують структуру теплоізоляційної плити. Якщо їх встановлюють занадто дрібно, то вони можуть створити опуклість, яка буде видна на поверхні стіни.

 1. Стартовий плінтус і сітка

Якщо не застосовувати стартовий плінтус і сітку, то ізоляція буде піддаватися впливу погодних умов і гризунів, таких як миші, які, шукаючи укриття на зиму, часто вгризаються в нижній шар ізоляції і призводять до її пошкодження.

 1. Нерівні поверхні пенопластовой панелі

Поверхня плит після їх розміщення має бути рівною. При наявності нерівностей, поверхня повинна бути відшліфована, щоб усунути нерівності. В іншому випадку вони також будуть проявлятися на фасаді. На жаль, шліфування полістиролу є трудомістким процесом і займає багато часу, тому часто про неї забувають.

 1. Розташування плит навколо дверних і віконних прорізів

У кутах віконних і дверних прорізів не повинні перебувати шви з’єднань плит. Крім того, в цих місцях ви повинні використовувати додаткові діагональні смужки сітки.

Схема укладання в кутах віконних і дверних прорізів

Кути віконних і дверних прорізів повинні потрапляти в центральну частину пластини полістиролу.

 1. Погодні умови і виконання робіт при невідповідному погоді

Часто монтажники не приймають до уваги погодні умови під час ремонту. Важливо, щоб ізоляційні роботи здійснювалися при відповідній погоді – температура не нижче 5 ° С і не вище 25 ° С. Звичайно в момент утеплення не повинно бути опадів. Це важливо, не для комфортної роботи, а для властивостей матеріалів, які зберігають свої якості тільки за певних умов. Наприклад, при більш високій температурі клей швидко висохне, перш ніж він міг би добре склеїти пінопласт з підкладкою.

 1. Відсутність сонцезахисних матеріалів

Використання сонячного затінення має особливо важливе значення при укладанні сірого пінопласту. Під впливом сонця він швидко нагрівається, при цьому результатом може бути утворення зазорів між плитами і відшаровування їх від підкладки.

Як правильно утеплити будинок – відео


Відгуки
Відгуки про утеплення стін будинку пінопластом можна залишити в коментарях.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *