Як утеплити балкон Піноплекс своїми руками: покрокова інструкція з фотоПокрокова інструкція утеплення лоджії Піноплекс допоможе облаштувати додаткову кімнату в квартирі господаря, звиклому всі роботи проводити без сторонньої допомоги. У загальних рисах весь процес складається з декількох кроків. Починається він з підготовки балкона, а закінчується фінішною обробкою.

Чи можна утеплити балкон Піноплекс

Що стосується загального питання утеплення, то зробити це можна за однієї умови. Лоджію спочатку потрібно склити, інакше весь процес укладання теплоізоляції не має сенсу. Якщо говорити саме про ПЄНОПЛЕКС, то це сучасний тип утеплювача. Він прийшов на зміну популярному пінопласту і поступово витісняє його з будівельного ринку. Популярність пеноплекса пояснюється поліпшеними характеристиками. В першу чергу матеріал більш стійкий до механічних навантажень.

Як утеплити балкон Піноплекс своїми руками: покрокова інструкція з фото
Піноплекс вважається хорошим матеріалом для теплоізоляції лоджії

З упевненістю можна стверджувати, що теплоізоляційні плити ідеально підійдуть для балкона. Зазвичай виконують утеплення лоджії Піноплекс під вагонку, гіпсокартон, штукатурку або інший оздоблювальний матеріал. Плити можна укладати на підлогу, обшивати стелю. На стінах Піноплекс кріплять як всередині, так і зовні балкона. Тут вибір за своїм бажанням. Однак для кожного елемента будівлі застосовують плити певної щільності. Матеріал стійкий до великих температурних коливань, однаково підходить для використання в південних і північних регіонах.

Важливо! Піноплекс є торговою маркою, а не назвою матеріалу. Насправді теплоізоляція представляє собою плити з екструдованого пінополістиролу.

Плюси і мінуси утеплення лоджії Піноплекс

Основною перевагою утеплення є той факт, що балкон можна використовувати як житлове приміщення. Якщо розглядати окремі моменти, то вони тісно пов’язані з негативними і позитивними якостями самого матеріалу.

Як утеплити балкон Піноплекс своїми руками: покрокова інструкція з фото
Після утеплення балкон можна використовувати як житлову кімнату

плюси:

 1. Піноплекс є поліпшеним видом пінопласту. Замість спресованих білих кульок пінополістирол має комірчасту структуру. Розмір кожного осередку не перевищує 0,2 мм, і вони герметичні. Звідси збільшені показники міцності, менша теплопровідність.
 2. Як і пінопласт, утеплювач легко піддається монтажу. Однак Піноплекс не має властивості кришитися і легко переламувати на згинах.
 3. Низький показник вологопоглинання дає можливість використовувати Піноплекс для утеплення сирих балконів, розташованих з північного боку будівлі і затінених деревами.
 4. Матеріал витримує експлуатаційний діапазон температур від – 50 ° С до + 75 ° С. Якщо утеплити парапет лоджії Піноплекс на півночі чи півдні, матеріал однаково довго прослужить, зберігаючи свої властивості.
 5. Легкі плити не роблять великий тиск на балконну плиту, вважаються пожежобезпечними.

З недоліків можна виділити нестійкість пінополістиролу до сонячних променів. Однак теплоізоляцію на балконі ховають під фінішну обробку, що захищає її від руйнування ультрафіолетом. Пожежна безпека теж умовна. Піноплекс не підтримує горіння, але тліє при впливі відкритого джерела вогню, виділяючи їдкий задушливий дим.

Як підготувати балкон до утеплення Піноплекс

Процес утеплення завжди починають з підготовки лоджії. Важливо зрозуміти, що теплоізоляцію потрібно монтувати на всі елементи балкону: підлогу, стіни і стеля. Якщо один з ділянок не утеплити, толку від самого процесу ніякого не буде. З цієї причини потрібно готувати одночасно всі елементи конструкції лоджії.

Як утеплити балкон Піноплекс своїми руками: покрокова інструкція з фото
Для вільного виконання робіт балкон звільняють від зайвих речей

Підготовчий процес складається з наступних дій:

 1. На балконі місця мало. Утеплювати кожну його ділянку з перекладанням речей не вийде. Все зайве виносять, залишаючи вільний простір.
 2. Зі стін, стелі знімають освітлювальні прилади, гачки, вішалки, інші елементи.
 3. Демонтують всю стару обробку. Якщо на стінах міцна цементна штукатурка, то її можна залишити. З підлоги демонтують фінішне покриття до балконної плити.
 4. Якщо лоджія ще не засклена, ставлять енергозберігаючі склопакети з двома або трьома стеклами.
 5. На стінах прокладають проводку, ставлять розетки, вимикач. Всі дроти поміщають в гофротрубу або спеціальні канали.
 6. Лоджію повністю вичищають від пилу. Щоб виключити в майбутньому освіту грибка у вигляді чорних плям, покрокова інструкція утеплення балкона Піноплекс своїми руками включає обов’язковий пункт підготовки. Всі цегляні і бетонні конструкції обробляють ґрунтовкою з протигрибковими компонентами.

Як утеплити балкон Піноплекс своїми руками: покрокова інструкція з фото
Для монтажу пеноплекса потрібно найпростіший набір інструменту

Поки балкон висихає після обробки ґрунтовкою, готують матеріали і інструмент. В першу чергу знадобляться плити утеплювача, гідроізоляція, монтажна піна, клей, саморізи, дюбелі-парасольки. Залежно від способу утеплення підлоги, потрібен брус для лаг перетином 50 × 50 мм або цемент на облаштування стяжки.

Інструмент готують найпростіший: ніж для різання плит, рівень, рулетку. Якщо підлогу балкона буде дерев’яний, знадобиться пила, рубанок, молоток, сокиру.

Порада! В якості гідроізоляції та додаткового утеплювача оптимально використовувати фольгований спінений поліетилен. До дерев’яної основи його можна пристрілювати скобами степлера.

Який Піноплекс потрібен для утеплення лоджії

Теплоізоляційні плити розрізняються розміром, товщиною, але це не найважливіші параметри. Піноплекс під різною маркуванням різниться фізико-механічними властивостями. Саме за цими параметрами спочатку підбирають відповідний матеріал.

Як утеплити балкон Піноплекс своїми руками: покрокова інструкція з фото
Плити пеноплекса під різною маркуванням розрізняються фізико-механічними властивостями

Самим м’яким вважається пінополістирол з маркуванням 31С. Виконують таким Піноплекс утеплення лоджії під штукатурку або інше обробне покриття. Причому плити підуть не тільки на стіни, але і стелю. На цих ділянках лоджії ніякого тиску немає, а ось для підлоги потрібен міцніше матеріал. Тут застосовують Піноплекс з маркуванням 35. Густині матеріалу досить, щоб витримати тиск встановленої на балконі меблів.

Яка товщина пеноплекса потрібна для утеплення балкона

Плити пеноплекса випускають товщиною від 20 до 100 мм. Найтонший матеріал йде з рівними краями. Пінополістирол товщиною більше 20 мм виробник оснащує замковим з’єднанням для зручності монтажу. Чим товщі плита, тим тепліше вийде балкон. Однак потрібно врахувати, що утеплення з внутрішньої сторони забирає вільний простір.

Як утеплити балкон Піноплекс своїми руками: покрокова інструкція з фото
Товщина пеноплекса в залежності від марки варіюється від 20 до 100 ммНа стіни і стеля підходить матеріал товщиною 50 мм. Якщо цього недостатньо, то стіни лоджії додатково можна утеплити з боку вулиці. На підлогу товщину теплоізоляції підбирають індивідуально. З урахуванням всіх вище розташованих шарів і фінішного покриття, підлоги площину лоджії не повинна бути вище порога. Оптимально, коли пів балкона і прилеглої до нього кімнати мають один рівень.

Як правильно утеплити балкон Піноплекс

Існує два способи утеплення: зсередини і зовні. Кращим варіантом вважається комбінований спосіб, але його розумно застосовувати для північних регіонів з холодним кліматом. У будь-якому випадку спочатку виконують внутрішні роботи.

Як правильно утеплити балкон Піноплекс зсередини

Попередня підготовка лоджії недостатня для початку робіт з утеплення. Поверхня стін, підлоги і стелі піддають огляду. При виявленні тріщин проводять шпаклівку. Якщо балконна плита має сильні пошкодження, заливають вирівнює стяжку.

Як утеплити балкон Піноплекс своїми руками: покрокова інструкція з фото
Перед початком утеплення шпаклюють всі тріщини і вибоїни

Найпростішим і модним рішенням є утеплити балкон Піноплекс і обшити ПВХ панелями або іншим оздоблювальним матеріалом. Можна фінішною обробкою використовувати штукатурку, але така робота складніше і вимагає досвіду.

Обшивку стін починають з кута від заскленого фасаду і рухаються у напрямку до глухої стіни будівлі. Спочатку облаштовують гідроізоляцію. Наступним шаром оптимально закріпити спінений поліетилен фольгованої стороною на стіну.

Як утеплити балкон Піноплекс своїми руками: покрокова інструкція з фото
Під Піноплекс оптимально підкласти фольгований спінений поліетилен

Провівши вимірювання, ножем або ножівкою нарізають плити потрібного розміру. На фрагменти по черзі з одного боку наносять клей піну, притискають щільно до стіни. Кожну плитку наскрізь свердлять, проробляючи отвір в стіні під пластиковий дюбель-парасолька. Кріпильними елементами здійснюють додаткову фіксацію.

Після утеплення всіх ділянок стін лоджії, що залишилися щілини задувають монтажною піною. Стики плит оптимально проклеїти фольгованим скотчем. Надалі, якщо фінішною обробкою обрана штукатурка, стіни грунтують, шпаклюють з використанням армосеткі, ставлять маяки. Коли вагонка не задовольняє, а штукатурку нанести немає досвіду, утеплення лоджії Піноплекс і гіпсокартоном є чудовою альтернативою. Для кріплення ГКЛ на стінах облаштовують обрешітку з рейок або профілю. Теплоізоляцію закривають пароізоляцією.

Як утеплити балкон Піноплекс своїми руками: покрокова інструкція з фото
Технологія утеплення стелі схожа з методом теплоізоляцією стін

Подальша схема утеплення балкона Піноплекс передбачає роботи на стелі. Утеплювач кріплять точно так, як це робили на стінах, але є невеликі нюанси. Пов’язані вони з висотою стелі і обраним матеріалом фінішної обробки.

Обшивка гіпсокартоном або вагонкою вимагає створення обрешітки. Пиріг істотно потовщується. Якщо стеля лоджії низько розташований до верхньої перемичці дверного отвору, фінішна облицювання виступить за її межі і буде заважати. Щоб зменшити товщину пирога, елементи обрешітки кріплять не поверх пеноплекса, а безпосередньо до балконної плити. Теплоізоляцію укладають між напрямними так, щоб вона щільно увійшла без зазорів. Далі йде стандартна процедура: укладання пароізоляції, монтаж обшивки.

Як утеплити балкон Піноплекс своїми руками: покрокова інструкція з фото
Пол лоджії утеплюють по лагам або без них під стяжку

Існує два основних способи утеплення підлоги лоджії:

 1. По лагах. Технологія заснована на облаштуванні дерев’яної підлоги. Спочатку балконну плиту покривають гідроізоляцією, кріплять анкерами виставлені по рівню лаги з бруса. Між елементами на клей монтують Піноплекс. Щілини задувають монтажною піною. На лаги укладають дошку або деревостружкові плити.
 2. Під стяжку. У цьому способі спочатку виконують утеплення балкона Піноплекс на клей піну, тобто, плити приклеюють до балконної плити без використання лаг. Гідроізоляцію виконувати потрібно. Зверху пеноплекса можна укласти систему «тепла підлога». У цій ситуації заливають бетонну стяжку товщиною мінімум 7 см. Якщо підлога буде просто без підігріву, стяжку заливають товщиною мінімум 4 см.

Порада! При бажанні утеплення підлоги на лоджії можна взагалі виконати без стяжки і лаг. Для цього приклеюють клей піною теплоізоляцію. Зверху укладають фанеру або деревностружкові плити, настилають ламінат, лінолеум або інше фінішне покриття.

На відео утеплення лоджії Піноплекс:

Як утеплити балкона Піноплекс зовні

Складність зовнішнього утеплення полягає в веденні робіт на висоті. Будуть потрібні додаткові пристосування, наявні тільки у спеціалізованих бригад. Зовні утеплюють тільки стіни лоджії. Піноплекс кріплять аналогічним способом: приклеюють клей піною, фіксують дюбелями-парасольками.

Як утеплити балкон Піноплекс своїми руками: покрокова інструкція з фото
Зовнішнє утеплення лоджії через складність робіт на висоті краще довіряти фахівцям

Як облицювання вибирають два варіанти: штукатурка або сайдинг. У першому варіанті популярним вважається «короїд». Декоративну штукатурку наносять безпосередньо на теплоізоляцію. Після висихання фарбують фасадною фарбою.

Сайдинг передбачає облаштування вентильованого фасаду. На стіни кріплять обрешітку. Піноплекс закривають вітрозахисної мембраною. До елементів обрешітки фіксують панелі сайдинга.

Поради професіоналів

Найгрубішою помилкою утеплення лоджії є той факт, що іноді ігнорують процес гідроізоляції. Фольгований спінений поліетилен просто укладають між стінами і Піноплекс. Професіонали не радять так робити.

Оптимально бетонну або цегляну основу покрити гідроізоляційної мастикою. Вона глибоко вбереться в пори, закрити всі мікротріщини. Поверх мастики вже можна укладати фольгированную підкладку і Піноплекс.

Висновок

Покрокова інструкція утеплення лоджії Піноплекс складена без розгляду технології монтажу фінішної облицювання. Кожен оздоблювальний матеріал відрізняється властивостями, способом кріплення. Тут потрібно заздалегідь продумати, яка буде обробка, прорахувати всі її тонкощі і нюанси.

Відгуки про утеплення лоджії Піноплекс

Євген Степанович Кондратенко, 49 років, Воронезька область Лоджію вирішив утеплити, коли захотів трохи розширити площу своєї квартири за рахунок додаткової кімнати. Піноплекс уклав тільки зсередини товщиною 50 мм. Поставив потрійний склопакет і радіатор опалення на глухій стіні. Взимку тепло навіть у сильні морози. Людмила Сергіївна Серпухова, 50 років, Вологодська область Піноплекс чоловік утеплив лоджію ще минулим роком. Навіть взимку тепер можна виходити помилуватися околицями. Однак в сильні морози на лоджії все одно холодно. Плануємо поставити радіатор, і підключити опалення.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *