Як утеплити балконні двері на зиму: пластикову, дерев’яну і алюмінієвуТемпература в будинку залежить від стану самої будови, ефективності системи опалення і надійно утеплені вікна та дверей. Якщо на перші два пункти вплинути складно, то останній цілком під силу вирішити самостійно. Підготовки до холодного сезону можуть зажадати не тільки звичайні дерев’яні рами і двері, але і більш сучасні моделі з пластику. Щоб утеплити пластикову балконні двері, потрібно перевірити надійність закладення проміжків між коробом і стіною, щільність прилягання полотна і надійність роботи замків.

Особливості утеплення балконних дверей

Дерев’яні двері балкона мають властивість пересихати і розтріскуватися. Це може стати причиною появи холодних протягів. Крім цього, можливі погане прилягання дверного полотна через його перекосу або розпущеності замків і петель. Якщо розтріскування пластиковим і алюмінієвим конструкціям не загрожує, то перекіс і погане прилягання часто є причинами зниження температури в приміщенні. Крім того, алюмінієвий профіль, на відміну від пластикового, швидко промерзає і часто оснащений одинарним склінням, що погано утримує температуру.

Як знайти причину протягів:

 1. Найпростіше виявити протяг за допомогою свічки або запальнички. Полум’я буде відхилятися від вертикалі в місцях проникнення холодного повітря. Але цей спосіб вкаже тільки на великі щілини.
 2. Для перевірки пластикових балконних конструкцій можна використовувати звичайний папір або папір. Його потрібно затиснути зачиненими дверима, а потім спробувати витягнути. Якщо папір виймається легко, значить, прилягання нещільне, і, крім утеплення, знадобитися регулювання замикаючого механізму.
 3. Виявити дрібні тріщини допоможуть ароматичні палички або звичайна сигарета (з дозволу домочадців). Потрібно запалити паличку або сигарету, покласти в попільничку і встановити поряд з дверима. Якщо відійти на кілька кроків і дати повітрю заспокоїтися, то можна помітити коливання або розмиття струменя диму на певних ділянках.
 4. Найнадійніший, але не безкоштовний спосіб – використання тепловізора. Необов’язково купувати дорогий прилад, є фірми, які надають подібні послуги.

Після того як знайдено причина протягу, слід визначитися з методом утеплення. Для старих дерев’яних конструкцій існують кілька перевірених і недорогих способів. Сучасні пластикові або алюмінієві вироби зажадають іншого підходу і набагато більше часу, навичок і фінансових вкладень.

Як утеплити балконні двері на зиму: пластикову, дерев'яну і алюмінієву
Для пластикових дверей підходить тільки самоклеящийся еластичний утеплювач

Як вибрати утеплювач для дверей балкона

Вибір матеріалу залежить від джерела появи холодного повітря. Якщо дерево на двері балкону розсохлося, доведеться повністю оббивати полотно теплоізоляційним матеріалом. Іноді досить тонких смужок утеплювача, розташованих навколо отвору. Утеплення пластикових конструкцій зазвичай полягає в обробці монтажною піною стиків дверної коробки зі стіною.

Матеріали для утеплення дверей на балкон:

 1. Дерматин, штучна шкіра. Ними оббивають дерев’яні балконні двері. Альтернативний варіант – взяти натуральну шкіру від старих курток або плащів, розрізати її на квадрати, зшити в полотно і прикрасити двері оригінальної оббивкою.
 2. Пінополістирол, пінопласт, ізолон, поролон. Підходять для утеплення отвору по периметру, закладення щілин.
 3. Мінеральна вата. Хороший теплоізолятор, але з ним складно працювати. Вата кришиться в руках, може викликати роздратування шкіри і слизових. Підходить тільки для внутрішнього шару, який обов’язково закривають оздоблювальними матеріалами.

Найпопулярніший утеплювач – поролон. Смуги з нього просто прибивають або приклеюють по периметру. Однак матеріал чутливий до вологи і через пару років може втратити теплоізоляційні властивості, розкришитися. Більше підходить для надійної ізоляції балконних дверей самоклеющийся фольгований пінополіетилен (утеплювач з алюмінієвої фольги і спіненого поліетилену).

Ізолон відрізняється високою еластичністю і теплоізоляційними властивостями. З ним зручно працювати. Для хорошої теплоізоляції досить тонких смужок матеріалу. Єдиний мінус – відносно висока ціна.

Як утеплити балконні двері на зиму: пластикову, дерев'яну і алюмінієву
Тонкий прошарок з изолона працює краще звичних утеплювачів

Утеплити балкон також допоможуть пінопласт або орієнтовно-стружкові плити. Їх кріплять за допомогою шурупів і дерев’яних рейок. Піноплекс або техноплекс (сучасні варіанти пінопласту) можна просто посадити на клей.

Способи утеплення дверей балкона

Спосіб утеплення безпосередньо залежить від характеристик двері на балкон:

 1. Оббивка. Метод підходить для дерев’яних конструкцій. Після оббивки зовнішній вигляд дверей повністю зміниться. Для роботи підійдуть кожзам і набивка (синтепон, поролон). Не можна використовувати для утеплення пластикових і металевих рам.
 2. Утеплення по периметру. Використовують поролонові, ізолонових або інші смуги, укріплені навколо двері. Не має сенсу використовувати для пластикових і алюмінієвих моделей.
 3. Регулювання замків, положення дверного полотна і щільності прилягання. Метод придатний для пластикових і металевих конструкцій. Дерев’яні рами теж можна відрегулювати, але одного цього буде недостатньо.
 4. Забивання щілин в стиках і схилах. Один з варіантів утеплення для металу і пластика. Підходить як доповнення утеплення дерев’яних конструкцій.

Додатково може знадобитися утеплення порога і укосів. Якщо закладення тріщин монтажною піною не дала очікуваного ефекту, доведеться використовувати мінеральну вату або пінопласт для оббивки всіх поверхонь, що пропускають холод. Для цього потрібно спочатку обробити укіс протигрибковим складом, потім вирівняти шпаклівкою і тільки потім встановлювати шар пінопласту або вати. Завершують роботу фінішною обробкою (штукатурка, пластикові панелі, гіпсокартон).

Як утеплити двері балкона

Одна з технологій утеплення старих дерев’яних балконних дверей називається шведської. Це не зовсім вірно: шведи вигадали не саму технологію, а матеріал для утеплення. Це еластичний, вологостійкий гумовий профіль, здатний витримувати великий перепад температур.

Як утеплити балконні двері на зиму: пластикову, дерев'яну і алюмінієву
Шведський матеріал для утеплення Euro Strip випускають в різних модифікаціях

Переваги шведської технології утеплення в тому, що дверима можна вільно користуватися, а гарантований термін дії гумової прокладки 15 років. Єдиний, але істотний мінус, – складність роботи. Це більше схоже на реставрацію старого дерева, ніж на звичайне утеплення.Порядок роботи:

 • зняти двері, звільнити її від всієї фурнітури;
 • зачистити наждаком або шлифмашинкой торці;
 • уздовж кожного торця прорізати фрезою канавку для укладання утеплювача;
 • запресувати ущільнювач в деревину за допомогою спеціального ролика;
 • встановити полотно на місце.

При відсутності досвіду роботи і необхідних інструментів розумніше звернутися за допомогою до фахівців. Утеплення за шведською технологією годиться тільки для дерев’яних конструкцій. Пластикову або алюмінієву двері балкону утеплити таким чином неможливо.

Як утеплити пластикові двері на балкон

Утеплення пластикової балконних дверей полягає в пошуку і герметизації щілин навколо отвору. Оббивати пластик або кріпити валики можна. Цвяхи тільки зіпсують пластикову раму і погіршать ізолюючі властивості. Можна використовувати самоклеящийся еластичний утеплювач відповідної товщини.

Перше, що потрібно зробити для утеплення пластикових дверей, – перевірити щільність прилягання і роботу замків. Регулювання не складає великих труднощів і не вимагає особливих інструментів. Досить плоскогубців, викрутки або ключа шестикутника, за допомогою яких обертаються цапфа на торцевій стороні пластикової рами балкона.

Як утеплити балконні двері на зиму: пластикову, дерев'яну і алюмінієву
Існують два види цапф: овальні провертають плоскогубцями, круглі оснащені прорізом для викрутки

Якщо двері балкона не перекосилась, замок працює нормально, а прилягання полотна досить щільне, то буде потрібно утеплення укосів і порога балконних дверей. Великі щілини закладають пінопластом або схожим матеріалом, зверху все закривають монтажною піною.

Важливо! При регулюванні слід виставити все цапфи, розташовані на обох торцях пластикової рами, в одне положення, щоб уникнути перекосу.

Як утеплити дерев’яні двері на балкон

Балконні двері з дерева оббивають дерматином або штучною шкірою. Порядок роботи:

 1. Підготувати для шпалер матеріал, розкроїти його за розміром з припуском 10-15 см. Лист утеплювача (синтепон, поролон) викроїти точно за розміром.
 2. Приготувати валики, якими оббивають торці. Якщо двері відкриваються на балкон, будуть потрібні 3 валика, якщо всередину кімнати – 4 шт. Їх роблять зі смужок шкірозамінника шириною приблизно 14 см, всередину яких укладають поролонову смужку (ширина 3 см). Довжина валиків повинна відповідати розмірам полотна – два коротких і два довгих.
 3. Зняти двері балкону, від’єднати фурнітуру. Укласти полотно на підлогу або іншу плоску поверхню.
 4. Спочатку прибивають валики. На край полотна укладають смугу дерматину, зверху поролон, загортають край і прибивають. Так можна утеплити і поріг балконних дверей.
 5. Зверху розміщують лист утеплювача, прибивають дрібними гвоздиками або садять на клей. Потім підвертають припуски на полотні шкірозамінника, зміцнюють його меблевими цвяшками. Їх потрібно забивати не тільки по периметру, але і по всій площині для кращого закріплення полотна. Можна розташувати гвоздики по діагоналі або використовувати будь-який інший малюнок.

Найчастіше двері на балкон мають скляні вставки. Якщо скло неміцно закріплено або занадто тонке, бажано замінити його склопакетом. Фірми, що виготовляють пластикові вікна, зазвичай надають таку послугу. Все помітні щілини необхідно замазати шпаклівкою або герметиком. Якщо щілини дуже дрібні, може бути достатньо звичайної фарбування.

Важливо! Утеплення за допомогою герметика потрібно проводити при температурі не нижче + 5 ° С. При більш низьких значеннях склад втрачає частину властивостей.

Як утеплити алюмінієву балконні двері

Алюмінієві двері балкона зовні схожі на пластикові. Різниця тільки в матеріалі: раму виготовляють з алюмінієвого профілю для вікон. Такий спосіб дає можливість зробити полотно нестандартно великої ширини без застосування силових петель і масивної рами, як у випадку з пластиковими конструкціями.

Як утеплити балконні двері на зиму: пластикову, дерев'яну і алюмінієву
Двостулкові алюмінієві двері балкона не вимагають установки перемички посередині

Утеплення алюмінієвої конструкції може відбуватися за кількома напрямками:

 • обклеювання одинарного скла теплоізолюючих плівкою або установка на балкон теплосберегающего скління;
 • установка ще однієї утепленій двері всередині кімнати;
 • заміна холодного профілю на теплий;
 • утеплення всього балкона за допомогою заміни металу на дерев’яні рами з алюмінієвим покриттям, реконструкції фасадної стінки допомогою теплоізолюючих матеріалів.

При використанні тільки плівки ефект змаститься за рахунок промерзання металу рам. Міняти одинарне скління балкона на масивний склопакет майстри не радять – тонка алюмінієва рама може не витримати таке навантаження і деформуватися. Установка другого рівня скління виллється в кругленьку суму і зменшить корисну площу. Заміна профілю обернеться повною реконструкцією, що теж вдарить по кишені, як і утеплення всього балкона. На жаль, бюджетного способу утеплити алюмінієву двері не існує.

Важливо! За твердженнями фахівців, найдешевший варіант утеплити балкон з алюмінієвим склінням – встановити пластикові конструкції поруч з існуючими.

Поради професіоналів

Замислюватися про захист від протягів бажано ще на етапі установки на балконі пластикової чи металевої двері. Найпоширеніша причина протягу – недостатньо щільно забиті щілини для пластику і вибір холодного профілю для алюмінію. Не варто економити на матеріалах або оплаті праці хороших фахівців. В результаті витрати тільки збільшаться за рахунок необхідності серйозно реконструювати пластикове або металеве скління балкона.

Утеплення полотна з дерева можна провести за допомогою піни для монтажу. Їй заповнюють всі щілини, а потім ножем зрізують зайве. Ще один варіант – розпорошити піну на плоску поверхню, дочекатися висихання і нарізати тонкими смужками, які легко укласти в щілини. Зручність методу в тому, що можна обробити двері, не знімаючи її.

Висновок

Утеплити пластикову балконні двері найпростіше за рахунок регулювання щільності прилягання. Дерев’яну конструкцію доведеться шпаклювати, фарбувати або оббивати відповідним матеріалом. Алюмінієвий профіль утеплювати неможливо. Єдиний варіант – встановити другі двері з пластику. Але в кожному разі може знадобитися додатково утеплення укосів і порога, закладення стиків дверної коробки зі стіною або реконструкція фасадної частини балкона для надійного захисту від холоду.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *