Як утеплити дерев’яні вікна на зиму своїми рукамиУтеплення дерев’яних вікон на зиму доводиться виконувати щорічно. Потреба обумовлена ​​особливістю конструкції. На відміну від сучасних склопакетів, вікна з дерева мають щілини. Холодні потоки повітряних мас проникає всередину приміщення між штапиками і стеклами, крізь зазори нещільно прилягають до коробки рам. Для утеплення застосовують найпростіші матеріали з перевірених народних методів, а також сучасні ущільнювачі, піну, герметики.

Особливості утеплення дерев’яних вікон

У порівнянні зі склопакетом, дерев’яна віконна конструкція не відрізняється герметичністю. Пояснюється це особливістю матеріалу. Пластик має мінімальну розширенням. Стулки сучасного вікна, що щільно прилягають до рами. Те ж саме стосується стекол. Герметичність забезпечує гумовий ущільнювач. Всі ці позитивні якості відсутні у дерев’яного аналога. По-перше, деревина при висиханні і намоканні «грає», за рахунок чого утворюються щілини між рамою і коробкою. По-друге, скла просто вставлені в пази рами і притиснуті штапіком. У цих місцях йдуть великі тепловтрати, так як ні про які гумовій прокладці тут і мови бути не може.

Важливо! Дешевим ущільнювачем для стекол дерев’яних вікон є замазка, але вона з часом пересихає і висипається.

Як утеплити дерев'яні вікна на зиму своїми руками
Між дерев’яною рамою і коробкою завжди утворюється щілина

З упевненістю можна стверджувати, що затикати дерев’яні вікна на зиму замазкою або іншими матеріалами доведеться, навіть якщо вони нові. Підтвердженням того є результат проведених дослідів з тепловізором. Якщо є можливість скористатися таким приладом, його направляють на віконний отвір. Місця витоку тепла будуть показані кольоровий термограмме. Виявлені проблемні ділянки потрібно утеплити.

Ще однією особливістю є технічний стан. Якщо дерев’яні рами згнили, перекосилися, утворилися глибокі тріщини, то немає сенсу їх утеплювати. Взимку вони все одно будуть пропускати холод. До того ж понесені витрати на покупку матеріалів, що утеплюють не виправдають себе. Дерев’яні відслужили вікна оптимально замінити.

Як підготувати дерев’яні вікна до утеплення

Щоб взимку вікна не пропускали холод, їх потрібно утеплити. Однак спочатку потрібно правильно провести підготовчі заходи. В першу чергу здійснюють огляд, виявляють проблемні ділянки.

Щілини у дерев’яних старих вікон зазвичай утворюються в наступних місцях:

  • на схилах і балках посилення віконного отвору;
  • під відливом і підвіконням;
  • між стулками, прилеглими до віконної рами;
  • між стеклами і пазами рами, штапиками.

Щілини можуть утворитися на самій дерев’яній рамі. Згодом деревина має властивість тріскатися. Щілини не завжди глибокі, але можуть бути і наскрізні.

Як утеплити дерев'яні вікна на зиму своїми руками
Підготовка до утеплення на зиму починається з огляду стану вікна

Після огляду приступають до основної процедури підготовки до утеплення. Дерев’яні рами очищають від лущиться фарби. Видаляють згнилі штапики. Залишки старої пересохлої шпаклівки зчищають шпателем або іншими гострими пристосуваннями. Якщо скло під штапиками бовтається в пазах, з-під нього висипається пересохла замазка, його краще вийняти. Пази зачищають скребком до чистого дерева, готують до укладання скла на нову замазку або герметик.

Чим утеплити дерев’яні вікна на зиму

Щоб взимку крізь щілини не дув морозне повітря, раніше господарі утеплювали їх методом затикання ватою, папером, смужками дрантя. Існує безліч народних способів утеплення. На зиму в одноповерхових будинках дерев’яні вікна з вулиці повністю закривали прозорою плівкою. Поліетилен прибивали цвяхами через тонкі рейки безпосередньо на раму. Після закінчення зими плівку видаляли. З боку приміщення щілини в місцях прилягання стулок до рами заклеювали паперовими смугами, лейкопластиром.

Зараз придумано багато ефективних матеріалів для утеплення. При закладенні щілин використовують піну, герметик, силікон. Щоб не заклеювати зазори між стулками і рамою, на їх торці у відкритому стані кріплять спеціальні ущільнювачі. Коли стулку закривають, ущільнювальна смуга стискається, надійно закривши щілину.

Як утеплити дерев’яні вікна ущільнювачем

Оптимальним рішенням усунення зазорів між стулками і рамою є використання спеціальних ущільнювачів. Їх випускають у вигляді трубчастих стрічок прямокутної або напівкруглої форми. Матеріалом виготовлення виступає пориста гума або поролон.

Поролоновий ущільнювач буває на клейкою основі і без неї

Найдешевшим для утеплення віконних конструкцій, а також простим в застосуванні є поролоновий ущільнювач. Прості смуги без клейкою основи використовують для затикання щілин. Якщо вікно для Під час провітрювання не буде розкриватися взимку, то смуги можна укласти між стулками, прилеглими до рами.

Поролоновий міжвіконний утеплювач для дерев’яних вікон з клейкою основою розумно використовувати, якщо своркі взимку будуть відкриватися для провітрювання. Смуги приклеюють в місцях прилягання відкривається елемента до рами. Недолік поролонового ущільнювача полягає в швидкому зносі.

Гумовий ущільнювач оснащений клеїться основою

Трубчастий гумовий ущільнювач має клейову основу. Матеріал вважається найкращим варіантом для утеплення на зиму відкриваються дерев’яних стулок, так як він стійкий до зношування. Трубчастий ущільнювач точно так, як і поролон наклеюють на торці рами.

Технологія утеплення, заснована на наклеюванні по торцях рами ущільнювача, має один недолік. Якщо взимку стулку часто відкривати, з часом смуги починають відвалюватися. Клейкий шар пересихає, на морозі твердне, і не утримує ущільнювач на деревині. Надійніше вважається шведська технологія утеплення. Вона аналогічно увазі наклеювання ущільнювачів, але не просто на дерев’яні рами. Спочатку по торця вирізують канавку. Вона повинна по ширині збігатися з ущільнювачем, але бути не глибокою. Приклеєна в паз смуга надійніше тримається на стулці. Виступаюча з канавки верхня частина ущільнювача закриває щілину на рамі.

Як утеплити вікна дерев’яні на зиму ватою

Народний метод утеплення підійде, якщо стулки вікна взимку не будуть відкривати для провітрювання. Суть технології полягає в використанні технічної вати. Її можна просто суху заштовхати викруткою в щілини між рамою і стулками.

Щоб надійніше утеплити дерев’яні вікна на балконі, якщо вони сильно розсохлися, з вати готують мастику. Спочатку її замочують водою. Підмішують одну частину глини і дві частини порошку крейди. Готову суміш заштовхують шпателем або іншим пристосуванням. Замазка заповнить всі щілини, застигне, взимку надійно утримає тепло.

Як утеплити дерев'яні вікна на зиму своїми руками
Вату при утепленні викруткою впихають в щілини

Після закладення ватою щілин цю ділянку зверху заклеюють тканинної смугою. В якості клею використовують мило. Можна скористатися скотчем або лейкопластиром, але після закінчення зими при розпакуванні вікна такі стрічки знімуться разом з фарбою.Як утеплити вікна дерев’яні на зиму плівкою

Старий метод утеплення використовували жителі приватних будинків. З початком зими прозору плівку прибивали планками на раму вікна з боку вулиці. Недоліком технології утеплення є гниття дерев’яних елементів. З боку вулиці мороз. З приміщення через скла виходить тепло. Різниця температур сприяє утворенню конденсату під плівкою.

Як утеплити дерев'яні вікна на зиму своїми руками
Сучасний метод утеплення заснований на наклеюванні енергозберігаючої плівки поверх скла

Сучасний спосіб утеплення заснований на використанні спеціальної енергозберігаючої плівки. Причому її НЕ прибивають на дерев’яну раму, а приклеюють. Плівка з одного боку має металеве прозоре покриття. Саме цей шар повинен «дивитися» назовні. Плівка крізь себе пропускає в будинок через скло взимку сонячне світло, проте перешкоджає виходу тепла в зворотному напрямку.

Як утеплити прості дерев’яні вікна папером

Технологія утеплення папером схожа на використання вати. Відмінність тільки в тому, що суху газету всередину щілин складно заштовхати. Папір замочують у воді на добу. Щоб газета краще розкисла, її розривають на дрібні шматочки. Коли папір розмокне, її віджимають, додають крейду з глиною, замішують мастику.

Як утеплити дерев'яні вікна на зиму своїми руками
Щілини на рамах мосле закладення заклеюють паперовими смугами

Після заштовхування паперової мастики в щілини, їх заклеюють паперовими смугами. Клеїть складом аналогічно використовують мило. Можна наклеїти скотч або тканинні смуги.

Порада! Щоб матеріали для утеплення дерев’яних вікон на зиму не було видно, приклеєні смуги зафарбовують водоемульсіонкой, підібравши її під колір загальної рами.

Утеплення дерев’яних вікон монтажною піною

Біля дерев’яного віконного блоку, крім стулки, багато інших ділянок, де відбуваються великі тепловтрати. Зокрема, це щілини між рамою і коробкою, під відливом і підвіконням. Всі ці ділянки оптимально запінити монтажною піною.

Спочатку роблять підготовку. З щілин пилососом видувають пил. За допомогою пульверизатора змочують ділянку. Піна найкраще полимеризуется саме в вогкості. Запінення виконують з балона або використовують насадку-пістолет. Після застигання виступили надлишки піни обрізають ножем.

Як утеплити дерев'яні вікна на зиму своїми руками
Монтажною піною запінюється тільки не відкриваються взимку вікна

Додатково з внутрішньої сторони можна утеплити укоси. Для цього піною закладають щілини. На укоси кріплять рейки, обшивають гіпсокартоном. Порожнечу між обшивкою і укосом аналогічно задувають піною. Гіпсокартон гарантують, шпаклюють, фарбують водоемульсіонкой.

Утеплення дерев’яних вікон герметиком

Дрібні щілини, куди незручно задувати монтажну піну, закладають герметиком. Оптимально використовувати для утеплення прозорі склади або білого кольору.

Як утеплити дерев'яні вікна на зиму своїми руками
Герметиком закладають дрібні щілини

Найчастіше герметик використовують для ущільнення стекол. Вікно звільняють від штапиков. Скло акуратно витягують. Пази очищають від бруду, старої замазки. Герметик тонкою цільної смугою без пропусків наносять по всьому периметру паза. Скло повертають на своє місце, притискають так, щоб герметик від стиснення заповнив всі порожнечі паза. Прибивають штапики цвяхами.

Як правильно утеплити дерев’яні вікна

Існують два способи утеплення старих вікон: зовні і зсередини. Оптимально віддати перевагу комбінованим методом. За цією технологією утеплення дерев’яних вікон виконують відразу по обидва боки.

Як утеплити дерев’яне вікно на зиму зсередини

Підготовку вікон до настання зими починають з внутрішнього утеплення. Там, де є можливість, наклеюють гумовий або поролоновий ущільнювач. Дрібні щілини зашпаровують мастикою, герметиком, силіконом. Можна використовувати розтоплений парафін. У рідкому стані його заливають шприцом.

Як утеплити дерев'яні вікна на зиму своїми руками
На стулки наклеюють трубчастий ущільнювач

Якщо під підвіконням є зазори, вони можуть бути наскрізні, виходити на вулицю під відливом. Всі порожнечі запінюється монтажною піною. Нарощування укосів зсередини приміщення гіпсокартоном з прокладкою теплоізоляції аналогічно допоможе знизити тепловтрати взимку.

Як утеплити старі дерев’яні вікна зовні

Зовнішні роботи по утепленню проводять при температурі не нижче + 5 ° С. Взимку по морозу піна і герметики погано зчіплюються з дерев’яною поверхнею, втрачають свої властивості.

Насамперед утеплюють укоси. Спочатку їх зачищають від фарби, старої штукатурки. Монтажною піною приклеюють смуги пінопласту або пінополістиролу. Зверху на теплоізоляцію наносять штукатурку з прокладкою армуючої сітки.

Нижньою частиною укосів є відлив. Металеву планку демонтують з вікна. Всі зазори між рамою і стіною будівлі задувають піною. Великі діри можна закласти шматками пінопласту. Саму металеву планку відливу аналогічно приклеюють піною, до дерев’яної рами прикручують саморізами. Щоб відлив зберіг своє становище під ухилом, поки піна буде розширюватися, планку притискають вантажем.

Як утеплити дерев'яні вікна на зиму своїми руками
Невеликий зазор між відливом і рамою заповнюють герметиком

Дерев’яні рами мають багато видимих ​​і невидимих ​​оком мікротріщин. На зиму їх потрібно закрити. Вікна очищають шпателем від старої фарби. Деревину обробляють захисним просоченням. Вікна заново фарбують фарбою або покривають лаком.

Корисні поради

Складність утеплення мансардних дерев’яних вікон або в багатоповерхівці пов’язана з роботою на висоті. Із зовнішнього боку іноді не виходить виконати процедуру. Тут доведеться по максимуму зайнятися утепленням зсередини.

Як утеплити дерев'яні вікна на зиму своїми руками
Стару фарбу завжди потрібно видаляти, так як під відлущить коржами ховаються тріщини

На зиму можна залишати вікна з відшарованої фарбою. Під коржами ховаються тріщини, що утворюють містки холоду. Рама при сильному морозі буде сильно охолоджуватися. У приміщенні відчується рух холодних потоків повітря. Всі дерев’яні елементи оптимально зачистити до чистої деревини, пофарбувати або розкрити лаком.

Висновок

Утеплення дерев’яних вікон на зиму для багатьох є виснажливим процесом. Однак з подорожчанням енергоресурсів процедура залишається актуальною на сьогоднішній день. Якщо хочеться в будинку зберегти тепло, але не займатися утепленням, старі вікна замінюють склопакетами.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *