Як утеплити горище приватного будинку?Як утеплити горище приватного будинку?

Щоб будинок був теплим, і у нас не було необхідності переплачувати за опалення, необхідно подбати про якісне утеплення стін, підлоги і даху. Важливо також утеплити стелю приватного будинку на горищі. Існує кілька варіантів, чим утеплити горище в приватному будинку недорого і якісно. Як це зробити своїми руками, які матеріали можна для цього використовувати? Розглянемо це питання докладніше. 

Як утеплити горище приватного будинку правильно?

Горище – це простір під похилим дахом, яке не використовується для житлових цілей. Якщо скати даху не теплоізольовані, що утеплює, може бути розміщений на стелі, що розділяє простір під дахом з житловими кімнатами.

Простір даху, яке не використовується для життя, часто позбавлене ізоляційного шару, що створює необхідність прокладки буферної зони для утеплення полотка. Повна відсутність такої ізоляції допускається тільки тоді, коли приміщення неопалюване, наприклад, гараж. В інших випадках необхідно утримувати тепло, яким опалюються житлові кімнати, так як тепле повітря має властивість підніматися вгору. Для економії коштів, що витрачаються на опалення, необхідно запобігти його витік через дах.

Перед початком ремонту дуже важливо дізнатися, як правильно утеплити горище в приватному будинку, при цьому слід враховувати багато факторів. До них відносяться особливості конструкції даху і висота горища.

Чим краще утеплити горище приватного будинку з бетонною підлогою

Бетонна підлога – монолітний або збірний призначений, як правило, для житлової мансарди. Іноді, однак, таке рішення використовують і для нежитловий даху. Чим і як утеплити підлогу горища в приватному будинку з бетону?

Бетонна підлога утеплюється після будівництва та оздоблення даху. Ця операція буде нескладною, поки у нас є зручний доступ на горище, а також якщо висота мансарди дозволяє здійснювати вільне пересування.

Найбільш часто використовуваний матеріал в таких випадках – це мінеральна вата. Особливо рекомендуються при цьому стислі мати, які поступово розгортаються аж до номінальної товщини. Пружна поверхня легко заповнює всі куточки і закутки на горищі. Мати слід розташувати близько один від одного, при цьому між ними не виникне ніяких зазорів, які можуть привести до витоку тепла.

Чим краще утеплити горище приватного будинку

Набагато важче домогтися такого результату за допомогою більш жорстких матеріалів, таких як пінополістирол, екструдований полістирол або пінополіуретан.

Чим краще утеплити горище приватного будинкуДля створення конструкції утеплювач повинен бути прокладений між дерев’яних брусів, до яких будуть прикручені дошки або деревні панелі, що утворюють підлогу.

Можна зробити також мінеральну підкладку з мінерального розчину, який наливають на утеплення ізольоване за допомогою фольги, але це рішення рідко використовується.

Як утеплити горище будинку сипучим утеплювачем?

Якщо горище занадто низький то, щоб робота була не дуже складною і трудомісткою, хорошим рішенням буде утеплення за допомогою одного з сипучих ізоляційних матеріалів:

  • гранульована вата;
  • гранули полістиролу;
  • целюлозні волокна.

Товщина ізоляційного шару залежить від використовуваного матеріалу і теплопроніцаемості стелі. В середньому товщина становить приблизно 20 см.

Як утеплити дерев’яний стелю?

Якщо стеля дерев’яний, утеплити горище приватного будинку своїми руками краще трохи іншим способом. Теплоізоляція поміщається, перш за все, між балками. При цьому застосовуються матеріали з мінеральної вати або похідні деревини. Як утеплити горище приватного будинку мінеральною ватою? Завдяки відмінній еластичності плити або мати дуже добре заповнюють прогалини між стельовими балками. Перед тим, як утеплити горище приватного будинку мінватою, слід з нижньої частини даху прокласти підкладку. Якщо це буде підвісна стеля з гіпсокартону, добре розмістити додатковий ізолюючий шар на нижній стороні горища. Ізольованими будуть також дерев’яні балки, що дуже позитивно позначається на теплопередачі всього шару.Крім того, якщо стеля ізольований таким чином, буде легше побудувати на ньому підлогу з дошки для підлоги або ОСБ. Якщо ви вирішите відмовитися від утеплення підвісної стелі, то додатковий теплоізолюючий шар буде розташовуватися на горищі. Будівництво статі тоді буде більш складним з двох причин. Спочатку треба перпендикулярно до стельових балок прибити балки з перетином 4 х 6 см і між ними покласти ізоляційний шар, крім того, поверхня такого статі в кінцевому підсумку виявиться вище, тим самим зменшиться висота горища.

теплоізоляційний матеріал поміщається між балками

Фото. При утепленні дерев’яного стелі теплоізоляційний матеріал поміщається насамперед між балками

Для утеплення дерев’яних стель не застосовується полістирол в традиційному вигляді, але можна заповнити простір між балками полістирольними гранулами. Однак легка вага такої засипки, незважаючи на хорошу теплоізоляцію, не дає стелі задовільну звукоізоляцію. Також цей тип ізоляційного матеріалу не забезпечує достатню протипожежний захист деревини.

гранули

Серед сипучих утеплювачів набагато вигідніше гранули з мінеральної вати або волокон целюлози. Обидва продукти мають дуже хороші теплоізоляційні властивості, забезпечують хорошу звукоізоляцію і захистять конструкцію в разі виникнення пожежі.

гранули

Як утеплити горище в важкодоступних місцях?

У будівлях, які мають невикористаний горище, економічно ефективно виконання фермерной конструкції даху. Збірні елементи заміняють традиційні крокви. Вони утворюють великі трикутники, які розташовані щільно поруч один з одним.

Як утеплити горище в важкодоступних місцях

Простір під дахом з такою конструкцією сильно обмежена скошеними брусами. При цьому практично неможливо ізолювати такий горище за допомогою плит або матів. Найбільш раціональним рішенням в цьому випадку є ізоляція Повітродуви за допомогою полістирольних гранул або волокон целюлози.

Як утеплити горище в важкодоступних місцях

Потоком повітря простір заповнюється через отвори в двосхилих стінах, через люк в даху, або через так зване оглядовий отвір.

Як утеплити горище в важкодоступних місцях

Сипучий матеріал здатний дуже щільно розсипатися по всіх закутках цього горища. Ізоляційні роботи слід проводити лише після того, як будівництво стелі закінчено. Необхідно також перевірити, чи може стелю витримати вагу такої ізоляції, можливо, буде потрібно забезпечити відповідне зміцнення.

Вентиляція горища

Оскільки багато з теплоізоляційних матеріалів, в тому числі мінеральна вата, знижують свої ізоляційні властивості в результаті підвищеної вологості, необхідно переконатися, що простір на горищі забезпечено достатньою вентиляцією. Хорошу вентиляцію забезпечують повітрозабірники на карнизах і випускні отвори, зроблені в двосхилих стінах. Вони повинні бути обов’язково захищені сіткою, щоб уникнути проникнення птахів і дрібних тварин. Верхній шар ізоляційних матеріалів з високою еластичністю доцільно покрити вітрозахисної плівкою, тоді буде менше тепла видувати з ізоляції.

Як утеплити горище в приватному будинку відеоЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *