Як утеплити ворота гаража зсередини і зовні своїми рукамиУтеплити ворота в гаражі можна різними матеріалами. Іноді господарі використовують підручні засоби, але краще спочатку стулки обшити якісної теплоізоляцією. Не варто забувати про усунення щілин. Саме крізь них всередину гаража потрапляє волога, вітром задуває сніг, утворюється протяг.

Особливості утеплення гаражних воріт

Від мікроклімату всередині гаража багато в чому залежить термін експлуатації автомобіля. Часта присутність вогкості загрожує появою корозії на металевих деталях. До того ж гараж повинен бути комфортний самому власнику авто. Адже ремонтом доведеться займатися не тільки влітку, а й по морозу взимку. Вирішити гостру проблему допомагає теплоізоляція воріт гаража, усунення щілин і інших недоліків.

Як утеплити ворота гаража зсередини і зовні своїми руками
Через вхідний отвір найбільше відбувається втрата тепла

Тепло з гаража втрачається крізь тонкі стіни, холодний стеля, але найбільше йде через вхідний отвір. Особливість утеплення цього елемента споруди залежить від конструкції:

 1. Матеріал виготовлення. Зазвичай ворота гаража роблять з металу. Матеріал має гарну теплопровідність. Для енергозбереження металеві стулки потрібно обшивати теплоізоляцією з високими показниками теплозбереження.
 2. Габарити. Чим більше розміри вхідного отвору, тим інтенсивніше йдуть тепловтрати крізь металеве полотно. До того ж збільшується щілину між коробкою і стулками. Її теж на зиму потрібно закрити.
 3. Конструкція. При великій ширині стулок, одну з них оснащують додатковими дверима. Вхідний отвір спрощує доступ в гараж. Водієві не доводиться відкривати кожен раз великі стулки. Однак через двері додатково йде втрата тепла. Про її утепленні і усунення щілин теж треба подбати.

Якщо правильно обшити теплоізоляцією вхідний отвір, то всередині гаража зазвичай підтримується температура близько + 5 ° С. Велику роль в енергозбереженні грає правильний вибір утеплювача.

Важливо! Проведення теплоізоляційних робіт не повинно вплинути на рухливість гаражних воріт і їх міцність. З цієї причини утеплювач краще кріпити зсередини.

Способи утеплення воріт в гаражі

У загальних рисах технологія утеплення будь-якої будівлі на увазі обшивку елементів конструкції теплоізоляцією. Закріпити матеріал можна зовні і зсередини приміщення. Ворота гаража аналогічно не є винятком. Однак тут треба подумати, який з варіантів оптимальний.

На відео утеплення воріт в гаражі:

Утеплення гаражних воріт зсередини

У більшості випадків ворота утеплюю саме з внутрішньої сторони. Популярність пояснюється багатьма перевагами:

 1. Утеплювач захищений від опадів, сонячних променів, вандалізму. Не має потреби кріплення надійної фінішної обшивки. Зсередини теплоізоляцію можна просто закрити плівкою, ДВП або брезентом.
 2. Естетична зовнішня сторона гаража не страждає.
 3. Більшість воріт для гаража зварені у вигляді рами з куточків і листового металу. З внутрішньої сторони бічні полиці обрамлення утворюють своєрідну нішу, куди зручно кріпити утеплювач.

Як утеплити ворота гаража зсередини і зовні своїми руками
З внутрішньої сторони воріт утеплювач зручніше кріпити

Внутрішнє утеплення має на увазі зачистку металевих стулок від фарби і іржі, обробки ґрунтовкою. Якщо обраний матеріал вимагає створення обрешітки, то елементи кріплять безпосередньо на стулки. Пізніше на них будуть фіксувати фінальну обшивку.

Утеплення гаражних воріт зовні

Саме гаражні ворота із зовнішнього боку практично ніхто не утеплює. Дія вважається нерозумним. По-перше, сталеві стулки самі по собі є антивандальной конструкцією. Якщо на них закріпити теплоізоляцію, буде потрібно зверху ще обшивати металом. Ворота збільшать вдвічі свою масу. Під великою вагою стулки важче відкривати, можуть зірватися петлі або вся коробка відокремиться від будівлі. По-друге, ворота збільшаться по товщині, виступатимуть за кордону фасаду гаража. Виглядає така конструкція не естетично.

Як утеплити ворота гаража зсередини і зовні своїми руками
Зовні теплоізоляцію на гаражні ворота кріплять дуже рідко

В якості додаткового утеплення ворота автомобільного гаража зовні можна пофарбувати спеціальною фарбою, що володіє властивостями теплозбереження. З боку вулиці задувають піною всі щілини, що утворилися між коробкою і торцями стін дверного отвору.

Чим краще утеплити гаражні ворота

Від обраного утеплювача залежить ефективність теплоізоляційного процесу. Існує безліч матеріалів для такого виду робіт. Умовно їх поділяють на три види:

 1. Плитні утеплювачі міцні, добре тримають свою первозданну форму протягом усього терміну експлуатації. Плити зручно кріпити, вони не мають властивості злежуватися. Матеріал найкраще підходить для воріт гаража.
 2. Рулонні матеріали відрізняються м’якою структурою. Їх краще укладати на горизонтальну поверхню. На вертикальній площині утеплювач доведеться надійно закріплювати, щоб він не сповзав. Багато рулонні матеріали мають властивість злежуватися. Така теплоізоляція є не кращим варіантом для утеплення сталевих воріт.
 3. Напилювані утеплювачі вважаються найефективнішими. Вони щільно приклеюються до поверхні металу, заповнює всі порожнечі, не даючи утворюватися містках холоду. Мінусом вважається дорожнеча, необхідність дорогого устаткування для напилення.

Існують окремі види утеплювача для воріт гаража трубчастої, стрічкової та іншої подібної форми. Їх застосовують для закладення щілин.

Найпопулярнішими і часто вживаними є два види теплоізоляції:

 1. Під назвою «мінвата» ховаються різні за складом утеплювачі, але зовні дуже схожі між собою. Скловата виготовлена ​​з волокон скла. У виробництві шлаковати застосовують доменні шлаки. Основою кам’яної вати виступають доломіт і вапнякові породи. Перші два варіанти підходять погано, так як рулонний матеріал злежується. Що входять до складу речовини при зіткненні з металом руйнують його – «з’їдають», особливо, в вогкості. Оптимально використовувати кам’яну вату у вигляді базальтових плит. Однак влітку металеві стулки воріт на сонці сильно розігріваються. При нагріванні кам’яна вата виділяє токсичний неприємний запах.
  Як утеплити ворота гаража зсередини і зовні своїми руками
  Мінвата популярний, але не кращий утеплювач для воріт гаража
 2. Група пінопластових утеплювачів велика. Найдешевшим варіантом є сам пінопласт. Кращими якостями володіє пінополістирол. Якщо потрібна висока вогнестійкість, звуко- і теплоізоляція, вибирають полівінілхлоридний матеріал. У рідкому вигляді наносять карбамідно-формальдегідні утеплювач. Пінополіуретановою ізоляцією є класичний поролон, а в рідкому вигляді – монтажна піна. Будь-який з пінопласту групи матеріал ідеальний для утеплення металевих воріт.
  Як утеплити ворота гаража зсередини і зовні своїми руками
  Пінопластові і пінополістирольні плити вважаються хорошою теплоізоляцією для утеплення сталевих воріт

Залежно від маркування, теплоізоляція відрізняється щільністю і іншими важливими характеристиками. Саме від них залежить, наскільки якісно буде проведено утеплення.

Як підготувати металеві ворота гаража до утеплення

Незалежно від обраного виду ізоляції, металеві ворота потрібно правильно підготувати. Якщо цього не зробити, корозія поступово знищить сталь. Насамперед всю поверхню зачищають від фарби, іржі до металевого блиску. Вручну щіткою по металу це складно зробити. Простіше використовувати маленьку болгарку з насадкою. Вона являє собою диск з металевою щетиною. Обертається на високих оборотах щітка миттєво вичищає метал від будь-яких забруднювачів.

Як утеплити ворота гаража зсередини і зовні своїми руками
Зачистити металеву поверхню від іржі і старої фарби допоможе насадка на болгарку у вигляді металевої щіткиЯкщо корозія сильно пошкодила метал, можна для зачистки використовувати іншу насадку. Вона теж виконана щіткою, але щетина НЕ сталева, а з полімер-абразивних волокон. Під час зачистки поверхню воріт злегка змочують водою. Гнучка щетина добирається в важкодоступні місця.

Як утеплити ворота гаража зсередини і зовні своїми руками
Насадка з полімер-абразивної щетиною допомагає зачистити важкодоступні місця

Після закінчення очищення металеву поверхню витирають ганчіркою від пилу, знежирюють. Наступним етапом йде грунтування. Оптимально накласти два шари, розташовувані перпендикулярно один одному.

Порада! Грунтовка в аерозольному балоні краще прилипає до металу.

Деякі види теплоізоляції, наприклад, Піноплекс, можна просто приклеювати піною відразу на металеву поверхню. Однак стулки, якщо вони мають більші розміри, під час використання часто вібрують. Намагаючись подібним чином утеплити секційні гаражні ворота або конструкцію зі стулками, приклеєні плити можуть відвалитися. Через різницю температур під утеплювачем накопичується конденсат, метал починає швидше гнити.

Оптимально спорудити обрешітку, а між теплоізоляцією і металевою поверхнею укласти гідроізоляцію. Відмінно підійде самоклеющийся ізолон. Обрешітку роблять з сухого бруса з розміром сторін 40 × 40 мм. Дерев’яні елементи обробляють антисептиком. На ворота наварюють куточки з отворами під саморізи. До цих власникам фіксують бруски.

Порада! Якщо на внутрішній стороні стулок є виступаючі полки силових елементів, то бруски обрешітки можна до них закріпити.

Як правильно утеплити ворота гаража своїми руками

Закінчивши підготовчі заходи, приступають до основного процесу. Технологія утеплення залежить від використовуваного матеріалу. З цієї причини варто розглянути різні, найбільш поширені варіанти.

Як утеплити гаражні ворота пінопластом

Найдешевший і простий в монтажі вважається пінопласт. Плити нарізають такими розмірами, щоб фрагменти щільно входили між елементами обрешітки. На одну сторону пінопласту наносять піну. Можна використовувати інші клейові склади. Однак піна все одно потрібна для задування щілин, тому доцільніше користуватися одним клеєм. Оброблений піною фрагмент вставляють всередину осередки обрешітки, притискають до поверхні стулки. Подібну процедуру продовжують, поки всі ворота будуть обклеєні. Щоб плити не відпали, їх тимчасово фіксують дротом, натягнувши її на гвоздики, вбиті в бруси обрешітки.

Як утеплити ворота гаража зсередини і зовні своїми руками
Для приклеювання пінопласту оптимально використовувати піну

Поки плити приклеюються, піною задувають всі щілини, стики. Після застигання виступаючі надлишки зрізають ножем. Натягнуту фіксуючу дріт видаляють. Ворота готові. Для захисту пінопласту від пошкодження на обрешітку кріплять фанеру, ДВП або вагонку.

Як правильно утеплити ворота гаража Піноплекс

Технологія використання пеноплекса аналогічна роботі з пінопластом. Однак існує ряд нюансів. Плити аналогічно приклеюють, але необов’язково використовувати обрешітку. Піноплекс нехрупкій, набагато міцніше від свого побратима. Важливо вибрати надійний клей, і теплоізоляція буде добре триматися.

Як утеплити ворота гаража зсередини і зовні своїми руками
Піноплекс можна приклеювати прямо на ворота гаража без обрешітки

Ще одним нюансом є наявність замкових з’єднань у плит товщиною більше 20 мм. Замки забезпечують міцний стик, що не вимагає запінення. По швах можна буде наклеїти фольгований скотч для посилення герметичності.

Як утеплити гаражні ворота монтажною піною

Пінополіуретановий утеплювач у вигляді звичної монтажної піни теж підійде для воріт гаража, але потрібно багато балонів. Спочатку потрібно підрахувати приблизний витрата, вивчивши інструкцію. На балоні буде написаний обсяг розширення. Брати треба з запасом. Вся піна не завжди виходить з балона. Іноді коефіцієнт розширення не відповідає, або виникають інші нюанси.

Як утеплити ворота гаража зсередини і зовні своїми руками
Піну наносять вертикально у напрямку знизу-вгору

Оптимально здійснювати запенивание з насадки-пістолета. Піну наносять тонкими вертикальними смугами у напрямку знизу-вверх. Після запінення всій поверхні, залишають на добу застигати. Надлишки зрізають ножем, зверху обшивають фінішною обробкою.

Як утеплити залізні ворота в гаражі мінватою

При виборі для робіт мінеральної вати перевагу віддають базальтовим плитам. Від рулонного матеріалу відразу варто відмовитися. Плити щільно вставляють між елементами обрешітки. Стики і щілини задувають піною. Між утеплювачем і металевою поверхнею обов’язково прокладають гідроізоляцію. Вона захистить сталь від корозії, а минвату від напітиванія конденсатом.

Як утеплити ворота гаража зсередини і зовні своїми руками
Мінвату використовують тільки в формі плит

Зверху базальтові плити закривають пароізоляцією. Плівку степлером пристрілюють до обрешітки. Тільки після монтажу пароізоляції можна кріпити фінішну обробку.

Утеплення воріт гаража брезентом

На швидку руку організувати утеплення воріт можна брезентовим шторою. Підійде будь-яка прогумована тканина, розмір якої відповідає вхідному отвору. Штору підвішують так, щоб вона порушувався в сторону для вільного виїзду машиною з гаража.

Як утеплити ворота гаража зсередини і зовні своїми руками
Штору оптимально використовувати в якості тимчасової теплоізоляції

Недоліком такого способу утеплення є незручність. Щоб увійти в гараж, штору доведеться постійно зрушувати і повертати на місце. Якщо вирізати прохід, від неї ніякої теплоізоляції не буде. До того ж між шторою і воротами накопичується конденсат через різницю температур. Метал починає швидко іржавіти.

Утеплення щілин гаражних воріт пожежним рукавом

Будь-які ворота мають щілини. Позбутися від них допоможе старий пожежний рукав. Його кріплять болтами через підкладку з металевої пластини по всьому периметру.

Як утеплити ворота гаража зсередини і зовні своїми руками
Пожежний рукав прикручують по всьому периметру воріт

Пожежний рукав допоможе навіть утеплити низ воріт в гаражі, позбавивши від щілини на порозі. При відкриванні стулок він легко буде відгинатися. Ось тільки від частого розорювання воріт рукав швидко зітреться.

Поради професіоналів

Після закінчення процесу утеплення, теплоізоляційний матеріал необхідно заховати. Для обробки професіонали рекомендують використовувати вологостійкий і міцний листовий матеріал. Автолюбителі в реальності кріплять всі, що є в наявності: вагонка, фанера, ДСП, ДВП, оцинковка, профнастил. Для багатьох господарів спеціально купувати в гараж дорогу обробку не прийнято.

Як утеплити ворота гаража зсередини і зовні своїми руками
Бюджетним варіантом є облицювання ДВП
Як утеплити ворота гаража зсередини і зовні своїми руками
Вагонка зробить ворота по-справжньому привабливими
Як утеплити ворота гаража зсередини і зовні своїми руками
Презентабельний вигляд створить штучна шкіра, але прослужить вона в гаражі недовго

Висновок

Утеплити ворота в гаражі потрібно ще до настання холодів. Оптимально, щоб температура повітря на вулиці не опустилася нижче + 5 ° С. У сиру погоду від робіт варто відмовитися, так як проблеми з конденсатом складно усунути.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *