Як вибирати саджанці винограду?Сьогодні дуже багато садівників почали займатися вирощуванням винограду. Різноманіття сортів і прості умови догляду – ось що приваблює в цій рослині. Але як правильно вибирати саджанці винограду, щоб отримати в кінцевому результаті багатий урожай? Перш за все, необхідно потрібно озброїтися знаннями, щоб придбати якісний саджанець, а також визначитися з сортом винограду, який хотілося б вирощувати на своїй дачній ділянці.

Як вибирати саджанці винограду?

Як вибирати саджанці: секрети гарної покупки

Якщо у вас є знайомі фахівці, не завадило б порадитися з ними і дізнатися, за якими критеріями вони намагаються вибирати виноград. Ми ж пропонуємо розглянути основні вимоги:

  • Місце покупки. Важливу роль відіграє те, де буде відбуватися покупка саджанця. Сьогодні існують спеціальні розплідники, в яких вирощують здорові і пристосовані до різних умов саджанці. Саме в таких місцях рекомендується купувати посадковий матеріал. Торговці «при дорозі» – вельми сумнівне підприємство, оскільки не всі вони є дійсно сумлінними продавцями.
  • Зовнішній вигляд саджанця. Для початку слід запам’ятати, що саджанець винограду повинен мати добре розвинену кореневу систему і рівні, здорові стебла. Якщо ви помітите сліди від паразитів або інших шкідників, від такого посадкового матеріалу краще відмовитися.
  • Пагони повинні бути визріли біля основи, а очі – сформованими. Діаметр саджанця також важливо врахувати, який повинен становити не менше 5 мм.

Як вибирати саджанці винограду?

Важливо звернути увагу на кореневу систему: підщепних поросль або підщепних коріння – ознака того, що саджанець неякісний і з ним можуть виникнути великі проблеми.

Як вибирати саджанці винограду?

Читайте також: Як вибирати саджанці малини?Після того, як саджанець придбаний, виникає питання з його правильним зберіганням. Кореневласні або щеплені необхідно пов’язувати в пучки і обмотувати тканиною так, щоб коріння не висохли. Кращим місцем зберігання посадкового матеріалу є спеціальне холодне приміщення, де температура не повинна опускатися нижче -5 градусів і підніматися до +3.

Як вибирати саджанці винограду?

Як вибирати саджанці винограду?

Цікаво, що всі саджанці винограду діляться на кілька видів:

  1. Елітний сорт. Саджанці цього сорту відрізняються наявністю чотирьох коренів, сильних пагонів, з яких виростає здорове рослина, що дають великі врожаї.
  2. Перший сорт. Даний втечу складається з чотирьох корінців, один з яких повинен бути 20 см або більше від заснування. Товщина двох корінців повинна становити мінімум 2 мм від основи.
  3. Другий сорт. Трохи поступається першому, має три корінця і при належному догляді може дати дуже хороший урожай.
  4. Третій сорт. Навіть якщо пагони виживають після посадки, зазвичай дають вкрай убогий урожай, схильні до хвороб і атакам шкідників.

Як вибирати саджанці винограду?

Також рекомендується запитати у продавця саджанця винограду, стійкий чи сорт до хлорозу, чи є схильність до зрошенню зав’язки, і чи відбувається поїдання ягід під час дощу. Існують сорти, які відрізняються стрімким зростанням рослини і швидким появою плодоносних гілок, тому можна поцікавитися про це у продавця.

Як вибирати саджанці винограду?

Як бачимо, вибирати саджанець винограду нескладно, важливо лише озброїтися деякими знаннями і дотримуватися рекомендацій фахівців. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам вибрати здоровий, якісний посадковий матеріал і довго насолоджуватися смачними і стиглими ягодами винограду.

Як вибирати саджанці винограду?Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *