Як вибрати батут для дачі з сіткою?Як вибрати батут для дачі з сіткою?

Батут являє собою ідеальне поєднання веселою забави та спортивного тренування, яке приносить море задоволення і фізичної активності, так необхідної кожній людині.

Крім того, це пристосування практично не має вікових обмежень і може використовуватися як вдома, так і в саду. Тому, якщо немає медичних протипоказань стрибати, таке придбання може стати дуже вдалим.

Однак в цьому випадку виникають питання: як вибрати батут для дачі, з сіткою або без, яка модель краще і на що звертати увагу при покупці? Перш ніж вирушати в магазин, варто розібратися з цими питаннями.

Типи батутів

Такі пристрої для стрибків не мають дуже великих відмінностей в залежності від різних моделей. Як правило, вони діляться за призначенням і способом кріплення сітки.

За призначенням розрізняються чотири типи батутів:

 1. спортивні;
 2. для дітей;
 3. садові, для дачі;
 4. підводні це обладнання для аква-фітнесу та реабілітації в воді.

Спортивні батути

Матеріали, використовувані при виробництві, відрізняються особливою міцністю. Як правило, мають компактні розміри, що дозволяє використовувати їх навіть в невеликий (але досить високою) квартирі або в тренажерному залі, де проводяться заняття фітнесом. Овальні моделі зазвичай мають близько метра в діаметрі. Але це не єдина форма, доступна на ринку. Також можна знайти цей спортінвентар прямокутної форми, як правило, такі конструкції мають великий розмір для виконання більш складної акробатики.

Спортивні батути

Батути для дітей (домашні)

Вони трохи більше за розміром (приблизно від 80 до 160 см) і обов’язково мають сітку. Залежно від матеріалів, що використовуються у виробництві, різні моделі має різну міцність і, отже, вартість. Вони, як правило, витримують вагу від декількох десятків до 100 кг.

Батути для дітей (домашні)До цієї категорії також входять надувні моделі. Це, звичайно, зовсім інша конструкція. Такий батут можна вибрати для маленьких дітей, він нерідко виступає також в якості манежу. Конструкції мають різні форми і являють собою казкові місця (наприклад, замок з башточками на кожному розі, ставок, оточений рядом дерев, боксерський ринг, і т.д.). У таких моделях немає пружин, сітки, металевих ніжок. Весь корпус виконаний з міцного ПВХ.

Батути для дітей

Батути для дачі

Між моделями для дітей і для дачі є певна різниця. Вона складається головним чином в тому, що моделі для дітей не розраховані на те, щоб їх використовували дорослі, а іноді навіть підлітки. Батути для дачі набагато краще справляються з навантаженнями. Вони досить великі – мають від 2 до 5 метрів в діаметрі. Це дає можливість стрибати декільком дітям одночасно, хоча з міркувань безпеки – це не найкраща ідея. Такі моделі не поміщаються в вітальню. Вони дуже комфортні і стійкі до перевантажень і несприятливих погодних умов.

Батути для дачі

Для найвимогливіших користувачів виробники мають професійні версії батутів для дачі (Pro). Вони характеризуються більш високою якістю, а також можуть бути використані в комерційних цілях – для заходів на відкритому повітрі, на ігрових майданчиках і в дитячих садах, де «помірної інтенсивності при експлуатації» просто не існує.

Найбільш поширені моделі мають допустимі навантаження 100, 150, 180 кг і більше.

Батут для дачі з сіткою – який вибрати спосіб кріплення?

Спосіб кріплення сітки – на перший погляд дрібниця, але насправді – це дуже важливий параметр. Залежно від виду кріплення можна виділити три типи пристроїв:

 1. Батут з сіткою, яка монтується зовні – така конструкція забезпечує трохи більше місця, щоб стрибати, так як вона проходить по зовнішньому краю. Це рішення забезпечує свободу пересування, але не рекомендується для дітей, особливо для самих маленьких. Така сітка захищає від падіння на землю, але не від удару об конструкцію або приземлення на пружини.
 2. Сітка, встановлена ​​усередині – такий варіант дозволяє отримати найбільший ступінь безпеки, так як забезпечує дистанцію від каркаса і пружин. Які недоліки у конструкції? Трохи менше місця, ніж при кріпленні зовні при трампліні одного і того ж розміру. Висота сітки залежить в першу чергу від розміру батута і можливостей пружин. Якщо трамплін має діаметр 244 см, сітка повинна бути близько 180 см у висоту.
 3. без сітки – це небезпечний варіант, але більш мобільною. Конструкція не вимагає так багато роботи при розкладанні. Вона дозволяє вільно стрибати і зістрибнути, що необхідно для деяких видів вправ. Такий варіант не підходить для дітей, які повинні мати максимально можливий захист від падіння. Безумовно, дорослі також повинні дотримуватися обережності.

Елементи конструкції

Вирішуючи, як правильно вибрати батут для дачі, важливо звернути увагу не всі деталі. Згадавши, з яких елементів складається кожен батут, буде легше оцінити, чи буде він повністю відповідати нашим потребам. Нижче представлений список елементів, по пунктам, який слід розглянути перед тим, як вибрати хороший батут для дачі:

 1. Рама (стелаж, база) – це сама рама каркаса і підпори (ніжки). Вони повинні бути стабільними, товстими і позбавленими будь-яких недоліків у вигляді гострих кромок або інших травмонебезпечних деталей. Перед покупкою слід перевірити, щоб всі зварні шви були гладкими і оцинкованими. Інакше вони можуть бути небезпечними, або через кілька місяців можуть з’явитися плями іржі. Також важливим є якість з’єднань – найбільш міцними є кріплення на болтах або затискачах. Крім того, рама повинна бути захищена спеціальною пінкою. У такому випадку, навіть якщо хтось про неї вдариться, наслідки будуть не такими болючими. Також треба звернути увагу на кількість і форму ніжок. Найкраще працюють подвійні ніжки у формі літери «U».рама
 2. Мат-трамплін – він повинен бути гнучким і в той же час довговічним. Слід перевірити, з чого він зроблений. Також мат повинен бути оброблений міцною стрічкою, яка тримає пружини. Кількість швів впливає на міцність мату. Якщо їх буде дуже мало, через деякий временя мат може не впоратися з навантаженням.Мат-трамплін
 3. пружини – саме вони, а точніше, їх кількість і якість, визначають максимальне навантаження, яку може прийняти батут. пружиниВони повинні мати якомога більше витків. Крім того, треба звернути увагу, чи достатньо вони гарні прикріплені. Погане кріплення пружин може привести до травм. Діаметр пружини визначає її міцність і довговічність, а довжина відповідає за силу підстрибування.
 4. Захисна накладка на пружини – вона особливо важлива, якщо сітка закріплена зовні. Захисна накладка на пружиниЗавдяки такому захисті ноги стрибаючого людини не застрягнуть між пружинами. Накладка повинна бути товстою, виконаної з термостійкого матеріалу, наприклад, ПВХ або поліефірного волокна. На жаль, нерідко продажу можна зустріти накладки, виготовлені з поліетилену, який дуже погано переносить сонячне світло і вологу. Термін служби такого матеріалу не буде занадто довгим. Єдиною втіхою є те, що така накладка може бути легко замінена на нову, так як коштує недорого.
 5. сходи – це не обов’язковий, але дуже корисний аксесуар, особливо для великих трамплінів, яким користуються діти. Завжди зручніше піднятися по сходах, ніж дертися на високий трамплін.
 6. Захисна сітка повинна в першу чергу бути міцною. Але це не єдиний параметр, який варто розглянути. Сітка повинна бути високою – тим вище, чим більше трамплін (буде потрібно сітка висотою близько 180 см для батута, що має діаметр 244 см). Слід пам’ятати, що сітка служить для нівелювання сили падіння, однак, вона не досить міцна, щоб витримувати постійні навмисні падіння на неї.Захисна сітка

Сертифікати якості

Вирішуючи, який батут вибрати для дачі, варто перевірити якість вподобаних моделей. Для цього існують спеціальні сертифікати, які свідчать про те, що продукт пройшов необхідні перевірки і не представляє небезпеки для здоров’я. Як вибрати батут для дитини на дачі, які бувають сертифікати? • сертифікат CEсертифікат CE – по цьому значку можна розпізнати батути, які відповідають вимогам ЄС з точки зору безпеки. Саме позначення CE розміщує виробник, він заявляє, таким чином, що зроблені всі необхідні тести, і їх результати відповідають директивам Європейського Союзу. Увага! Продукти, що імпортуються з Китаю, можуть мати дуже схожий на РЄ знак, який відрізняється тільки відстанню між двома буквами (воно мінімально). На жаль, це не має нічого спільного з європейською якістю – продукти з таким знаком, як правило, не відповідають європейським стандартам.
 • TÜVTÜVє знаком зареєстрованої торгової марки і його використання вимагає дозволів компанії, що можливо тільки після отримання позитивного результату в процесі сертифікації. TÜV SÜD – це німецький бренд, синонім безпеки і надійності.
 • GS GSвказує на те, що даний продукт відповідає європейським стандартам безпеки і якості. Виробник може використовувати відповідний логотип тільки після проведених випробувань в лабораторії.

Який розмір батута вибрати для дачі?

Що може здивувати при пошуку батутів – це їх незвичайний діаметр, наприклад, 183, 244, 305, 366 або 427 см. Крім того, це не точні значення. Це пояснюється тим, що батути розроблені в США, де застосовується міра довжини – фут, що становить 30,480 см. Наші значення є результатом перекладу футів в сантиметри: 6 футів (183 см), 8 футів (244 см), 10 футів (305 см) і так далі.

Обслуговування

Батут не вимагає складного технічного обслуговування. Це не означає, однак, що він буде служити протягом багатьох років без будь-яких сюрпризів. Важливо пам’ятати про дотримання та забезпечення безпеки.

Треба містити інвентар в чистоті. Складність полягає лише в тому, що не можна використовувати хімію, так як миючі засоби можуть послабити матеріал, прискорюючи його знос. Для миття достатньо звичайної губки, теплої води і делікатних продуктів для догляду.

Безумовно, не потрібно кожен день робити огляд, але раз в тиждень слід обов’язково перевіряти надійність і кріплення всіх елементів, які можна контролювати. Треба звернути увагу на сітку, ніжки, пружини і будь-які кріплення. Іноді доведеться щось поправити, затягнути і зрідка замінити, якщо щось зламається.

Щоб позбавити себе від заморочливого ремонту, не слід залишати трамплін на вулиці на зиму. Добре захищений, він може протистояти волозі і морозу, але сніжна шапка може важити до декількох сотень кілограмів, що може привести до деформацій.

Батут хорошої якості буде служити довгий час. Умовою довговічності є використання його за призначенням. Що це означає?

Що не можна робити на батуті?

 • не можна стрибати у взутті;
 • важливо не перевантажувати конструкцію понад її можливостей, описаних в специфікації;
 • не слід спеціально падати на сітку;
 • не можна використовувати для очищення агресивні чистячі засоби;
 • не рекомендується ігнорувати технічне обслуговування і своєчасну заміну зношених деталей;
 • небажано піддавати обладнання несприятливих погодних умов, наприклад, сніг може пошкодити металеву конструкцію, а поривчастий вітер може підняти трамплін вгору і опустити на житлові приміщення.

Аксесуари та запчастини для батутів

Після декількох сезонів веселощів на батуті доведеться подбати про заміну предметів, які були пошкоджені або просто зношені. На ринку не бракує в запасних частинах. Деякі проблеми можуть виникнути тільки в разі незвичайних моделей. Більш того, можна придбати додаткові аксесуари, які відсутні в стандартному обладнанні – це можуть бути додаткові ніжки, захист на пружини, сходи або висока сітка. Без особливих труднощів можна знайти наступні аксесуари:

 1. Захисний килимок – він захищає від дощу і падаючих осіннього листя.Захисний килимок
 2. намет – батут отримає абсолютно нову функцію (яка буде приносити масу задоволення, особливо для дітей).намет
 3. сумка – з її допомогою можна переносити батути для фітнесу.сумка
 4. Сітка, що захищає дно батута – з нею можна бути впевненими в тому, що навіть якщо комусь спаде на думку залізти під трамплін, він не зможе це зробити, так як така ідея особливо небезпечна, якщо хтось стрибає в цей час.Сітка, що захищає дно батута
 5. Дошка для акробатичних трюків на батуті – рекомендується тільки для професійних акробатів.Дошка для акробатичних трюків на батуті
 6. якоря – щоб батут не літав при сильних поривах вітру, можна додатково закріпити його, використовуючи спеціальні якоря.якоря

Переваги та недоліки батута для дачі

Це спортивне обладнання дозволяє поєднувати фізичну активність із задоволенням, але, як і будь-який інший спортивний інвентар має свої переваги і недоліки.

Переваги батута

Цей інвентар має довгий список переваг:

 1. доставить багато задоволення;
 2. це «іграшка», яка об’єднує покоління – його може використовувати вся сім’я;
 3. відмінна річ в саду під час зустрічей за участю дітей;
 4. слід пам’ятати, що цей пристрій не тільки для безтурботної пустощі, а й для відмінної кардіотреніровки;
 5. покращує загальний фізичний стан;
 6. тренує відчуття рівноваги і координації;
 7. відмінний спосіб, щоб позбутися від зайвої ваги;
 8. зміцнює, розтягує і розслабляє м’язи;
 9. не напружує суглоби.

Недоліки батута

Після вивчення переваг, відразу приходить на розум питання: «чи мають батути будь-які недоліки?» Недоліки у нього такі:

 1. перш за все, йому необхідно достатньо місця;
 2. в деяких ситуаціях використання батутів не рекомендуються, ось кілька прикладів:
  • людям, які мають проблеми з хребтом, грудними хребцями і кістками;
  • людям з сильно надлишковою вагою (треба звернути увагу на максимальне навантаження, з якою може впоратися батут);
  • людям з поганим зором;
  • людям, які страждають порушеннями рівноваги і координації.

  Який фірми батут вибрати для дачі?

  З пошуком моделі, яка буде повністю відповідати потребам, зазвичай не виникає проблем. Вони можуть, однак, виникнути, якщо поспішно ухвалювати рішення про моделі від невідомого виробника, підозрілої з точки зору якості. Таких пропозицій на ринку дійсно багато. На щастя, є багато пропозицій і від відомих брендів, які гарантують високу якість. Який батут краще вибрати для дачі? Нижче наводиться список деяких відомих виробників, товари від яких можна зустріти на ринку:

  • Athletic24;
  • Axer;
  • Berg;
  • Euro;
  • FunFit;
  • Funtek USA;
  • Gofit;
  • Hero Trampolines;
  • Hudora;
  • Insportline;
  • KinderPlay;
  • Neo-Sport;
  • Platinium;
  • Sapphire;
  • Trimilin.

  Батути для дачі – ціни

  Ціни на батути знаходяться у великому діапазоні. Одним з основних параметрів, що визначають вартість цього спортивного обладнання, є розмір. Принцип дуже простий: чим більше батут, тим легше стане гаманець. Невеликі спортивні і дитячі моделі можна купити за 2500 рублів. Невеликий садовий батут з сіткою діаметром 183 см можна купити за 7000 рублів. Моделі діаметром 4-5 метрів і допустимим навантаженням близько 120 кг коштують 70000-120000 рублів.

  Крім розмірів на ціни також впливає якість матеріалів і обладнання. Якщо немає наміру економити, і необхідна висока якість продукції – краще купити професійний батут для саду з сіткою і діаметром близько 5 метрів. У разі бюджетної версії слід дотримуватися обережності при покупці і особливо ретельно перевірити всі деталі. Зрештою, ця покупка на багато років, так що краще вибрати модель, яка зможе пережити не один сезон.

  Незалежно від того, яка модель нам потрібна, не варто економити на якості. Тільки якісний інвентар зможе легко пережити інтенсивні стрибки.

  Безпека є ключовим моментом, особливо якщо використовується обладнання, на якому грають діти. Напівзаходи можуть принести неприємні сюрпризи. Таким чином, трамплін повинен бути досить високим і міцним, якісна міцна сітка повинна добре кріпитися, переважно всередині, пружини повинні бути захищені, а додаткову зручність забезпечить сходи.

  Перед покупкою треба перевірити, чи є у обраної моделі сертифікати якості.

  Який батут вибрати для дачі – відгуки

  Відгуки про ті чи інші моделі, особливості їх використання, переваги та недоліки можна залишити в формі коментарів до даної статті.  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *