Як вибрати бетономішалку для будинку?Як вибрати бетономішалку для будинку?

Бетономішалка є незамінним інструментом для ремонтних і будівельних робіт. Однак її покупка може бути дуже непростим питанням. Велика пропозиція варіантів на ринку, безумовно, не зробить вибір простим.

Нижче ми наводимо найбільш популярні типи бетономішалок і розглянемо, як вибрати модель, яка найкращим чином підійде для наших індивідуальних потреб. Виявляється, що для придбання гарного і функціонального пристрою, не потрібно витрачати надто багато грошей.

Основні типи бетономішалок

Бетономішалки еволюціонували з плином часу і зараз це основний пристрій для змішування розчину, що використовується при будівництві та ремонті. Їх використовують, щоб сформувати бетонну суміш з рідкою або напіврідкої консистенцією. Перемішування здійснюється за допомогою осьового обертання корпусу з мішалками або мішалок в нерухомому корпусі. Для змішування використовують також ручні міксери, які представляють собою насадку для дрилі або самостійний пристрій, проте їх використовують виключно для змішування сухих матеріалів з дрібною фракцією. Змішування розчину бетону за допомогою такого пристрою не вдається реалізувати.

Бетономішалки можна розділити за двома основними категоріями, а саме:

 • гравітаційні;
 • примусового типу.

Головні відмінності (крім форми барабана) – це принцип руху при змішуванні і можливості пристрою.

гравітаційна бетономішалкаЯк працює гравітаційна бетономішалка?

Гравітаційний тип передбачає обертання всього барабана, при цьому мішалки, зафіксовані в ньому нерухомо, виробляють перемішування. Ці пристрої зазвичай невеликі за розміром і відмінно справляються з приготуванням практично всіх сумішей, включаючи варіанти з фракцією. Менший змішувач також означає менше споживання електроенергії.

Бетономішалка примусового типу

У пристроях примусового типу барабан при змішуванні не обертається. Основну функцію виконують обертаються всередині корпусу мішалки. Такі пристрої мають, як правило, набагато більший розмір.

Бетономішалка примусового типуМісткий змішувач здатний обробляти великі обсяги бетону протягом короткого часу, тому моделі примусового типу зазвичай використовують для реалізації великих будівельних проектів. Однак, так як вони споживають більше енергії і коштують набагато дорожче, ніж гравітаційні, недоцільно інвестувати в їх покупку, коли планується побудувати невеличке приміщення.

Як вибрати бетономішалку для дому та дачі? Найчастіше саме гравітаційні бетономішалки використовують при будівництві та ремонті будинку або дачі, так як пристрої примусового типу вигідно використовувати, тільки коли є необхідність готувати великі обсяги сумішей.

Режим роботи

Найбільш популярні пристрої, які можна включити і відключити в будь-який зручний для нас час. Це можуть бути як стаціонарні установки, так і мобільні. Проте у продажу є також пристрої, які працюють нон-стоп. Вони відносяться до більш спеціалізованого обладнання, яке зазвичай використовують на цементних заводах і на великих будовах, де є постійний попит на цементні суміші. Неважко здогадатися, що для будинку зручно використовувати бетономішалку, яку можна виключати в процесі роботи.

Який обсяг бетономішалки вибрати для будинку?

Ємність барабана повинна добре підходити для наших потреб. Цей параметр безпосередньо впливає на продуктивність роботи і на експлуатаційні витрати. Бетономішалка має два основних параметри:

 1. загальна ємність – цей показник позначає весь обсяг барабана;
 2. робоча ємність – це максимальна кількість розчину, яке може бути вироблено протягом одного циклу (приблизно 2/3 від загального обсягу).

Ці параметри вказують у маркуванні пристрою.

Наприклад, HELMUT CM 125 передбачає, що модель має барабан ємністю 125 л, що дозволяє за 1 цикл приготувати приблизно 95 л розчину.

Бетономішалка HELMUT CM 125

Який обсяг вибрати?

 • Найменші барабани мають ємність 80 літрів. Це рішення призначене для людей, які виконують лише незначні будівельні або ремонтні роботи. Їх використання при будівництві великих проектів може затримувати робочі процеси.
 • Барабан об’ємом до 140 л – це хороший варіант для людей, які планують здійснювати роботу бригадою. Цього зазвичай достатньо для будівництва невеликих будинків.
 • Моделі з об’ємом барабана більше 200 л використовують при будівництві двоповерхових будинків, бригадою з 2-3-х і більше осіб.
 • Барабан об’ємом 300 л і більше стане в нагоді для більш масштабних проектів, які виконуються робітниками бригадами. Великий змішувач дозволяє швидко виробляти велику кількість розчину, прискорюючи будівельні процеси.

Однак слід пам’ятати, що розчин повинен бути використаний після приготування досить швидко, тому надлишковий обсяг барабана – це не найкраще рішення. Таким чином, ємність барабана повинна відповідати потребам.Нахил барабану

Нахил є ще одним параметром, на який варто звернути увагу, вирішуючи яку бетономішалку вибрати для приватного будинку. Найбільші і найдорожчі бетономішалки забезпечені пристроями, які автоматично здійснюють нахил барабана змішувача.

Проте більшість невеликих портативних пристроїв оснащений механічним нахилом, виконуваних за допомогою кривошипа або колеса. нахил колесомВарто звернути увагу, що від способу нахилу залежить комфорт роботи. Зазвичай кривошип має спеціальний черв’ячний механізм, який забезпечує більший комфорт при експлуатації. Виливання готового розчину не вимагає в цьому випадку застосування надмірної сили. Це гарне рішення в змішувачах ємністю 100-140 л.

Нахил колесом є більш традиційним рішенням, яке, однак, може викликати деякі труднощі при експлуатації. Нахил барабану вимагає відносно більшої сили, що не дуже помітно при роботі з портативними змішувачами найменшою ємності (наприклад, на 80 л), але не дуже зручно при експлуатації більш продуктивних пристроїв. Слід, однак, відзначити, що пристрої з колесом для нахилу зазвичай найдорожчі.

Бетономішалка для будинку, яку вибрати – на 220 або 380 В?

У торговельній мережі можна зустріти змішувачі, обладнані можливістю підключення до двох джерел живлення – 220 або 380 В. Однак більш поширені прості пристрої, розраховані на один вид підключення. Слід зазначити, що трифазні прилади (380 В) більш економічні і довговічні, тому, якщо на будмайданчику є доступ до такої мережі, такі пристрої будуть кращими.

бетономішалка Skiper СМ-150, 220-230 ВОднак на дачних ділянках зазвичай є доступ тільки до однофазної мережі, тому в цьому випадку підійдуть тільки змішувачі, розраховані на 220 В. Втім, сучасні технології дозволяють підключати до мережі 220 В навіть досить потужні і продуктивні прилади. Наприклад, бетономішалка Skiper СМ-150 має наступні параметри:

 • харчування – електромережу 220-230 В;
 • потужність 700 Вт;
 • обсяг бака 150 л;
 • до 100 л готового розчину за один робочий цикл.

Матеріал вінця і шестерні

Шестерня, яка через вал передає обертання баку від двигуна, повинна бути виконана зі сталі або чавуну. Крім того, вал також повинен бути досить міцним, для чого він повинен мати відповідний діаметр.

вінець бетономішалкиВінець – це зубчастий обід розташований навколо барабана змішувача, за допомогою якого через шестірню передається обертання від двигуна. Він може бути виконаний з:

 • стали,
 • чавуну,
 • пластика.

Вінець – це досить важливий елемент конструкції, тому на нього слід звернути особливу увагу, перед тим, як вибрати бетономішалку. Перш за все, слід перевірити наявність у продажу цього елемента, як запасний частини, так як іноді його доводиться міняти. Потім слід визначитися, який матеріал буде для нас більш кращим, так як кожен з них має свої переваги і недоліки. Найпоширенішими матеріалами є чавун і спеціальний пластик.

 • чавунний вінець – цей варіант самий надійний і довговічний. Аналізуючи відгуки, можна зробити висновок, що чимало будівельників віддають перевагу саме йому. Однак він має і досить серйозні недоліки. Пристрої з чавунним вінцем найгаласливіші. Рівень шуму може досягати більше 74 Дб, крім того, ціна цього варіанту досить висока. Труднощі може викликати також процес заміни вийшов з ладу вінця.
 • пластиковий вінець – самий недовговічний, але, незважаючи на це, також має чимало шанувальників, число яких останнім часом збільшується. Це пов’язано з тим, що такі бетономішалки самі тихі. Крім того – це найдешевший і доступний варіант. У продажу завжди відносно недорого можна купити пластиковий вінець (його вартість приблизно дорівнює 1000 р.). Замінити зношену деталь дуже просто, і зробити це можна дуже швидко.

У будь-якому випадку на довговічність як шестерінки, так і вінця вирішальне значення надають нормальне завантаження (без перевантажень) і підтримку цього елемента в чистоті. Забруднення призводять до більш швидкого зносу зубців при експлуатації. Вінець не слід змащувати, бо пісок, налиплий на мастило, діє як абразив і докоряє знос деталей.

Не кожен хоче витрачати гроші на новий змішувач. Альтернативою є бетономішалки б / у, які продаються за ціною в 2 рази меншою, ніж нові. Це може бути хорошим варіантом, якщо планується використовувати прилад для одного ремонту або незначних будівельних робіт. Проте, перед покупкою варто звернути увагу на їх стан – особливо на вінці, які швидко зношуються.

мобільність

Мобільність – це інша також важливий параметр. Ми можемо вибрати переносні пристрої, фіксовану модель.

 1. переносні бетономішалки, як правило, мають барабанний змішувач, вони досить легкі, але їх можливості обмежені.
 2. стаціонарні моделі мають набагато більші розміри і не підходять для перенесення. Вони характеризуються високою ефективністю і використовуються на великих будівельних майданчиках.

Як правильно вибрати бетономішалку для будинку, щоб не переплачувати?

Економія при покупці залежить від відповідності приладу індивідуальних потреб. Таким чином, перший крок перед вибором моделі – це визначення точних потреб при будівництві і можливостей обираних пристроїв.

Найдорожчі – це гравітаційні бетономішалки невеликого обсягу на простий рамі, що не передбачає зручне переміщення пристрою за допомогою пристосувань для транспортування. Вартість простих змішувачів на 140 літрів знаходиться в діапазоні від 9000 до 12000 рублів. Їх проста конструкція дозволяє здійснювати будівництво невеликих об’єктів або ремонт з достатнім рівнем комфорту. Найдешевший змішувач можна знайти в Інтернеті і в великих будівельних магазинах. Вибір моделей в даний час дуже великий, і ціни відносно доступні.

При покупці великих пристроїв доцільно розглянути пропозиції від відомих і надійних виробників. Так, в даний час популярні такі бренди як:

 • RedVerg,
 • Zitrek,
 • Prorab,
 • Denzel,
 • КАЛИБР.

Слід пам’ятати, що більш технологічно просунуті і потужні пристрої мають набагато вищу ціну. Тому бажано зібрати відомості від декількох постачальників, проаналізувати їх і вибрати продукт, який є найбільш підходящим для нас. При покупці важливо звернути увагу на гарантійний термін. Чим гарантія буде більше, тим вище буде безпеку нашої покупки.

Перед покупкою можна також розглянути питання оренди обладнання. В даний час існує багато компаній, які здають в оренду будівельну техніку. Вартість оренди пристрою на кілька днів, безумовно, буде набагато нижче, ніж його купівля. Тому, в деяких випадках, це буде найвигіднішим рішенням, яке дозволить заощадити гроші.

У разі, якщо треба виконати невеликий ремонт в квартирі і немає потреби в змішуванні бетону можна використовувати звичайну насадку-міксер на дриль. Вона не може замішувати бетон, але цілком справляється з невеликими порціями однорідних розчинів. При цьому невелика бетономішалка, безумовно, буде зручніше насадки-міксера, але у неї є один великий недолік при використанні в квартирі. Після використання, в кінці робочого дня її необхідно дуже добре промити від розчину. Брудна вода у великих кількостях в умовах квартири становить проблему, так як її не можна виливати в каналізацію.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *