Як вибрати газонокосарку бензинову?Як вибрати газонокосарку бензинову?

Красива і доглянута галявина вимагає багато турбот. Ми повинні пам’ятати не тільки про регулярного поливу, а й про систематичне скошування відростила трави.

Для того, щоб зробити цей процес простіше знадобиться газонокосарка хорошої якості, яка буде відповідати умовам експлуатації.

Яка краще газонокосарка електрична або бензинова, яку вибрати газонокосарку бензинову, відгуки про моделі, яка конструкція краще підійде для тих чи інших умов – цим питанням, присвячена наша стаття.

Як вибрати газонокосарку бензинову для дачі?

При виборі цього пристрою насамперед слід враховувати розміру газон і можливість доступу до електричної мережі.

Види газонокосарок

Залежно від типу приводу, бувають такі моделі:

 1. Ручні механічні газонокосарки – наводяться в дію силою наших м’язів, вони підійдуть для дуже маленьких газонів. Пристрої не потребують доступу до електрики, тому їх можна вибрати для обробки невеликої ділянки за межами міста. При експлуатації варто бути обережними у випадку пересіченій місцевості, яка може ускладнити управління.Ручні механічні газонокосарки
 2. електричні газонокосарки вимагають доступу до електрики, тому можуть бути використані тільки на ділянках, що мають доступ до мережі електропостачання. З їх допомогою можна покосити траву на газоні середнього розміру; в разі дуже великого саду перешкодою для роботи може бути довжина кабелю. Навіть з використанням подовжувача площа обробки може бути не охоплена повністю. Крім того, в разі садів з великою кількістю дерев і чагарників, кабель може застрягнути між рослинами, що заважає працювати. У цих садах, безумовно, краще вибрати модель, яка працює на бензині.електричні газонокосарки
 3. бензинова газонокосарка працює на бензині і буде відмінним вибором для великих ділянок.бензинова газонокосарка

Переваги бензинової газонокосарки

Це пристрій в порівнянні з ручними і електричними моделями має ряд важливих переваг:

 • дозволяє косити велику площу;
 • дозволяє уникнути незручностей, пов’язаних з заплутуванням кабелю;
 • легко дістатися до всіх кутів, навіть дуже віддалених від будівель;
 • не вимагає доступу до електрики, добре покаже себе на будь-якій ділянці далеко від мереж електропередач;
 • характеризується високою потужністю, зможе впоратися з дуже буйною травою і бур’янами;
 • для неї не стане перешкодою ділянку з нерівною поверхнею;
 • завдяки великій робочій ширині машина працює дуже ефективно і швидко.

Недоліки бензинової газонокосарки

Це пристрій, крім численних переваг, також має деякі недоліки:

 • підвищена галасливість, пристрій випромінює набагато більше шуму, ніж його електричні і ручні аналоги; це може бути проблемою, особливо якщо ми є власниками саду посеред житлової забудови;
 • другий недолік пристрою – це вихлопні гази;
 • більш проблематичне обслуговування, ніж у інших пристроїв – це необхідність очищення після використання, періодична заміна масла і техобслуговування двигуна.

Як правильно вибрати газонокосарку бензинову?

Отже, після ретельного вивчення переваг і недоліків була обрана бензинова газонокосарка, яку вибрати модель і на що звертати увагу при покупці? Є два різновиди таких пристроїв за типом переміщення:

 • ручні колісні – візок з пристроєм потрібно вручну переміщати по ділянці; таке рішення коштує дешевше, але робота більш втомлює;
 • самохідні – частина крутного моменту від роботи двигуна передається на провідні колеса, при цьому газонокосарка сама пересувається по ділянці, а людина лише управляє їй; такі моделі найпопулярніші і зручні.

Як вибрати газонокосарку бензинову самохідну? Це пристрій добре працює в разі садів з великою кількістю дерев і чагарників, а також відмінно підходить для великих газонів. Перш за все, слід орієнтуватися на простоту використання конкретної моделі і деякі особливості.

Рівень шуму має важливе значення, особливо якщо поруч живуть люди. Велике значення мають додаткові функції і, звичайно ж, ціна. Розміри леза повинні бути обрані в залежності від щільності і густоти трави.

Вибір системи різання

Ще один аспект, на який необхідно звернути увагу – це вибір системи різання. Зустрічаються моделі з одним типом різання або комбіновані, з різними типами відведення скошеної трави: викид, збір і мульчування.

 • Бічний викид цілком підійде для газону з високими, більш грубими і товстими видами трав.
 • У свою чергу, метод подрібнення і збору ідеально підходить, коли косять часто і мета стоїть у створенні ідеального газону. Порубана дрібно скошена трава може служити добривом і елементом мульчування, зробивши газон більш стійким до посухи.

Яку вибрати газонокосарку – роторну або циліндричну?

На ринку існує багато різних типів газонокосарок, але майже всі їх можна розділити на дві категорії: роторні і циліндрові. Як вибрати газонокосарку бензинову триммер?

Роторна газонокосарка

Ця модель в даний час найбільш популярна і поширена. Механізм скошування діє за принципом коси за допомогою швидко обертових лопатей. Такі пристрої зазвичай досить важкі, але мають велику потужність. Це кращий вибір для великих газонів, а також для довгих, зарослих галявин. В даний час, можна вибирати з безлічі роторних моделей, так як їх асортимент найширший. Обертові леза косарки легко знімаються, так що можна легко їх замінити або повторно ув’язнити.

роторна газонокосарка роторна газонокосарка

Циліндричні бензинові косарки

Газонокосарки циліндричні також зазвичай переміщаються на колесах. До горизонтальному валу приєднані відповідні вигнуті лопаті, які швидко обертаються і зрізають траву за принципом ножиць. Такі газонокосарки забезпечує виняткову якість різання. Однак слід пам’ятати про систематичному спостереженні за висотою лопатей.

Такі пристрої не слід використовувати на мокрій траві, крім того, вони погано справляються з жорсткими стеблами. Циліндричні газонокосарки забезпечують більш тонку і точну різання і є хорошим вибором для рівних газонів, які часто косять. Вони не будуть добре працювати в разі високої трави на занедбаному газоні.

Циліндричні бензинові косарки

Яку вибрати бензинову газонокосарку – з приводом на колеса або без нього?

Перш ніж ми перейдемо до різних моделей, які розділені також на підвиди, варто відзначити, розподіл газонокосарок на два типи за видами приводу:

 • без приводу на колеса, при цьому пристрій для пересування по ділянці необхідно штовхати вручну;
 • з приводом на колеса, який переміщує візок по ділянці, людина тільки керує їй.

Які відмінності між ними? Привід косарки дуже важливий з багатьох причин. Переваги і недоліки є у двох категорій і, звичайно, варто відзначити умови, в яких обидва типи працюватимуть найкраще. Давайте почнемо з бензинових газонокосарок без приводу на колеса, за ціною вони дешевші і менш складні в пристрої.

Бензинова газонокосарка без приводу на колеса

З таким пристроєм не дуже багато клопоту, бо в ньому крім двигуна і лез нічому більше ламатися. Ця модель характеризується дуже простий механікою. Дія пристрою дуже просте, все, що треба робити – це завести косарку і штовхати її вперед, насолоджуючись видом рівно скошеної трави. Більшість з нас орієнтується в основному на витрати, але така конструкція крім економії також дає багато інших переваг.

Бензинова газонокосарка без приводу на колеса

Переваги бензинової косарки без приводу на колеса: 1. Перша причина, чому люди вважають за краще купувати бензинові косарки без приводу – це більш низька ціна.
 2. Низький вага. Ці косарки легше, що робить їх найбільш зручними для невеликих ділянок і для роботи жінок.
 3. Невеликі габарити дозволяють легше керувати косаркою, що дуже важливо при стрижці кутів і «затишних» місць. Вона ідеально підходить для невеликих садів.

Бензинова газонокосарка з приводом на колеса

Модель з приводом на колеса частина крутного моменту від двигуна, за допомогою пасової передачі передає на колеса, при цьому пристрій сам переміщається по ділянці, а людина тільки керує цим рухом. Такі косарки важчі, за рахунок пристрою приводу і більш складні по конструкції. Тим не менш, вони є ідеальним рішенням при роботі з великою площею.

Бензинова газонокосарка з приводом на колеса

Звичайно, модель без приводу означає більш легкий вага, однак, косарки все одно важать не мало, тому штовхати перед собою такий пристрій протягом багатьох годин може бути утомливо навіть для міцних садівників, не кажучи вже про жінок. З цієї причини, якщо доводиться обробляти великі площі, частіше вибирають приводную газонокосарку. Однак, слід зазначити, що ці переваги можуть бути досить дорогими. Моделі найкращої якості обійдуться дорого. Крім того, косарка з приводом досить важке пристрій, яким важко маневрувати, тому покіс «затишних» куточків буде досить важким.

З огляду на ці переваги і недоліки, можна зробити висновок, що самохідні газонокосарки дуже хороший варіант для людей, які не мають жодного наміру маневрувати навколо саджанців і мають більший сад або газон.

На що ще звернути увагу?

Таким чином, бензинові газонокосарки ідеально підходять для тих людей, які хочуть легко впоратися з усіма завданнями, пов’язаними зі скошуванням трави. Вони також ідеально підходять для великих газонів. Яку вибрати газонокосарку бензинову самохідну, на що ще звертати увагу?

легкий запуск

Хороші моделі характеризуються легким пуском, тому варто пошукати модель з двигуном, який легко завести. Крім того, треба переконатися, що косарка повністю зрізає траву. Також, якщо дозволяє бюджет, можна розглянути моделі з електричним стартером. В результаті можна запустити пристрій натисканням всього однієї кнопки. Цей тип косарки створює набагато менше проблем з запуском холодного двигуна.

Модель для створення смуг на газоні

Якщо є бажання, щоб газонокосарка на газоні робила смуги, аналогічні тим, які роблять на стадіонах, варто подумати про модель з катком. Це доповнення досить просте у використанні і не вимагають від нас додаткових знань з садівництва, але в деяких випадках дозволяє підвищити статус газону і зробити його більш привабливим. Принцип такого пристрою в тому, що каток після стрижки накочує траву в напрямку руху. Наступний прохід роблять в протилежну сторону. Світло, що падає на газон, створює ефект смуг.

Модель з катком для створення смуг на газоні, як на футбольному полі

Дуже важливо також звернути увагу на те, щоб двигун відповідав розміру газону. Для дуже великій поверхні потрібен потужний двигун, який не тільки легко зможе впоратися з вимогливою травою, але і витримає тривалу безперервну роботу, яка буде набагато складнішою, ніж на невеликому газоні.

Косарка для складного рельєфу

Крім того, слід також пам’ятати про рельєф місцевості. Якщо поверхня досить рівна, то звичайна газонокосарка в таких умовах буде відмінно працювати. Проте, звичайні газонокосарки не надто зручні при роботі на нерівній поверхні. Тому, якщо місцевість горбиста або присутні ухили, краще розглянути можливість покупки самохідної косарки з однією віссю коліс.

Косарка з однією віссю і приводом дозволяє легко маневрувати навіть на нерівній місцевості.

Косарка бензинова з однією віссю для складного рельєфу

Всі косарки на колесах можуть бути використані на різних поверхнях, хоча деякі моделі будуть легше косити траву, яка росте на схилах. Слід зазначити, що в разі пагорбів і схилів, по техніці безпеки, траву завжди слід косити вгору і вниз, ніколи не поперек схилу. Крім того, косарку завжди направляють вперед, її не можна тягнути назад в напрямку ніг.

Вік і фізичний стан

Важливо пам’ятати і враховувати вік і фізичний стан людини, який буде управляти пристроєм. З цієї причини, самохідна бензинова газонокосарка може бути придатна навіть для дуже невеликих ділянок. Це ідеальний вибір, особливо якщо штовхати пристрій людині фізично важко. Більш того, самохідна косарка може бути правильним вибором, якщо ходьба за косаркою доставляє оператору багато труднощів.

Тому газонокосарка бензинова з приводом на колеса ідеально підходить для людей, які не хочуть або не можуть прикладати фізичні зусилля при стрижці газону. У той же час, треба бути обережним при використанні цього типу пристрою і уважно стежити за дотриманням техніки безпеки.

Додаткове обладнання

Хоча деякі додаткові елементи можуть збільшити вартість газонокосарки, їх також варто розглянути.

 1. мульчування. Ця опція має на увазі, перш за все, дуже дрібне подрібнення трави. Завдяки цьому можна отримати тонко нарізані шматочки трави, які можуть служити в якості природного добрива для газону. Слід уважно прочитати інструкцію, щоб правильно експлуатувати газонокосарку в режимі мульчування для досягнення найкращих результатів. Мульчування допомагає нам культивувати газон, бур’яни відростають повільніше, крім того зменшується випаровування води з грунту.мульчування
 2. Бак (мішок) для трави. Якщо ви плануєте збирати і утилізувати скошені залишки, в цьому вам допоможе ємність для трави. Такий пристрій може бути прикріплено збоку або ззаду, як правило контейнер йде в комплекті з пристроєм.

Газонокосарки – рейтинг 2017

Пошук підходящої моделі не так простий, так як пропозиція в магазинах дуже велике. З цієї причини багато хто шукає відгуки про бензинових газонокосарках і переглядають рейтинги, читають форуми і звертаються за допомогою до людей, які мають достатній досвід в садівництві і розуміють, на що слід звертати увагу при покупці.

Газонокосарки можуть сильно відрізнятися за ціною. Найдешевші переносні моделі тримерів обійдуться в 3500 рублів, прості колісні моделі без приводу на колеса доступні за 10000 рублів. Різниця між деякими моделями може бути дуже істотна. Однак, слід пам’ятати, що дуже дешеві моделі мають дуже дешеві деталі. З цієї причини краще обійти ці продукти, тому що вони можуть принести масу турбот.

Більш дорогі пристрої зроблені відомими компаніями, такими як Stihl, Stiga, Bosch, Makita, NAC. Крім того, вони оснащені більш міцними двигунами Бріггс, Honda, або інших відомих брендів. Ще одна причина, чому не варто вибирати найдешевші моделі – це їх більш низька продуктивність, а також не здатність витримувати механічні пошкодження і низька стійкість до корозії. Слід також звернути увагу на обслуговування і гарантію.

Зовнішній вигляд
Назва
цінова категорія
Потужність, к.с.
вага, кг
додаткова інформація
Hecht 40
Hecht 40 дешева 3,5 25 без приводу на колеса, ширина 40 см, об’єм травозбірника 40 л, регулювання висоти 25-50 мм Honda HRX 537C2 VKE
Honda HRX 537C2 VKE Дуже дорога 6,5 40 з приводом на задні колеса, ширина 53 см, ємність кошика 88 л, регулювання висоти 20-101 мм Hecht 5534 swe
Hecht 5534 swe Дорога 6 42 з приводом на задні колеса, ширина 51 см, кошик 60 л, регулювання висоти мм 25-75 мм Makita Plm4620
Makita Plm4620 Дорога 3,16 29 з приводом на задні колеса, ширина 46 см, об’єм корзини 60 л, регулювання висоти 20-75 мм Stiga Combi 53 SQ-B
Stiga Combi 53 SQ-B Дорога 4 33 з приводом на задні колеса, ширина 51 см, ємність кошика 60 л, регулювання висоти 30-67 мм NAC LS50-675-HS
NAC LS50-675-HS Середня 6,5 42 з приводом на задні колеса, ширина 51 см, чотиритактний двигун, регулювання висоти 25-75 мм Honda HRG 466 skea
Honda HRG 466 skea Дорога 3,8 30 з приводом на задні колеса, ширина 46 см, об’єм корзини 55 л, регулювання висоти 20-74 мм Stiga Collector 46В
Stiga Collector 46В Середня 4 22 без приводу на колеса, ширина 45 см, кошик 55 л, регулювання висоти 20-70 ммЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *