Як вибрати хороший автопилосос – потужний і надійний
Переважна більшість власників автомобілів хочуть зберігати в них чистоту і порядок. На жаль, це непросто, тому що всередині салону є багато місць і куточків, де збирається дрібне сміття. Особливо помітно це восени і навесні, коли на взуття ми приносимо в машину бруд, сльоту, пісок та інше сміття. Пилосос ідеально підходить для очищення салону автомобіля. Як вибрати автомобільний пилосос, який краще за відгуками користувачів, як вибрати модель по потужності всмоктування, вагою та іншими параметрами – про це піде мова в даній статті.

Найбільш зручним є використання невеликих ручних пилососів. Це легкі і зручні пристрої.

Які існують типи автомобільних пилососів?

Можливості ефективного очищення салону автомобіля дуже обмежені через невеликого простору. Дуже важко дістатися до багатьох місць, використовуючи звичайні щітки, а використовувати побутовий пилосос, якщо немає гаража, здається абсолютно неможливим. У таких випадках автопилосос виявляється дуже корисним пристроєм.

Його можна купити в багатьох магазинах побутової техніки та на авторинках. У продажу є різні моделі, що відрізняються різним споживанням енергії і потужністю всмоктування. Що важливо брати до уваги при пошуку правильного пристрою?

Як вибрати автомобільний пилосос найкращий для конкретних умов? Перш за все, слід визначитися з джерелом живлення. Від цього залежить вага пристрою і час його роботи.

Існують три основні типи:

 1. акумуляторні моделі;
 2. пристрої, що працюють від прикурювача;
 3. класичний автопилосос, що працює від електрики з мережі.

Призначення пилососа для автомобіля дуже широке. Він не тільки ефективно очистить салон автомобіля, але і може бути корисний у багатьох інших домашніх ситуаціях.

Автомобільний пилосос на акумуляторі, автономний

На полицях магазинів найчастіше ми зустрічаємо автопилососи на акумуляторі. Це рішення має багато переваг.

 1. Перше з них абсолютно очевидно – ми не обмежені ніякими кабелями. Бездротовий пристрій зручно використовувати майже всюди, при цьому не потрібно турбуватися про наявність електричних розеток.
 2. Крім того, таким пристроєм також легше маневрувати. У машині є багато кутів, до яких важко дістатися.

Philips MiniVac FC6150 / 01

 • ємність контейнера для пилу[л]: 0,5;
 • час зарядки[ч]: 16-18;
 • максимальний робочий час[хв]: 9-10;
 • вага[кг]: 1;
 • електроживлення: акумулятор.

Philips MiniVac FC6152 / 01

 • ємність контейнера[л]: 0,5;
 • час зарядки[ч]: 16-18;
 • максимальний робочий час[хв]: 9-10;
 • вага[кг]: 1;
 • електроживлення: акумулятор.

Severin HV 7144

 • ємність резервуара[л]: 0,2;
 • максимальний робочий час[хв]: 18;
 • ємність бака для води: 0,1 л;
 • робочий час: 18 хв.

З іншого боку, немає ідеальних рішень. Акумуляторні моделі досить важкі. Мало того, що двигун важить багато, але до нього ще потрібно додати вагу акумулятора.

Автопилосос від прикурювача

Цікавою альтернативою є автомобільний пилосос від прикурювача. Такий пристрій може мати більш високу потужність, ніж його конкурент на акумуляторі. Воно також може похвалитися постійною роботою – в цьому випадку ми не зіткнемося з неприємним сюрпризом у вигляді розрядженою батареї під час очищення салону авто. Недоліком таких пристроїв є кабель, який заплутується між сидіннями. Слід також враховувати, що, працюючи таким чином, можна досить швидко розрядити акумулятор в машині.

Популярна модель SEVERIN AH7144 WET DRY має можливість живлення 12В від гнізда прикурювача в автомобілі. Пристрій також може використовуватися для очищення килимів, штор, м’яких меблів. Працює як в сухому середовищі, так і у вологому, має зручну ручку. Завдяки зручній формі пристрою, в процесі збирання можна легко дістатися до важкодоступних місць. Висока потужність всмоктування, сучасний дизайн і хороша аеродинаміка роблять прибирання ще простіше.

Також популярною моделлю є HEYNER 12W 138W HEATER CLEANER. Вона має елегантний корпус, довжину кабелю 4 м і можливість підключення до прикурювача. Пристрій має світлодіод, що висвітлює очищається місце, що дуже зручно. Напруга живлення: 12 В.

Класичний автопилосос, що працює від електромережі

Остання пропозиція – це класична модель, що харчується від розетки і призначена для роботи в гаражі. В цьому випадку краще вибирати компактне і недороге обладнання. Бажано також, щоб пристрій був легким, тоді його вага не утруднить чистку. Важливо також звернути увагу на комплектацію – було б добре, якби в наборі було кілька маленьких насадок і щіток.

Який автопилосос вибрати?

Приймаючи рішення про вибір автопилососа, варто звернути увагу на спосіб його харчування і конструкцію, а також на додаткові функції. Таким чином, можна ефективно зіставити наявні в продажу моделі з нашими потребами.

Робочий час на акумуляторі

Якщо обрана бездротова модель, важливо перевірити час її зарядки і час роботи з повністю зарядженою батареєю. Відмінності можуть бути великими. Існують пристрої, які працюють тільки десять хвилин після довгої зарядки, що не дозволить досить ретельно очистити автомобіль.

У продажу можна знайти автопилососи, які будуть працювати вдвічі довше при повній зарядці, крім того, час зарядки буває різним. Деяким пристроям необхідно заряджатися 18 годин, іншим – вистачить всього 5 годин.

Міцний корпус

Перед покупкою також потрібно звернути увагу на якість корпусу вибраного пристрою. На жаль, є моделі з неякісного пластика. Це дуже важливо, тому що з цим приладом ми рідко обходимося делікатно. У гаражі можна упустити його на підлогу, і часто під час роботи він буде стикатися і навіть битися об різні предмети.

Потужність і її регулювання

Щоб якісно пропилососити автомобіль, потрібно вибрати прилад, який має потужність відповідну нашим потребам. Багато домашні пилососи мають занадто мало енергії для очищення автомобіля, крім того, пристрій, що працює від 12-вольта роз’єму в автомобілі або від акумулятора, також не має великого потенціалу. Простіше кажучи, якщо ви плануєте проводити часту повну очистку всього салону, то найкраще використовувати потужні автопилососи з постійним джерелом живлення від електромережі, які мають високу ефективність і щітки, які підходять для автомобіля.

Важливим моментом є здатність регулювати потужність в пристроях з живленням від батареї. Нам не завжди потрібно пилососити на максимальній швидкості. Працюючи на більш низької потужності, ми будемо економити енергію, отже, акумулятор розряджається повільніше.Важливо також заздалегідь вибрати тип джерела живлення. Якщо прилад буде працювати в гаражі від розетки 220 В, потрібно тільки звичайне обладнання, що живиться від мережі, не варто купувати акумуляторну модель. При виборі пилососа працюючого від мережі 12 В, також дуже важливо звернути увагу на його споживання енергії. Якщо, наприклад, потужність становить 60 Вт, то не у всіх автомобілях його можна підключати до прикурювача, так як потужність останнього нерідко обмежена 50 Вт. Таким чином, якщо перевищити навантаження, може згоріти запобіжник в авто і користуватися приладом не вийде.

Насадки, щітки

У портативного автопилососа також має бути кілька насадок на вибір. Широка щітка буде корисна для чищення сидінь. У свою чергу, щілинні сопла більше підходять для різних типів затишних куточків і тріщин. Чим більший набір насадок, тим легше і ефективніше буде проходити чистка авто.

Вага

Також потрібно звернути увагу на вагу пилососа. При чищенні салону автомобіля ми тримаємо його в одній руці. Звичайно, нескладно управляти таким обладнанням деякий час. Однак давайте врахуємо, що іноді нам доводиться пилососити навіть протягом кількох десятків хвилин. Крім того, ми робимо це в незручних позиціях. Вага такого пристрою не повинен перевищувати двох кілограмів. Найкраще, щоб він становив близько одного кілограма.

Хороший повітряний фільтр

Автопилосос також повинен мати ефективний повітряний фільтр. Перш за все, це необхідно, щоб весь пил, яку ми видаляємо, що не вилітала з іншого боку. Хороший фільтр також допоможе захистити двигун пристрою від забруднення, а більш ефективна фільтрація пилу забезпечує його більш тривалу роботу без проблем і з повною потужністю.

Контейнер для сміття

Останньою важливою проблемою, звичайно ж, є ємність резервуара для пилу і сміття. Ніхто з нас не хотів би переривати роботу, щоб спорожнити бак. Ручна модель з 0,2-літровим резервуаром для відходів забезпечить досить коротку роботу. Найкраще, якщо обрана модель буде мати контейнер ємністю не менше півтора літра.

Додаткові функції

Вирішуючи, який вибрати автомобільний пилосос, треба звернути увагу на його додаткові функції. Найцікавіші з них такі:

 • Збір рідин – деякі моделі можуть також збирати рідини. Це дуже корисна функція, наприклад, для збору води після талого снігу. Також можна з їх допомогою збирати бруд.
 • Фільтр, що миється – деякі моделі мають класичні фільтри, які необхідно замінювати через певний час. Але є також моделі з миються фільтрами. В цьому випадку вам не потрібно витрачати гроші на новий фільтр. Досить просто промити старий під проточною водою.
 • Док-станція – якщо не хочеться турбуватися про підключення зарядного пристрою, стане в нагоді док-станція, яка набагато зручніше. Досить просто поставити в неї пилосос, і вона повністю зарядить акумулятор. Якщо є гараж і в ньому є розетка, краще вибрати класичний побутовий пилосос. За ту ж суму, яку доведеться віддати за малопотужний автопилосос, можна купити побутовий прилад з дуже високою потужністю і насадками, що дозволяють повністю очистити салон автомобіля. Недоліком такого пристрою є відсутність можливості збирання в дорозі через необхідність підключення до мережі. Іншою проблемою є непотрібна потужність, яка не буде використана в автомобілі, а рахунки за електроенергію можуть виявитися трохи вище.

Огляд моделей, рейтинг пилососів 2017-2018

 Не варто купувати обладнання з найнижчою ціновою полки. Дешеві моделі зазвичай не можуть бути хорошим вибором – це буде тільки гаджет, потужність якого буде занадто слабкою, і продуктивність залишить бажати кращого. Ці прилади можна назвати одноразовими пристроями, які найчастіше з’являються в супермаркетах і на базарах. Вони тільки ваблять ціною, але не мають параметрів, що дозволяють очистити всі, крім дрібних крихт. На жаль, щотижневе прибирання з такими пристроями рідко можлива.

Якщо немає мінімального бюджету для покупки гарного пилососа, краще покупку не робити і зупинитися на використанні побутового пилососа. Компанії, які мають в своєму асортименті хороші автомобільні пилососи – це в першу чергу:

 • Philips;
 • Hoover;
 • Makita;
 • Cyclonic;
 • Dustbuster;
 • Clatronic;
 • Blackdecker.

Деякі з цих компаній також займаються виробництвом традиційних пилососів, адаптованих для використання в будинках.

Philips Car – це модель, що живиться від акумулятора, має додаткову можливість використовувати прикурювач. Працює дуже тихо і, крім того, дуже ефективна, але її недолік – ціна.

Доброю ідеєю від того ж виробника є модель Philips FC6093, яка коштує набагато дешевше. Прилад має власне джерело живлення і додаткові щітки, які дозволяють прибирати навіть в найбільш недоступних кутах під сидіннями. Пристрій оснащений фільтром HEPA, який захоплює невеликі частинки пилу і мікроорганізми. Надзвичайно тиха робота. Сумний одноразовий ковпачок можна мити в посудомийній машині.

Хороша модель також Hoover Jovis, вона теоретично призначена для квартир, але на практиці добре працює в автомобілі. У комплекті можна знайти щілинне сопло, невелику щітку і всмоктувальну насадку для рідини. Всі насадки виявляються дуже корисними при загальній прибирання салону автомобіля. Перевага моделі полягає в можливості вологого прибирання, а також в робочий час, яке становить 16 хвилин. Цього достатньо для прибирання всього салону машини.

Надійні пристрої також виробляє компанія Black Decker. Автомобільний пилосос black decker ACV1205 має п’ятиметровий кабель живлення, сопло для щілин і важкодоступних місць, подвійну систему фільтрів, коаксіальну автомобільну вилку, що підключається до прикурювача – все це дозволяє дуже ефективно використовувати пристрій. Дуже великий плюс – приваблива ціна.

Автомобільний пилосос Агресор від виробника «Автопрофи» досить популярний у автоаматорів. Модель має споживану потужність 150 Вт і мішок без мішка (мішок) ємністю 0,6 л. Також вона має досить довгий шнур довжиною 5 м, зручні насадки для очищення щілин і трубу-сопло для важкодоступних місць.

Який автомобільний пилосос краще – відгуки 2018

Автомобільні пилососи корисні для будь-якого водія, у якого немає власного гаража або витрачати багато часу на дорогу. Пристрої такого типу мають різну потужністю і універсальними можливостями. Діапазон цін також дуже великий, тому вибрати правильний пилосос непросто.

При виборі пристрою треба пам’ятати про головний принцип – не завжди дешево значить добре. Краще купити пристрій з більш високої цінової полки, щоб мати можливість використовувати його протягом довгого часу, не купуючи нові версії після невдалих дослідів. Також дуже важливо вивчити відгуки реальних власників різних моделей. Відгуки про використання різних моделей розміщені в формі коментарів нижче.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *