Як вибрати кліматизаторами або підлоговий кондиціонер для будинкуКоли сонце нещадно палить, стає важко працювати, вчитися, відпочивати. Можна захиститися від спеки, використовуючи відображають сонячне світло жалюзі, тимчасово допомагають запобігти перегріву кімнат. Жалюзі кілька днів досить ефективно гальмують нагрів квартири. Коли нагріваються стіни, особливо бетонні, температура піднімається занадто високо, пасивний захист виявляється недостатньою.

Тоді полегшення принесе портативний кондиціонер. Встановлювати стаціонарну спліт-систему влітку занадто пізно. Орендарям житла, офісу доведеться спочатку отримати згоду власника, що може зайняти кілька тижнів. Швидке рішення про встановлення портативного підлогового пристрої для кондиціонування повітря має переваги. У статті наведено поради, як вибрати підлоговий кондиціонер для будинку без воздуховода або з воздуховодом, що дозволяє створити комфортну атмосферу в приміщенні.

Класифікація систем кондиціонування повітря

На сучасному ринку кондиціонерів присутній широкий вибір. Вибір починається з професійних систем кондиціонування повітря для офісів, закінчуючи переносними кондиціонерами для домашнього використання. Основна, узагальнена класифікація кліматичних систем виглядає наступним чином:

 1. моделі касетного типу, що встановлюються на підвісні стелі;
 2. канальні – використовують системи труб, що ведуть до центрального блоку;
 3. мультіспліт, інвертор мультіспліт (кілька пристроїв підключені до одного блоку, розташованого зовні будівлі).

У професійних проектах можуть зустрічатися системи кондиціонування VRF, PAC, системи теплових насосів.

Для домашнього використання вибирають компактні, прості кондиціонери. Побутові моделі поділяють на:

 • охолоджуючі;
 • охолоджуючі та обігрівальні;
 • охолоджуючі та обігрівальні, здатні підтримувати постійну вологість.

Найпопулярніша група кондиціонерів для дому – охолоджуючі, які поділяють на:

 • компактні (моноблоковие);
 • двокомпонентні сплити (настінні, настінні і стельові, підлогові, спліт-інвертор).

Якщо потрібен компактний кондиціонер, але немає можливості встановити техніку на стіну, доцільно купити підлогове пристрій. Дані пристрої можуть працювати вентилятором.

Переваги підлогового кондиціонера

Компактні підлогові кондиціонери – мобільні портативні пристрої, легко встановлюються в будь-якій квартирі, офісі. Вся конструкція знаходиться в одному корпусі.

Переваги пристрою:

 1. Головні переваги – невеликий розмір, мобільність.
 2. Не вимагає складного монтажу, свердління стін.
 3. Не вимагають дотримання формальностей, дозволів власника житла, офісу.
 4. Не потрібно втручатися в конструкцію будівлі.
 5. Крім охолодження повітря, кондиціонери можуть виконувати додаткові функції:
  • сушити повітря;
  • провітрювати приміщення;
  • працювати в різних режимах – охолодження, опалення.

  Правильно підібраний прилад приносить полегшення в спеку.

  Як вибрати переносну модель, організувати кондиціонування?

  Важливий фактор вибору – ціна. Перед оцінкою вартості бажано визначитися з основними параметрами моделі, проаналізувавши наступні моменти:

  • розмір кімнати;
  • ступінь впливу сонця;
  • кількість вікон, дверей;
  • кількість людей, що знаходяться в кімнаті.

  Необхідна умова використання переносних кондиціонерів – наявність вікна. У вікно виводиться гофрована труба діаметром 10-15 см. Через трубу тепле повітря від пристрою надходить назовні.

  Маленькі моноблочні (цільні) моделі або сплати (з внутрішнім і зовнішнім блоком) можна включати практично відразу. При монтажі складна проблема – висновок назовні гнучкою трубки з великим діаметром. Простий шлях, що дозволяє вивести трубку – використання вікна. Відкриті вікна дають багато небажаного тепла від припливу зовнішнього повітря.

  Виходить, рішення не найефективніший. Варто купити спеціальний плінтус з отворами для виведення трубки, призначений для установки в отворах вікон, ролетів.

  Існують інші менш привабливі способи, як можна вивести трубу назовні своїми руками, мінімізуючи втрати охолодженого повітря. Фото рішень представлено нижче.

  способи, як можна вивести трубу кондиціонера назовні

  Портативні кондиціонери спліт більш ефективні, простіше монтуються, але зажадає місце зовні приміщення, де можна поставити зовнішній блок, наприклад, балкон. Місце установки кондиціонера залежить від довжини трубопроводу теплого повітря. Довжина визначається виробником, не змінюється. Чим довше труба, тим вище теплове випромінювання.

  Тепле повітря містить більше вологи, ніж холодний. Тому в процесі охолодження гарячого повітря прилад конденсирует воду. Періодично потрібно позбутися від води. У більшості пристроїв встановлені спеціальні контейнери, які передбачають періодичне спорожнення.

  Кліматизаторами (пристрій без воздуховода)

  Традиційний кондиціонер працює аналогічно звичайному холодильнику – «збирає» тепле повітря і виводить назовні. У цьому пристрої найбільш важливі 2 елементи:

  1. внутрішня частина (випарник) – збирає тепло, охолоджуючи повітря,
  2. зовнішня частина (конденсатор) – викидає тепле повітря назовні.

  Це основний принцип належного функціонування будь-якого кондиціонера.  Однак існують так звані кліматизатори – моделі без воздуховода. Кліматизатори не так ефективно охолоджують повітря, як традиційні моделі, а виробляють прохолодний бриз, що дає відчуття ніжного охолодження, освіження. Освіжаючий повітря створюється випаровуванням води з мокрої тканини, розміщеної всередині, через яку примусово пропускається повітря. Температура на виході на 1-3 градуси нижче температури всмоктуваного повітря.

  Потужність охолодження, потужність нагріву

  Необхідна потужність охолодження залежить від об’єму приміщення. Вимірюється потужність в кВт, позначає можливості приладу, що працює в режимі охолодження при повному навантаженні. З потужністю пов’язано споживання енергії, необхідної для виробництва потужності охолодження.

  Слід плутати потужність охолодження з потужністю, споживаної пристроєм електроенергії! Дані параметри відносяться до різних фізичних величин:

  • енергія, пов’язана з теплом,
  • електрична енергія.

  Потужність охолодження – це не кількість електрики, що використовується пристроєм. Хоча ці параметри вимірюються в однакових одиницях виміру – кВт.

  Важлива інформація – прогнозоване річне споживання електроенергії в кВт / ч, розраховується на основі стандартної моделі устрою домашнього господарства і приблизної кількості споживаної енергії. Моделі, охолоджуючі і нагрівають повітря, характеризуються також потужністю нагріву (кВт) або ефективністю нагріву (інформація вказана на етикетці приладу).

  З однією або двома трубами?

  Слід вирішити, потрібно придбати модель з однієї або двома трубами. Більшість кондиціонерів обладнані однією трубою. Тихіші, більш ефективні пристрої двотрубні. У моделях з двома трубами повітря для охолодження береться через одну трубу зовні, після охолодження надходить в приміщення.

  Портативні пристрої генерують багато шуму через роботу вентилятора, компресора. Видаваний шум порівняємо з роботою гучного холодильника (50-60 дБ). Існують моделі, що працюють тихіше або голосніше. Виробники зазвичай вказують рівень шуму на етикетці.

  Діапазон температур

  Важливо визначитися, потрібно робити тільки охолодження або потрібно, щоб прилад працював на обігрів, сушив повітря. Популярний діапазон температур, до яких виконується кондиціонування становить від 16 до 32 ° С.

  Різниця температур в приміщенні і на вулиці не повинна перевищувати 7-8 ° С.

  Щоб охолодження не принесло дискомфорт, при температурі вуличного повітря +33 градуси, температуру повітря в приміщенні не варто знижувати нижче 24 градусів. Тоді прилад принесе прохолоду, полегшення, не викличе неприємні відчуття, пов’язані з різким перепадом температури при виході на вулицю.

  Інші корисні функції

  • Зручна добавка – колеса, що дозволяють легко переміщати кондиціонер.
  • Турбоохлажденіе дозволяє приладу працювати в режимі максимальної потужності, швидко охолодити приміщення.
  • Алергікам, сім’ям з маленькими дітьми корисні системи додаткової фільтрації повітря, що допомагають очистити повітря від пилу, алергенів, грибків.
  • Швидкості роботи вентилятора. Зазвичай швидкостей 2-3.
  • Осушувач повітря – важлива можливість для приміщень з підвищеною вологістю, наприклад, кухні.
  • Дистанційне керування дозволяє дистанційно керувати пристроєм.
  • Зручне рішення – таймер, що дозволяє встановлювати режим роботи в обраних інтервалах часу.

  Рівень шуму

  Вибравши модель, слід ретельно перевірити технічні параметри. Часто трапляється, що виробник рекламує товар не зовсім чесно, наприклад, потужність охолодження вказує при найвищій швидкості вентилятора, а рівень шуму – при найнижчій. У дитячій кімнаті, офісі, рівень шуму не дозволить користуватися моделлю на високій потужності.

  У житловому приміщенні рівень шуму не повинен перевищувати днем ​​50 дБ (А).

  Енергоефективність, ефективність охолодження

  Енергоефективність кондиціонера визначається відношенням потужності охолодження до кількості електроенергії, необхідної для її досягнення, а також ставленням потужності обігріву до кількості витраченої електроенергії. Чим енергоефективність вище, тим вище ефективність роботи кондиціонера.

  Важливо проаналізувати обсяг охолоджуваного повітря, що вимірюється в м³ / год. Чим вище значення, тим швидше, ефективніше проходить охолодження. Важливий аспект – діапазон потужності (наприклад, 500/1000 / 1500W) щодо режиму охолодження (низький / середній / високий). Чим більше діапазон, ефективніше і комфортніше буде охолодження.

  Потужність 1 кВт достатня для охолодження / нагрівання 10 м² кімнати. Перераховуючи потужність на кубатуру, можна припустити, що показник становить 25-30W за м³.

  Висновок

  У спекотні літні дні немає нічого кращого, ніж прохолодна кімната зі свіжим повітрям. Бажану прохолоду легко отримати за допомогою кондиціонування повітря, переваги якого давно визнані. На жаль, не завжди існує можливість встановити настінний кондиціонер. Рішення проблеми – портативний кондиціонер, що дозволяє дешево і просто знизити температуру перегрітої квартири.

  Відгуки

  Портативний кондиціонер – недосконале рішення, продуктивність пристрою обмежена. Перед покупкою варто виконати ретельний аналіз параметрів пристрою. Відгуки про експлуатацію пристрою, переваги, недоліки, можна залишити в формі коментарів.  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *