Як вибрати колір кухонного гарнітура?Як вибрати колір кухонного гарнітура?

У дизайні інтер’єру практично немає кордонів і рамок, за які не можна заходити. Ми облаштовуємо своє житло відповідно до своїх власних смаків. Однак, варто також брати до уваги сучасні тенденції і деякі правила, яким радять дотримуватися дизайнери інтер’єру.

B пошуках натхнення, бажаючи створити щось оригінальне, ми розглядаємо багато пропозицій, вивчаємо останні тенденції, шукаємо нові рішення, намагаємося об’єднати різні текстури та кольору. Чіткі і яскраві кольорові акценти іноді можуть змінити весь стиль кімнати. Тому дуже важливо обміркувати, якого кольору вибрати кухонний гарнітур. Вибрані кольори відображають нашу індивідуальність, стиль життя і творчості. Крім невеликих декоративних елементів яскраві кольори можуть також з’являтися на фронтах шаф. Їх присутність може бути тільки на деяких частинах шаф або на всіх фронтах. Все залежить від інтенсивності відтінку і фону.

Значення кольору в дизайні інтер’єру

Кольори в дизайні меблів є одним з ключових компонентів, які впливають на її кінцевий вигляд, і враження, яке вона буде створювати після установки. Правильно підібрані, вони можуть візуально збільшити невеликий простір, зробити його стриманим і спокійним, а контрастні відтінки, навпаки – будуть його стимулювати. Неправильно вибраний відтінок може зіпсувати добре сплановану кухню, змінити сприйняття кімнати і настрій. Колір шаф може надати характеру будь-якій кімнаті. Після того, як ми зробимо вибір, ми сміливо можемо приділити час підбору правильного кольору стін, плитки та фартуха кухні.

Перш ніж вирішити, як правильно вибрати колір кухонного гарнітура, слід визначитися, яку кухню ми хочемо мати? Як правило, варіантів небагато:

 • тихе і спокійне;
 • помірну і збалансовану;
 • веселу і трохи божевільну.

Значення кольору в дизайні інтер'єру Значення кольору в дизайні інтер'єру Значення кольору в дизайні інтер'єру

Теплі і холодні кольори і їх вплив на людину

Всі кольори поділяються на теплі і холодні. Який з них використовувати, слід визначити, з огляду на наступні принципи:

 • темні кольори зменшують простір;
 • світлі – сприяють його візуальному збільшенню.

Теплі і холодні кольори і їх вплив на людину

Крім того, вирішуючи, якого кольору краще вибрати кухонний гарнітур, бажано також враховувати наступні правила:

 1. в маленькій кухні невеликий кухонний гарнітур в темному кольорі в більшості випадків буде виглядати переважною;
 2. для дуже невеликих кімнат краще підходять пастельні тони, світлі і холодні;
 3. якщо кухня сполучена з вітальнею, вона повинна мати такий же дизайн, стиль і використовувати ті ж кольори;
 4. чим менше кухня, тим менше у нас вибір в діапазоні відтінків гарнітура і елементів оздоблення;
 5. в невеликих кухнях для шаф ідеально підходять лаковані фасади, вони доступні в різних кольорах – від білого, до жовтого, рожевого, зеленого і чорного.

Кольори на фасадах можуть бути змішаними. Наприклад, можна розглянути поєднання чорного і білого, сірого і жовтого, жовтого і синього. Можна, наприклад, в жовтій кухні фасади двох шафок зробити блакитними або в кольорі графіт, таке рішення зробить композицію яскравішим і цікавішим.

Колір в великій мірі відповідає за атмосферу на кухні.

 • світлі і холодні кольори, такі як блакитний, сірий, прохолодний зелений діють заспокійливо на нашу психіку;
 • теплі кольори: жовтий, червоний, цегляно-червоний, рожевий відмінно підходять для місць, де мало денного світла, вони створюють дружню атмосферу.

Беремо до уваги освітлення

Ще одне дуже важливе питання, який варто враховувати при виборі кольору кухонного гарнітура – це природне і штучне освітлення кімнати. Варто звернути увагу, як обраний колір поводиться при денному і штучному світлі. При недостатньому освітленні деякі відтінки стають занадто темними і зовсім іншими, ніж при яскравому денному сонячному світлі. Особливо неприємні ефекти можуть виникнути з відтінками з червоною палітри. Продуманий світло на кухні, не тільки подбає про наших очах, але також ефектно підкреслить колірний ефект.

Як вибрати колір кухонного гарнітура – фото ідей

Перш ніж прийняти конкретне рішення варто розглянути основні відтінки і їх характеристики, а також подивитися фото цікавих ідей, як може виглядати кухня в тому чи іншому оформленні.

Зелена кухня

Соковитий зелений колір розслабляє, він не тільки освіжає стиль, а й стимулює розум, допомагає досягти душевної рівноваги. Зелений нагадує нам про живу природу, траві і деревах, тому підходить для тих, хто цінує рівновагу і спокій. В інтер’єр він вводить м’якість, спокій, сприяє релаксації, майже як на лоні природи. Зелені кухонні фасади пожвавлять простір.

Зелена кухня

Зелена кухня

Інститутом Pantone у 2017 році зелений був обраний кольором року, тому у нього є всі шанси придбати особливу популярність, в тому числі, в дизайні інтер’єру.

Зелена кухня

Помаранчевий кухонний гарнітур

Підбадьорливий характер кімнаті може надати помаранчева меблі. Цей інтенсивний колір надихає і стимулює діяльність. Таке рішення рекомендується для людей активних і творчих. У кімнаті з помаранчевої меблями тепло і радісно. Цей відтінок символізує творчість і відкритість.

Помаранчевий кухонний гарнітур Помаранчевий кухонний гарнітур

Динамічний червоний

Червоний – це темперамент і динамізм, він підходять дуже активним людям, і викликає радість і бажання діяти. Це також колір, який надихає на романтизм і асоціюється з любов’ю. Однак, використання червоних відтінків в інтер’єрі вимагає поміркованості та належної оправи. Надлишок червоного може придушити і змусити нас нервувати. Краще якщо червоний буде поєднуватися з білим і чорним. Червоні фасади меблів можуть посилити апетит.

динамічний червоний динамічний червоний

Блакитна і синя меблі

Блакитний у нас часто асоціюється зі свободою і безмежними просторами, як блакитне небо або синє море. Його глибина заспокоює розум і підвищує концентрацію уваги, створюючи гармонію і стимулюючи творчість і винахідливість. Широкий діапазон відтінків блакитного допоможе кожному знайти свій тон, в якому він будете відчувати себе добре. Блакитні кухонні фасади символізують відкритість і гостинність.

Блакитна і синя меблі Блакитна і синя меблі Блакитна і синя меблі Блакитна і синя мебліКухонний гарнітур фіолетового кольору

Фіолетовий називається кольором надії. Він призначений для хоробрих людей з високою самооцінкою і багатою уявою. Колір використовується як заспокійливий доповнення до інтер’єрів з королівським характером, пов’язаний з багатством і перемогою. Він має багато відтінків:

 • гаряча фуксія ідеально підходить для успішних жінок;
 • ніжний фіолетовий приносить таємницю і містику;
 • темний фіолетовий підійде для гламурного інтер’єру;
 • вибілена бузок стане прикрасою кухні в стилі прованс.

Кухонний гарнітур фіолетового кольору Кухонний гарнітур фіолетового кольору Кухонний гарнітур фіолетового кольору

Сонячний жовтий

Жовтий у нас асоціюється з сонцем, він пов’язаний з життєвою енергією, молодістю і силою. Це теплий колір, який приносить задоволення життям, оптимізм і щастя. Жовтий може бути насиченим або дуже м’яким і ніжним – так само, як наш характер. Його присутність на кухонних фронтах допоможе зняти напругу і додасть нам впевненості.

сонячний жовтий сонячний жовтий сонячний жовтий

Відтінки бежевого

Відтінки бежевого і пісочного є перевіреним вибором для кухонного гарнітура. Вони стійкі до скороминущої моді, і завжди виглядають зі смаком. Ніжний бежевий зможе ввести в кухню теплу і затишну атмосферу.

відтінки бежевого відтінки бежевого відтінки бежевого відтінки бежевого

Коричнева кухня

Коричневий часто є основою для багатьох предметів меблів, він нагадує нам про натуральної деревини. Його різноманітність залежить від ступеня насиченості – від світлих, майже бежевих, до темних відтінків венге. Цей природний теплий колір часто зустрічається на фасадах і корпусах кухонних меблів. Коричневий розповсюджений у навколишньому середовищі, він пов’язаний з колористикою природи, стабільністю і міцністю. Також часто він зустрічається і в інтер’єрах, тому що коричневі шафи дуже популярні і позачасові.

коричнева кухня коричнева кухня

Кухонний гарнітур сірого кольору

Сірі тони вважаються нейтральними. Для того, щоб зробити їх цікавішими, їх треба об’єднати з іншими, більш виразними тонами, які пожвавлять монохромний сірий і будуть красиво виглядати на його фоні. Сірий підходить для людей загадкових і укритті. Він добре гармонує з мінімалістським стилем і сучасними тенденціями в дизайні, заснованими на простих формах і прозорості. Сірі фронти є синонімом елегантності і стилю.

Кухонний гарнітур сірого кольору Кухонний гарнітур сірого кольору

Більшість варіантів виконано в світло-сірому, але є також цікаві пропозиції в глибоких відтінках графіту і яскраво сизому. Цікаво відзначити, що відповідно до останніх тенденцій дедалі популярнішою стає кухонні меблі в чорному і синьому тонах. Вона вважається дуже благородною і вишуканою.

Рожева кухня

Світло-рожевий – це відтінок дуже жіночий і свіжий, він викликає приємні асоціації. Прийнявши рішення про введення його на фасадах кухонних шаф, варто подбати про компанії сильного контрастного кольору. Для більш темного відтінку краще вибрати білий, світло-сірий або бежевий фон.

рожева кухня рожева кухня рожева кухня

Білосніжний кухонний гарнітур

Білі меблі дуже універсальна, тому в даний час часто використовуються в дизайні інтер’єру. В інтер’єрах часто можна побачити дует білого і чорного, ця комбінація є хорошим фоном для введення інших кольорових акцентів. Білі меблі підходить майже в будь-який стиль. Білий і сірий сьогодні два наймодніших відтінку сучасної кухні.

Білосніжний кухонний гарнітур Білосніжний кухонний гарнітур Білосніжний кухонний гарнітур

Білий і природні тони дерева є позачасовим поєднанням. Ми можемо бути впевнені, що таке рішення ніколи не вийде з моди. Для кухні будуть кращими доповнення до такого інтер’єру в різних відтінках зеленого – посуд, серветки, зелень в горщиках.

Протягом декількох сезонів білий гарнітур був найпопулярнішим рішенням. У білій кухні можна легко змінити дизайн за допомогою барвистих аксесуарів та обладнання. Цікаво, що всупереч видимості, на білій меблів менше видно забруднення.

кухонний гарнітур кухонний гарнітур кухонний гарнітур

Сполучення різних кольорів

Розмірковуючи, який колір кухонного гарнітура вибрати для кухні, варто задуматися – в компанії якого кольору обраний нами відтінок буде виглядати краще за все. Необхідно так вибрати колірну гамму, щоб всі члени сім’ї відчували позитивну енергію і були задоволені вибором. Іноді досить порівняти два кольори, щоб з’ясувати, що вони запали нам у душу.

Сполучення різних кольорів

Якого кольору вибрати кухонний гарнітур – фото різних сполучень

Цікавий дизайнерський спосіб – комбінування різних відтінків. Але це варто робити зі смаком. Найбезпечніший спосіб – це поєднувати нейтральні тони, тобто, білий, чорний і сірий, які підходять до будь-якого відтінку. В інших випадках, є три можливі способи вибору кольору колірного колеса.

 1. монохромне поєднання – коли все підтримується в одному кольорі, наприклад, синій з різною насиченістю.монохромне поєднання
 2. сусідні кольору – вибір тонів, близьких один одному в колірному колесі, наприклад, жовтий, помаранчевий і червоний.сусідні кольору
 3. Принцип тяжіння між протилежностями – в цьому випадку використовуються ефектні контрасти, наприклад, чорний і білий, білий і червоний, коричневий і жовтий і т.д.Принцип тяжіння між протилежностями

Найпопулярніші кольори для кухні сьогодні – це білий і сірий. Проте, все частіше зустрічаються і більш барвисті пропозиції. Важливо, однак, пам’ятати, щоб відтінків не було занадто багато, інакше це буде виглядати занадто утомливо. Ось чому хорошим рішенням буде обмежити діапазон і використовувати не більше трьох відтінків. Більш яскраві тони фасадів зможуть приглушити білі або світло-сірі стіни. Якщо ж обрані світлі фасади гарнітура, то можна вибрати яскраві шпалери або фарбу для стін.

Коли ми будемо втомлюватися від яскравих фасадів, їх можна легко змінити, перефарбувавши або переклеївши шпалери, що зробити набагато простіше, ніж поміняти фасади меблів. При виборі шаф, краще вибрати універсальні і нейтральні тони – білий, відтінки сірого, бежевий. Всі інші тони можна легко пристосувати до них.

Яскравий гарнітур є рішенням не тільки для хоробрих. Це, перш за все, спосіб оживити наш простір – додати йому енергію, бадьорість і адекватне вираження.

Меблі для кухні більше не повинна бути одноманітною і сіро-бурою. Прийшов час насолодитися яскравими фарбами і дивовижними поєднаннями. Правильний вибір відтінку буде позитивно впливати на наш настрій. Білий колір, який протягом декількох сезонів домінував, сьогодні варто об’єднати з більш сміливими тонами. Мистецтво комбінування відтінків і компіляції є цікавою альтернативою готовим гарнітурам, пропонованим роздрібними продавцями меблів. Плануючи колористику самостійно, ми може повністю адаптувати нашу меблі до нашої особистості.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *