Як вибрати кухонні змішувачі для мийки: одні важелі і двохважелі, сенсорні, з висувною лійкоюСистеми каналізації були вже в древніх містах, таких як Рим і Афіни. Стародавні використовували розкішні салони для купання, в яких красувалися складні крани з мармуру, срібла або золота.

Згодом системи водопроводу змінювалися, і на рубежі вісімнадцятого – дев’ятнадцятого століть, водопостачання з’явилося в кухонних інтер’єрах. Цікаво, що тільки в 1937 році з’явилися комфортабельні змішувачі з одним важелем. Перше такий пристрій було запатентовано американським винахідником на ім’я Альфред Моєн. Він, відкручуючи класичний Двохважеля кран, обпікся і вирішив придумати нове, більш зручне пристрій для регулювання подачі води.

На сьогоднішній день ринок пропонує різноманітні кухонні змішувачі для мийки: з висувною лійкою, зі штучного каменю, з фільтром, одно- і двохважелі, терморегуліруемие, сенсорні крани безконтактні. Можна купити також пристрої з можливістю фільтрації води і багато інших. Їх функціональні можливості, як правило, йдуть рука об руку з прекрасним дизайном. Дизайнери сповнені ідей, вони створюють крани зі сталі і латуні, мінімалістичні і стилізовані, монохромні, а також кольорові змішувачі для кухні. Тож не дивно, що вибрати кран на кухню – це сьогодні не найпростіше завдання! У цій статті ми постараємося підказати, що потрібно шукати при купівлі ідеального кухонного крана.

Який вибрати змішувач: настінний або розташований на раковині?

На ринку є дві основні моделі кухонних кранів з точки зору монтажу:

 • розташовані на раковині (вбудовані в саму раковину або стільницю біля неї);
 • настінні (підводка при цьому захована в стіни і закрита шаром штукатурки).

Розглянемо обидва варіанти і особливості їх вибору докладніше.

Кран, вбудований в мийку

У сучасних кухнях, як правило, використовують крани, що вбудовуються в кухонну раковину. Такі моделі змонтовані на стільниці або на самій раковині. Залежно від раковини, крани можуть бути розміщені між її камерами чи в одному з кутів. Установка крана проста – під раковиною знаходяться еластичні гнучкі шланги, які проводять гарячу і холодну воду.

На що звернути увагу при покупці?

 • При покупці моделі, що вбудовується в мийку, слід перевірити, щоб її розмір відповідав конструкції раковини.
 • Для великих або двокамерних раковин краще вибирати поворотні моделі.
 • Деякі декоративні варіанти, виготовлені з порцеляни або граніту, підходять тільки для окремих раковин.
 • Якщо раковина знаходиться під вікном, треба переконатися, що кран не буде заважати відкриттю стулки вікна, крім того, підвіконня не повинен доставляти вам незручність.
 • Слід звернути увагу на форму, нахил і висоту носика. Правильно обрана модель дозволить потоку води падати в центр кухонної раковини. Таким чином можна буде легко мити посуд, заповнивши камеру раковини водою.

Змішувач фірми grohe з висувною лійкою, фото

 • Висота носика повинна дозволяти мити в раковині високі каструлі або обмити рибу, шматок м’яса великого розміру.
 • Дуже зручно, якщо носик оснащений висувною лійкою. Завдяки такій конструкції, шланг, прихований всередині, дозволить легко заповнити посудину з водою, що стоїть на столі, а також надасть можливість ретельно прополоскати відсіки раковини.

Моделі зі штучного каменю, фото

Настінні моделі

Настінні моделі кріпляться до роз’ємів для гарячої і холодної води, розміщеним в стіні. Їх ще називають вбудованими. Раніше це було найпоширенішим сантехнічним рішенням для кухні, але з часом така конструкція втратила популярність. Такий поворот подій був пов’язаний з необхідністю руйнування частини стіни, якщо з’єднання або сам кран ламався.

Сьогодні багато дизайнерів повертаються до конструкції настінного вбудованого крана, слідуючи моді на мінімалістські інтер’єри хай-тек. Крім того, власники маленької кухні оцінять практичну сторону вбудованих моделей, так як моделі, заховані в стіні, дозволяють забезпечити значну економію простору. Найчастіше вони мають два важелі для регулювання температури. Добре, якщо модель має обмежувач максимальної температури, що дозволить уникнути опіків. Довжина носика повинна бути обрана таким чином, щоб струмінь води падала точно в центр кухонної раковини.

Конструкції можуть мати пряму і вигнуту форму. Якщо ви часто миєте каструлі або більш великі об’єкти, варто придбати арочні моделі.

Люди, які можуть похвалитися великим кухонним простором, використовуючи це рішення, зможуть підкреслити відмінний дизайн, а також отримають можливість створити гармонійний інтер’єр в мінімалістському дусі. Не варто побоюватися можливих поломок таких систем, сьогодні на вбудовані моделі виробники дають гарантію до 20 років!

Який краще кран: Двохважеля або змішувач?

Це ще одне питання, яке має велике значення при виборі модних і функціональних сантехнічних приладів для кухні.

 • Одноважільні. Двохважелі варіанти – стали першими моделями, які з’явилися в будинках і квартирах. Тільки в кінці 30-х років з’явилася інноваційна альтернатива – конструкції з одним важелем. Цей тип конструкції дуже зручний – за допомогою одного важеля можна встановити бажану температуру води і отримати потрібну силу потоку. Більш того, при цьому набагато простіше працювати на кухні – якщо руки брудні, а ручка важеля досить довга, можна включити воду навіть зап’ястям, щоб не забруднити кран.
 • Двохважелі. На жаль, двохважелі моделі набагато слабкіше виглядають з точки зору функціональності. Роздача гарячої та холодної води в них здійснюється за допомогою окремих клапанів, які, на думку багатьох, іноді незручні і часто сприяють збільшенню споживання води. Великий плюс цього варіанту – це стильний дизайн. Ефектні моделі з двома важелями припадуть до смаку любителям класичного дизайну, особливо в дусі ретро.

Нові технології

Сучасні дизайнери сповнені ідей з розробки нових, більш красивих кухонного приладдя з більшою функціональністю.Сенсорні крани з інфрачервоним датчиком

Хорошим прикладом сучасних рішень можуть бути моделі з інфрачервоним датчиком, які також називають безконтактними або сенсорними. Вони все частіше зустрічаються в громадських місцях, а також квартирах і будинках. Принцип сенсорних кранів простий: досить помістити руки під кран, і вода буде текти з нього сама. Це здійснюється за допомогою інфрачервоного датчика, який реагує на тепло рук.

Безконтактні крани виявляються надзвичайно практичними особливо на кухні, де в процесі приготування їжі у кухаря часто бувають брудні руки. Тоді йому доводиться відкривати крани зап’ястям, щоб не вимазати все навколо в тісто, м’ясо, рибну луску. Крім того, такий варіант істотно впливає на економію води, так як потік сам негайно відключається, як тільки ви приберете руки з-під крана. Основним недоліком цих моделей є дуже висока ціна.

Термостатичні моделі

Це також дуже функціональна модель. Пристрій оснащений двома ручками – одна дозволяє встановити температуру води, друга – силу потоку. Автомат стежить за правильною температурою, до того ж, абсолютно нечутливий до тиску гарячої та холодної води. Завдяки цьому пристрій управляється за допомогою однієї руки. Крани цього типу забезпечені спеціальним замком безпеки, який запобігає випадковому включенню води при температурі вище 38 ° С. Недоліків у цих моделей практично немає. Але слід враховувати, що термостатичний змішувач повинен бути підключений до електрики.

Багатофункціональні крани

Цікавою альтернативою класичним конструкцій, також можуть бути багатофункціональні моделі, наприклад, з вбудованим фільтром водопровідної води або з вбудованим нагрівачем. Перше з цих пристроїв підключається до спеціальної системі фільтрації, яка видаляє всі домішки з води. Очищення здійснюється завдяки потужним вугільним картриджем і керамічним фільтрам. Пристрій фільтрації відносно невелика і може поміститися в дуже невелика шафа під раковиною.

Носик з вбудованим фільтром для води, фото

Модель крана з нагрівачем здатна швидко досягти високої температури води, так що не доведеться довго чекати, поки вона закипить, якщо набрати її в каструлю. Розробники підкреслюють, що це не тільки зручно, але й значно економить електроенергію. Крани з попереднім підігрівом оснащені спеціальною системою безпеки для захисту членів сім’ї від можливих опіків. Пристрій нагріву води, а також система фільтрації встановлюються під раковиною.

Сучасні крани мають вбудовані фільтри для очищення води, вбудовані дозатори рідкого мила і контроль температури. Деякі моделі можуть мати навіть оригінальний індикатор, який показує температуру води, що подається.

Дизайн в різних стилях

Практичні питання вже вирішені, тепер залишилося вибрати відповідний дизайн сантехнічного обладнання. Сучасні пристрої можуть мати різні форми, покриття і кольору.

Варіанти покриття

Ми можемо вибирати такі варіанти:

 • гранітне – цей вид має стійкість до подряпин;
 • хромоване – це покриття підходить до сучасних інтер’єрів, блискучий глянець дає гарний ефект;
 • керамічне – підходить для класичних інтер’єрів, дуже міцне і найдорожче.

Але, незалежно від ціни, покриття буде все одно руйнуватися, якщо ми будемо застосовувати для очищення чистячі засоби, які не рекомендовані виробником.

Як підібрати кран до дизайну інтер’єру кухні?

 • До мінімалістичному дизайну. Для тих, хто цінує мінімалістичний інтер’єр, підійдуть прості хромовані моделі. Це можуть бути настінні варіанти для прихованого монтажу, або настільні або вбудовані. Важливо, щоб вони мали простий, кілька геометричний вид. Сьогодні, дуже популярні моделі м’якого пуризму (софт-пуризм), які мають тонкі, обтічні форми, додаючи своїм виглядом в інтер’єр мир і гармонію.
 • До скандинавському інтер’єру. На кухню в скандинавському стилі чудово підходять крани чорного або білого кольору. Найбільш популярними є моделі з носиком у вигляді акуратної дуги.
 • Для кухні ретро. Для любителів ретро-стилю дизайнери створюють стилізовані моделі. Багато з них викликають захоплення, завдяки своїм характерним хрестоподібним рукояткам, а також шикарним прикрасам з порцелянової інкрустацією. Такі фантазійні, складні крани ідеально поєднуються з атмосферою кухні в стилях: прованс, сільському, англійською або потертий шик.
 • Змішувач під камінь для кухонного миття з натурального або штучного каменю. Є дуже оригінальні моделі, керамічне покриття яких імітує камінь. Такі крани ідеально підходять для раковини з натурального або штучного каменю.

Змішувачі для кухні поступово модернізуються і їх дизайн стає все більш і більш інтригуючим. Сьогодні у нас є безліч можливостей, що дозволяють підібрати кухонні крани під колір раковини, що імітують натуральний камінь, з безліччю цікавих функцій. Зрештою, давно минули ті дні, коли кран був оснащений тільки однією кнопкою, і холодною водою.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *