Як вибрати Ломтерізки для будинку?Як вибрати Ломтерізки для будинку?

Мрія кожної господині – рівно порізані шматочки хліба, ніжна, тонко нарізана шинка або сир. Гарного ножа для досягнення цієї мети не досить, для цієї мети краще всього підійде ломтерезка електрична для будинку. Важливо, щоб вона була безпечною для пальців, гострої і міцною. Як вибрати Ломтерізки, на що звертати увагу при покупці? Ми допоможемо вам вибрати ідеальну модель.

Як вибрати Ломтерізки для будинку?

Тільки тонко нарізані скибочки в’яленого м’яса дозволяють відчути його справжній смак, а також дають можливість насолодитися естетичним задоволенням від красиво оформленого бутерброда або страви з м’ясною нарізкою. У свою чергу, тонкі скибочки хліба дають можливість смакувати те, що ми кладемо на нього.

Крім того, щоб приготувати хороший стейк, ми повинні розрізати товстий шматок м’яса. Регулювати товщину різання, особливо простим ножем для приготування їжі досить важко. І в цьому випадку хороша ломтерезка буде корисною.

ломтерезка електрична

Яка ж найкраща ломтерезка для будинку? Краща – це та, яка обрана з урахуванням індивідуальних потреб, а також безпечна у використанні. Перед тим, як вибрати Ломтерізки, треба розібратися з функціями, відмінностями та особливостями приладу. Розглянемо їх.

нарізка

Типи скиборізок

Існує два основних види електричних скиборізок – окремостояча і вбудована. Крім того є також ручні механічні моделі.

Ломтерезка окремостояча

Це пристрій, включає в себе:

 1. корпус;
 2. обертається ріжучий інструмент;
 3. напрямна (лоток), яка використовується для різання продуктів, таких як хліб, м’ясо, сир, м’ясо, овочі.

Більшість моделей, доступних в магазинах – це універсальні різання, але на ринку існують також спеціалізовані пристрої, призначені для різання тільки одного виду продукції, наприклад, хліборізка.

Отдельностоящие портативні пристрої можуть мати відмінності в конструкції, деякі з них мають кришку панелі. Моделі розрізняються за якістю – типу використовуваних матеріалів, кількістю і типом ножів.

Ломтерезка окремостояча

Вбудована ломтерезка

Цей прилад являє собою рішення для тих, хто оформляє кухню своєї мрії і намагається не захаращувати стільницю кухонною технікою.

Залежно від моделі, пристрій розміщують в шафі або ящику. На жаль, такі моделі зазвичай значно вужче, ніж окремо стоячі, а ціни на Ломтерізки призначені для вбудовування можуть бути вище.

Вбудована ломтерезка

Перевагою таких пристроїв є те, що вони працюють тихіше, ніж окремо стоячі моделі, крім того, мають більше гарантій безпеки.

Механічна ломтерезка

На ринку існують також механічні моделі – для яєць, картоплі фрі, лимонів або цибулі. Пропозиція таких товарів досить велике. Вони дуже корисні, так як допоможуть нарізати певні продукти швидше, ніж ножем. Крім того, вони економічні – не споживають електроенергію.

механічна ломтерезка

Пристрій і продуктивність

Основними елементами конструкції Ломтерізки є:

 • корпус;
 • обертовий диск-ніж;
 • піддон;
 • штовхач.

Саме від ножа і піддону в значній мірі залежить якість пристрою. При покупці треба дізнатися, з яких матеріалів вони зроблені.

пристрій Ломтерізки

Ротаційний ніж

Щоб мати можливість якісно нарізати продукти, які ми кладемо на піддон, нам потрібен хороший ніж. Який з них вибрати?

Слід звернути увагу в першу чергу на матеріал, з якого він зроблений. Безумовно, це повинна бути нержавіюча сталь, ідеально підходить також титан, але інші рішення краще не розглядати. Деякі професійні моделі оснащені роторним ножем з нержавіючої хром-вуглецевої сталі – вона довговічніша.

Важливий фактор при виборі типу ножа Ломтерізки – це його призначення. Багатофункціональні пристрої мають тільки один, універсальний ніж, як правило, з зубцями. Є також моделі зі спеціальним ножем для м’яса і сиру, який має рівний край, що робить різання більш точною. Цей ніж дуже зручний для нарізки сирої шинки, м’якого сиру, овочів.

Ринок, на щастя, пропонує багато моделей скиборізок з додатковим ножем з гладким лезом.

ротаційні ножі

Діаметр ножа особливо важливий, коли треба нарізати великі шматки, наприклад, м’яса або хліба. Стандартні побутові Ломтерізки мають лезо з діаметром від 17 до 19 см. Діаметр ножа професійного обладнання сягає більш ніж 30 сантиметрів.Піддон

Іншим важливим елементом є піддон Ломтерізки. Це піднос, на якому розташовується продукт, призначений для нарізки. Багато Ломтерізки оснащені висувним лотком, званим також кареткою.

Слід звернути увагу, перш за все на те, з чого виготовлена ​​ця частина приладу. Піддони зі сталі, безумовно, більш довговічні, тому корисні, якщо треба використовувати слайсер часто.

Пластиковий лоток підійде для будинку, де пристроєм будуть користуватися лише час від часу. Він легше, що дозволяє легше переміщати пристрій з місця на місце.

Якщо ви дбаєте про точність різання і простішому притисканні продукту до леза, краще вибрати модель з похилим піддоном і ножем. Наприклад, слайсер Bosch MAS 9101.

Bosch MAS 9101

Штовхач

Обов’язковий елемент кожного пристрою – це штовхач, який притискає продукт до ножа. Він не тільки допомагає в точної різання, але і захищає пальці від ножа. Модель без нього краще не купувати.

штовхач

Корпус

Вирішуючи, яку вибрати Ломтерізки для будинку, безумовно, варто звернути увагу на корпус і матеріал, з якого він зроблений. Важливі також його розміри і дизайн.

 • пластикові корпуси підходять для домашнього використання – вони легкі, тому прилад легко переміщати з місця на місце. На жаль, вони недовговічні.Пластиковий корпус
 • Корпуси з металу довговічніші, але і більше важать. Як правило, вони використовуються в ресторанах або в магазинах.Корпус з металу

Той, хто шукає практичний пристрій, який не займає багато місця на кухні або хоче використовувати прилад під час подорожей, може вибрати розкладну модель.

Слід також звернути увагу на конструкцію і розміри. Великі і грубі Ломтерізки НЕ будуть добре виглядати на кухонному столі. На щастя, у продажу з’являється все більше і більше моделей з ергономічним і компактним корпусом.

Zelmer Alexis Young

Функції та регулювання

Контроль роботи, пуск-стоп

Скиборізки розділені на ті, які, коли включені, працюють без перерви, і ті, чия робота регулюється натисканням на кнопку і відпуском. Друге рішення набагато безпечніше і дає нам повний контроль над процесом різання.

Кнопка увімкненняБезперервна робота корисна, якщо для притиснення продукту ви можете використовувати тільки одну руку, або в ситуації, коли, наприклад, треба нарізати великі шматки, або просто часто і багато нарізати (довго утримувати кнопку може бути утомливо). Хорошим рішенням в цьому випадку може бути також модель з двома режимами роботи – переривчастим і безперервним.

Увага! Вибираючи Ломтерізки для будинку, яка краще, важливо розуміти, що хороша модель повинна бути безпечною. Важлива функція Ломтерізки – це можливість запобігти випадковому спрацьовуванню. Це основний і дуже важливий параметр, особливо якщо в будинку є діти. Це спеціальна захисна кнопка, щоб включити пристрій. Таке рішення може бути знайдено в більшості моделей, наприклад, в Zelmer Alexis Young 294.6, фото якої представлено вище.

Діапазон товщини різання

Дуже важливий параметр, який в значній мірі впливає на якість – це діапазон товщини нарізки. Регулювання товщини виконують спеціальним перемикачем. Слід звернути увагу на те, щоб маркування на перемикачі була добре помітною, тоді настройка приладу не буде викликати труднощі.

Діапазон товщини різання

Більшість моделей забезпечують регулювання товщини нарізки від 0 до 15-22 міліметрів. Різниця в величині верхньої межі діапазону має важливе значення для людей, які хочуть нарізати, наприклад, котлету або біфштекс і яким потрібен різак, здатний нарізати товсті шматки.

Професійне обладнання, адаптоване для використання в ресторанах і магазинах, має більш широкий діапазон товщини різання, часто до 30 міліметрів.

Діапазон товщини різання

Швидкість нарізування і потужність Ломтерізки

Ще одна корисна функція – це регулювання швидкості різання. На жаль, це дозволяє зробити не кожна модель. Таке регулювання робить процес різання – в залежності від продукту і потреб швидше або повільніше і більш точним. Контроль швидкості забезпечується, зокрема, в ломтерезке Siemens 46000.

Потужність не має великого значення, особливо якщо цей пристрій для домашнього використання. Зазвичай вона коливається в межах від 100 до 200 Вт

Додаткові можливості та аксесуари

Хоча основна функція Ломтерізки очевидна, виробники намагаються доповнити пристрою за допомогою підключення аксесуарів, поліпшення безпеки, а також шляхом оснащення їх функціями, які роблять нарізку більш зручною. Нижче представлені деякі корисні рішення, на які варто звернути увагу при покупці.

 • Заточення ножа. Ніж Ломтерізки, як і будь-який інший, вимагає періодичної заточки або заміни. Деякі більш просунуті слайсери мають вбудовану точилку, завдяки якій цей процес значно полегшується.
 • Лоток для нарізаних скиб. Такий піднос або лоток розміщується в задній частині Ломтерізки. Він дозволяє не бруднити стільницю відрізаними шматками хліба, ковбасних виробів або м’яса, розміщуючи їх на безпечному і практичному таці. Це гігієною рішення реалізовано, наприклад, в моделі Siemens MS 46000.
 • Захист для пальців. Використання приладу пов’язано з деяким ризиком пошкодити руки при різанні. Конструкція піддону зі спеціальною (іноді ковзної) захистом пальців є дуже корисною і робить використання Ломтерізки безпечніше. Вона, зокрема, є в моделі Bosch MAS 5710.Bosch MAS 5710
 • Можливість фіксації на стільниці – це дуже практична опція, особливо якщо стільниця на кухні слизька. Є можливість прикріпити до столу Ломтерізки Bosch MAS 9501.Bosch MAS 9501
 • Відсік для кабелю – як і в разі пилососів та іншої побутової техніки, відсік для зберігання кабелю є частиною конструкції, яка завжди корисна, особливо якщо треба подбати про те, щоб кабель не займав додаткового місця в шафі. Це рішення пропонують, наприклад, моделі Siemens MS 65500, Graef UNA9.Відсік для кабелю
 • Нековзні ніжки – з ними пристрій стабільно під час роботи. Це дуже важливо – при нарізанні прилад може рухатися по столу, тому нескользящие ніжки необхідні. Їх має, наприклад, модель Gorenje R 605 E.Gorenje R 605 E
 • Світло оповіщення. Ці лампочки дозволяють легко контролювати роботу пристрою – знати, коли вона була придбана, і коли вимкнено, що в свою чергу, забезпечує безпеку. Такі лампочки має, зокрема, модель Krups TR522341.Krups TR522341

Виробники і ціни

Слайсери для використання в домашніх умовах можна знайти в реченні виробників, таких як:

 • Bosch;
 • Eldom;
 • Grenje;
 • Krups;
 • Rittel (вбудований);
 • Severin;
 • Siemens;
 • Zelmer.

Більш просунуті пристрої, призначені для використання в магазинах або на підприємствах громадського харчування, є в реченні брендів:

 • Ma-Ga;
 • Bizerba;
 • Stalgast;
 • Inoxxi;
 • CAS;
 • Graef.

Ціни на Ломтерізки для будинку залежать від функціональності пристрою – універсальні слайсери Bosch без будь-яких додаткових функцій і аксесуарів коштуватимуть близько 2200 рублів. Моделі з додатковими ножами і іншими пристосуваннями, що полегшують обслуговування, будуть коштувати від 4000-4500 рублів.

Ось три приклади скиборізок для будинку з описом їх додаткових функцій:

 1. Severin AS3950. Ціна моделі 1900-2000 руб. Високої якості пластик, товщина зрізу від 0 до 20 мм, не ковзає, має гумові ніжки з присосками.Severin AS3950
 2. Zelmer Alexis Young. Ціна моделі 4400 руб. Діапазон нарізки 0-15 мм, спеціальний ніж для м’яса і сиру, не ковзає, захист від включення, лоток.Zelmer Alexis Young
 3. Bosch MAS 6151M. Ціна моделі 4000 руб. Діапазон нарізки 0-15 мм, не ковзає, має прогумовані ніжки, захист від включення, лоток.Bosch MAS 6151M

Яку ж Ломтерізки для будинку вибрати?

Вирішуючи, яку вибрати Ломтерізки для будинку, слід брати до уваги тип продукту, який планується найчастіше різати. Для ковбаси або сиру необхідний гладкий ніж. Також треба звернути увагу на рішення, які використовуються в пристрої для забезпечення безпечної роботи:

 • захист від випадкового включення;
 • захист великого пальця;
 • контроль за роботою з допомогою кнопки.

Дуже важливо розуміти, що таким пристроєм не складно нашкодити собі!

Додаткові аксесуари зроблять обслуговування приємним, варто обміркувати, що потрібно, а що може спричинити зайві витрати, врешті-решт, не кожна інновація буде привабливою для кожного користувача.

Ми бажаємо зважених покупок і приємної роботи.

нарізкаЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *