Як вибрати магістральний проточний фільтр для води?Жорстка і погано очищена вода – бич жителів міст. Споживачі питної води критично дивляться на її якість. Видимі недоліки відразу впадають в очі – каламутність від різних включень, неприємний запах хлору. Наявність сотень інших хімічних сполук, шкідливих для здоров’я людини, звичайний споживач не помічає, вони невидимі, не мають смаку, запаху.

Сьогодні існують ефективні методи вирішення даної проблеми, що підвищують комфорт користування міськими водопровідними мережами. Для пом’якшення і очищення холодної питної води використовуються різні фільтруючі системи. Магазини пропонують різноманітні побутові фільтри, що відрізняються по конструкції, ефективності.

У статті описуються поширені методи очищення холодної і гарячої води, розглянуто питання, як вибрати магістральні фільтри для очищення води в квартиру, який краще варіант.

Жорстка вода, її вплив на організм людини і побутову техніку

Жорстка вода приносить чимало проблем, вирішення яких потребує часу і коштів. Краще постаратися запобігти причину, ніж вирішувати наслідки.

Серед основних неприємностей, пов’язаних з жорсткістю, виділяють наступні.

 1. Жорсткість призводить до швидкого зносу сантехнічного обладнання – в результаті отримуємо:
  • засмічення труб;
  • пошкоджені клапани;
  • пошкодження компонентів пральних, посудомийних машин;
  • обростання накипом нагрівальних елементів чайників, засмічення насадок на душ, змішувачів.
  • З естетичної точки зору, жорстка вода викликає негарні відкладення на кранах, змішувачах білого або жовтого кольору. Якщо наліт вчасно не видалити засобами, що містять кислоту, наприклад, розчином оцту, через деякий час його стає важко прибрати, особливо в вигинах змішувачів і сантехніки.
  • З точки зору здоров’я, надлишковий кальцій є причиною деяких захворювань – впливає на утворення каменів в нирках.

  Жорстка вода містить велику кількість розчинених солей кальцію, магнію. Особливо солі кальцію найчастіше є винуватцем проблем. Щоб питна вода відповідала стандартам якості, зміст карбонату кальцію CaCO3 має становити 60 – 500 мг на літр. Коли вода подається від водопровідної станції, іноді її якість у міській водопровідній системі покращують, однак, її склад все одно далекий від ідеалу.

  У гіршому становищі перебувають власники власних свердловин. Тому в більшості квартир необхідно встановити побутовий фільтр для жорсткої води від накипу.

  Як знизити жорсткість води, очистити її від домішок?

  Існує кілька способів, що дозволяють вирішити проблему жорсткої води:

  • Центральна станція для пом’якшення води (фільтр механічний магістральний з пом’якшувач). Це оптимальне рішення, якщо потрібно пом’якшити воду по всій квартирі. Такий пристрій для очищення холодної води має невеликі розміри, що дозволяє легко встановити його навіть в невеликому приміщенні. Коли встановлюють фільтрацію для свердловини, габарити пристрою неважливі, його можна розмістити поза домом.
  • Набір фільтрів натрубні, встановлених на головній трубі. Набір обійдеться набагато дешевше, ніж фільтр очищення холодної води, але набагато більш дорого обійдуться експлуатаційні витрати. Набір фільтрів можна придбати недорого, але картриджі для магістральних пристроїв стоять пристойно. Слід зазначити також низьку зручність експлуатації. Не забувайте про частої заміни картриджів і їх установці. Сама процедура заміни може зажадати допомоги сантехніка.
  • Установка спеціалізованих фільтрів. Набір різних фільтрів ставлять в певних місцях. Наприклад, в душовій – механічний, на кухні – з системою осмосу. Загальна ціна покупки буде значно відрізнятися. Це непрактично рішення, необхідно не забувати вчасно міняти картриджі в різних пристроях в різні періоди часу. Недолік даного рішення – відсутність захисту водопровідних труб від відкладень кальцію.

  Механічна фільтрація

  Механічні фільтри (для усунення суспензій) видаляють з води тільки механічні частки:

  • пісок,
  • мул,
  • глину,
  • іржу.

  Забруднювачі надходять з трьох основних джерел:

  1. несправні установки очищення;
  2. часті поломки водопровідних труб;
  3. відділення каменю від внутрішньої поверхні труб.

  Очищаюча здатність пристрою для механічного очищення залежить від матеріалу фільтруючих елементів, його пористості.

  Найбільш поширені механічні фільтри діляться на:

  • кухонні (встановлюються під мийку);
  • магістральні стаціонарні фільтри для водопровідної води на вході в квартиру.

  Проточна фільтрація

  Найбільш часто для пом’якшення і очищення встановлюються проточні магістральні водяні фільтри для будинку. Очищення такого роду використовується в квартирах, приватних будинках, пралень, кафе, автомийках, інших установах.  Пом’якшена очищена вода подається до всіх пристроїв і точок розбору. Це надає хороший вплив на центральну систему підігріву води, побутові прилади, шкіру і волосся жителів квартири. В системі очищення використовуються також високоефективні вугільні та механічні фільтри.

  У магазинах можна знайти магістральний фільтр грубої очистки від багатьох виробників. Навіть найдешевший фільтр ефективно очищає воду в усьому будинку, квартирі або одній точці водозабору. Важко сказати однозначно, який найкращий фільтр для холодної води, різні бренди і моделі по-різному себе проявляють в кожному випадку. Це можуть бути:

  • автоматичні станції пом’якшення, що забезпечують м’яку воду у всій водопровідній системі квартири;
  • магістральні фільтри для гарячої води;
  • фільтри видалення заліза з картриджами для очищення води від заліза;
  • магістральний фільтр тонкого очищення води;
  • інші варіанти.

  Фільтр механічного очищення, незважаючи на більш високу ціну покупки, є найкращим рішенням для квартири.

  Переваги фільтра механічного очищення:

  • здатний забезпечити достатню продуктивність;
  • дозволяє здійснювати одночасне користування водою усіма членами сім’ї;
  • не спричинить високі експлуатаційні витрати;
  • установка пристрою нескладна, монтаж можна виконати самостійно;
  • незважаючи на високу ціну покупки, швидко окупається – вартість експлуатації мізерно мала;
  • зручність експлуатації.

  Обслуговування обмежується систематичним моніторингом стану рівня солі (NaCl), що використовується в повністю автоматичних циклах роботи умягчителя. Рівень солі перевіряється приблизно кожні 2 тижні. Якщо рівень солі занадто низький, його доповнюють. Сіль коштує дешево. Моніторинг стану рівня солі найкращий.

  Звичайний магістральний проточний водоочищувач для будинку встановлюється в точці основного підключення (на водогоні), може знаходитися в підвальному приміщенні, коморі.

  Фільтруючі елементи з активованим вугіллям

  Фільтри з активованим вугіллям зменшують кількість хлору в воді, підвищують її придатність для особистої гігієни. Активоване вугілля – популярний матеріал, який використовується при фільтрації. Для його виробництва зазвичай використовуються:

  • бук,
  • сланцевий кокос.

  Матеріал відрізняється високою пористістю, однак, не це властивість вугілля найголовніше для фільтрації води. Активоване вугілля має сорбційними властивостями, знижує вміст хлору, інших шкідливих речовин, що знаходяться в розчиненому стані.

  В результаті віддаляється неприємний запах води. Звідси випливає велика популярність вугільних фільтрів.

  Увага! Вугільні фільтри підходять для інкубації бактерій, накопичують бруд.

  Особливо проблематичним старий вугілля, який розкладається, втрачає активність, створює сприятливе середовище для розмноження бактерій. Тому його слід обов’язково вчасно міняти відповідно до рекомендацій виробника, зазначеними в інструкції. Зазвичай період заміни становить 6 місяців з моменту початку експлуатації.

  Змягчувачі води

  Жорстка вода несприятливо впливає на стан волосся, шкіри, викликає важкі, важко видаляються кам’яні опади на ванній, раковині. Опади руйнують побутову техніку, викликають утворення накипу на нагрівальних елементах, збільшуються витрати на опалення:

  • шар накипу товщиною 1,5 мм збільшує споживання енергії на 16%,
  • шар товщиною 12,7 мм збільшує споживання енергії на 64%.

  Ефективним способом вирішення проблеми жорсткої води є установка пом’якшувача. Умягчитель видаляє кальцієві і магнієві катіони, що відповідають за жорсткість води. Однак установка зм’якшуючого пристрою потрібно отримувати достатнього простору, що може утруднятися в квартирі невеликого розміру.

  Умягчитель має розміри приблизно 65 × 30 × 50 см. Провідні виробники обладнання для водоочищення пропонують малогабаритні моделі. Компактний корпус, який також є резервуаром для солі, дозволить пристрою займати мало місця. Компактний пом’якшувач можна встановити:

  • під підвісною бойлером;
  • в кухонній шафі.

  Найголовніше, центральні станції обробляють воду для всієї квартири, захищаються всі пристрої, підключені за пом’якшувач. Установка єдиного пристрою – зручне рішення, тому що поповнення витратних матеріалів (солі), заміна фільтра відбувається в одному місці.

  Сучасні пом’якшувачі призначені для установки в квартирах – повністю автоматизовані пристрої. Вони регулярно обробляють воду – до надходження в точку розбору (кран), вона тече через іонообмінний шар в пом’якшувач. Поступово пристрій втрачає здатність пом’якшувати воду, вимагає регенерації. Для правильної роботи пом’якшувач потребує регенеративної солі.

  Регенерація самого умягчителя автоматична. Це відбувається не в момент повної втрати пом’якшувальною здатності, а трохи раніше. Це забезпечує меншу витрату регенерує солі при збереженні повної ефективності пристрою.  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *