Як вибрати міжкімнатні двері – порадиЯк вибрати міжкімнатні двері - поради

Безпека, відчуття затишку і відокремленості – це те, що ми очікуємо від житлового будинку. Перше, забезпечують хороші зовнішні двері, друге – міжкімнатні двері. Яку міжкімнатні двері вибрати для квартири, щоб вона була функціональної, практичною і підходила до стилю інтер’єру ми розповімо в цій статті.

Як вибрати міжкімнатні двері – поради та ідеї

Відкритий простір має свої переваги. Все частіше домовласники вирішують об’єднати простір – наприклад, кухню з вітальні і обідньою зоною – це дуже добре і зручно. Збільшення простору розслабляє. Але пам’ятайте, що кожен член сім’ї має потребу в своєму власному просторі, своєму куточку, де він міг би побути наодинці зі своїми думками. Для того щоб «відгородитися» від решти світу, вам потрібні хороші міжкімнатні двері. На ринку пропозиція досить велике – це можуть бути як класичні, так і сучасні модні двері. Тому багато хто замислюється і шукають поради, які міжкімнатні двері краще вибрати, щоб вони вписувалися в декор квартири, а також могли стати елегантним і стильним елементом, що відрізняє ваш будинок серед інших.

Типи дверей

Класифікація міжкімнатних дверей починається зі способу їх відкривання. У магазинах ви знайдете такі варіанти:

 • класичні одностулкові і двостулкові орні;
 • складні двері-гармошка;
 • складні двері книжка;
 • митників;
 • обертові;
 • підйомні;
 • роликові розсувні або купе;
 • автоматичні;
 • та інші.

Класичні двері

Це найбільш традиційний варіант. Вони відкриваються на одну сторону. Можуть бути одинарними або подвійними, останні призначені для великих приміщень. За способом відкриття відрізняють:

 • з лівим відкриванням, при відкриванні її на себе петлі розташовані зліва і полотно рухається за годинниковою стрілкою;
 • з правим відкриттям – якщо петлі розташовані праворуч і при відкриванні на себе полотно рухається проти годинникової стрілки.

класичні двері

Які краще ставити міжкімнатні двері – ліві чи праві, залежить від конструкції і розташування квартири? Важливо також, як їх змонтувати:

 • з відкриванням усередину;
 • з відкриванням назовні приміщення.

Тут слід враховувати, велика кімната або маленька, і як розташовані стіни, де вимикачі світла. Відкриття стулки у внутрішню сторону в маленьке приміщення, наприклад, комору, перешкоджають хорошому доступу до інвентарю.

Митників або коливаються

Вони відкриваються одночасно і всередину і назовні приміщення. Часто їх називають «ковбойськими», як в популярних вестернах. Більшість таких моделей є двостулковими. Дуже часто вони використовуються в промисловості, торгівлі, в офісах. Їх можна знайти також в приміщеннях підприємств громадського харчування і в приватних будинках.

?Митників або хитні двері

Обертові

Якщо в кімнаті не вистачає місця для класичних дверей, варто розглянути варіант обертових моделей. Цікавий механізм дозволяє їх монтувати таким чином, що вони можуть відкриватися по обидва боки, причому можна зробити, наприклад, щоб дві третини відкривалося всередину, а одна третина – назовні. Таке рішення зажадає менше простору, хоча дає менший отвір для проходу.

обертові двері

Розсувні двері

Як випливає з назви, цей варіант відкривається на одну сторону, рухаючись по спеціальній направляючої. Вони дуже стильні, сучасні і можуть додати характер інтер’єру. Звичайно, вони не можуть поміститися в вузькому коридорі, але в спальні або в кухні пристойного розміру покажуть себе добре.

Основні обмеження установки цього варіанту пов’язані, в першу чергу, з простором, в якому потребує така конструкція. Приймаючи рішення, які міжкімнатні двері вибрати, розсувні ви можете встановити тільки в тому випадку, якщо у вас є вільна стіна. Помножте ширину відкриття на два і визначте, скільки вільної стіни вам буде потрібно, щоб їх встановити.

Розсувні двері

Слід зазначити, що розсувний варіант відмінно вписується і в маленькі кімнати за умови, що вони досить широкі. Ви повинні пам’ятати, однак, що таке рішення буде диктувати особливий дизайн інтер’єру внутрішнього простору.

Розсувний варіант також використовується в якості свого роду рухомий перегородки, наприклад, в квартирах студіях, щоб відокремити спальну зону від вітальні або в якості дверей для гардероба.

Гармошка

Складні двері-гармошка складаються з декількох з’єднаних сегментів, наприклад, дерев’яних. Вони являють собою свого роду гармошку, прикріплену до направляючої. Такий варіант добре підходить для невеликих квартир, де існує брак простору для установки полотна на петлях або розсувний конструкції.двері гармошка

Пам’ятайте, що цей варіант у відкритому вигляді займає частину дверного отвору, що при вузькій ширині може утруднити прохід, не кажучи вже про переміщення великих предметів меблів.

Таким чином, щоб вибрати гарні міжкімнатні двері, вже на стадії планування, ви повинні розглянути питання про використання всіх видів дверей і в разі складних, слід додати зайві сантиметри до дверного отвору.

Міжкімнатні двері, що складаються-книжкою

Вони складаються з двох частин, з’єднаних шарнірами. Обидва елементи, коли вони переміщуються, складаються повністю в момент повного відкриття і туляться один до одного паралельно. Цей варіант має ті ж переваги, що й обертається і гармошка. При цьому потрібно менше місця, щоб їх відкрити, ніж у випадку з звичайною моделлю.

Міжкімнатні двері, що складаються-книжкою

Повні або засклені

Повні або заскленіВ цьому відношенні міжкімнатні двері можна розділити на:

 • повні або глухі;
 • частково засклені;
 • повністю засклені.

Вибираючи їх для різних кімнат, ви повинні слідувати декільком простим правилам. Повні або глухі варіанти підходять для приміщень, добре освітлених природним світлом з вікон. В кімнату дитини краще вибрати глухе полотно. Засклені двері рекомендуються для темних кімнат, в яких мало світла або для тих, які виходять на північну сторону будинку.

Вікна частково засклені підходить для ванних кімнат і туалетів, для них використовують візерункове скло. Крім того, вони повинні також мати в нижній частині вентиляційні отвори.

Якщо ви вирішили поставити розсувні або складні двері, також можна вибрати ті, які мають фрагменти скла. Завдяки цьому, конструкція придбає легкість і стане більш стильною.

У разі складних дверей можна вибрати більш дешевий варіант – глухе полотно або дорожчий і цікавий – з вітражним склінням. В останньому варіанті практично вся поверхня має дрібні фрагменти скла.

вибір склінняВибір скління також великий, можна вибирати з наступних видів скла:

 • прозоре скло;
 • матове;
 • дзеркальне;
 • візерункове;
 • прикрашене візерунками з квітів або іншими прикрасами;
 • з гладкою або опуклою поверхнею.

Матеріали і конструкції

Для виконання міжкімнатних дверей найчастіше використовуються наступні матеріали:

 • дерево;
 • деревні плити;
 • Скло.

Дерев’яні двері

дерев'яні дверіДерев’яні двері стильні самі по собі. Вони можуть бути зроблені з сосни, ясеня, бука. Якщо у вас є більше коштів, ви можете вибрати варіанти з червоного дерева або дуба.

Дерев’яні двері можуть бути з масиву або шпоновані. Обидві версії мають схожі характеристики, але шпоновані варіанти, як правило, дешевше.

Двері з МДФ

Цей варіант виготовлений з плити МДФ. МДФ – це деревні волокна або стружка, склеєні і спресовані під високим тиском. Плити МДФ мають більш низьку щільність, ніж HDF, і не такі тверді. Щільність HDF перевершує багато видів деревини. При покупці дверей з MDF або HDF ви інвестуєте в продукт міцний, недорогий і не вимагає технічного обслуговування. Досить сказати, що з цього матеріалу також роблять ламінат для підлоги. Такі моделі можуть бути обклеєні зовні шпоном з будь-якою текстурою і кольором.

Скляні двері

Скляні дверіВони добре поєднуються з сучасним дизайном інтер’єру, дозволяють поліпшити освітлення в кімнатах і додають їм екстравагантності. Моделі можуть бути прикрашені різними способами, пофарбовані, тоновані. Однак, вони дуже дорогі.

Для їх виробництва найчастіше використовується спеціальне загартоване скло або багатошарове скло, що складається з, щонайменше, двох з’єднаних між собою скляних панелей. В результаті скло стійке до ударів і розбивання. Однак якщо якимось чином вдалося розбити його, воно розсипається на дрібні шматочки з тупими краями, щоб не створювати ризик для поранень, також, як скло автомобіля.

Вибираючи двері в будинок або квартиру, ви в першу чергу повинні слідувати своїм власним смакам і фінансовими можливостями. Крім того, у виборі дверей вам можуть допомогти поради майстрів по установці, які після вимірювання дверного отвору підкажуть, як вибрати правильний розмір і спосіб установки полотна, коробки, дверних ручок.

Було б добре, якби стиль і колір дизайну інтер’єру враховувалися при виборі міжкімнатних дверей. Також варто звернути увагу на питання безпеки. Двері у ванну повинна мати вентиляційний отвір і не повинна відкриватися всередину.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *