Як вибрати пральну машину автомат, відгукиПропозиція пральних машин широке тому можна легко знайти модель, яка відповідає нашим очікуванням. Однак широкий асортимент іноді викликає запаморочення у недосвідченого покупця.

На які параметри звертати увагу, вирішуючи, яку пральну машину вибрати? Спочатку потрібно відповісти на питання: де буде стояти машинка, чи достатньо місця? Від цього залежить, яку модель краще підібрати за способом завантаження, наявності можливості вбудовування, розміром.

Вбудована або окремостояча?

Отдельностоящие пральні машини – численна група пристроїв з різними параметрами і функціональними можливостями. Вони підійдуть для приміщень різних розмірів.

 • Місце для вбудованої пральної машинки потрібно зарезервувати при плануванні кухонного гарнітура, меблів для ванних.
 • Якщо купити вбудовану пральну машину на кухню, краще вибирати моделі, що завантажуються з фронту.
 • Машинка, що завантажується зверху, зажадає простір нагорі приблизно 60 см для вільного відкриття кришки.
 • Зручний вибір – пральна машина, встановлена ​​під стільницею, що має знімну верхню кришку. Її можна поставити під стільницею висотою 85 см.

Існують інші способи, як розмістити пральну машину у ванній:

 • під стільницею,
 • під раковиною,
 • в ніші,
 • інші нестандартні варіанти.

Для обраного варіанту потрібно підібрати підходящу модель – певного розміру, з вертикальним завантаженням або горизонтальної.

Спосіб завантаження і розмір машинки

Серед пральних машин доступні різні типи, що класифікуються за глибиною, способі завантаження. Тому практично завжди можна підібрати підходящий варіант під розмір і обстановку ванної кімнати.

Існують наступні основні види пральних машин:

Найбільш популярні пральні машини зі стандартною завантаженням з передньої сторони мають глибину 50-65 см.

Перед тим покупкою потрібно ретельно виміряти простір, де планується поставити машинку. Пральну машинку неможливо поставити безпосередньо біля стіни. Ззаду підключаються шланги для затоки, зливу води. Для вільного розміщення шлангів слід зарезервувати приблизно 6-8 см.

Це важливо! Потрібно ретельно виміряти поверхню, виділену для техніки, потім пральну машину. Виробники вказують габарити пристрою без виступаючих частин (шланг).

Ємність барабана

Перед покупкою потрібно визначити коло потреб в обсягах прання. Залежно від розміру сім’ї та потреби в пранні, варто вибрати пристрій з барабаном обсягу, відповідного для потреб сім’ї.

Доступні варіанти з наступною ємністю барабанів:

Вибір ємності барабана

 • (1 людина) – прання здійснюється 4 рази на тиждень, оптимальна ємність барабана – 4-5 кг;
 • (Сім’я з 3 чоловік) прання здійснюється 4-6 разів на тиждень, ємність барабана – 6-7 кг;
 • (4 -6 осіб) прання здійснюється 6-8 разів на тиждень, ємність барабана – 7 -8 кг.

Схема. Кількість прань і розмір барабана при типовою завантаженні

Сучасні пральні машинки автоматично зважують білизну, регулюють кількість миючого засобу і води.

Види барабана, опис

Ефективність прання залежить від типу барабана. Виробники впроваджують різні удосконалення і модифікації цього елемента. На додаток до класичних існують пральні машинки з барабаном:

 • Зі структурою алмазу – відрізняються меншими за розміром отворами в порівнянні з традиційними. Забезпечують м’яке миття, запобігають затягування матеріалу в отвори. Алмазний барабан у машинки марки Samsung.
 • Зі структурою «стільники» – між одягом і стінками утворюється тонкий шар води, білизна делікатно переміщається, тканина краще зберігається. Барабаном SoftCare укомплектовані машинки Miele.
 • З формою краплі води – спеціальна конструкція барабана при поворотах проти годинникової стрілки ефективно стирає делікатні тканини, а обертання за годинниковою стрілкою забезпечує більш інтенсивну прання, що дозволяє відіпрати сильні плями. Барабан VarioSoft присутній в машинках Bosch.

Швидкість віджиму

Якщо стоїть мета, щоб одяг виходила з барабана практично сухий, слід звернути увагу на пральну машину з високою швидкістю обертання барабана – переважно 1000 – 1400 оборотів в хвилину. Можна знайти пристрій з 1500 – 1600 оборотами.

Примітка: висока швидкість обертів забезпечить більш суху білизну, але більш пом’яте. Тому, зверніть увагу на наявність можливості регулювати швидкість віджиму.

Клас енергоспоживання

З точки зору економії на рахунках за електроенергію найкращий вибір – машинки класу А. Чим більше «плюсів», тим вище економія. Пральна машина класу «А» має більш низькі параметри:

 • споживання електроенергії,
 • витрати води,
 • рівня шуму.

Зустрічаються пральні машини з поліпшеною енергетичною ефективністю на 10-70%, вищого класу A +++. Шкала класів закінчується на A +++, але виробники випускають якісні пральні машини-автомат, що перевищують вимоги класу А +++ на 40%.

Таблиця. Характеристики класів енергоспоживання

клас енергоспоживання
A +
A +++
Розмір барабана, кг 6 6 Шумність (прання / віджимання), децибел 62/75 53/73 Річне споживання енергії, кВт 196 150 Річний витрата води, літрів 9900 9500

Таблиця має ілюстративний характер. Індивідуальні дані змінюються в залежності від моделі, виробника. Саме тому варто звернути увагу на параметри пральних машин (шум, споживання води) в окремих класах енергії.

Витрата води (літр / цикл)

Ще недавно пральні машинки споживали до 100 літрів води за один цикл. З розвитком нових технологій, сучасні пристрої споживають в 2,5 рази менше води. Нижчий водоспоживання – це не тільки менші рахунки за воду, але і охорона навколишнього середовища. Залежно від моделі рівні споживання різняться:

Як економити воду? Якщо потрібно випрати мало речей, варто використовувати функцію половинного завантаження. Програма зажадає менше води, ніж при виборі нормального циклу з повним завантаженням барабана.

Рівень шуму

Пральна машина – досить гучний побутовий прилад:

 • при пранні створює рівень шуму 46 – 77 децибел;
 • при віджиманні – 72-79 децибел.

Про рівень гучності розповість енергетична етикетка пристрою. Якщо в будинку живе маленька дитина – потрібна тиша, при пранні ночами небажано будити інших членів сім’ї, сусідів, тому варто пошукати пристрій з низьким рівнем шуму (з найменшим числом децибел).Що впливає на рівень шуму пральної машинки? На гучність конкретної моделі впливає вид двигуна:

 • колекторний електродвигун – найбільш гучний;
 • асинхронний двигун (Бесщеточний) – тихий однофазний двигун, забезпечують низьку швидкість;
 • безколекторний (прямий привід) – поєднує тиху роботу і високі обороти.

За відгуками фахівців – ремонтників на гучність роботи пральної машини впливає її належне вирівнювання.

Програми та функціональність

Вирішуючи, яку модель придбати, потрібно переконатися, що вона має основні програми і додаткові функціональні можливості.

Основні програми – огляд

 • відкладений старт – опція дозволить встановити початок прання на потрібний час доби. До повернення з роботи, вас чекатиме випрати одяг готова до сушіння. Якщо білизна пролежить мокрим цілий день, може з’явитися затхлий неприємний запах в пральній машині.
 • Швидке прання – стане в нагоді, якщо потрібно швидко випрати невелику кількість речей. Програма займає 15 – 30 хвилин.
 • Тривале полоскання, додаткове полоскання – якщо домочадці страждають від алергії або в будинку живе маленька дитина, виникає необхідність ретельно виполіскувати речі. В цьому випадку можна по достоїнству оцінити цю опцію.
 • Прання сорочок – дозволяє прати сорочки при 40 ° С.
 • Попереднє прання – стане в нагоді при пранні сильно забрудненого одягу.
 • Прання вовни, делікатних тканин – програма знадобиться при пранні шовку, шифону, вовни, кашеміру светрів, які потребують ніжною прання при мінімальній швидкості обертання, щоб не потріпати делікатну тканину.
 • Режим для людей, які страждають алергією – вдосконалена пральна програма, одяг ретельніше стирається, полоскати.

Додаткові можливості

 • Обслуговування однією кнопкою – в деяких моделях потрібно натиснути одну кнопку, щоб включити машинку і вибрати найбільш часто використовувану програму для бавовни і синтетичних матеріалів. Не потрібно додатково встановлювати температуру, швидкість віджимання. Однією кнопкою також можна припинити прання на будь-якому етапі.
 • Електронний дисплей – на РК-дисплеї, серед іншого, показується вибрана програма, що залишився до кінця програми час. Це зручне рішення для моніторингу кожного етапу роботи техніки.
 • Повітряно-бульбашкова прання – на цій програмі порошок змішують з газованою водою, при цьому утворюється спеціальна піна, м’яко і ефективно змиває бруд.
 • Блокування від дітей – запобігає відкриття дверець дитиною в процесі роботи.
 • Прання з парою – дозволяє швидко освіжити одяг, завдяки отриманому пару, призначена для несильно забрудненого одягу.
 • половинна завантаження – корисна, якщо білизни мало.
 • Регулювання температури і віджиму – дозволяє встановити бажану температуру, швидкість віджимання.
 • Управління зі смартфона – технологічно передові пральні машини дозволяють управляти ними віддалено за допомогою смартфона, виконувати діагностику несправностей по телефону.

Моделі з сушінням

Якщо в квартирі немає умов для сушки білизни, варто подумати про покупку окремої сушильної машини для білизни або прально-сушильної машини. Прально-сушильна модель дозволяє прати і сушити речі. Вона нагадує традиційну машинку з фронтальним завантаженням. Прально-сушильні машинки доступні з глибиною і шириною 60 см, заввишки 85 см. Якщо ванна кімната невелика, краще придбати вузьку модель глибиною менше 50 см.

Серед прально-сушильних машинок можна знайти варіанти з розміром барабана розрахованого на завантаження від 6 до 10 кг. Найбільш поширені моделі, в яких сушильна здатність зменшується приблизно в два рази, в порівнянні з максимальним завантаженням для прання без сушіння.

Барабан ємністю 8 кг не висушить 8 кг одягу. Барабан ємністю 6 кг дозволить ефективно висушити приблизно 3-5 кг білизни.

Що краще – пральна машинка з вбудованою сушкою або окрема сушильна машина?

 • Ціна. Важливу роль відіграє ціна. Вартість поєднаної моделі обійдеться дешевше, ніж два окремих приладу.
 • Наявність вільного місця. Прально-сушильні машини займають мало місця в порівнянні з двома окремими пристроями.

Якщо бюджет покупки і вільне місце дозволяють, краще придбати окремо пральну і сушильну машинки.

Технічне обслуговування

Щоб продовжити термін служби пральної машини, її потрібно правильно використовувати. Основні правила використання та догляду за пральною машинкою:

 1. не додавайте миючий засіб, кондиціонер в кількості більшій, ніж зазначено на етикетці;
 2. регулярно очищайте фільтр і дозатор миючих засобів;
 3. щомісяця проганяйте порожню машинку на повній програмі з температурою не менше 60 ° C;
 4. застосовуйте засоби, що запобігають відкладення вапняного нальоту, накипу, дезінфікуючі, що знежирюють поверхню барабана, видаляючи відкладення на барабані, тене, насосі, шлангах.

Як обслуговувати машинку?

 1. При пранні делікатної білизни використовуйте спеціальні мішки, їх також варто використовувати для одягу, яка розтягуватися (наприклад, колготи) або пошкодити барабан (наприклад, спортивне взуття).
 2. Якщо ємність барабана 6 кг, це не означає, що слід завантажити 6 кг білизни – для ефективного прання краще завантажити менше речей, залишивши вільне місце.
 3. Завжди закривайте замки, застібайте гудзики, кнопки – це захистить барабан від подряпин, пошкоджень.
 4. Перед завантаженням білизни, перевіряйте кишені брюк, курток, блуз (монетки, дрібні предмети здатні пошкодити барабан).

Аксесуари

Щоб пральна машина довго ефективно працювала, бажано придбати кілька важливих аксесуарів. До них відносяться:

 • мішки для прання – допоможуть захистити ніжне нижню білизну від пошкоджень, а барабан – від затискачів тканини;
 • антивібраційний мат ефективно усуває вібрацію, вироблену технікою;
 • спеціальні миючі засоби – регулярно використовувані спеціальні миючі засоби способствовуют більш тривалого терміну служби, ефективній роботі техніки.

Правильний вибір автоматичної пральної машини, марки і виробника залежить від асортименту магазинів і розміру бюджету. Існують бренди високої цінової групи, що приділяють величезну увагу якості продукції, що випускається техніки, і техніка середньої і нижчої цінової категорії. Не завжди бренд або ціна гарантують якість. Як вибрати хорошу пральну машинку автомат? Варто підібрати модель за параметрами, почитати рейтинги пральних машин в 2016 та 2017 років, 2018 роках, пошукати відгуки реальних користувачів.

Відгуки

Відгуки про експлуатацію своєї моделі можна залишити в коментарях під статтею. Там же можна задати питання по функціям, параметрам різних машинок, обмінятися думками, якої марки, яка пралка автомат найнадійніша.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *