Як вибрати шуруповерт акумуляторний?У кожному будинку є базовий набір інструментів, які використовуються для проведення ремонту, складання меблів. На додаток до традиційних молотку, викрутки, плоскогубці і розвідного гайковий ключ набір бажано доповнити шуруповертом, який часто використовується в домашніх справах. У магазинах доступний широкий асортимент таких інструментів, тому іноді важко зробити правильний вибір. У статті докладно розглянуто питання, як вибрати шуруповерт акумуляторний, який краще для будинку, на які параметри слід звернути увагу.

Що таке шуруповерт?

Дриль-шуруповерт – це механічний пристрій, за допомогою якого, використовуючи відповідне свердло або насадку, можна виконати різні операції:

 • просвердлити отвори;
 • розширити отвори в різних матеріалах;
 • виконати шліфування;
 • виконати фрезерування;
 • затягнути шурупи;
 • послабити шурупи.

Шурупокрути забезпечені електричним двигуном. Популярні бездротові моделі, що працюють на акумуляторі.

Шурупокрути діляться на:

 1. мобільні пристрої (для ручної роботи),
 2. фіксовані.

Інструменти також діляться на:

 1. аматорські (для домашніх робіт),
 2. професійні.

Портативні моделі зручні, займають мало місця, і в залежності від моделі виконують певні необхідні функції. Серед них розрізняють потужне обладнання для основних ремонтних робіт (свердління) і невеликі прилади (для складання меблів).

Шурупокрути для будинку – це акумуляторні електроприлади невеликої потужності в порівнянні з професійним інструментом. Вони рідко обладнані механізмом ударного свердління, або його ефективність значно нижче, ніж у професійного обладнання. Конструкція домашніх версій легше, вони вважаються зручніше, мобільніше. Для домашньої роботи, якщо немає необхідності свердління отворів в бетоні, любительського інструменту досить. Він дозволить просвердлити отвір в деревині, металі, допоможе зібрати меблі.

Яку вибрати модель?

Не існує золотого правила, якому потрібно слідувати, вибираючи електроінструмент для домашніх потреб. Правильний вибір залежить від декількох факторів:

 • бюджету покупки;
 • частоти використання;
 • типу матеріалів, використовуваних для роботи.

Важливо перед покупкою окреслити коло завдань, наприклад:

 • дрібний ремонт,
 • збирання меблів,
 • монтаж огорож, парканів,
 • монтаж навісів;
 • дрібні роботи по квартирі, будинку, саду.

Тип акумулятора

Ринок пропонує два найбільш поширених типу батарей:

 • нікель-кадмієві (NiCd);
 • літій-іонні (Li-Ion).

Крім потужності інструменту, його ціну в значній мірі визначає вид акумулятора.

Шуруповерт з нікель-кадмієвих акумулятором – переваги і недоліки

Дешеві акумуляторні моделі оснащені нікель-кадмієвих акумулятором.

 • недоліки. Основний недолік нікель-кадмиевого елемента живлення – пам’ять батареї. Їх не можна знову зарядити при частковій розрядці без негативних наслідків для терміну служби. Тому доведеться почекати перед зарядкою, поки батарея повністю розрядиться або розрядити її самостійно. Якщо часто перезаряджати нікель-кадмієві батареї неправильно, швидко зменшиться її ефективна ємність (проявиться пам’ять). Необхідно стежити за тривалістю зарядки нікель-кадмиевой батареї інакше відбувається швидкий знос. Небажано переривати зарядку нікель-кадмієвих батарей, це також призводить до появи ефекту пам’яті.
 • переваги. При дотриманні правил експлуатації це найбільш довговічний акумулятор, він витримує найбільшу кількість циклів заряд-розряд з усіх використовуваних в побуті варіантів.

Електроінструмент з літій-іонним акумулятором – плюси і мінуси

Альтернативою нікель-кадмієвих акумуляторів є високоефективні літій-іонні батареї.

переваги:

 • відсутність ефекту пам’яті;
 • легко перезаряджається кілька разів незалежно від рівня залишкового заряду;
 • важать легше нікель-кадмієвих батарей аналогічної потужності;
 • заряджаються швидше, але важливо дотримуватися обережності, не викликати перегрів батареї (рекомендується почекати 10-20 хвилин після зарядки перед початком роботи).

Ціна акумуляторного шуруповерта з літій-іонним елементом живлення може виявитися в два рази вище, ніж на аналог на нікель-кадмиевой батареї. Але такий варіант забезпечить максимальний комфорт роботи, не побоюючись пошкодження батареї або зниження продуктивності.

Потужність

На ринку продаються інструменти потужністю 3,6 – 18 V. Існують шурупокрути потужністю понад 24 V, це професійні інструменти, їх нераціонально використовувати в побуті.

Яку вибрати модель для складання меблів?

Для складання меблів з готовими отворами досить моделі потужністю 4,8 V. Але потрібно розглянути цілі, для яких може знадобитися інструмент в майбутньому. Шурупокрути малої потужності не дозволять загвинчувати шурупи в дерев’яні або бетонні елементи.Шуруповерт потужністю менше 12 V може не загвинтити довгі шурупи в деревину. Складніше буде виконувати отвори великого діаметру, наприклад, при використанні спеціальних насадок діаметром більше 5 см для дерева, панелей, фанери.

Для домашніх потреб підійде модель потужністю 14,4 або 18 V. Модель потужністю 18 V дозволить ввернути шурупи в тверді породи дерева, наприклад, при монтажі або ремонті дерев’яних парканів, встановлення альтанки, дитячого майданчика.

Потужність 18V також дозволяє робити отвори в:

 • цегляній стіні,
 • пустотілих бетонних блоках,
 • бетонних елементах – якщо є можливість включити пробивання отворів.

Напруга впливає на потужність пристрою. Вибір напруги повинен відповідати характеру робіт.

 • до 4,8 V – збирання меблів, побутової техніки;
 • 6,5 – 10 V – невимогливі ремонтні роботи;
 • 9,6 – 14 V – періодичні ремонти квартири, свердління;
 • від 18 V – професійний інструмент, оснащений ударним механізмом.

Необхідно звести використання ударного свердління до мінімуму, не працювати довго при максимальному навантаженні двигуна. Домашній шуруповерт не підходить для професійного свердління в екстремальному режимі.

Швидкість і крутний момент

Крутний момент не повинен бути менше, ніж 5 Нм. Важливо мати можливість регулювати крутний момент і швидкість, щоб ефективно управляти продуктивністю і терміном служби батареї. Робота на повній потужності потрібно тільки під час свердління твердих матеріалів. М’яка деревина або збирання меблів зажадають невеликий крутний момент, споживана потужність зменшиться, батарея послужить довше без підзарядки.

Додаткові аксесуари

Слід звернути увагу на аксесуари:

 • чемодан,
 • чохол для перенесення,
 • набір біт, свердел.

Ціна звичайного валізи зі свердлами коливається від 1000 рублів за комплект з набором біт з 25 штук до 2000 рублів за набір свердел і біт фірми Бош ємністю 100 предметів. Бажано придбати додатково 2-3 біти з магнітом, що зробить роботу з гвинтами малих розмірів легше, наприклад, при складанні меблів. Біти можна придбати окремо або невеликими наборами. Набір з 3 біт коштує від 300 рублів.

Деякі виробники додають в комплект набір простих свердел для дерева, бетону. Але не слід використовувати побутової шуруповерт для інтенсивного свердління бетону, каменю. Це сильно завантажує двигун, призводить до швидкого зносу. Краще придбати валізу з битами для загвинчування. У валізі повинно бути достатньо місця, щоб вставити сам електроінструмент, зарядний пристрій і набір біт.

Таким чином, хороший домашній шуруповерт має потужність 18V і літій-іонну батарею. Дешевші інструменти оснащені нікель-кадмієвих акумулятором, не мають можливості контролю крутного моменту і швидкості.

Іноді виробник включає два комплекти батарей, найчастіше це стосується професійних моделей.

Рейтинг шуруповертов, березень 2018

При визначенні рейтингу враховується популярність інструменту.

 1. Metabo PowerMaxx BS Basic. Компактна легка модель універсального використання. Шестигранна головка дозволяє працювати без сверлильного патрона. Вбудована лампа освітлення робочої зони. Практичний гачок кріплення ремінця. Індикатор стану акумуляторної батареї. Технологія Ultra-M – максимальна потужність, ефективна зарядка.
 2. Metabo SE 18 LTX 4000 – шуруповерт для монтажу гіпсокартону, дерев’яних, металевих конструкцій, гіпсоволокнистих плит. Прилад компактний, легкий. Точне загвинчування гарантується ретельної регулюванням глибини, має тихий зчіпним пристроєм. Функція Vario (V) – управління швидкістю в залежності від типу матеріалу, вбудоване освітлення.
 3. Makita DLX2020Y DHP453R + DTD146R – 18 В 1,5 Ач, літій-іонний акумулятор, 2 акумуляторні батареї. Безшумна ударна модель, швидкість холостого ходу: 0-1200 об / хв, частота ходу на холостому ходу: 0-4000 / хв; максимальний діаметр свердління отворів в стали: 13 мм; максимальний діаметр свердління отворів в дереві: 26 мм; максимальний діаметр свердління отворів в бетоні: 20 мм. Ударна енергія (EPTA): 2,0 Дж. Утримувач інструменту SDS-PLUS – ширина: 41,7 см, глибина: 8,4 см, висота: 21,9 см, вага з батареєю (EPTA): 3500 р
 4. Bosch IXO V. Бездротова модель Li-Ion IXO. Покращений ергономічний дизайн дозволяє вибрати зручне робоче положення. Нова концепція освітлення – регульоване пляма, розсіяне світло. Акумулятор з роз’ємом Micro USB дозволяє здійснити швидку зарядку. Інші переваги: ​​відсутність ефекту пам’яті батареї, літій-іонна технологія. Автоматичний замок для ручного загвинчування або зняття гвинтів. 
 5. Bosch GSR 18 V-EC TE. Електроінструмент для професійного використання. 

Популярні акумуляторні шуруповерти – рейтинг брендів

Відгуки

Нижче пропонуємо залишити свої коментарі про використання окремих шуруповертов на акумуляторах, їх переваги, недоліки.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *