Як видалити стару затірку з швів плиткиЯк видалити стару затірку з швів плитки

Шви, заповнені затіркою, є найслабшим місцем такого покриття, це найбільш схильний до пошкоджень елемент в облицювання керамічною плиткою. Згодом, вони можуть втратити свій первісний колір, на них можуть з’явитися відколи або тріщини, при цьому значно зменшуються естетичні якості поверхні і може знадобитися їх заміна або ремонт. Як це зробити правильно, щоб не пошкодити плитку, які інструменти вам знадобляться, ми розповімо в цій статті.

Пошкодження затірки

В процесі експлуатації керамічної поверхні пошкодження швів можуть бути викликані різними причинами, наприклад, шляхом механічного впливу або розвитком грибка. При цьому виникають механічні або естетичні дефекти. У деяких випадках шви можна почистити або відремонтувати.

Пошкодження затирання швів, що стосуються естетики:

  • Бруд і плями – можна видалити промиванням, при цьому плями часто є досить стійкими забрудненнями і не завжди відмиваються. Ви можете почитати, як почистити шви.
  • Зміна кольору поверхні – це пошкодження може бути отримано в результаті необережної промивання й очищення покриття, тому що деякі агресивні чистячі засоби можуть викликати знебарвлення.
  • Втрата первісного кольору – ця проблема, як правило, відноситься до поверхонь, які знаходяться зовні будівель. Зміна кольору відбувається в місцях, що піддаються впливу УФ-випромінювання і атмосферних опадів.
  • Цвіль і інші біологічні забруднення на поверхні, наприклад, грибок і водорості – виникають при тривалій дії на облицювання води, а також при їх сильному забрудненні.

Технічні пошкодження:

  • Освіта тріщин – як правило, зустрічається в цементному шві, особливо поблизу країв плитки.
  • Крошение – найсерйозніше ушкодження швів, яке, як правило, викликає необхідність їх заміни.

Як відновити швиЯк відновити шви?

Спосіб відновлення залежить від ступеня і характеру порушення зовнішнього вигляду.

Якщо шви зберегли параметри міцності, не втратили свій первісний колір, а просто сильно забруднилися, то відновлення може бути зведено тільки до ретельної їх промиванні щіткою і теплою водою з сильним миючим засобом.

Якщо мають місце біологічні забруднення, на додаток до миючих засобів варто додати спеціальні засоби фунгіцидної дії для видалення цвілі і грибка, щоб вони більше не могли розвиватися на поверхні затирання.

Увага! Фунгіциди зазвичай мають дуже сильний запах, тому роботу із засобами цього типу слід проводити обережно і інтенсивно провітрювати приміщення.

Якщо шви не мають механічних пошкоджень, і ми хочемо просто освіжити колір, переважно застосувати так званий РЕНОВАТОР для швів, який утворює новий, дуже тонкий шар на існуючому, старому шві. РЕНОВАТОР продаються у вигляді готових до вживання мас, які наносяться за допомогою кисті або аплікатора. Для цього слід попередньо ретельно очистити і знежирити шви. Такий засіб може бути використано як на стінах, так і на підлогах, так як отримане в результаті оновлене покриття не зношується при ходьбі по плитці і промиванні поверхні.

Як видалити стару затірку з швів плитки

Якщо ж шви розсипалися або сильно пошкоджені, тоді найкращим рішенням буде їх повна заміна. Як замінити затірку і як видалити затірку з швів плитки? Видалення затірки між плитками являє собою трудомістку операцію і може в кінцевому підсумку призвести до пошкодження краю або навіть поверхні плитки. Затірку з швів плитки можна видалити таким чином:  1. вручну, використовуючи ручні скребки;Як видалити стару затірку з швів плитки
  2. механізованим способом.Як видалити стару затірку з швів плиткиЯк видалити стару затірку з швів плитки

Останній метод (механізований) є більш ефективним, але вимагає придбання або оренди спеціалізованого обладнання, за допомогою якого з меншою кількістю сил вам вдасться видалити затірку з швів.

Заміна цементної затірки

Заміна цементної затіркиЗатірку, яка виготовлена ​​з розчину, важко видалити, тому що вона, як правило, щільно прилипає до плитки. Трохи легше видалити її, коли вона стара і починає тріскатися або обсипатися. Витративши чимало праці, ми можемо видалити її вручну за допомогою скребків. Найзручніший спосіб, однак, це використання електричної багатофункціональної мікрошліфовка, яка продається з набором різних насадок для різних видів робіт.

Для видалення затірки вам варто використовувати спеціальний наконечник. Під час роботи необхідно ретельно контролювати процес, щоб не пошкодити плитку. Після видалення затірки з пустого простору потрібно видалити її залишки. Для цього варто застосувати спочатку жорстку щітку, а в кінці пилосос, щоб ретельно видалити пил і залишки цементу.
Після очищення щілин між плитками від залишків розчину, ви можете зробити нову затірку складом відповідно до інструкцій і вказівок виробника.

Заміна цементної затіркиМасу для нової затірки розводите в відерці з водою, підсипаючи розчин в воду, а не навпаки. Ви повинні отримати консистенцію густу і пластичну. Маса наноситься шпателем з гуми. Вологою губкою видаляються залишки, потім плоским шпателем вирівнюється покриття.

В кінці вологою тканиною або губкою треба промити облицювання від залишків розчину і розлучень, залишених затіркою.

Заміна силіконових швів

Заміна силіконових швівКрім затірки буває, що виникає необхідність заміни силіконових ізолюючих швів. Силікон зазвичай застосовують в кутах між плитками і ванною або раковиною, кухонною стільницею. Вона видаляється за допомогою ножа.

Важко відокремлюються залишки силікону можуть бути спочатку розм’якшені шляхом застосування розчинника для силікону, який продається у вигляді пасти.

Після видалення старого матеріалу щілину очищають і промивають бензином.

Заміна силіконових швівПеред нанесенням нового шару, краю шва слід обклеїти малярськими стрічкою, щоб новий шов вийшов рівним. Силікон можна підібрати під колір інших швів. Пам’ятайте, що для ущільнення між плиткою і акриловими ваннами і душовими піддонами використовують нейтральний силікон.

Силікони на основі кислот для цих цілей не використовують. Матеріал наноситься вручну, за допомогою спеціального пристрою, відрізавши пластиковий наконечник на ширину, аналогічну ширині щілини.

Відразу після нанесення силікон розгладжується спеціальним пластиковим шпателем. Потім слід видалити клейку стрічку.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *