Як використовувати кінський гній для удобрення?Для того щоб отримати по-справжньому щедрий урожай овочів або ягід, в принципі будь-якої культури, що вирощується на власному дачному ділянці, важливо не забувати про своєчасне проведення заходів з удобрення грунту. В даний час ринок сучасних добрив досить багатий і має широкий вибір різних речовин на будь-який смак. Але бувалі дачники, традиційно застосовують перевірене харчування, одним з яких є кінський гній. Тема цієї статті – кінський гній як добриво. Як застосовувати цю добавку? Відповідь на це питання буде обговорюватися в цій статті.

Як використовувати кінський гній для удобрення?
Кінський гній як добриво

Кінський гній – як використовувати?

Можна виділити такі переваги використання цього виду добрив:

  • Багате вміст корисних речовин в своєму складі.
  • Тривале збереження корисного ефекту.
  • Великий вміст азоту в кінському гної (в свинячому його зміст значно нижче).
  • Має невелику вагу, в порівнянні з іншими видами посліду.
  • Досить сильно піднімає температуру ґрунту.
  • Не має занадто сильного негативного запаху.
  • Малий вміст кислот, добре впливає на грунт, не окислюючи її занадто сильно при цьому.

Як використовувати кінський гній для удобрення?

До складу кінського гною входять такі мінеральні речовини:

– кальцій і калій; – азот і фосфор; – вода; – інша органіка.

Кінський гній прийнято розділяти на чотири групи, в залежності від конкретних особливостей яких і різниться спосіб їх застосування:

Свіжий кінський гній: цей вид використовується не часто, з огляду на великий вміст азоту в своєму складі, що загрожує опіками кореневої системи культур. До того ж, в ньому можуть міститися паразити, які не тільки не принесуть користі, але й завдадуть шкоди. Цей вид гною можна застосовувати в сильно розведеному вигляді (приблизно кілограм на десять літрів води) для підгодівлі квітів.

Як використовувати кінський гній для удобрення?

Напівперепрілий кінський гній: цей вид добрива можна отримати, якщо накрити свіжий гній сухими тирсою або сіном і залишити на деякий час під накриттям поліетиленом. Таке добриво можна вносити в грунт, на якій ростуть квіти та інші насадження в саду, але не більше шести кілограмів на один квадратний метр грунту. Протягом першого року він робить позитивний вплив на огірки, кабачки, капусту. А на другий рік – на полуницю, картопля, помідор і буряк.Як використовувати кінський гній для удобрення?

Добре перепрілий кінський гній: найчастіше вноситься в грунт під час традиційної осінньої перекопування городу. Одну частину кінського гною зазвичай змішують з двома частинами грунту.

Як використовувати кінський гній для удобрення?

Перегній: найцінніший з усіх видів. Дуже добре підходять для добрива будь-яких культур, чим значно підвищує якість їх смаку.

Як використовувати кінський гній для удобрення?

Для того щоб застосовувати кінський гній правильно, потрібно розвести його в пропорції 1:10 з водою, після чого цей розчин потрібно настояти протягом десяти діб і додати в нього трохи деревної золи.

Використання кінського гною на дачній ділянці

Для добрива кінським гноєм різних культур, використовуються різні техніки:

  • Картоплю треба піддобрять досить обережно. Найкраще удобрювати грунт гноєм, який перепрів тільки наполовину, в осінній період, до того, як грунт буде орати. Не слід додавати його занадто багато, інакше надлишок азоту може негативно позначитися на майбутньому врожаї. Оптимальним вважається добриво картоплі в кількості п’яти кілограм на квадратний метр грунту.
  • Для добрива полуниці можна скористатися як частково, так і добре перепрілим кінським гноєм. Для цього потрібно змішати одну частину гною і десять частин води і дати їм настоятися протягом двадцяти чотирьох годин.
  • Не слід позбавляти квіти такого корисного добрива. Ті ж троянди можна удобрювати навіть свіжим кінським гноєм. Цю процедуру потрібно проводити восени, під час їх підгортання.

Як використовувати кінський гній для удобрення?

На закінчення, варто відзначити, що зберегти кінський гній можна або покладеним в штабелі, утрамбованим і прикритим грунтом, або просто складеним півметровими шарами, які будуть прокладені сухим листям. Сподіваємося, що стаття – кінський гній як добриво: як застосовувати – допоможе вам отримати здорові рослини.

Дивіться також відео:

Органічне добриво для саду. Кінський гнійЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *