Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фотоІдея якимось корисним способом використовувати простір під сходами в заміському будинку рано чи пізно приходить майже до всіх власників дач. Вільний обсяг не те щоб дуже великий, але й не настільки малий, щоб нехтувати можливістю поліпшити обстановку в умовах дачного будиночка. Крім того, організація простору під сходами дозволить поліпшити зовнішній вигляд і дизайн всієї кімнати без повалених в купу речей і інструментів.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото
За рахунок місця під сходами можна розширити площу кімнати

Особливості облаштування місця під сходами

Якихось особливих вимог по обладнанню та оформлення вільного простору під сходовим прольотом ніхто ніколи не встановлював. Майстри і аматори-самодельщики, які неодноразово стикалися зі схожими проблемами, відзначають лише кілька найбільш важливих умов:

  • Тильна сторона сходового маршу обов’язково повинна бути підшита фанерою, OSB або гіпсокартоном, для того щоб сміття і пил, що залишаються на сходах, що не провалювалися і не засипали простір під нею;
  • Будь-які елементи несучих конструкцій, побудованих у вільному просторі під сходи, незалежно від обраної форми дизайну та оздоблення простору під сходами, не повинні бути жорстко пов’язані з елементами і деталями сходового прольоту.

З першим пунктом як би все зрозуміло, підшивка потрібна чисто з санітарних міркувань. Мало кому з власників або гостей заміського будинку сподобається ситуація, коли зверху сиплеться сміття. Крім того, простір під сходами потрібно буде періодично прибирати, відсутність підшивки тільки додасть проблем.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото
Так виглядає професійно виконана планування сходів і площадки під нею

З другим пунктом справа дещо складніша. Конструкція шнурів і опор сходового прольоту завжди виготовляється досить потужною і міцною. Тому у більшості самодельщиков, за їх власним визнанням, першим бажанням було використання саме каркаса сходів, для того щоб зібрати у вільному просторі на тятивах каркасний шафа, підвісити на них полки або закріпити декоративну перегородку.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото
Місце під сходами можна закрити меблевою стінкою

Проблема в тому, що в процесі проходження по сходах її каркас прогинається вниз на пару міліметрів. Величина прогину невелика, але цього досить для того, щоб обірвати кріплення або деформувати підвіси полиць. Можна, звичайно, знехтувати подібним дрібницею, але тоді не варто дивуватися тому, що при підйомі сходи раптом несподівано зі стіни падає картина або новий телевізор. Якщо планувати схему простору під сходами по уму, то краще за все нічого до тятив не кріпляться. Наприклад, як варіант, заповнити простір під сходами, фото, висувними підлоговими ящиками.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото
Висувні ящики для зберігання заготовок на зиму

Як використовувати простір під сходами

Раціональних і одночасно зручних в користуванні варіантів забудови подлеснічного обсягу існує не так вже й багато. Конкретні рішення залежать від розмірів простору, висоти підйому шнурів і сходового прольоту.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото
Сухий струмок в домашньому виконанні

Традиційні схеми використання простору під сходами зазвичай зводяться до чотирьох найбільш відомим і перевіреним проектам:

  • Використання місця під сходами в якості битовки або шафи для зберігання старих речей і непотрібних інструментів;
  • Декоративний куточок з полицями, невеликим столиком для квітів або телевізора. Такий варіант використання простору вважається оптимальним для дуже вузьких дерев’яних сходів з шириною прольоту не більше 70 см;
  • Устаткування повноцінного робочого місця або куточка відпочинку. У цьому випадку доводиться продумувати дизайн місця під сходами так, щоб полірування і обстановка поєднувалася з інтер’єром житлової кімнати;
  • В особливих випадках, наприклад, якщо сходовий прохід закінчується не другою поверхом, а поворотною майданчиком, то цілком можна в просторі під каркасом і опорами обладнати повноцінну кімнату.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото
Зрозуміло, останній варіант найбільш складний, що вимагає, як мініумум, повноцінного посилення стельового перекриття і опор сходи.

Важливо! Тому будь-які мінікомнати в просторі під сходами, незалежно від їх призначення, потрібно планувати ще на момент будівництва дачного або заміського будинку.

Туди ж доведеться прокласти проводку і, можливо, продумати систему опалення і вентиляції, так як відокремлений простір, навіть в дерев’яному будинку, але без системи обігріву, напевно виявиться холодним і сирим.

Як облаштувати місце під сходами, зробивши систему зберігання

З усіх існуючих і реально застосовуваних варіантів використання простору під сходами найбільш вдалим вважається обладнання невеликого місця зберігання для найбільш часто використовуваних предметів і речей.

Найпростіший варіант зазвичай зводиться до виготовлення каркасу на кілька осередків, які закривають легкими дверними стулками.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото
Своя камера зберігання

У кожній такій клітинці встановлюється звичайний ящик для зберігання речей самого різного призначення. Коробки можна міняти, можна витягати, а простір, що звільнився заповнювати потрібними предметами і інструментами.

Більш прогресивний варіант обладнання вільного простору передбачає використання висувних ящиків. Вони більш зручні в зверненні, тому в осередках під сходами традиційно зберігають ті предмети, які повинні бути завжди під рукою, але при цьому не валятися розкиданими по всьому будинку.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото
Варіант шафи для білизни під сходами

Вільне місце під сходовими сходинками можна обладнати висувними нижніми ящиками для зберігання взуття.

Якщо вистачить терпіння для того, щоб зробити повноцінне сховище і заповнити весь вільний простір під сходами сходового отвору, то найкращим варіантом, можливо, буде проект, наведений на фото нижче.

Така схема напевно буде зручною для зберігання під сходами всіляких інструментів, дрібних деталей, кріплення, всієї тієї дріб’язку, яка в звичайній квартирі зберігається в коробках в комірчині або на балконі.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото
Такі сходи замінить цілий стелаж з ящиками

Важливо! Простір під сходами ідеально підходить для такої потрібної і такій незручній для зберігання в домашніх умовах індивідуальної техніки: велобайків, роликів, велосипедів і навіть скутерів.

При цьому конструкція сходів дозволяє обладнати сховище з підвісами, відповідно, господарі позбавляються від проблем, де і як можна зберігати велосипед на зиму в правильно підвішеному стані.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото

Як організувати простір під сходами, зробивши передпокій

При наявності досвіду роботи та навичок столяра можна легко дообладнати сховище під сходовим маршем в сучасну і досить симпатичну передпокій для заміського будинку.

Все, що потрібно, це замовити або зробити своїми руками двері з косими верхніми крайками. Обсяг простору дозволяє зберігати прихованим від очей будь-яку кількість взуття, в тому числі сезонної, парасольки, і навіть зробити невелику сушилку для осінньо-зимового сезону.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото

Якщо наявність дверей не вписується в інтер’єр квартири або заміського будинку, то зробити передпокій можна і без дверних стулок. Правда, в цьому випадку буде потрібно зібрати досить складну конструкцію з полиць, ніш і перегородок, для кожного виду аксесуарів буде використовуватися своє місце зберігання.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото
Відкрита конструкція полегшує пошук речей

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фотоЯк облаштувати простір під сходами, поставивши шафа

Якщо ширина сходового маршу невелика, то краще не затівати експерименти зі зберіганням верхнього одягу і взуття, по тій простій причині, що обсягу простору може просто не вистачити для розміщення всіх предметів і аксесуарів, а ділити гардеробна шафа на кілька місць зберігання не має сенсу.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото
Дзеркальні стулки шафи-купе візуально збільшують розміри приміщення

Для таких маленьких просторів найкращим рішенням буде установка звичайних дерев’яних шаф, в яких можна зберігати посуд і книги.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото

Можна навіть обладнати невелику робоче місце, для того щоб не бігати по сходах кожен раз, коли буде потрібно новий першоджерело.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото

Правда, доцільність такого рішення викликає певні сумніви, можна, звичайно, на короткий час сісти і посидіти під сходами, для того щоб ознайомитися зі змістом книги.

Якщо обладнати робоче місце в просторі під сходами, розташування стільця і ​​столу повинно бути орієнтовано так, щоб людина в процесі роботи розташовувався спиною до стіни, а не якимось іншим способом.

Це найбільш безпечний і надійний варіант переобладнання робочого простору під сходами. Не кажучи вже про те, що сміття і пил зі сходинок будуть падати безпосередньо на що знаходиться внизу людини, і чим менше простір, тим більше дискомфорт від такої організації робочого місця.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото
На перший погляд зручно, але насправді у сидячого за столом з’являється маса подразників через сходи

Як обіграти простір під сходами, зробивши гардеробну

Як відомо, місця зберігання одягу і взуття займають найбільший простір в будь-якому будинку або в квартирі. Тому проблема облаштування зручного і одночасно прихованого від очей гардероба завжди була неймовірно важливою навіть в умов не заміського, а звичайного приватного будинку.

Сховати взуття, верхній одяг, літні та сезонні наряди цілком реально, якщо проявити трішки фантазії. Зазвичай для обладнання вбиральні використовують ті ж ідеї, що і для зберігання самих різних речей.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото

Тільки замість величезної кількості ящиків і висувних осередків потрібно зробити всього лише три рейкових шафи. У найбільш високій частині простору буде змонтована коробка для зберігання верхнього одягу, відповідно середня і найменша частина сховища буде відведена під взуття і найбільш часто носяться предмети.

Як облаштувати місце під сходами в будинку, зробивши полки

Найчастіше розміри простору під сходовим прольотом настільки невеликі, що немає сенсу намагатися заповнити їх якимись корисними речами і предметами.

У цьому випадку більш правильним буде позбутися від спроб раціонального планування простору, а використовувати місце під сходами в якості декоративного куточка інтер’єру квартири.

Найчастіше це полиці з книгами або, як на фото нижче, ціла колекція кераміки і фотографій авторської роботи.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото

Важливо! Такий підхід здатний істотно освіжити дизайн приміщення, зробити його більш людяним і комфортним.

Якщо порівнювати з попередніми способами використання простору, то ще невідомо, що краще прикрашає і оживляє простір першого поверху заміського будинку, полки з картинами або керамікою або занадто раціональний вигляд фасадів ящиків і дверей.

Як закрити простір під сходами, зробивши комору

Найбільш простим варіантом використання місця під сходовим маршем є облаштування звичайної комори для зберігання інвентарю, який використовується в прибиранні будинку.

У невеликому боксі під сходами поміститься не тільки волоть, коробка для зберігання і сортування сміття, а й більш серйозна техніка, як миючий пилосос або навіть машина для прибирання снігу у дворі заміського будинку.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото

Переважна більшість забудовників, плануючи майбутнє приміщення дачі, обов’язково виділяють простір під сходами саме для облаштування комори.

Як показує практика, подібний спосіб обладнання простору під сходами ідеально підходить для зберігання найпотрібніших на дачі речей:

  • Старого акумулятора на випадок, якщо раптом відмовить новий;
  • Побутової хімії, мишоловок і засобів для боорьби з домашніми шкідниками;
  • Інструментів, зокрема сантехнічних, електричних та слюсарних.

Невелике приміщення комори в будь-якому випадку може бути дообладнати або навіть переобладнано під більш насущні мети і завдання.

Як використовувати місце під сходами в будинку, зробивши туалет

Як не дивно, але приміщення під сходовим маршем як не можна краще підходить для обладнання санвузла заміського будинку. При цьому форма і конфігурація стель абсолютно не заважає користуватися туалетом.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото

Найчастіше при плануванні житлової кімнати першого поверху заміського будинку з мансардою місця для туалетного частині планування не вистачає. Виносити туалет за межі будинку в прибудову нераціонально. Вибирати частина корисної площі кухні або вітальні під санвузол не має сенсу, а ось використовувати простір під сходами виявляється досить зручним і ефективним рішенням.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото

Під сходовим прольотом цілком можливо обладнати повноцінну ванну кімнату з туалетом і душовою кабіною. Простору для максимального рівня комфорту достатньо, єдиною умовою обладнання повноцінного вузла є наявність високих стель першого поверху, не менше 270 см. Інакше приміщення під сходами вийде занадто вузьким і витягнутим.

Як організувати місце під сходами, зробивши кухню

Побудувати реальну кухонну кімнату, використовуючи тільки простір під сходовим маршем, неймовірно важко, без спеціальної попередньої планування майже неможливо.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото

У найпростішому випадку під сходи можна заховати кухонні меблі і більшу частину побутової техніки, наприклад, в духовку або мікрохвильовку.

У ящики і шафи йде велика частина посуду і інструмента.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото

Якщо використовувати частину передпокої або вітальні першого поверху, то цілком реально розмістити з комфортом стільницю, обробну поверхню, і навіть можна поставити невеликий обідній стіл.

Основним обмеженням в облаштуванні повноцінної кухні в невеликому приміщенні є велика кількість водяної пари і запахи, позбутися від яких на відкритому просторі буде дуже непросто. Тому на першому поверсі під сходовим маршем можна зробити невеликий буфет для приготування сніданку чи обіду на швидку руку.

Оформлення простору під сходами

Найчастіше дизайнери рекомендують два способи декорування приміщення. Якщо простір під сходовим маршем використовується для зберігання будь-яких речей і предметів, то для оформлення використовуються всі ті ж матеріали, які застосовувалися в обробці стін і підлоги першого поверху будинку. У цьому випадку головне завдання – заховати і замаскувати приміщення, зробити його непомітним і однотипним на тлі дизайну вітальні.

Як використовувати місце під сходами: кращі ідеї з фото

Приблизно таким же способом оформляється простір в тому випадку, якщо під сходами побудувати куточок для відпочинку або роботи з комп’ютером. Для настінних полиць і авторських куточків доводиться шукати свій варіант дизайну, який би не дав загубитися виділеного простору в загальному інтер’єрі приміщення вітальні.

Висновок

Найчастіше простір під сходами в заміському будинку при класичному плануванні залишається, що називається, в резерві. У більшості випадків по закінченню двох-трьох років після завершення будівельних робіт стає зрозумілим, чого саме не вистачає в даній плануванні, і тоді невелике приміщення під сходовим прольотом може здорово стати в нагоді.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *