Як використовувати препарат «Хом»?Захист рослин від різних захворювань – невід’ємна частина по догляду за вирощуваними культурами. Для цього, поряд з народними засобами, використовують і різні хімікати, до яких відносяться і фунгіциди. Вони розрізняються на системні засоби або місцевого впливу. Останні залишаються на поверхні листя і стебел рослин і сприяють запобіганню зараження грибковими хворобами, а не проникають всередину. При зіткненні з ними, бактерії, що викликають хвороби гинуть, тому ці речовини прийнято називати контактними. «ХОМ», інструкція із застосування якого буде обговорюватися в цій статті, належить до одних з них.

Як використовувати препарат «Хом»?
«ХОМ», інструкція із застосування

Як використовувати препарат «Хом»?

Обробка культур фунгіцидом проводитися в наступних випадках:

  • Захворювання паршею груші та яблуні.
  • При виявленні гнилі на плодах.
  • Фітофтороз у картоплі і томатів.
  • Захворювання мілдью у винограду.
  • Якщо на луці або огірках виник перокоспороз.
  • Поразка курчавістю листя персика, абрикоса, черешні.
  • У разі якщо на декоративних і квіткових рослинах з’явилася плямистість і іржа.

Після обробки «ХОМом» речовини зберігаються на листі культур і перешкоджають утворенню захворювань. Засіб випускається в порошкоподібному стані, з розфасовкою в пакети масою 20 і 40 грамів. З метою обробки, готують розчин, для чого пачку речовини розводять в 0,5 літрі води до остаточного розчинення, а потім, виливають у відро води, добре, перемішавши. Деякі дачники радять в розчин додати трохи молока, яке допоможе затримати засіб на листках більш тривалий час. При приготуванні розчину не рекомендується використовувати залізні ємності, так як хлорокись міді здатна викликати корозію металу.

Як використовувати препарат «Хом»?Протипоказання використання «Хома»

«ХОМ» протипоказано застосовувати в момент цвітіння рослин. Обробляти потрібно при ясній, сухій погоді, коли немає вітру, рівномірно розпилюючи засіб на листя. При цьому, температура повітря, не повинна перевищувати +30 градусів. Обприскування проводиться тільки свіжоприготований засобом, не можна використовувати препарат, у якого закінчився термін придатності, хоча зберігатися він може досить довго (п’ять років).

Як використовувати препарат «Хом»?

Всі культури обробляють у вегетаційний період, садові квіти і декоративні рослини – до моменту цвітіння або після, так як в цей час квіти будуть небезпечними для бджіл. Дія препарату триває не більше 14 днів. Обробляти плодові культури перестають за 20 днів до повної зрілості плодів, винограду – за місяць. Це допоможе запобігти накопиченню речовин в них. За весь сезон засіб застосовують не більше шести разів.

Як використовувати препарат «Хом»?

Його дозволено використовувати в поєднанні з іншими препаратами (добрива, пестициди), але не слід прим’яти спільно з лугами (вапно). «ХОМ» вважається небезпечною речовиною помірної дії (3 клас небезпеки). Працювати із засобом рекомендовано в гумових рукавичках, халаті, очі захистити окулярами, використовувати марлеву пов’язку. Після проведення обробки, слід ретельно помити руки з милом. Під час роботи з препаратом, заборонено палити, вживати воду і їжу.

Запобіжні заходи:

  • При попаданні фунгіциду на шкіру, уражену ділянку потрібно промити в мильному розчині і сполоснути чистою водою.
  • При попаданні в очі, їх промивають під проточною водою не менше десяти хвилин.
  • Якщо, якимось чином, препарат потрапив в шлунок, слід випити молоко (один стакан) або 0,5 літра холодної води. Потім прийняти активоване вугілля (0,5 грамів на один кілограм ваги). Викликати блювоту не можна.

Як використовувати препарат «Хом»?

При наявності на дачній ділянці декоративних водойм або басейну, слід не допускати в них попадання засобу. Зберігати «ХОМ», інструкція по застосування якого обговорювалася в цій статті, необхідно окремо від продуктів, ліків, на віддалі від місць прийому їжі. До нього не повинні мати доступ діти і домашні тварини.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *