Як використовувати золу на дачній ділянці?Зола вже довгий час використовується багатьма дачниками в якості натурального, органічного добрива. До її складу входять корисні мікроелементи і речовини, функція яких – зміцнювати, насичувати і збагачувати грунт. Точний склад золи визначити досить важко, оскільки він повністю залежить від спалюваного деревини. Було відмічено, що рослини, які регулярно отримували дозу золи, не тільки швидше росли, але і не піддавалися атакам шкідників. Тема цієї статті – зола як добриво: Як застосовувати? З неї ви дізнаєтеся, як правильно використовувати цей продукт з максимальною користю для посаджених культур.

Як використовувати золу на дачній ділянці?
Зола як добриво: як застосовувати?

Добриво з золою – як використовувати?

За що цінується зола? Головна її перевага – великий вміст кальцію, який сприятливо впливає на стан рослин. Кальцій сприяє озеленення, розвитку культур і їх повноцінного харчування. Серед інших мікроелементів можна виділити: магній, калій і натрій. Для яких рослин використовується попіл? Найчастіше його використовують для підживлення городніх культур, таких як огірок, помідор, кабачок і картопля.

Як використовувати золу на дачній ділянці?

Якщо зола не застосовується, у рослин починаються видимі проблеми. Ось деякі з них:

  • Стає очевидною пігментація листя. З яскраво – зеленого вони перетворюються в бліді.
  • Виникає деформація. Можна помітити, що кінчики листочків загортаються, згинаються і викручуються.
  • Можливо опадання квітконосів.
  • Плоди починають набувати неправильну форму, покриваються плямами і чи чорніють.

Як же використовують деревну золу? Сьогодні існує безліч перевірених рецептів, але кожен дачник застосують їх по-різному. У певному випадку можна скористатися сухий золою, а іноді створюються настої з попелу. Якщо ви вирішите вносити золу в сухому вигляді, пам’ятайте, що вона повинна зберігатися тільки в добре провітрюваних, сухих приміщеннях, в яких відсутні протяги і вологість. Невелику жменьку попелу насипають в яму при посадці посадкового матеріалу, або ж обсипають нею рослина повністю, якщо мета – запобігти виникненню шкідників і небезпечних комах.Як використовувати золу на дачній ділянці?

Настій з золи – користь для рослин

Щоб отримати поживний настій із зони і потім використовувати його як добриво, необхідно залити сухий переїв окропом. В процес розчинення відбувається виділення корисних, поживних речовин, які сприятливо впливають на стан всіх культур. Столова ложка заливається літром окропу і настоюється приблизно 10 днів. Коли настій приготується, їм можна поливати будь-яка рослина. Для кращого ефекту рекомендується змішувати настій з золи з іншими мінеральними або органічними добривами.

Як використовувати золу на дачній ділянці?

Як можна використовувати золу восени? Осінній період – особливо важливий, адже починається підготовка грунту до холодів і морозу. Як наситити землю всіма корисними речовинами, які збережуться до весни і допоможуть молодим рослинам почати активно рости? Перекопати грунт із золою. В цьому випадку ви виконаєте відразу два завдання – заповните втрачені мікроелементи, а також захистите грунт від шкідників і небезпечних комах.

Як використовувати золу на дачній ділянці?

Зола як добриво – як застосовувати? Тепер відповідь на це питання вам відомий. Не бійтеся використовувати золу і обов’язково зберігайте залишився попіл, оскільки він ніколи не заподіє шкоди рослинам, а наповнить їх величезною кількістю корисних речовин.

Як використовувати золу на дачній ділянці?Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *